Jaké zkušenosti máte s Rynairem? Letím s nima poprové a nejradši bych to zrušil... Lze zrušit nějak rozumně letenku od nich, když od nákupu neuplynulo ani 24h? Jak je to s "příručníma" zavazadlama? Nikde to tam nemůžu najít. Jelikož jedu na Sardinii, tak budu mít sebou krémy apod. Nevyházejí mi to? Díky .

Ryanair - obecně

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

@Jox: souhlasím, s mikirem, že se Ryanair chová proti jiným slušně. Vrátil mi peníze za 2 zrušené lety bez nějakých vytáček a výmluv. To takový TAP vůbec nekomunikuje a tváří se, že neexistuje, proto zkouším chargeback.

0 Citovat

TAP je nechvalně proslulá firma, možná nejvíc z EU aerolinek. Když srovnám Ryanair s Wizzairem, vyjde mi Wizzair mnohem líp, a to ho taky moc nemusím. 😀

0 Citovat

sanette napsal(a):

Ahoj, zkoušel někdo dostat z Ryanairu peníze nazpět i přesto, že jste přijali voucher? Za dnešních podmínek odmítám cestovat a kdo ví, kdy to zase půjde normálně . Popřípadě jestli jste zkoušeli chargeback v téhle situaci? Díky.

Ano, úspěšně. Přijal jsem voucher, po nějaké době si to rozmyslel, zažádal jsem přes online chat o vrácení peněz a během několika dní byly zpět na účtě.

0 Citovat

Zkoušel někdo při změně času (ve skutečnosti mě potkalo zrušení večerního letu a přehození na ranní) požádat o přesunutí letů na dřívější termín? Před chvílí mi Muhammad na chatu tvrdil, že mají nějaké interní pravidlo, že můžou přesouvat jen +-1 den. Prý můžu podat stížnost... 🤬
Vím, že můžu požádat o refund, ale chtěl jsem ještě stihnout Madrid před povinnou karanténou, když už mi tu rezervaci ráčili změnit. Krom toho jsem posledně čekal na refund aspoň 3 měsíce i přes mailové a chatové sliby, jak bude brzo a jak už (!) mě zařadili do fronty - po měsíci od požadavku...

0 Citovat

Mě změnili odlet o -2 dny, když jsem chtěl posunout přílet na dřívější termín, mistr Hamza na chatu mi tvrdil, že může přesunout buď jen odlet na nejbližší následující termín, nebo odlet i přílet taky na nejbližší následující datum. Takže těch interních pravidel bude zřejmě víc. Zažádal jsem nakonec o refund. 

0 Citovat

V sobotu máme letět na Kypr, ale vzdáváme to kvůli testům. Letenky kupovány na konci června. Samozřejmě teď jsme si  všimli, že změnu letu lze uskutečnit min. týden předem... Je nějaká jiná cesta k refundu/voucheru? Změna letu je dražší než let samotný... Jaká je šance že let z Prahy na Paphos zruší? 

0 Citovat

Michael napsal(a):

Ano, úspěšně. Přijal jsem voucher, po nějaké době si to rozmyslel, zažádal jsem přes online chat o vrácení peněz a během několika dní byly zpět na účtě.


Super, díky za info.

0 Citovat

Zkušenost s žádostí o vyplacení peněz místo nabídnutého voucheru:

S chatbootem patrně nutno komunikovat heslovitě. Napsal jsem pouze refund a číslo rezervace, ihned odpověď s klikátkem na formulář, tam vyplnit email a číslo rezervace a potvrdit podmínky, odeslat a obratem potvrzení o úspěšném zařazení do fronty pro vyplacení.


0 Citovat

Ahoj, dostali jsme vloni v srpnu voucher darem k narozeninám na sto euro. Manželka mezitím v únoru otěhotněla, ale nechceme voucher nechat propadnout. Existuje nějaké lepší řešení než kupovat letenky na září 2021, které jsou pro dva teď podstatně dražší i s uplatněným voucherem? Ještě mě napadá booknout let a vsadit na to, že bude zrušen.

0 Citovat

Nemyslim,.ze sazka na zruseny let je dobra volba ,ten odhad je vysoce riskantni ,dneska uz to neni o zakazu cestovani,ale o  testech,  karantene a dalsch neprijemnostech . Spis se zrusi lety s malou obsazenosti a u tech tezko bude  cena 100 euro 

Voucher je  na jmeno jednoho  z vas  a  tak jeden musi figurovat  v objednavce ,takze  za pulku  by to teoreticky bylo prodejne , prakticky nevim . vetsinou  kupuju jen letenky do 50 euro na osobu 

Snad  uvaha o tom .ze koupite   letenky (.asi staci  i jedna na jmeno toho na ktereho  je voucher napsany,)  treba za  10 euro a  meli byste dostat  zustatkovou  hodnotu  a tim i prodlouzeni  ,ale presne nevim   jak to je , darkovy voucher jsem mel jen jednou  v hodote 50 euro   ,jen vim .ze neslo pouzit  voucher a ten na ci jm,eno  byl voucher napsany by  nebyl v rezervaci  ,je to ale   3 roky .takze  treba to  je dneska jinak 

Jinak moc nerozumim tomu  o te podstatne drazsi cene na zari  2021     

Mrknul  jsemjen zbezne  O jaky let ma jit ?

0 Citovat

S tou možností částečného nákupu díky za tip, prověřím to. S tou cenou jsem to myslel tak, že letenky kamkoliv koupíme teď za pár stovek, ale na září 21 (kdy tak reálně budeme schopni někam vůbec letět), jsou dražší o cca 1000/os. jedním směrem, takže převýší pro dva zpáteční lety hodnotu toho voucheru, jemuž končí platnost už zítra.


Nakonec jsem zjistil, že platnost zůstává stejná i při částečném čerpání, takže vezmu jednosměrnou letenku pro dva teď a zpátky levněji až někdy příští léto.

0 Citovat

@wit

No  kdyz  konci  platnost voucheru zitra  tak  to asi  na prodej  tak rychle nikoho nesezenes , leda nekoho znameho kdo chce letet  

Tomu konci nejak nerozumim .,co ti da koupe jednosmerne letenky  ted  a  zpatky  nekdy pristi leto ?  Jako ze  by jsi tu letenku  co vezmes ted vymenil  ?  To by jit melo, pokud  to zmenis  nejpozdeji  7 dnu pred odletem  .ktery ted vyberes  

Ryanair  pred coronovirem vetsinou nasazoval ceny letenek nejakou zakladni cenou ,. ktera prizniva  nebyla  a pak   zacala byt dobra  tak  3-4 tydny pred odletem  ,nejpozdeji  10-14 dnu    

Ted je ovsem uplne jina situace  a levne ceny drzi i  dost kratce pred odletem 

Tomu , ze by let byl  o 1000 Kc /os  drazsi   stejne moc nerozumim ,pokud  nevybiras nejake  vanocni   a  prazdninove terminy   O co konkretne ma jit ?


Napriklad  ted  Dublin -Praha   35 euro  na koni srpna   stejne datup za rok  49  ... opacne na zari  vidim  800 Kc  a za rok stejne datum  1349 Kc   jiste se budou v podobnem duchu odehravat i jine destinace ,nektere  ovsem na zari  2021 nebudou jeste   

Jinak jednosmerky  kupuju  hodne casto , pokud clovek nenechava auto  na letisti  ,tak jsou praktictejsi 


0 Citovat

Take se vam stava, ze Ryanair umele navysuje ceny letenek pri prebookovani? Typove mam letenku z A do B za 40 eur, letenka na kterou to chci s odpustenym poplatkem prebookovat stoji 12 eur, ale pri prebookovani ukazuje 45 eur.

Takovy trosku podvudek, i kdyz zas cenim to, ze na rozdil od CSA/SW se alespon trochu snazi vyjit lidem vstric.

0 Citovat

Nevíte jak to je teď s voucheram a jejich použití? Kupoval jsem na jaře letenky pro sebe a mou ženu, všechno nám padlo(řešeno voucherem od FR). A když jsem chtěl použít vouchery tak to šlo jen na moje letenky. Což mi přišlo jako dobrá prasárna když to byly zrušené lety nás dvou.

Ale v červenci jsem něco zkoušel zas nakoupit a už jsem měl pocit, že tam to omezení není. Tak netuším jaká je teď jejich politika.

0 Citovat

mig22 napsal(a):

Nevíte jak to je teď s voucheram a jejich použití? Kupoval jsem na jaře letenky pro sebe a mou ženu, všechno nám padlo(řešeno voucherem od FR). A když jsem chtěl použít vouchery tak to šlo jen na moje letenky. Což mi přišlo jako dobrá prasárna když to byly zrušené lety nás dvou.

Ale v červenci jsem něco zkoušel zas nakoupit a už jsem měl pocit, že tam to omezení není. Tak netuším jaká je teď jejich politika.

Já podobnou situaci resil pozadanim o navrat penez pres chat, behem par dni zpet na ucte.

0 Citovat

Jeste jednou a tu o budulinkovi ...

0 Citovat

Ryanair slibuje, že je možná změna letu bez poplatku pro letenky zakoupené po 10. 6. a pro lety, které se mají uskutečnit v těchto měsících. Pokouším se změnit letenky na Kypr na říjen, ale veškeré poplatky za změnu Ryanair připočítává (říjnové letenky jsou mnohem levnější než ty, které jsem zakoupil na srpen). Setkal jste se někdo s tím?

0 Citovat

A už jsem to našel, změnu je třeba udělat minimálně 7 dní před odletem původního letu. Takže smůla.

0 Citovat

To jsi našel špatně. Změnu jde udělat MAX 7 dní před odletem, míň dní do odletu to zdarma nepůjde. U tebe je problém ten, že akce se vztahuje na odlety do konce září, říjen je zatím s poplatkem, ale je možné, že to změní a pak to půjde. Původně akce platila pro odlety v červenci a srpnu a poté ji prodlužovali.

0 Citovat

@ micky   nasel  to  dobre  nemas pravdu , mas  akorat pravdu  s tim rijnem   

Výhoda bezplatné změny letu není k dispozici v případě změny prováděné později než 7 dní před odletem původního letu.

 Pochopitelne  pokud  ten let  letel ,  ale  ty  nechces letet  


0 Citovat

Ahoj, na polovinu září máme letenky (kupované v květnu) do Dublinu. Vzhledem k tomu, že Irsko požaduje po příletu čtrnáctidenní karanténu a my máme letět na čtyři dny, je to samozřejmě nesmysl. Let ale zatím není zrušený. Nemá, prosím, někdo s touhle situací zkušenosti? Můžeme žádat zrušení letenek, voucher, nebo alespoň změnu termínu, nebo máme smůlu? Díky moc!

0 Citovat

V krátkosti máte smůlu. Jediné v co můžete doufat je to, že by let zrušili z důvodu slabé poptávky nebo zákazu letů (ten ale nikdy mezi ČR a Irskem nebyl), ale zatím k tomu není důvod, takže bych s tím moc nepočítal.

0 Citovat

eremi napsal(a):

V krátkosti máte smůlu. Jediné v co můžete doufat je to, že by let zrušili z důvodu slabé poptávky nebo zákazu letů (ten ale nikdy mezi ČR a Irskem nebyl), ale zatím k tomu není důvod, takže bych s tím moc nepočítal.


Díky za odpověď! Zatím to vypadá, že letadlo je téměř vyprodané, takže ve zrušení asi doufat nelze :-( Trochu jsem doufala, že budou slyšet na argument, že těžko můžeme zároveň odletět za čtyři dny zpátky a být současně čtrnáct dnů v karanténě...

0 Citovat

Za to ale nemůže letecká společnost jak nastaví jednotlivé země cestovní omezení a v cestě vám fakticky nic nebrání (byť pro vás samozřejmě nemá smysl). Spoustě lidem takto propadly letenky prostě proto, že buď nemohli letět nebo se rozhodli necestovat.

0 Citovat

@ bara.vajsejtlova 

Let do Dublinu urcite  zruseny nebude  a pocitat ,ze by treba  zaradili CR do zeleneho seznamu  taky moc nehrozi .naopak  dneska by melo  vejit v platnost  elektronicke  prihlasovani  ,doposud  se vyplnoval  papirovy  formular  jen s kontaktni adresou  a telefonem ,kde clovek bude 14  dnu , zrejme to moc nefunguje  ,protoze udajne bylo jen 9 %  overovani ,zda to lidi dodrzuji  Co se zmeni ,zatim nevim , behem prazdnin jsem byl v CR  2x a  po  navratu  nikdo nezjistoval  jestli  jsem doma 

Rozhodne lide co byli na letisti  a prochazeli  pak  pres pasovku nebyli  jen Irove a  lidi co  cestovali  ze zeleneho  seznamu  ,znami si ale  radeji  koupili letenky  z Bratislavy   

Ryanair o tom asi dobre vi  proc je zajem, tak zvednul  ceny  z Bratislavy  na pekne palky .. da se pouzit i  Madarsko ,pripadne Italie 

Z Dublinu  je  umozneno  odjet na  misto  kde  budete  (napisete ) rovnez  je  umoznen transfer vcetne  prejezdu do Severniho Irska  a  z nej  se pak formular nemusi vyplnpvat 

Ryanair   tlaci na  irskou vladu  aby na zeleny  seznam  pridali  Nemecko  UK a  Portugalsko ,zatim se nevi co bude ,protoze nekteri  chteji  zeleny seznam zrusit  uplne 

Jinak neni narizeno ,ze musite zustat v Irsku 14 dnu , tudiz  klidne  muzete po 4 dnech odletet Info se pak posle  emailem 

Mozna by slo uvest adresu v Belfastu ,ale asi klidne  i  jinou v Irsku 

V dnesnim irskem deniku ,je   zajimavy  clanek  o karantene 

Firstly, the rules about self-isolating for 14 days are not set down in legislation at all. It is official advice from the Government, like the request not to travel abroad, but it’s not the law.

Ze zakona  je povinnost   akorat vyplnit  ten formular  a  uvest v nem pravdive udaje ,za nevyplneni  nebo spatne udaje hrozi  pokuta  2500 euro nebo  6 mesicu vezeni ... v praxi  to  funguje  tak.,ze si  na pasovce  vezmou formular hodi  ho na  hromadku k ostatnim  a hotovo  .poprve .,kdyz   jsem se vracel z  CR mi  nerekli nic,podruhe jen nahledl odkud jsem  priletel a  zamumlal  cosi o  dvou tydnech karanteny  

Takze asi tak  k soucasne situaci  v Irsku ,ale jako vsude se to muze jeste do pulky  zari zmenit  




0