Jaké zkušenosti máte s Rynairem? Letím s nima poprové a nejradši bych to zrušil... Lze zrušit nějak rozumně letenku od nich, když od nákupu neuplynulo ani 24h? Jak je to s "příručníma" zavazadlama? Nikde to tam nemůžu najít. Jelikož jedu na Sardinii, tak budu mít sebou krémy apod. Nevyházejí mi to? Díky .

Ryanair - obecně

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

mikir napsal(a):

@ bara.vajsejtlova 

Let do Dublinu urcite  zruseny nebude  a pocitat ,ze by treba  zaradili CR do zeleneho seznamu  taky moc nehrozi .naopak  dneska by melo  vejit v platnost  elektronicke  prihlasovani  ,doposud  se vyplnoval  papirovy  formular  jen s kontaktni adresou  a telefonem ,kde clovek bude 14  dnu , zrejme to moc nefunguje  ,protoze udajne bylo jen 9 %  overovani ,zda to lidi dodrzuji  Co se zmeni ,zatim nevim , behem prazdnin jsem byl v CR  2x a  po  navratu  nikdo nezjistoval  jestli  jsem doma 

Rozhodne lide co byli na letisti  a prochazeli  pak  pres pasovku nebyli  jen Irove a  lidi co  cestovali  ze zeleneho  seznamu  ,znami si ale  radeji  koupili letenky  z Bratislavy   

Ryanair o tom asi dobre vi  proc je zajem, tak zvednul  ceny  z Bratislavy  na pekne palky .. da se pouzit i  Madarsko ,pripadne Italie 

Z Dublinu  je  umozneno  odjet na  misto  kde  budete  (napisete ) rovnez  je  umoznen transfer vcetne  prejezdu do Severniho Irska  a  z nej  se pak formular nemusi vyplnpvat 

Ryanair   tlaci na  irskou vladu  aby na zeleny  seznam  pridali  Nemecko  UK a  Portugalsko ,zatim se nevi co bude ,protoze nekteri  chteji  zeleny seznam zrusit  uplne 

Jinak neni narizeno ,ze musite zustat v Irsku 14 dnu , tudiz  klidne  muzete po 4 dnech odletet Info se pak posle  emailem 

Mozna by slo uvest adresu v Belfastu ,ale asi klidne  i  jinou v Irsku 

V dnesnim irskem deniku ,je   zajimavy  clanek  o karantene 

Firstly, the rules about self-isolating for 14 days are not set down in legislation at all. It is official advice from the Government, like the request not to travel abroad, but it’s not the law.

Ze zakona  je povinnost   akorat vyplnit  ten formular  a  uvest v nem pravdive udaje ,za nevyplneni  nebo spatne udaje hrozi  pokuta  2500 euro nebo  6 mesicu vezeni ... v praxi  to  funguje  tak.,ze si  na pasovce  vezmou formular hodi  ho na  hromadku k ostatnim  a hotovo  .poprve .,kdyz   jsem se vracel z  CR mi  nerekli nic,podruhe jen nahledl odkud jsem  priletel a  zamumlal  cosi o  dvou tydnech karanteny  

Takze asi tak  k soucasne situaci  v Irsku ,ale jako vsude se to muze jeste do pulky  zari zmenit  





Ještě jednou moc děkuji za postřehy a zkušenosti!

0 Citovat

@bara.vajsejtlova: a my ostatní děkujeme za naprosto zbytečné okopírování celého dlouhého předchozího postu...

0 Citovat

@bara.vajsejtlova 

Jeste snad.  kdyz  byste se rozhodli  pro Belfast , nebo treba  i  pak  jinam  ,tak  je dobre  si koupit  bus  dopredu on  line ,,dodrzuji   jen  jedna  osoba  na dvojsedacce  a  prvni  sedadla  za  ridicem  zakazane .. ridic  ma seznam  a  posledne   co jsem jel s Dublinu  do Corku ,tak uz  v Dublinu ve meste nebral   .krome  busu  eireann  uz  jezdi  i  aircoach 

0 Citovat

@ mirjur   nebud na novacky  tak prisny  i kdyz  mas  pravdu -))

jinak ta plaz  z Algarve  dost  sila ,to  radeji  ta Costa  Calma 

0 Citovat

@mikir: nářez, lidí všude jak sraček - slovy klasika, ty prázdné pláže snad musejí fotit v 6 ráno nebo nevím... :-) dneska jsme objeli 3 jiné pláže v Algarve, naprosto mimo města, čekal jsem poloprázdno - u první jsme se ještě chytli, to bylo ještě relativně brzo dopoledne, ale taky už jedno z posledních míst na parkovišti, u dalších dvou ani omylem... jak parkoviště, tak příjezdové komunikace obsypané autama.

0 Citovat

@mirjur : Zkuste  Ilha  de Tavira..ale  taky musite  rano  .aby  bylo kde  zaparkovat  a  zbytecne  jste necekali  na  ten  prevoz   clunem , byli jsme tam  pred  casem   prelom  cervence a srpna  .tedy v naprostem  vrcholu  sezony  a docela se tam  ty  davy  rozprsknou  je to 11 km dlouhy ostrov  

S pristaviste  kam  prijedou  cluny  se  projde  kolem  baru  a restauraci  .je tam  i kemp ,   na druhou  stranu, kde je jen pisecne podlozi a duny  od  brehu je  spis  hned hloubka  ,je tam chladnejsi  more ,ale je  to  tam  super  hlavne  kousek pak dal   popojit   a je  to celkem bez davu  


0 Citovat

mirjur napsal(a):

@mikir: nářez, lidí všude jak sraček - slovy klasika, ty prázdné pláže snad musejí fotit v 6 ráno nebo nevím... :-) dneska jsme objeli 3 jiné pláže v Algarve, naprosto mimo města, čekal jsem poloprázdno - u první jsme se ještě chytli, to bylo ještě relativně brzo dopoledne, ale taky už jedno z posledních míst na parkovišti, u dalších dvou ani omylem... jak parkoviště, tak příjezdové komunikace obsypané autama.

Fotky jsou z 10-11 dopoledne nebo odpoledne, tam během celého pobytu vůbec nikde natřískáno nebylo, člověk cestou na pláž potkal tak pět lidí...

0 Citovat

@MS: holt některé destinace jsou méně navštěvované... Co vím, tak na Fuertě bývá míň lidí i za normálních okolností, nakonec i Tesna tu psal nedávno, že je tam pusto. Obrovské plážové prostory, kde se lidi rozprostřou. Ono to vlastně bylo podobné i dnes tady na Algarve - z vyhlídky jsme koukali dolů na několikakilometrovou pláž, kde bylo pár lidí. Jenže k té pláži byly 2 přístupové body a ty byly - pro auto - totálně plné. Jedině ho nechat kilometr od pláže, ale to jsme v tom vedru byli líní. :-)

0 Citovat

@mikir: Ilha de Tavira nedáme, je to na opačnou stranu od Fara, než jsme my , tedy daleko. Jedině před odletem, jestli bude čas, plánoval jsem něco v okolí letiště, tak uvidíme. Ale ráno tam určitě nebudeme, navíc v sobotu, takže asi o  ničem... Vidím to spíš na Praia de Faro, to vypadá na jistotu.

0 Citovat

Zdravím, potřebujeme být 23.9. v Neapoli. Svatba :) Easy Jet zrusil vsechny lety na zari.

Zvažujeme zda booknout let do Rima /Ryan Air a nebo Czech airlines/ a nebo do Bari /WIZZ AIR/. Bari je jižněji a méně COVID případů. Otázka, zda zase není větší pravděpobodnost zrušení letu (malé letiště). CO doporučíte? 

díky moc. 

0 Citovat

mirjur napsal(a):

@mikir: nářez, lidí všude jak sraček - slovy klasika, ty prázdné pláže snad musejí fotit v 6 ráno nebo nevím... :-) dneska jsme objeli 3 jiné pláže v Algarve, naprosto mimo města, čekal jsem poloprázdno - u první jsme se ještě chytli, to bylo ještě relativně brzo dopoledne, ale taky už jedno z posledních míst na parkovišti, u dalších dvou ani omylem... jak parkoviště, tak příjezdové komunikace obsypané autama.

Nevím na kterých plážích jste byli, ale ve vzpomínkách lovím, že pláže jako Alvor, Meia, Porto de Mós jsou několikakilometrové. Ty snad ani zaplnit nelze nebo?

0 Citovat

@Jakub Langer: Fotku jsem zveřejňoval z městské pláže v Portimao spíš jako odstrašující příklad, a ano, ostatní pláže (mimo města) jsou několikakilometrové a poloprázdné, ale přístupové cesty k nim a parkoviště přímo u nich byly totálně ucpané, viz výše. U těch, co zmiňuješ, jsme nebyli, byli jsme na západě mezi Vila do Bispo a Carrapateirou.

Vlastně na Meia Praia jsme se stavili večer a taky byla slušně plná...

0 Citovat

lukas_kalousek napsal(a):

Zdravím, potřebujeme být 23.9. v Neapoli. Svatba :) Easy Jet zrusil vsechny lety na zari.

Zvažujeme zda booknout let do Rima /Ryan Air a nebo Czech airlines/ a nebo do Bari /WIZZ AIR/. Bari je jižněji a méně COVID případů. Otázka, zda zase není větší pravděpobodnost zrušení letu (malé letiště). CO doporučíte? 

díky moc. 

Doporučil bych WizzAir z Vídně přímo do Neapole, ale to asi nevyhovuje, že?

0 Citovat

mirjur napsal(a):

[citace="lukas_kalousek"]

Zdravím, potřebujeme být 23.9. v Neapoli. Svatba :) Easy Jet zrusil vsechny lety na zari.

Zvažujeme zda booknout let do Rima /Ryan Air a nebo Czech airlines/ a nebo do Bari /WIZZ AIR/. Bari je jižněji a méně COVID případů. Otázka, zda zase není větší pravděpobodnost zrušení letu (malé letiště). CO doporučíte? 

díky moc. 

Doporučil bych WizzAir z Vídně přímo do Neapole, ale to asi nevyhovuje, že?

[/citace]


Díval jsem se už taky. Cena supr. Ale z Prahy do Vídně se nám právě moc nechce... cestu z Bari do Neapole si užijeme zastávkama... Cestu z Prahy do Vídně výrazně méně :) otázka spíše zní, jak vybrat let s nižší pravděpodobností zrušení?

0 Citovat

Nevíte někdo jak je to se změnou letu v září? Do letu zbývá 16dní (nemohu letět z důvodu přidání na červen seznam, let zrušen není), ale při změně letu mi to hází poplatek 30eur. Někde jsem četla, že zářijové lety by měly jít změnit zadarmo.

0 Citovat

@ Lucie B   

Zdarma  znamena  , ze se  neplati  poplatek za  zmenu letu , rozdil v cene se  doplaci  ,v obchodnich podminkach  to je...

Jakýkoli let rezervovaný u skupiny Ryanair, který se uskuteční v červenci, srpnu nebo září 2020 a který byl rezervován od 10. června 2020, si můžete vyměnit za jiný let se skupinou Ryanair bez jakýchkoli poplatků za změnu letu. Tento nový let musí proběhnout do 31. prosince 2020.

Cestující musí doplatit případný cenový rozdíl mezi původní letenkou a letenkou, která je dostupná při provedení změny (je-li cena letenky nového letu nižší, společnost Ryanair tento rozdíl refundovat nebude).

Výhoda bezplatné změny letu není k dispozici v případě změny prováděné později než 7 dní před odletem původního letu.



0 Citovat

mikir napsal(a):

@ Lucie B   

Zdarma  znamena  , ze se  neplati  poplatek za  zmenu letu , rozdil v cene se  doplaci  ,v obchodnich podminkach  to je...

Jakýkoli let rezervovaný u skupiny Ryanair, který se uskuteční v červenci, srpnu nebo září 2020 a který byl rezervován od 10. června 2020, si můžete vyměnit za jiný let se skupinou Ryanair bez jakýchkoli poplatků za změnu letu. Tento nový let musí proběhnout do 31. prosince 2020.

Cestující musí doplatit případný cenový rozdíl mezi původní letenkou a letenkou, která je dostupná při provedení změny (je-li cena letenky nového letu nižší, společnost Ryanair tento rozdíl refundovat nebude).

Výhoda bezplatné změny letu není k dispozici v případě změny prováděné později než 7 dní před odletem původního letu.




Díky moc za odpověď, asi už vím kde je problém, jedná se o let z března, který mi Ryanair sám zrušil, následně přebookovaný na konec června (opět zrušen Ryanairem) a přebookovaný na září, proto mi tam skáče poplatek za změnu 2x30EUR. Snad ten let zase zruší.

0 Citovat

Tak Ryanair mi teprve nyní ke zrusenemu březnovému letu napsal, at využiji voucher. Ve srovnání s Wizzem to těžce nedávají.

0 Citovat

Já se konečně spojil s live agentem a nyní jsem ve stadiu čekání na peníze, lety byly z června 

0 Citovat

Už jsem to psal jinde, ještě má FR trik, že při přebukování, pokud máte placená zavazadla, jsou na jiném letu zavazadla vždy dražší. Takže jsem mohl přebukovat zdarma ale ta zavazadla stála co ten poplatek, hodně velká prasárna.. A další problém je limit 7 dnů do odletu.  Vzhledem k tomu jak se teď podmínky mění ze dne na den :(

0 Citovat

Snažím se změnit let z Málagy na Bari, původně koupeno 13.6.2020. Když si vyhledám novou letenku na Bari, je cena pro 3 lidy za 469,-/směr/člověk, ale když dám změnu letu, ukáže mito na stejné datum cenu 906,-/směr/člověk. Takže ve výsledku chtějí něco doplatit. Nechápu, dělám něco blbě nebo to jsou jen ku**y?

0 Citovat

@ rumczeis  :   V prve rade  nevidim  ,ze by existoval primy let  Malaga -Bari , alespon  ne  Rynair . ani  s prestupem mi ty ceny nesedi   ?  


Jo  uz jsem pochopil   Praha  - Malaga  na  Praha  -Bari  

Tak tam muze  byt   to,  ze pokud    jsi to nezmenil  7  dnu pred  tim  puvodnim letem tak uz  poplatek  za zmenu  uctuji  , pokud tam taky  mas placene zavazadlo  tak to muze  stat  jinak   nez jsi koupil, taky zmena  na segmentu  muze byt jen jedna zdarma  


0 Citovat

mikir napsal(a):

@ rumczeis  :   V prve rade  nevidim  ,ze by existoval primy let  Malaga -Bari , alespon  ne  Rynair . ani  s prestupem mi ty ceny nesedi   ?  


Je to myšleno zřejmě např. Praha-Malaga na Praha-Bari. 😊 Kolega se zapomněl zmínit, odkud letí.

0 Citovat

Marcel napsal(a):


Je to myšleno zřejmě např. Praha-Malaga na Praha-Bari. 😊 Kolega se zapomněl zmínit, odkud letí.

Ano přesně tak, protoze je ted Spanelsko pro navrat cervene, chceme letet jinam, takze chci zmenit celou letenku. Odlet z Prahy a cil Bari. Termin treba 19-23 rijen. Nova letenka 495,- ale zmena 906,-

0 Citovat

@  rumczeis   uz  jsem  pochopil   a  vyse  pisu co muze  byt  pricina 

0