Jaké zkušenosti máte s Rynairem? Letím s nima poprové a nejradši bych to zrušil... Lze zrušit nějak rozumně letenku od nich, když od nákupu neuplynulo ani 24h? Jak je to s "příručníma" zavazadlama? Nikde to tam nemůžu najít. Jelikož jedu na Sardinii, tak budu mít sebou krémy apod. Nevyházejí mi to? Díky .

Ryanair - obecně

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

Super. Díky. Pro mě to bude svatý grál :D (přeci jenom u Ryan je poslední) …potažmo Buzz. 

Mé třetí  737-700. Naposledy v listopadu Smartwings na Madeiru :) 

Prvni bylo SkyEurope.

0 Citovat

Aktuálně je SP-RUM podle rezervačního systému do konce zimního letového řádu 5. bázovaný stroj RYR v Praze, takže pokud je na plánku sedadel 737-700 tak asi na 99% poletí (ale změna typu na poslední chvíli není u Ryanairu taky nic neobvyklého)

1 Citovat

Tak se to opravdu povedlo a navíc letí má oblíbená letuška, takže to bude fajn let ;)

0 Citovat

Našel jsem něco v historii, ale je to déle, proto se raději ptám, zda to platí, popř. jaké máte zkušenosti. Podotýkám, že jsem "letec začátečník" a proto se možná zeptám hloupě ... Letí nás několik, s Ryanair z Vroclavi do Valencie, Jeden je diabetik, má inzulinové pero, chápu správně, že musí do příručního zavazadla a totyčný by měl mít i potvrzení od lékaře ? Chtěli ho po někom někdy někde ? A inhalační sprej na alergie či astma .. předpokládám také příruční zavazadlo, či do kapsy ... je třeba i na něj potvrzení od lékaře ? stejný dotaz co tabletky na alergie ? Díky za odpověď

 

0 Citovat

Jardo, já vozím inhalátor na astma i antihistaminika pravidelně. Vše mám v  příručáku, kdyby bylo nutné je použit, jen mám vždy vše v originální krabičce, potvrzení od lékaře jsem s sebou neměla nikdy, to je moje zkušenost. S inzulinem snad poradí někdo jiný 

0 Citovat

Všechno do příručního zavazadla. Není s tím žádný problém. Potvrzení netřeba.

1 Citovat

Dobrý den, Jardo, nevím jak to funguje v Polsku (co se týče security a screeningu), já z velké většiny lítám z Vídně. Ale jsem de facto pojízdná lékarna/hokynářství (kamarádi si z toho taky lehce utahují) - moje léky (cílená léčba/cytostatikum; kalnormin; prášky na bolesti krku, právě léky na alergie (kolikrát taky na předpis)). Vozím v kosmetické taštičce v průhledném obalu. Nikdy jsem neměl problém a nikdo po mě nechtěl potvrzení a předpisy. 

 

Nevím, ale jak to bude u inzulinové injekce. Tady snad poradí nějaký cukrovkář. Určitě ale ať si kamarád vezme inzulinové pero k sobě do baťůžku/tašky, případně do většího příručáku, který bude mít u sebe. Není to jen z důvodu toho, že je v podpalubí zima, ale nedejbože kdyby kluci a děvčata z nákladky/vykládky ztratili zavazadlo, tak je to pak blbý shánět někde nové injekce (dle mého)..... 

0 Citovat

Dík za info, takže sprej na astma a běžné tablety jako cezera apod. na alergie + ženy antikonc. nebude třeba řešit vůbec, vzít to do příručáku .. v rozumné míře. Ten diabetik má průkaz diabetika, tak si myslím, že by mohl stačit .. řeknu, ať si ho vezme sebou, je sice v češtině ... ale všechny léky s popisky .. tak snad to bude OK. dík za rady. 

0 Citovat

Já vozím i to pero a jak jsem psala, tak všude je to v pohodě. 

0 Citovat

Ahoj, nevíte někdo, zda nebude problém s tříkolkou místo kočárku? Dceři jsou 3 roky. Není skládací, ale dá se částečně rozebrat (držadlo, opěradlo a stříška).  Díky 


3c70e9d16be3d09bb5bad77eb4f12a8e.jpeg

0 Citovat

Jardo, prasky nikdo nezkouma, ty jsou v pohode, vozim ruzne Paraleny, prasky na alergie, na prujem, na kasel, teplotu apod., proste takove ty obvykle leky, kdyby nekdo z rodiny potreboval a nemeli jsme zrovna kde sehnat. Krome toho vozim Ventolin a adrenalinove autoinjektory kvuli alergii, mam k tomu pro jistotu potvrzeni od doktora, ale zatim ho nikdo nikdy nechtel videt.

0 Citovat

Ryanair asi závidí Wizzu ty časté změny, tak je překvapivě začal dělat taky - za poslední měsíc zrušil Ammán z Prahy i Vídně, nedělní Gironu z Vratislavi, z Prahy posunul páteční Sevillu a sobotní Rhodos ... 

1