Ryanair - kterak zadarmo sedět vedle sebe

Napsal Lukáš Horák 2018-12-11T13:43:23+01:00 ve fóru Letecké společnosti

přijde mi smutný že se tohle musí řešit, na druhou stranu cestování takový začíná být, řešení letů, dohadování se na místě kam přiletíte, protože jako turista jste pro většinu chodící dolar a ono říct si u všeho 3, 5, 10 eur je nic nejde, ve výsledku by to byly tisíce eur u některých.

Já si třeba všiml u Ryanair že pokud nemáte přednostní vstup, tak máte nárok jen na malé zavazadlo, opravdu malé, ale nikomu nevadí že lidi mají na zádech velké batohy a ještě třeba v ruce igelitku. Ale malinkatý kabinový kufřík každý řeší. Naposledy nedávno jsem se kolem toho docela hádal, nechtěli mě pustit s přítelkyní, říkám podívejte, ten kufřík by se vešel i pod sedačku a je 2x menší a lehčí, než ty batohy a tašky co tu lidi nosí a vy je pouštíte, chcete mi tvrdit že mám největší zavazadlo? nakonec mávli rukou a pustili mě. Ve výsledku jim nejde o to kolik toho do letadla nesete, ale o to že prostě kabinové zavazadlo i kdyby bylo sebelehčí a sebemenší, tak za to chtějí prachy. Takže od té doby už s nimi budu jezdit s batohem, klidně si ještě naplním velkou taštičku přes rameno, kterou nosím pod bundou. Je to trapárna, ale dělají si to sami.

Když cestuji ve dvou, zase dělám to, že když mám kabinové zavazadlo těžší (a to někdy mám klidně o 5kg), tak přítelkyně je někde s kufříky, já se odbavím, pak jsem u kufříků já a odbaví se přítelkyně, vezmem kufříky a jdeme ke gatu, tam už je neváží. To praktikuji skoro u všech aerolinií, mám menší kufřík, takže do klece se vejde, ale vozím si v něm noťák, foťák a další poměrně těžké věci. Já se kdysi smál videím s těmi cestovatelskými vestami, jak si do nich dáte oblečení, počítač a další krámy a obsluha vám nemůže nic říct, dnes ale vidím že takový hrachoviny budou mít asi smysl. Ono letět třeba za 2000 Kč a pak dát 240 Kč za přednostní vstupy kvůli kabinovce, případně dalších třeba 15 stovek za kufr, několik stovek za výběr sedadel x 2 lidi, při větším množství letů za rok to dělá desítky tisíc klidně a určitě každý dokáže ty peníze utratit smysluplněji.

Zrovna při posledním letu s Ryanem jsem měl řadu 6 a přítelkyně 30, do toho když jsem usnul, tak mě regulérně letuška probudila jestli nechci losy, už mi to přijde takový dost na hraně. Chápu to u letenky za litr, ale my letěli na poslední chvíli do Maroka a letenky nás s 1 kufrem stály ve 2 lidech přes 12 tisíc, prostě většina vyprodána. Mohli by třeba rozlišit zda letíte za litr, nebo za 6. Protože takovou vzdálenost za ty peníze můžete letět i s Emirates :-D 

:D legendární návod... Musím někdy otestovat.

Co mi ale vrtá hlavou, jsou ty prodaná místa nezacheckovaných lidí. V systému přeci nebudou blokovaná a tudíž z relativně 50 volných sedaček bude skutečně volných jen 20... Ale jo, i těch 20 sedaček dokážeš usadit tak, abys získal pak x kombinací s místy vedle sebe. Takže super :)))

tonic – podle mě to nikdo z těch dvou nedokáže pochopit a přepsat tak, aby to pochopili další.

Ale jo Lukasi, ja to chapu , ovsem uprimne je to navod tak trosku  ne uplne koser , protoze  tim na 10 minut  zabranujes  ostatnim v rezervaci mista  i kdyz je  vysoce pravdepodobne , ze v noci  pred odletem  vetsinou uz  ti  co  si mista vyberou, rezervavci maji .polemizovat jsem o tom nechtel , navod znam , drive jsem zacal  taky  delat  check in az  tesne pred odletem i kdyz bez  te blokace sedadel , ono to i bez ni trosku funguje ,ale prestal jsem to takto pouzivat , hlavne  proto , ze snizili  chcek -in ze 7 dnu na 4  bez vyberu mista  , kdezto kdyz si ho vyberu mam 30 dnu ,neobhajuju tim Ryanair , je to skutecne za ucelem zisku i kdyz  to vysvetlovali  ( O Leary ) jinak ,takze se nedivm, ze je snaha  s tim nejak vydrbat

Hlavne jsem tim ale chtel  rict to , ze si s tim takto hrat  kvuli takove sume me prijde zbytecne , spis bych  se priklonil k te posbe o vymenu , nebo radeji ,si zjistit ty volne mista , tech ale moc nebyva , rozhodne ale nastupovani  do letadla  .neni zrovna silna stranka  cestujicich  a  sachy z misty  zdrzuji nastup a odlet a vlastne pak Ryanair  na gate specha  a zbytecne pak clovek  ceka v autobuse  , nebo v letadle pred  odletem

mikir: v rezervaci míst ostatním tím nebrání. Př. pokud je k dispozici  posledních 10 letenek, které vyblokuje, a 50 lidí s letenkama nemá ještě vybráno sedadlo (checknuto), tak on nebude vybírat ze 2 míst, které zbydou, ale ze všech 50, stejně jako ostatní. To je ta podmínka, že všichni už musí mít přidělená místa, aby to fungovalo.

A je košer rozhazovat nesmyslně lidi po letadle? 

Ondrej Majer  nezda se ti ze places  na spatnem hrobe ? Ze jsi si kupoval Maroko na posledni chvili  prece neni  chyba spolecnosti . s batohy a kufry je to vzdycky o lidech , mam zkusenost , ze jsou letiste . kde to moc neresi  a letiste  kde  proste potrebuji nekteri lide dokazovat svou nadvladu nad  ostatnimi a zbytecne buzeruji kvuli par centimetrum , taky je to pak ale i o bezohlednosti nekterych cestujich  , kdyz by si kazdy ukladal sve zavazadlo, tak jak ma  a to mensi si dal pod nohy,  tak  nebude tak  casty problem ,. je to stejne jako na security , jsou dana pravidla co nemas mit  v prirucnim zavazadle  a lide donekonecna budou tahat  ty zakazane veci a pak zdrzovat a vece omilane losy ? to vazne nechapu , nikdy me nikdo z losem v Ryanairu neotravoval , naopak kdyz jsem ho chtel, musel jsem mit ty 2 eura pripravene ,jinak prosli  a nestIhnul bych to koupit , aby me nekdo budil je  uplny nesmysl

mirjur  ale branis  i sam sobe, treba jsem vybral misto , ale seknul se mi pc , tak jsem delal celou rezervaci znovu  a misto  , ktere jsem vybral predtim bylo  obsazeno   ( pozdeji se uvolni )

Lukas   k0ser to neni  s tim souhlasim ,ovsem taky je to trosku o tom .ze nektere veci  proste nejde podle pravidel  ( myslim ted vseobecne  ) dat do ceny , kdyby dali  povine mistenky jako jsou v nekterych vlacich  a zvedli cenu  o  tu sumu , tak maji klid

Jak uvedeno výše, má to mouchy :-)

Ondřej Majer napsal(a):

Když cestuji ve dvou, zase dělám to, že když mám kabinové zavazadlo těžší (a to někdy mám klidně o 5kg), tak přítelkyně je někde s kufříky, já se odbavím, pak jsem u kufříků já a odbaví se přítelkyně, vezmem kufříky a jdeme ke gatu, tam už je neváží. To praktikuji skoro u všech aerolinií, mám menší kufřík, takže do klece se vejde, ale vozím si v něm noťák, foťák a další poměrně těžké věci.

Podobne to praktikujeme pri cestach z HongKongu, kdy vezeme spoustu tezkych katalogu z nekolika veletrhu a na zdejsim letisti prirucaky s oblibou u checkinu vazi, jenze tady je jeste oznacuji vysackou "approved cabin baggage". Takze staci kdyz se prirucak vyprazdni za rohem, nekdo tam pocka, a po checkinu se zase naplni a vystridame se. Druha, elegantnejsi moznost, dana tim, ze nektere aerolinky umoznuji k prirucaku jeste notebook zvlast - ten se nevazi. Staci sikovny obal na notebook a hned se k nemu vejde i 10kg katalogu :)

Chapu, ze je tro trochu "socka" pristup, ale kdyz jsem treba u Emirates checkoval ceny za dalsi zavazadlo, prislo mi to naprosto premrstene - uz nevim kolik, nejde mi to ted najit, ale tusim ze to nebylo o moc mene, nez cena cele letenky.

Co se rozčilujete, vždyť je to hra :) Ryanair si hraje na leteckou společnost a my si hrajem na to, že jim za to platíme

Ještě, když měli dvě příruční zavazadla v ceně a větší šlo do podpalubí, jsem muže vytáhla z té fronty, kde si je lidi nechávali olepovat, a poslala jsem ho k přepážce právě včas, aby prošel i s druhým zavazadlem na palubu a měla jsem z toho úplně normální poťouchlou radost a vůbec se za to nestydím

Jak málo stačí ke štěstí...

Sarah napsal(a):

Zajimave, ale neni jednodussi nekoho pekne poprosit a vymenit se? V Ryanairu jsou ta skatulata vzdycky tak velka, ze se mi jeste nestalo, ze by nekdo nebyl ochotny nam vyhovet :) 

Aneb ze svýho problému udělat problém někoho jinýho... :-)

Taky se asi nebude chtít někomu od okýnka nebo z uličky na prostřední sedačku.  Nám se na dvou letech stalo, že jsme všichni 4 měli měli sřed..

kajamarik723 napsal(a):

Aneb ze svýho problému udělat problém někoho jinýho... :-)

Mozna tak Ty :) Je to o komunikaci. Jestli to neovladas, chapu, ze to tak dopada.

superweb . napsal(a):

Chapu, ze je tro trochu "socka" pristup, ale kdyz jsem treba u Emirates checkoval ceny za dalsi zavazadlo, prislo mi to naprosto premrstene - uz nevim kolik, nejde mi to ted najit, ale tusim ze to nebylo o moc mene, nez cena cele letenky.

Tak snad neexistují jen Emirates...

Ryanairem jsem letěla asi 2x v životě a tohle bych vůbec neřešila. Je to od té společnosti taková sympatická snaha jak ti umožnit se seznámit s novými lidmi.

Sarah napsal(a):

Mozna tak Ty :) Je to o komunikaci. Jestli to neovladas, chapu, ze to tak dopada.

Naprosto souhlasím,  je to o komunikaci - s letištním personálem, pokud není možný si místa zarezervovat předem :-)

Petr76 napsal(a):

Tak snad neexistují jen Emirates...

To sice ne, ale jen Emirates na teto trase maji v Economy v cene 30kg odbaveny kufr (i kdyz uz ne v tom nejnizsim tarifu) a rozumnou trasu s pomerne kratkym prestupem cca v pulce cesty (a pro me jakozto kuraka jsou v Dubaji kurarny :) )

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!