Zdravím, ráda bych s rodinou v červenci na Tenerife. Jaká je dle Vašich zkušeností obvyklá cena letenky  - z Katovic, Krakova, Bratislavy nebo Vídně?  .

Tenerife- cena letenky v červenci

Založila ve fóru Hledám letenku

Zdravím, ráda bych s rodinou v červenci na Tenerife. Jaká je dle Vašich zkušeností obvyklá cena letenky  - z Katovic, Krakova, Bratislavy nebo Vídně?

0

Obvykla cena u low costu v pravem slova smyslu neexistuje , nejlevneji koupis  Kanary  u  Laudamotion  a  ,pak u Ryanairu , obcas to Polsko , kdy koupit tezko urcit , loni byly Kanary extremne levne , leto je vlastne mimosezona a mam pocit, ze ne odevsad   lety budou,,ale zase to budou prazdniny, nemelo by to ale byt vic ,jak kolem tech 100 euro zpatecni  , jen pro predstavu  letos nejlevnejsi Kanary byly z Machesteru na zacatku prosince  4 eura  ,

0 Citovat

Zdravím, Kanáry jsou off-season v létě.  Z Krakowa s Ryanem (1x týdně v pátek) koukám  teďka kolem 700 zlotých a více (což bude asi nejlevnější), z Bratislavy žádný low cost, pokud chcete letět přímo, nelétá. Z Vídně i Katowic WIZZ, ale tam jsou ceny přemrštěné (přes 8k).

0 Citovat

Ryanair létá i z Vídně, ale v tuto chvíli nenabízí na léto žádné letenky. Chtěla jsem mít představu o ceně z minulých prázdninových měsíců, abych mohla ji porovnat s nabídkou z Polska a rozhodnout se, zda za dané ceny koupit už teď nebo počkat na Vídeň.

0 Citovat

My jsme letěli loni 3.7.- 17.7. PRG - MAD s ČSA a MAD-TNF s Iberia za ca. 125,- EUR.

0 Citovat

Irena napsal(a):

Ryanair létá i z Vídně, ale v tuto chvíli nenabízí na léto žádné letenky. Chtěla jsem mít představu o ceně z minulých prázdninových měsíců, abych mohla ji porovnat s nabídkou z Polska a rozhodnout se, zda za dané ceny koupit už teď nebo počkat na Vídeň.

Lauda zřejmě ukončila lety z Vídně na Tenerife, ale možná je tam nahrají později, i když ostatní destinace už tam jsou. Zdá se mi ještě brzo na kupování, ještě bych počkal.

0 Citovat

Já na lepší prázdninové ceny ještě čekám. Mám ty letiště skoro jako ty.  V nejhorším případě to může být třeba tam i zpět s krátkým přestupem, někdy se dá najít i jeden let bez přestupu.  Kombinací je hodně. Sleduji vývoj cen a snad tam nebude o prázdninách nějaký velký zlom -  teď se s přestupem duben prodává od 2000 Kč, květen od 2400 Kč, červen od 3000 Kč, červenec od 3500 Kč. Nejsem v tohle tak zběhlý jak plno jiných cestovatelů tady, ale zatím kupovat nebudu. 

0 Citovat

Ten prestup v Madridu bych doporucil , da se tam sehnat i slusny nocleh  za levno pobliz letiste  ,mrknout do centra  a druhy den  pak letet   za levno  dal   ,pripadne  letet  pres Barcelonu  stejnym stylem

0 Citovat

My jsme letěli vloni v červnu/červenci z Berlína s Ryanairem za 65 EUR, kupoval jsem to na konci dubna. Do Berlína bude možný přískok rovněž s Ryanairem z Brna.

0 Citovat

mikir napsal(a):

Ten prestup v Madridu bych doporucil , da se tam sehnat i slusny nocleh  za levno pobliz letiste  ,mrknout do centra  a druhy den  pak letet   za levno  dal   ,pripadne  letet  pres Barcelonu  stejnym stylem

A to je s Ryanairem/Laudamot.? To nezní špatně. Je to v rámci jedné letenky nebo si tomusím poskládat? Díky. Miška
0 Citovat

Tony68 napsal(a):

Já na lepší prázdninové ceny ještě čekám. Mám ty letiště skoro jako ty.  V nejhorším případě to může být třeba tam i zpět s krátkým přestupem, někdy se dá najít i jeden let bez přestupu.  Kombinací je hodně. Sleduji vývoj cen a snad tam nebude o prázdninách nějaký velký zlom -  teď se s přestupem duben prodává od 2000 Kč, květen od 2400 Kč, červen od 3000 Kč, červenec od 3500 Kč. Nejsem v tohle tak zběhlý jak plno jiných cestovatelů tady, ale zatím kupovat nebudu. 

Mě zajímá termín v dubnu-květnu. Podělíte se o jakou leteckou společnost se jedná? Díky
0 Citovat

Miska  , musi se to poskladat  , ja jedine s Ryanairem  pripadne  ted  uz  i Laudamotion , nekdy jeste s easyJet ,wizz mi nesedi kvuli zavazadlum  i kdyz jsem ho taky pouzival  ,ale ne na Kanary   ,jednou  jsme leteli  s Jet2 ,predpokladam ze i letos bude nabidka na Kanary hodne dobra cenove

0 Citovat

Zdravím, i mě by zajímalo, jak se dají pořídit levnější letenky na Tenerife. Rádi bychom letěli okolo 12.5. na cca 8 až 10 dní, 2 dospělí, 1 dítě 13 let a 1 batole 23 měsíců. Nejraději bychom odlet z Prahy, ale pokud bude fajn cena, dáme i Vídeň nebo Berlín. Našla jsem pouze letenky okolo 6.000,- až 7.000,- a bez zavazadla, která potřebujeme alespoň 2. Další problém je, že délka přestupu je šílená a s malým dítětem je to vražda. Máte někdo nějaký tip na levnější letenky?Díky moc

0 Citovat

Já vidím letenky z Prahy kolem 3000. http://azair.me/!3SS9

Je to bez odbavených zavazadel a bohužel povětšinou s Ryanairem, ale pokud zvolíte extrémně dlouhé přestupy například v Madridu a/nebo Barceloně s přenocováním v hotelu, tak ta cesta může být docela snesitelná.

0 Citovat

S Ryanairem naprosto v  pohode  i bez prestupu  ,z Berlina tam ted  ale dobrou cenu  nevidim ,ale treba MIlano-Bergamo  nebo  Milano Malpnesa ji na  ten termin ma ( 12.5. -29 euro ) (10.5.-29 euro )a do Bergama  jsou ceny  s Prahy  nebo Brna  pripadne treba z Norimberka priznive

Na azairu  se to hleda snadno , bohuzel ceny i nekdy casy odletu  casto nesedi a jsou tam chybova hlaseni ,takze spis jen pro orientacni vyhledavani , zkuste si to najit primo  na strankach Ryanairu   jednosmerne  a pak teprve  k tomu hledat zpatecni cestu treba i jinam nez  bude odletove letiste 

S kratkou dobou prestupu je treba jak se divam na 15.5  ,Praha- Bergamo   za 486 Kc  s odletem v 10.15   priletem do Bergama v 11.40 a pokracovani  v  13.55 a prilet na Tenerife v 17.30  ( letenka  Milano-Bergamo - Tenerife South  -42 euro )

Rovnez kratsi prestup je  15.5.  z Prahy   v 8.55  Brusel Charleroi   za 389 kc s priletem v 10.30  a pokracovani v  13.20  na Tenerife za  42 euro s priletem v 16.55. 

S toho Milana  nebo Barcelony  byvaji na Kanarske  ceny  i pod 20 euro  ,ovsem tam vetsinou je treba ten  nocleh  a jak Barcelona tak  Madrid  jsou rusnejsi letiste  nez treba Bergamo nebo Chareloi , takze pokud to nechcete jetse jako dalsi poznani mesta , tak bych volil ten kratsi prestup a letel ve stejny den az na misto .Levne Kanary byvaji taky  z  Londyna ,pripadne odjinud  z Velke Britanie .

Mozna jeste jedna takova uvaha  ,pokud chcete krome koupani i treky  tak  pak ano  ,pokud vam jde vic o koupani volil bych jiny  ostrov  a klidne bych volil i  drive  , ted treba porad jeste je  na utery   26.3 . Viden - Lanzarote za  15 euro  s Laudamotion

V dubnu uz  z Vidne lety nejsou ,ale da se najit  z jinych mist   napriklad 10.4. z Berlina  za  25 euro  primy let na lanzarote , z hlediska  treku je hezka i La Palma  , Fuerteventura ma zase nejlepsi koupani  ,byli jsme na Kanarskych 11x  a krome El Hierra zname vsechny 

V pripade Tenerife  mohu  radit  ubytovani  v oblasti  Los Gigantos - Puerto de Santiago 

Jo a u Ryanairu za  6 euro koupite  priority a muzete si vzit do letadla  2 kabinova zavazadla  nebo pak za 10 euro mate to odbavene , tim to pochopitelne pri  prestupech  naskace  ,takze  i proto je  vyhodnejsi primy let


0 Citovat

Mikire, zkus si někdy přečíst i na co se tazatel vlastně ptá. Ušetřil bys čas psaním těch svých blábolů.

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

Já vidím letenky z Prahy kolem 3000. http://azair.me/!3SS9

Je to bez odbavených zavazadel a bohužel povětšinou s Ryanairem, ale pokud zvolíte extrémně dlouhé přestupy například v Madridu a/nebo Barceloně s přenocováním v hotelu, tak ta cesta může být docela snesitelná.

Díky moc za tip. Cena za letenku, pokud je 1 osoba je dobrá, ale pokud zadám více osob, už se objeví horší ceny, zřejmě proto, že v daném letu už není tolik míst. Vychází mi to tam cca na 17.000,- bez zavazadel + ta doba čekání. 

0 Citovat

mikir napsal(a):

S Ryanairem naprosto v  pohode  i bez prestupu  ,z Berlina tam ted  ale dobrou cenu  nevidim ,ale treba MIlano-Bergamo  nebo  Milano Malpnesa ji na  ten termin ma ( 12.5. -29 euro ) (10.5.-29 euro )a do Bergama  jsou ceny  s Prahy  nebo Brna  pripadne treba z Norimberka priznive

Na azairu  se to hleda snadno , bohuzel ceny i nekdy casy odletu  casto nesedi a jsou tam chybova hlaseni ,takze spis jen pro orientacni vyhledavani , zkuste si to najit primo  na strankach Ryanairu   jednosmerne  a pak teprve  k tomu hledat zpatecni cestu treba i jinam nez  bude odletove letiste 

S kratkou dobou prestupu je treba jak se divam na 15.5  ,Praha- Bergamo   za 486 Kc  s odletem v 10.15   priletem do Bergama v 11.40 a pokracovani  v  13.55 a prilet na Tenerife v 17.30  ( letenka  Milano-Bergamo - Tenerife South  -42 euro )

Rovnez kratsi prestup je  15.5.  z Prahy   v 8.55  Brusel Charleroi   za 389 kc s priletem v 10.30  a pokracovani v  13.20  na Tenerife za  42 euro s priletem v 16.55. 

S toho Milana  nebo Barcelony  byvaji na Kanarske  ceny  i pod 20 euro  ,ovsem tam vetsinou je treba ten  nocleh  a jak Barcelona tak  Madrid  jsou rusnejsi letiste  nez treba Bergamo nebo Chareloi , takze pokud to nechcete jetse jako dalsi poznani mesta , tak bych volil ten kratsi prestup a letel ve stejny den az na misto .Levne Kanary byvaji taky  z  Londyna ,pripadne odjinud  z Velke Britanie .

Mozna jeste jedna takova uvaha  ,pokud chcete krome koupani i treky  tak  pak ano  ,pokud vam jde vic o koupani volil bych jiny  ostrov  a klidne bych volil i  drive  , ted treba porad jeste je  na utery   26.3 . Viden - Lanzarote za  15 euro  s Laudamotion

V dubnu uz  z Vidne lety nejsou ,ale da se najit  z jinych mist   napriklad 10.4. z Berlina  za  25 euro  primy let na lanzarote , z hlediska  treku je hezka i La Palma  , Fuerteventura ma zase nejlepsi koupani  ,byli jsme na Kanarskych 10x  a krome El Hierra zname vsechny 

V pripade Tenerife  mohu  radit  ubytovani  v oblasti  Los Gigantos - Puerto de Santiago 

Jo a u Ryanairu za  6 euro koupite  priority a muzete si vzit do letadla  2 kabinova zavazadla  nebo pak za 10 euro mate to odbavene , tim to pochopitelne pri  prestupech  naskace  ,takze  i proto je  vyhodnejsi primy let


Ta cesta na Tenerife vychází docela dobře, i když připočítám 1 zavazadlo za 25 euro a 1 za 10 euro. Cesta zpátky už je horší. Našla jsem za docela dobrou cenu s přestupem v Paříži s tím, že je tam potřeba nocleh. Jestli to počítám správně, tak by letenky komplet se vším vycházely na 14.100,- Koukala jsem i na tu Barcelonu nebo Madrid, ale to už nevychází úplně dobře. Přes Madrid mi to vychází na cca 452 euro a přes Barcelonu na 391,- jeden směr s tím, že je tam myslim potřeba i nocleh. 

Jinak Tenerife plánujeme i kvůli přírodě. Nejsme úplně typy jen na pláž, po 2 dnech na pláži jsme hotoví :-D Takže pak potřebujeme něco jinýho, abysme se z toho vzpamatovali. Ale chceme i koupání kvůli dětem, prostě půl na půl, tak se nám Tenerife zdálo jako nejlepší volba. 

0 Citovat

Našel jsem 3 místa za cca 85 EUR z Vídně v termínu 14.-23.5., Wizzair, s WizzClubem, přímé lety

https://wizzair.com/cs-cz#/booki...1/1/0/null

0 Citovat

@Petr76 kolikrat jsi byl na Kanarech ? a muzes  mi specifikovat jediny blabol ? I ty letenky jsem doporucil lepsi nez ty  ..naopak ty pisies blaboly .. kdyz napises  bohuzel je to s Ryanairem ... a navic jsem ani ten tvuj Madrid  nebo Barcelonu neodsoudil  .Madrid je fajn  a nocleh se da sehnat dobry i pobliz letiste ... ale leti s detmi a  ten nocleh jim zvedne naklady .. chteji Tenerife  . a v kvetnu  kolem 12.  coz jsem respektoval .. ze jsem tam pripojil sve nazory  na  dalsi ostrovy to je snad moje vec, .ktera muze byt   nekomu kdo tam leti  poprve  prospesna 

@Alena  chapu to, jen jsem vychazel trosku  i s toho ze letite s prckem ,Tenerife je  zajimavy ostrov bezesporu, treba souteska Masca  nebo treky  v oblasti  Pico de Teide  i  lanovka   jsou zajimave aktivity ,  ale co se tyka more a plazi je na tom Tenerife hur nez  ostatni ostrovy .. ani ne tak pro tmavy cerny pisek  .ale na Tenerife byvajji casto dost velke pribojove vlny   zluty pisek je jen v obasti  Los Americanos ,kde  je to ovsem megaturistika  ,pak  mestska plaz   v Los Cristianos a pak az na severu navezena plaz  s jemnym piskem ze Sahary  a   s vlnolamem ,byva i problem s hradbou mlhy na uboci Pico de Teide a ta strana byva casto prakticky nepouzitelna ,nevim jak to je  ale v pozdejsich mesicich, vzdycy jsme tam byli jen v zime, repektive i jinde od listopadu do dubna ,takze  to mozna pro teplejsi mesice neplati

Prave pro koupani  i treky se nam hodne libila  La Palma  na kterou leta z Berlina easyJet  ,coz by mohlo byt zajimave i v tom , ze nema omezenou vahu  v kabinovem zavazadle ,ovsem je zase jen mozne jedno 

Lanzarote sice nema hory ale je tam spousta jinych aktivit   a po  Fuerteventure druhe nejlepsi koupani s Kanaru , ale nezrazuju vas  od Tenerife , je to ovsem taky  zaroven s Gran Canariou nejnavstevovanejsi z ostrovu coz prinasi i negativa 

0 Citovat

Já už jsem to na tohle jaro s Kanáry tak trochu vzdala. Chtěla jsem právě jednu cestu tam s přestupem v Barceloně(hlavně) nebo Bergamo využít alespoň s 2 noci na prohlídku. Ale nepovedlo se mi to poskládat časově tak, aby to alespoň nějak přijatelně navazovalo a na samotné Kanáry mi zbyl týden pobytu . Vždy mi tam 1 let vyšel s půlnočním výstupem nebo brzký ranní odlet .  Pak to vyšlo nesmyslně draho, že snesitelná varianta mi vyšla tak, že Kanár.ostrovy zvládnu 10/11 t.r. a Barcelonu samotnou s výlety v květnu. Buď neumím hledat, nebo už je pozdě.  

0 Citovat

Bergamo patri k mym nejoblibenejsim mistum na prestup, jednak tam Ryanair ma velkou bazi  na odlety po cele Evrope  , pak je do mesta  20-30 minut , stare mesto  s pesima ulickama je fajn  ,da se tam lanovkou nebo busem , listek z letiste plati i na lanovku , dobre noclehy se daji sehnat ve meste pobliz nadrazi , nebo  pak pobliz letiste  i na br,zke odlety a letiste samotne je prijemne i na delsi cekani ,taky okoli Bergama je fajn

Ted prave jsou pres  Bergamo dobre lety  na Kanary a je tam i Milan Malpanesa  ,Kanary jsou vubec dobre sestavitelne  s ruznych mist, at uz na prime lety , nebo na let  s prestupem  a pripadne prohlidkou daneho mista

Brzky ranni odlet je trosku neprijemna zalezitost vseobecne vsude .pulnocni vystup jak kde ,samozrejme s detmi je to pak o to horsi .ale da se to zvladnout  na tom bych to nestavel

Pokud to ma byt takove zakladni seznameni z mestem tak vetsinou staci  1 nocleh ,vetsinou se vtesnam do  9-10 dnu ze 7-8 dny  na Kanarech a  1-2 dny po ceste , kdyz  neni ten let primo

Z hlediska ceny to chce  ten presun z CR  kolem tech  500 Kc za jednu cestu , coz splnuje jak Bergamo . tak Brusel Charleroi , Polska letiste  i Nemecko a Rakousko  pripadne i ten Londyn

Kdysi se daly volit i dva prestupy , ale nebyly ty dnesni poplatky navic  a  bylo vice letenek po 5 eurech ve vyberu , dneska uz vetsinou  1 prestup ,nebo jeste lepe zadny  

Rozhodne ale Kanary patri oproti minulosti k snadno dostupnym a levnym cilum
0 Citovat

mikir napsal(a):

@Petr76 kolikrat jsi byl na Kanarech ? a muzes  mi specifikovat jediny blabol ? I ty letenky jsem doporucil lepsi nez ty  ..naopak ty pisies blaboly .. kdyz napises  bohuzel je to s Ryanairem ... a navic jsem ani ten tvuj Madrid  nebo Barcelonu neodsoudil  .Madrid je fajn  a nocleh se da sehnat dobry i pobliz letiste ... ale leti s detmi a  ten nocleh jim zvedne naklady .. chteji Tenerife  . a v kvetnu  kolem 12.  coz jsem respektoval .. ze jsem tam pripojil sve nazory  na  dalsi ostrovy to je snad moje vec, .ktera muze byt   nekomu kdo tam leti  poprve  prospesna 

@Alena  chapu to, jen jsem vychazel trosku  i s toho ze letite s prckem ,Tenerife je  zajimavy ostrov bezesporu, treba souteska Masca  nebo treky  v oblasti  Pico de Teide  i  lanovka   jsou zajimave aktivity ,  ale co se tyka more a plazi je na tom Tenerife hur nez  ostatni ostrovy .. ani ne tak pro tmavy cerny pisek  .ale na Tenerife byvajji casto dost velke pribojove vlny   zluty pisek je jen v obasti  Los Americanos ,kde  je to ovsem megaturistika  ,pak  mestska plaz   v Los Cristianos a pak az na severu navezena plaz  s jemnym piskem ze Sahary  a   s vlnolamem ,byva i problem s hradbou mlhy na uboci Pico de Teide a ta strana byva casto prakticky nepouzitelna ,nevim jak to je  ale v pozdejsich mesicich, vzdycy jsme tam byli jen v zime, repektive i jinde od listopadu do dubna ,takze  to mozna pro teplejsi mesice neplati

Prave pro koupani  i treky se nam hodne libila  La Palma  na kterou leta z Berlina easyJet  ,coz by mohlo byt zajimave i v tom , ze nema omezenou vahu  v kabinovem zavazadle ,ovsem je zase jen mozne jedno 

Lanzarote sice nema hory ale je tam spousta jinych aktivit   a po  Fuerteventure druhe nejlepsi koupani s Kanaru , ale nezrazuju vas  od Tenerife , je to ovsem taky  zaroven s Gran Canariou nejnavstevovanejsi z ostrovu coz prinasi i negativa 

Aha, tak to s koupáním je samozřejmě důležité, to jsem nevěděla. Černý písek nám nevadí, ale vlny jsou s malým dítětem blbý. Bereme ho k moři poprvé, tak ať z toho něco má. Můžu se tedy zeptat, jaké aktivity se dají podniknout i s dětmi na jiných ostrovech než je Tenerife? Nějaká příroda, trek, ale i něco, co bude vyloženě pro děti. Měli jsme na Tenerife v plánu Loro park (stydím se už jen, když to píšu :-D, protože taková místa běžně nenavštěvujeme a cestujeme úplně jinak), ale řekli jsme si, že tentokrát bysme to pojali tak, aby to bavilo i děti. Jinak přenocování při přestupu se nebráním, pokud v závislosti na tom budou super letenky. 

0 Citovat

Pro malé děti je podle mě vhodnější Gran Canaria, můžete tam podnikat totéž, co na Tenerife, jen poměr (můj subjektivní) pláže:jiné aktivity je na GC tak 50:50, zatímco na Tenerife tak 30:70. Ale krásná příroda, treky, turistické cíle atd. na GC jsou samozřejmě také. GC je také o něco levnější (ubytování i letenky) než Tenerife či další ostrovy.

0 Citovat

My byli loni na La Palmě s dětma 5,5 a 4 a koupání naprosto v pohodě, černý písek, vlny byly, ale jsou tam udělané vlnolamy, takže to bylo ok. Jinak mám za sebou GC a Tenerife ještě...a jela bych rozhodně radši na Tenerife.  GC mě zase tak nezaujala, ty 2 zbylé bych řekla pecka.

0