Nechá nás FlyDubai odletět na SríLanku, když jsem letenky zaplatila máminou kreditku?

Napsal Michaela S 2019-01-26T02:32:44+01:00 ve fóru Letecké společnosti

Pred rokom odlet z Bratislavy do Bangladesa, s FD -  v BTS kontrola kreditky, check-in nesiel spravit. Cestou spat v Dhake neriesili nic.

2 roky dozadu z Prahy do Eritrei s FD, nekontrolovali nic.

vl k napsal(a):

Pred rokom odlet z Bratislavy do Bangladesa, s FD -  v BTS kontrola kreditky, check-in nesiel spravit. Cestou spat v Dhake neriesili nic.

2 roky dozadu z Prahy do Eritrei s FD, nekontrolovali nic.

Díky za zkušenost, můžu se zeptat jak se to vyřešilo? Musel jsi platit něvo navíc, nebo jak to probíhalo?

Michaela S napsal(a):

Díky za zkušenost, můžu se zeptat jak se to vyřešilo? Musel jsi platit něvo navíc, nebo jak to probíhalo?

Asi som to napisal trochu kostrbato :) Ja som tie letenky platil svojou kreditkou, takze som im ju ukazal a to bolo vsetko. Neplatil som samozrejme nic. Pisal som to len ako skusenost s tym, ze to kontrolovali pri ceste do jednej z krajin, ktore si uvadzala.

Neviem to na 100%, ale zda sa, ze ak od teba chcu vidiet kreditku (oni ju pytaju len vtedy, ak ju od nich pyta system, nie preto, ze si to vymysleli), tak system ta nepusti spravit si samu check-in. Skus sa sama checknut na let a ak to nepojde, aspon sa mozes psychicky pripravit, co ta caka na letisku, popr. tam hned niekoho kontaktovat,aby ti to neostavalona poslednu chvilu.

Davosh napsal(a): A jak to funguje, kdyz zaplatim virtualni kartou (napriklad Revolutkou), kterou fyzicky vubec nemam?

Pokud budeš inteligentní, koupíš to přes  solidní OTA. Tím se veškeré této šaškárně s kartami vyhneš.

Presne, OTA a vybavené, to nám potvrdené aj z Fly Dubai

To si nepomůžeš, já mám třeba přímo na etiketu uvedeno, že kartu musím předložit a když dělám online checkin na stránkách dopravce, ta hláška je tam také a to jsem kupovala přes Pelikána.

Z logiky věci to je asi nějaká default message, která se propisuje do všech letenek. 

Pokud přece kupuješ u OTA je smluvní stranou transakce OTA, nikoli FlyDubai a po tom čím jsi platil jim je kulový. To riziko na sebe bere OTA.

To bude složitější. OTA nebude ručit za letenku třeba za 20k na které má provizi 500 czk. Nevím přesně jak to je podle pravidel karetní asociace, ale tipnula bych si, že to půjde za aerolinkou, buď napřímo, nebo zprostředkovaně.

Ja som to riešil pred asi 2 rokmi. Letenky pre kamošov na Sri Lanku. Na info linke mi potvrdili, že OTA je ok aj keď im to kúpim so svojou kartou.

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!