Myslím, že o tohle video se musím podělit:https://www.youtube.com/watch?v=...e=youtu.be .

Boeing 737 Max

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

Michal napsal(a):

V pátek Boeing rozhodl, že nebude až do odvolání vyplácet dividendu a přeruší zpětný výkup akcií. Tím však akcie nadlouho pozbývají jakéhokoliv  smyslu. https://www.prnewswire.com/news-...27762.html   

 Ti co maji objednané MAXy mohou udělat v zásadě dvě věci - objednávku zrušit, a to bez penalizace nebo dohodnout lepší cenu. Boeing nemá šanci ceny udržet. To je příležitost hlavně pro silné firmy jako Ryanair nebo velké leasingové společnosti pořídit nová letadla za hubičku. Ani jedno z těch řešení však není pro Boeing výhra. Airbus sice letos propadl méně, ale žádná sláva to nebude.


Oznámení o pozastavení dividendy ovšem přišlo až těsně poté, co Boeing své akcionáře vyplatil:) Dividenda mi přišla 10.3. Výhled není růžový, všichni by nejradši akcie Boeingu házeli do kanálu, je otázka, jestli tohle není ta chvíle, kdy je začít více sledovat, případně něco v následujících týdnech koupit a pak tzv. vysedět. Výhledově třeba s úsměvem na palubě MAXu:)




0 Citovat

O výplatě zmíněných dividend bylo rozhodnuto 23. ledna, tedy výrazně před prudkým propadem akcií posledních dní.  Pokud nebudou vypláceny dividendy a firma nebude své akcie vykupovat, pak není moc důvodů pro růst akcií. 

Vlastimil B. napsal(a):



Oznámení o pozastavení dividendy ovšem přišlo až těsně poté, co Boeing své akcionáře vyplatil:) Dividenda mi přišla 10.3. Výhled není růžový, všichni by nejradši akcie Boeingu házeli do kanálu, je otázka, jestli tohle není ta chvíle, kdy je začít více sledovat, případně něco v následujících týdnech koupit a pak tzv. vysedět. Výhledově třeba s úsměvem na palubě MAXu:)




0 Citovat

Tím důvodem  bude další pád ceny akcie.

0 Citovat

Ano, o výplatě bylo rozhodnuto 23.1. a v týdnu, který tomu předcházel, mimochodem spadla akcie z 330 na 308 USD. Pokud jste si jistí dalším poklesem, proč to neshortujete?;) Pro mě osobně je to srdcovka, investuju do toho spíše symbolicky, ale věřím, že za několik let bude cena pod 100 USD vypadat směšně nízko. Ať si to teď klidně spadne na 50.

0 Citovat

Nikdo nemluví o jistotě dalšího poklesu, navíc je to pro mne špatně čitelná akcie z důvodu divize zbrojní výroby a možnosti otevřených či skrytých subvencí.

0 Citovat

Za mě jim přišla krize odvětví celkem vhod :-) Klesají všechny aerolinky a výrobci, takže získali čas navíc k vyřešení softwarových problémů s letadly. Pokud to zvládnou do uživení trhu, mohou převzít svou část. Pokud by vše probíhalo bez tempem před nákazou virem, společnost Airbus by je kompletně převálcovala.

0 Citovat

Nebude v tom nějaké spiknutí pod vedením Boeingu?

0 Citovat

sali napsal(a):

Nikdo nemluví o jistotě dalšího poklesu, navíc je to pro mne špatně čitelná akcie z důvodu divize zbrojní výroby a možnosti otevřených či skrytých subvencí.




Špatnou čitelnost akcií nerozporuju. Co
 se subvencí týká, to nevidím jako úplný problém. Boeing ale nejsou jen civilní letadla a zbrojní výroba, ale také vesmír, satelity a třeba také divize Boeing NeXt. Pro mě pořád slušný potenciál s americkou vládou za zády.

0 Citovat

Jak se vam libi start? https://zoommagazin.iprima.cz/ve...m-rozhoupe

0 Citovat

Musí se hodně snažit, aby vrátili ztracenou důvěru :) Doporučoval bych jim vyhrát Red Bull Air Race :D

0 Citovat

Tak první evropský let B737Max cajk!


max.jpg

0 Citovat

Tak snad jsi nečekal, že spadne hned ten první :-). Ani předtím jich zase tolik nespadlo, ale když ono se píše jen o těch, co udělali bum.

 

0 Citovat

26. února letí na Kanáry SW :-) 


prg-tfsmaxsw.png

0 Citovat

U toho nesmí chybět žádný fanda létání

0 Citovat

Hlavně se tam nesmí zdržet moc dlouho, 28/2 jim končí moratorium a potom už by také nemuseli mít čím letět zpět.

0 Citovat

Zajímavé, Belgie vostře zavřená všem turistickým cestám a jejich leisure aerolince se vyplatí létat turistické destinace... 🤷🏻‍♂️

0 Citovat

SW to zase změnili a MAXe nasadí už dneska - “Letoun registrace OK-SWE se vydá na linku QS1152 do Malagy s odletem v 16:20. “ https://zdopravy.cz/smartwings-v...imi-74778/

0 Citovat

Tak všichni povinně pomodlit před letem...a alespoň pět Otčenášů

0