Celkem dost levných letů z Vídně odlétá mezi 5:30 až 6:30... Je to hrozný čas a zajímá mě, jakým způsobem řešíte nejčastěji přesun na letiště ze spádové oblasti VIE z vlastní zkušenosti? .

Brzké ranní odlety z Vídně – jak to dáváte?

Založil ve fóru Letiště

Celkem dost levných letů z Vídně odlétá mezi 5:30 až 6:30... Je to hrozný čas a zajímá mě, jakým způsobem řešíte nejčastěji přesun na letiště ze spádové oblasti VIE z vlastní zkušenosti?

0

Autem, nebo v Blavě hospoda a pak noční Slovak Lines jezdí :) jinak se to asi nedá

0 Citovat

Autobus z Prahy v 18:00/30 a pak masochistických několik nočních hodin na letišti. Ale to už musí být fakt super lokalita a cena. 

0 Citovat

Ale pro nas mimomoravske je to fakt masakr :)

0 Citovat

Autobusom o 3:00 alebo 4:00, mimobratislavskí môžu prespať v hosteloch a lebo hoteloch neďaleko autobusovej stanice (mimo letnej sezóny nie sú až také drahé) a dospať v lietadle. Prvý vlak z Viedne prichádza na letisko o 4:42

0 Citovat

Já vyrážám večér vlakem ze Staráku, dám si pár pivek ve vlaku na žížeň. Většinou v Břeclavi vystůpím,  stavím sa ve sklepě v okolí na víno někde v Moravské, Hruškách, Týncu nebo tak, no a pak sa vidí. Když je košt podařený, víno kvalitní a nedajbože pěkné místní cérky, že sa mě to zalíbí, tak nikam neletím a zůstanu tam pár dní. Kam bych sa hnál, když mám všecko potřebné. Nebo se nechám odvézt na letiště. Záleží od ceny letenky. Co je pod 100 ecek  klidně nechám plavat. Jinak bych se do toho sklepa snáď ani nedostál :-)

0 Citovat

Večer vlak/bus do Vídně, vlakem na letiště, tam do salonku a pak se dá natáhnout hned na několika místech, špunty do uší a klapky na oči s sebou. 😊

0 Citovat

podle toho, jak levné seženu parkování buď autem rovnou do Vídně nebo do Blavy a pak busem

0 Citovat

Hotel Moxy Airport. ;-) Zejména před dlouhými lety.

0 Citovat

Mandarinka napsal(a):

Hotel Moxy Airport. ;-) Zejména před dlouhými lety.

Dobrá voľba, 53€ na hlavu nie je až tak veľa.
0 Citovat

no teraz to prave riesim, odlet do KUT 5:55 - ideme styria, tak auto. Najprv som myslel ze to znovu dam na Tiger parking, no ten prvy ranny vlak S7 nepremava cez vikendy a cez sviatky (nas pripad). Takze XYZ parking to isti. By to bol smutny pribeh, keby som si ten vlak nepozrel, kedze prichod ma aj tak tesnych 4:42 na letisko a musime ist este na checkin.

0 Citovat

Nedávám. Vyzkoušel jsem si to minulý týden, že VIE je mimo můj komfortní rámec i když TATL za 250 za ten oser dostávat se z/do VIE výjimečně stál. V reálu to pro mne znamená 6-7 hodin na cestě x 2, večerní přílety jsou taktéž problematické. Na to trávit noci po letištích jsem už moc líný/starý.

0 Citovat

Teď na odlet do LA jsem spal v A&O hostels přímo u Hbf. Samostatný pokoj pro 2 s vlastní koupelnou přes Agodu byl kolem 40 eur. Na podobný peníze vycházel i Arion Hotel ve Schwechatu a pak nějaký taxik snad nebude drahý. 

0 Citovat

Ranní odlety z Vídně nedávám, když nenavazují vlaky, letenky jsou pro mě pasé. Autem do VIE nejezdím kvůli druhému parkingu. Přespání maximálně kvůli nějakému longhaulu. 

0 Citovat

Auto + parking nebo nějaký levnější ubytování ve Vídni + auto. Mám to z Brna kousek.

0 Citovat

Brzký ranní odlet nedávám nikdy a nikde a platí to i o VIE a to bydlím 2 hodiny od Schwechatu. Prostě jak nemám naspáno 8+ hodin tak su marné Homolka. Takže hledám lety s odletem z Vídně kolem 13h, pokud možno bez přestupu. Že jsem tak zatím ještě neletěl mě neodrazuje od dalších marných hledání. Když su s rodinou, chápem v tom hotelu naproti terminálu, ale pod 100EUR to myslím není.  

0 Citovat

Odjezd mezi 23-24 z ÚL, ve 4 zaparkováno, hned na letiště a v 5 být v salónku. Večeře a nějaký alkohol a není mi blbé, že je ráno, protože mám večer☺ V letadle spánek a nic mě nebudí☺

0 Citovat

Teď naposledy autem, parking Mazur se shuttle busem zdarma, kterej se mi skrze zpožděný přílet do Vídně zaplatil. Jinak když se dalo ještě v Brně u dolního nádraží parkovat, tak Flixbusem z Brna.

0 Citovat

Mandarinka napsal(a):

Hotel Moxy Airport. ;-) Zejména před dlouhými lety.


Řešil jsem to stejně. 70€ / noc. Ale z VIE jen longhaul. Není nad to se před dlouhým letem, normálně vyspat. Dokonce jsem posledně z té dlouhé cesty nebyl tak rozbitý. Navíc  se pak letí přes den, což mi taky víc vyhovuje než noční lety. Sice druhý den ráno po příletu do cíle už do tak slavné s tou energií nebylo :-)


Na klasické low cost výlety po Evrope a takové ranní odlety jsem taky lenivý. To radši Polsko, které je za rohem.

0 Citovat

Já jsem také vyzkoušel odlet brzy ráno z Vídně. Tak jako niemandos jsme večer nasedli do vlaku ve Staráku, ale v Břeclavi jsme nevystoupili, sklep jsme oželeli. Na letiště jsme se dostali více než hodinu před půlnocí a tam to přečkali až do rána. Holky se trochu prospaly, já bohužel skoro vůbec a tak to pak odneslo první odpoledne v destinaci, to jsem měl půlnoc v posteli. Naštěstí večer jsem už ožil a trochu to dohnal. Zpátky jsme měli přílet pozdě večer, tak jsme objednali 2 pokoje v Lifehotel Vienna airport ve Fischamendu, celkem za 115 euro, cesta taxíkem z letiště do hotelu  asi 16 euro. Jedenkrát takhle to stačilo, teď se už u Vídně dívám na příznivější časy pro odlet a přílet. Pokud je těch letů za den víc, radši si připlatím za letenku a vyspím se před cestou doma. Nebo třeba zabačuju s niemandosem ve sklépku. :-)

0 Citovat

Vídeň jsem uzila jen 2x, pro nas je to tak daleko, ze si to 3x rozmyslim😂, ale ted nas ceka dalsi ranní odlet z Berlina a to me tedy taky moc netesi, naposled vyjezd autem po pulnoci, deti nezavrely usta celou noc, prvni den v destinaci byl ficak, uff.

0 Citovat

@Tony68

A to by se vám nevyplatilo cestovat raději autem? 115+16+ noc na letišti a noc v hotelu . Ja jsem si samozrejme s tím sklepem dělal srandu :-). Stejně jako Daniel si vybírám odpolední odlety. Přece jen letim většinou na dovolenou, tak si ji chci užit. Jedinou výjimku jsem udělal loni, když měl LEVEL ty 1eurovky.To jsem jel autem a dal 70 ecek za parkování. Jel jsem s rodinou. 

0 Citovat

niemandos napsal(a):

@Tony68

A to by se vám nevyplatilo cestovat raději autem? 115+16+ noc na letišti a noc v hotelu . Ja jsem si samozrejme s tím sklepem dělal srandu :-). Stejně jako Daniel si vybírám odpolední odlety. Přece jen letim většinou na dovolenou, tak si ji chci užit. Jedinou výjimku jsem udělal loni, když měl LEVEL ty 1eurovky.To jsem jel autem a dal 70 ecek za parkování. Jel jsem s rodinou. 


Twl a mne to prislo jako realisticke :D
0 Citovat

Já v Praze tak zpohodlněl, že už mě nezaujaly ani ty eurovky od Levelu - když si spočítáte těch 6 hodin cesty(s rezervou radši víc) + kolem 1000 kč zpáteční cesta busem a ještě v podstatě nepoužitelnej první den. To radši do 2000 z Prahy a budu šťastnější a vyjedu rovnou z práce nebo do práce, tak nepotřebuji ani tolik volna. 

0 Citovat

L_K napsal(a):


Twl a mne to prislo jako realisticke :D

Tak jednou jsem to tak udělal, ale normálně jsme pak jeli na letiště. Mám kamaráda v Moravské, takže jsme pokoštovali a pak pokračovali na letiště :-)) Většinou vezmeme vínečko do vlaku, aby to lépe utíkalo. 

0