Nemáte někdo zkušenost s řešením problému s Oman Air?Měla jsem letenku zakoupenou přes webovky Oman Air: Praha-Mnichov-Muskat-Kuala Lumpur. Po příjezdu na letiště jsem zjistila, že let Praha-Mnichov je zrušený...Let byl od Lufthansa, takže mi okamžitě našli nový let, nastal ale problém s přebookováním. Letenka z Mnichova do Kuala Lumpur byla suspendovaná (zamčená) od Oman Air a nešlo s ní tedy nic dělat. Po několika telefonátech do Ománu se přišlo na to, že je zamčená z důvodu, že jsem údajně nereagovala na zaslaný e-mail o tom, že jim mám poslat scan obou stran kreditní karty a cestovního pasu. Vše jsem tedy zaslala okamžitě z letiště. Po dalších telefonátech (a X e-mailech) mi z Oman Air tvrdili, že jim stále nic nepřišlo a letenkou neodemknou. Všechny alternativní letadla tedy již odletěla, tím jsem nesthla ani navazující letadla a jela jsem s krosnou zpátky domů. Lufthansa od případu dala ruce pryč, že v tomto případě není jejich chyba, že je letenka zamčená. Já jsem ještě v noci a ráno poslala na Oman Air další e-maily, dvakrát telefonovala a bezvýsledně, nikdo mi nebyl ani schopný říct, zda moje zprávy obdrželi. .

Oman Air + Lufthansa - zrušený let bez kompenzace

Založila ve fóru Letecké společnosti

Nemáte někdo zkušenost s řešením problému s Oman Air?

Měla jsem letenku zakoupenou přes webovky Oman Air: Praha-Mnichov-Muskat-Kuala Lumpur. 

Po příjezdu na letiště jsem zjistila, že let Praha-Mnichov je zrušený...Let byl od Lufthansa, takže mi okamžitě našli nový let, nastal ale problém s přebookováním. Letenka z Mnichova do Kuala Lumpur byla suspendovaná (zamčená) od Oman Air a nešlo s ní tedy nic dělat. Po několika telefonátech do Ománu se přišlo na to, že je zamčená z důvodu, že jsem údajně nereagovala na zaslaný e-mail o tom, že jim mám poslat scan obou stran kreditní karty a cestovního pasu. Vše jsem tedy zaslala okamžitě z letiště. Po dalších telefonátech (a X e-mailech) mi z Oman Air tvrdili, že jim stále nic nepřišlo a letenkou neodemknou. Všechny alternativní letadla tedy již odletěla, tím jsem nesthla ani navazující letadla a jela jsem s krosnou zpátky domů. Lufthansa od případu dala ruce pryč, že v tomto případě není jejich chyba, že je letenka zamčená. Já jsem ještě v noci a ráno poslala na Oman Air další e-maily, dvakrát telefonovala a bezvýsledně, nikdo mi nebyl ani schopný říct, zda moje zprávy obdrželi.

0

Asi dost slozita a neobvykla situace ,mozna stalo za to, vzit od Lufthansy  ten novy let  a resit to s Oman Air az v Mnichove  , pokud tedy byla navaznost na puvodni let z Mnichova , kdy by tam asi byl nekdo s Oman Air

Taky je zvlastni proc od toho dala  Lufthansa ruce pryc   ,podle toho to sice byl asi cele let Oman Air  ale ten usek do Mnichova  operovala Lufthansa  a ta let zrusila  tudiz  nemelo by byt podstatne co je pak s letenkou dal , ale mela by nasledovat kompenzace za let Praha- Mnichov alespon ve vysi  50 % kdyz nabidli nahradni let 

Lety a Oman Air jsme absolvovali  s Amstrdamu  s navratem do Prahy  taky kombinace leteckych spolecnosti    kdy usek  Amstrdam - Muscat  operovalo KLM a dal pak Muscat  - Bangkok  Oman air, zpet opet pred Muscat do Frankfurtu  taky Oman air a dal do Prahy Lufthansa  a vse probehlo vporadku 

S Oman air jsem resil jen nocleh  v Muscatu pri  dlouhem cekani  na letisti a tam jsem udela chybu  , ze jsem  to neresil dopredu ,ale az na letisti v Muscatu a v seznamu jsme nebyli , ovsem mozna i tak bychom ten nocleh zdarma nedostali,  kdyz to byly letenky v akci 

V kazdem pripade  bych to nevzdaval a zkousel  to resit u Oman Air ,ale mozna i u Lufthansy 

0 Citovat

Podle mne to je uz pase,pouceni pro priste. Na webu OmanAir bylo pred odletem vsechno OK,kontrolovala jste tam status letenky? 

0 Citovat

my letěli stejnou trasu a let z Prahy měl zpoždění, takže jsme nestihli další lety. V Mnichově nás Lufthansa normálně přebookovala na další den. Kupoval jsem to taky přes Oman Air a určitě jsem emailem kartu neposílal. 


Tohle určitě měla řešit Lufthansa, když byl zrušen jejich let.

0 Citovat

Tam je problém s tím zablokováním letenky, ne zrušením letu... Dost úchylný :( hodně štěstí, ale tím, že jsou letenky kupovány přímo přes ně nebude jiná cesta než to řešit jen s nimi.

0 Citovat

Neplatila jsi to nahodou na neci jinou kartu, nez je tvoje jmeno?

0 Citovat

Jan Paděra napsal(a):

my letěli stejnou trasu a let z Prahy měl zpoždění, takže jsme nestihli další lety. V Mnichově nás Lufthansa normálně přebookovala na další den. Kupoval jsem to taky přes Oman Air a určitě jsem emailem kartu neposílal. 


Tohle určitě měla řešit Lufthansa, když byl zrušen jejich let.


Let mě teprve čeká a ten krátký přestup je celkem rizikový. Pořídila Vám Lufthansa v Mnichově hotel nebo jste si museli vše řešit sami? A letěli jste až dalším letem Oman Air nebo Vás hodili na let jiné aerolinky? 

Zeptal bych se v soukromé zprávě, ale bohužel nefungují. :D
0 Citovat

filip.kalous napsal(a):


Let mě teprve čeká a ten krátký přestup je celkem rizikový. Pořídila Vám Lufthansa v Mnichově hotel nebo jste si museli vše řešit sami? A letěli jste až dalším letem Oman Air nebo Vás hodili na let jiné aerolinky? 

Zeptal bych se v soukromé zprávě, ale bohužel nefungují. :D


Lufthansa zařídila hotel + vouchery na jídlo na 80€ (byli jsme 4os.) a další den jsme letěli se Singapore Airlines (pro mě asi top servis v economy). Takže z tohoto pohledu super. Až na to, že mi uletěl další spoj :D

0 Citovat

No sice nevím všechny okolnosti, ale zatím je to dost na vodě. Hlavní otázka je, kdy, kdo a co ti posílal emailem, který si evidentně moc nekontroluješ. Z textu jsem pochopil, že LH ti nabídla jiný let, díky kterému bys ten navazující let s Oman Air stihla. Pokud to nešlo technicky provést z důvodů na tvé straně (nedodání podkladů Omanu - otázka je, zda je požadovali důvodně), pak se obávám, že řešení nebude snadné...

0 Citovat

richard.pastorek napsal(a):

Podle mne to je uz pase,pouceni pro priste. Na webu OmanAir bylo pred odletem vsechno OK,kontrolovala jste tam status letenky? 

Pravidelně jsem kontrolovala "Manage Booking" pod mým rezervačním kódem a žádná změna ani info, že chtějí něco doplnit tam nebylo, pro zajímavost jsem se tam přihlásila i když už jsem byla na letišti a řešila zrušený let a v systému o tom nebyla zmínka....

Jak píšete...taky si myslím, že už je to pasé a poučení pro příště...

0 Citovat

Marek Sourak napsal(a):

Neplatila jsi to nahodou na neci jinou kartu, nez je tvoje jmeno?

Ne, karta byla moje... Taky jsem se s tím ještě nesetkala, že by chtěli zaslat kopii karty z obou stran...

0 Citovat

LukasAK napsal(a):

No sice nevím všechny okolnosti, ale zatím je to dost na vodě. Hlavní otázka je, kdy, kdo a co ti posílal emailem, který si evidentně moc nekontroluješ. Z textu jsem pochopil, že LH ti nabídla jiný let, díky kterému bys ten navazující let s Oman Air stihla. Pokud to nešlo technicky provést z důvodů na tvé straně (nedodání podkladů Omanu - otázka je, zda je požadovali důvodně), pak se obávám, že řešení nebude snadné...

Byl mi nabídnut úplně nový let (přes Vídeň a Bangkok)..to se omlouvám, napsala jsem nesrozumitelně. Aby mi ale vystavili novou letenku museli změnit v systému ten původní let přes Omán, který byl ale "zamčený" od Oman Air. Lufthansa tím pádem nemohla dělat nic než volat do Ománu, aby letenku odemkli, což neudělali a tím jsme se dostali do "slepé uličky". Sami říkali, že se jim tohle ještě nikdy nestalo....  

0 Citovat

Trochu mi připadá, že snad ani samotní Ománci netuší co s tím, jelikož každý hovor probíhal jinak... Včera na letišti mi v prvním hovoru řekli, že mám zaslat tu kopii kreditky. To jsem udělala, volala podruhé a ptala se jestli jim to přišlo. Paní odpověděla, že z daného oddelení tam už nikdo není. Ve třetím hovoru jsme dostali kontakt na supervisora, poslali kreditku tam. Po čtvrté jsme volali, jestli jim to už přišlo, ale údajně jim nic nepřišlo, zkoušela jsem si to různě přeposílávat, jestli není chyba na mém emailu, ale normálně mi zprávy přišly. Poslala jsem jim to tedy znovu i z dalšího e-mailu a pořád tvrdili, že tam nic nemají. Dneska ráno jsem jim volala znovu a to mi opět řekli, že to mám poslat na jejich supervizora a když jsem to poslala už nevím po kolikátý a zeptala se, jestli to tam teda už konečně mají, tak mi odpověděl, že je busy a musí řešit jiný věci a že až se k tomu dostane, tak mi dají vědět............

0 Citovat

S kterými Ománci to řešíte? Těmi v Německu nebo Omanu?

Prohledala jste email na zprávy od Oman Air? Je tam něco o kartě? 

Jinak mně to připadá jako odmítnutí nástupu. Plus hezký námět do televize nebo novin při okurkové sezóně.

Hovory s nimi by bylo dobré nahrávat. 

0 Citovat

Co se to rozmohlo s posláním fotek karty z obou stran? (nedávno to po mně chtěla recepční v hotelu) To může kdokoliv zneužít. Tomu lze vyhovět snad jen s nějakou jednorázovou k Revolutce. 

Zásadně takový požadavek odmítám. Ale nevím, co bych dělal, kdyby na tom zavisel odlet.. 

V situaci popsané na začátku bych asi riskl nabídnut nahradni let do Mnichova a tam řešil s Omanem. A v nejhorším jel zpátky vlakem..

0 Citovat

To by mohlo dopadnout stejne jako tady:


BEWARE: Oman Air Defrauds  

My wife was booked to fly Amsterdam to Kuala Lumpur. The ticket was purchased with my credit card. We received an email stating that she must submit a form filled out and signed by me, plus scans of my passport and the credit card in question, to verify that the purchase isn't fraudulent. Never mind that she is my wife, we immediately complied by submitted the forms and scans by email, weeks in advance of the flight date.  

Day of flight she traveled to Amsterdam airport, in a blizzard, with all her heavy luggage, only to be denied boarding. No explanation, no apologies. But they did charge my credit card. So, they took our money, never informed us there was any further issue, but left my wife stranded alone in a strange city in a snowstorm. If they were a European company we'd file a claim against them, but since they are in Oman it's just money down the toilet, lots of stress, and had to purchase a same-day expensive flight on another airline.  

Pretty much the worst you could ask for in an airline. Oh, and did I mention they don't answer the customer support phone number, nor emails. 

0 Citovat

Já úplně nerozumím postupu personálu odbavení Luftwaffe potažmo Ománců...když na letišti před nimi stojí cestující a může se prokázat kartou přímo na místě, proč posílat citlivé informace kamsi to Tramtárie.

Laicky mi to připadá jako případ  denied boarding. Vy jste se dostavila na letiště včas, s řádně vystavenou letenkou a platnými cestovními doklady. Platební kartu použitou k zaplacení jste měla za účelem prokázání se u sebe. Vše šlo operativně zařídit na místě.

0 Citovat

Aby sa človek začal báť či s nimi odletí.. ohľadom customer service mám tiež len zlé skúsenosti.. mal som jeden zrušený let v rámci rezervácie a nikto nebol dosť dlhú dobu schopný to vyriešiť a prebookovať to na iný čas..

0 Citovat

floodland napsal(a):

To by mohlo dopadnout stejne jako tady:


BEWARE: Oman Air Defrauds  

My wife was booked to fly Amsterdam to Kuala Lumpur. The ticket was purchased with my credit card. We received an email stating that she must submit a form filled out and signed by me, plus scans of my passport and the credit card in question, to verify that the purchase isn't fraudulent. Never mind that she is my wife, we immediately complied by submitted the forms and scans by email, weeks in advance of the flight date.  

Day of flight she traveled to Amsterdam airport, in a blizzard, with all her heavy luggage, only to be denied boarding. No explanation, no apologies. But they did charge my credit card. So, they took our money, never informed us there was any further issue, but left my wife stranded alone in a strange city in a snowstorm. If they were a European company we'd file a claim against them, but since they are in Oman it's just money down the toilet, lots of stress, and had to purchase a same-day expensive flight on another airline.  

Pretty much the worst you could ask for in an airline. Oh, and did I mention they don't answer the customer support phone number, nor emails. 

JO! Tak to je naprosto stejná situace, akorát za mě to nikdo neplatil, jedině je mohlo zmátnout, že jsem Česka a platila jsem to z Novozélandské karty, kde jsem v té době žila. To je ale jedno. Dohledala jsem e-mail, kde chtěli přesně to co po tomhle pánovi. Bylo to už v únoru, takže jsem to zapomněla, ale podle mailu, jsem jim pas i fotku karty poslala. Jedině ten vytištěnej doklad jsem jim neposlala, protože jsem tou dobou cestovala po Asii a neměla ho kde vytisknout, což jsem jim napsala a už mi neodpověděli a já na to zapomněla. Ale jak vidím, tak i kdybych to poslala, tak to dopadne stejně.... Viz případ těchto manželů.

0 Citovat

T napsal(a):

Co se to rozmohlo s posláním fotek karty z obou stran? (nedávno to po mně chtěla recepční v hotelu) To může kdokoliv zneužít. Tomu lze vyhovět snad jen s nějakou jednorázovou k Revolutce. 

Zásadně takový požadavek odmítám. Ale nevím, co bych dělal, kdyby na tom zavisel odlet.. 

V situaci popsané na začátku bych asi riskl nabídnut nahradni let do Mnichova a tam řešil s Omanem. A v nejhorším jel zpátky vlakem..

Bohužel let do Mnichova byl zrušený, jediný alternativní let byl přes Vídeň, Bangkok a odtamtud Kuala Lumpur. 

0 Citovat

Mohlo by se hodit https://spotrebitele.dtest.cz/cl...egislativu

0 Citovat

Taky jsem si kdysi vyměňoval po mailu pár řádek s Oman Air, a vždy jim došel asi až každej 3. mail. Musel jsem vždy zavolat a ujistit se, jestli to už teda konečně mají. To jen tak na okraj.

0 Citovat

Petr napsal(a):

Taky jsem si kdysi vyměňoval po mailu pár řádek s Oman Air, a vždy jim došel asi až každej 3. mail. Musel jsem vždy zavolat a ujistit se, jestli to už teda konečně mají. To jen tak na okraj.

Muzu se zeptat, na jaky mail jste psal? 

0 Citovat

Tak jen pro info, do dnešního dne se Oman Air neozval. Zkusila jsem ještě Click2Claim a výsledek je následující: Dopravce bohužel Váš případ zamítl pro vyplacení finanční kompenzace.



Podle dostupných letových dat, Váš let LH 1695 dne 27. května 2019 byl zrušený z důvodu nepředvídatelných okolností. Podle Nařízení (ES) č. 261/2004 o pravidlech náhrad za nepravidelnosti v letecké přepravě to zakládá tzv. mimořádnou okolnost, za niž dopravce nemůže být činěn odpovědným, a nárok na paušální finanční kompenzaci nevzniká. Dopravce je Vám povinen poskytnout náhradní spojení v závislosti na jeho dostupnosti, péči a pomoc po dobu čekání na náhradní odlet, případně v této souvislosti lze předložit účtenky k proplacení přímo dopravci.

0 Citovat

Martina Kupková napsal(a):

Muzu se zeptat, na jaky mail jste psal? 


Ahoj, viz PM. Omlouvám se za vícenásobné poslání...

0