Ahoj, sháním letenky na cca 2 měsíce do JV Asie, ideálně s návratem před Vánoci (ale nemusí být) a jsem v koncích. Hlavně pro to, že nemáme vpodstatě vybranou destinaci, rádi bychom tedy navštívili Vietnam a pak je to vlastně jedno. Nějaké pláže, třeba i šnorchlování, národní parky, město i venkov..Zatím se mi jako fajn jeví Praha - Ho Chi Minh (nebo Hanoj) a návrat z Bangkoku, což vychází na cca 14 000 s Turkish nebo 14 500-15 000 s Qatarem nebo naopak do Bangkoku, návrat z Penangu nebo Langkawi a ten Vietnam teda střihnout mezi tím (13500 Qatar). Vzhledem k přeletům do a z Vietnamu to cenově vychází celkem podobně, ale moje otázka spíš je, jestli to mám vzít nebo si zkusit počkat na akci? Nemám představu, jak se běžně takhle letenky pohybují, připadá mi, že hlavně ten Vietnam zvedá cenu (doteď jsem byla z Asie v Malajsii za 11k a Bangkok za 8k, tak mi to právě nepřijde nejlepší, ale zase low costem letět nechceme).. Byl by někdo prosím schopen mi poradit, co je cena, kterou stojí za to koupit a nebo i jakou multi-city variantu hledat nebo jakým způsobem, případně vyhledávač, kde jsem schopná hledat multicity i v kalendáři nebo bez nutnosti hledat na kombinace všech možných dnů zvlášť?  .

JV Asie říjen - prosinec

Založila ve fóru Hledám letenku

Ahoj, sháním letenky na cca 2 měsíce do JV Asie, ideálně s návratem před Vánoci (ale nemusí být) a jsem v koncích. Hlavně pro to, že nemáme vpodstatě vybranou destinaci, rádi bychom tedy navštívili Vietnam a pak je to vlastně jedno. Nějaké pláže, třeba i šnorchlování, národní parky, město i venkov..

Zatím se mi jako fajn jeví Praha - Ho Chi Minh (nebo Hanoj) a návrat z Bangkoku, což vychází na cca 14 000 s Turkish nebo 14 500-15 000 s Qatarem nebo naopak do Bangkoku, návrat z Penangu nebo Langkawi a ten Vietnam teda střihnout mezi tím (13500 Qatar). Vzhledem k přeletům do a z Vietnamu to cenově vychází celkem podobně, ale moje otázka spíš je, jestli to mám vzít nebo si zkusit počkat na akci? Nemám představu, jak se běžně takhle letenky pohybují, připadá mi, že hlavně ten Vietnam zvedá cenu (doteď jsem byla z Asie v Malajsii za 11k a Bangkok za 8k, tak mi to právě nepřijde nejlepší, ale zase low costem letět nechceme).. 

Byl by někdo prosím schopen mi poradit, co je cena, kterou stojí za to koupit a nebo i jakou multi-city variantu hledat nebo jakým způsobem, případně vyhledávač, kde jsem schopná hledat multicity i v kalendáři nebo bez nutnosti hledat na kombinace všech možných dnů zvlášť? 

0

Nevím, jestli 2-3 tis rozdílu v letence jsou to hlavní při 2 měsíčním pobytu někde. Spíš bych se ohlížel na pohodlnost spojení.

0 Citovat

Marta Gottwaldová napsal(a):

No tak hlavně že víš, co vlastně chceš....


Tak díky za radu, dost mi pomohla s letenkama.. Když nemáš co říct (napsat) k tématu, je lepší nereagovat. 

A ano, o tom přesně je můj dotaz: Jak najít dobrou letenku, když nemám pevný plán ani destinaci, tedy vlastně 'nevím, co chci'? 

Nemyslím, že je to něco hloupého. Doteď jsem hledala vždy buď konkrétní destinaci nebo naopak konkrétní termín a to je pak poměrně jednoduché, ale JV Asie je dost velká oblast, mám zkušenost jen se 2 zeměmi tam, tak si ráda nechám poradit (já nevím, třeba někdo je schopen říct: Hele, do města XY bývají takovéhle ceny, zkus se podívat na to nebo: do Vietnamu jsem letěl z té a té země, přijel lodí.. Co já vím, prostě někdo může mít zkušenost, která by mi pomohla s plánováním). 

0 Citovat

Tak takhle jednoduchej svět zase není. Fakt je pro začátek dobré vědět co chci (nejen v cestování).


0 Citovat

Ok, tak jinak: KDE a JAK začít hledat, pokud jsem flexibilní, co se týče destinace příletu a odletu?

Co je taková dobrá 'vstupní brána' do JV Asie i s ohledem na případné přelety? Řekla bych, že Bangkok, tak hledám letenky tam, ale třeba je to blbost.. 

A myslíte, že je lepší raději rovnou letět do/z toho Vietnamu nebo neřešit a přeletět tam a nebo je to jedno a nemá to smysl řešit? 

To tu fakt nikdo nemá zkušenost s tím, že by letěl do Asie a co tam se rozhodoval až na místě? Zrovna do JV Asie si to všichni včetně přeletů plánujete už z domova? 

0 Citovat

Ja jsem mel lety po JV Asii naplanovane z domova a to jsem tam byl mnohem dele. Je totiz dobre do planu zakomponovat i obdobi destu, hlavni sezonu, navaznosti. Do a z Vietnamu jsem jel po zemi (z Ciny do Laosu). Nejlevnejsi lety po JV Asii jsou z Kuala Lumpur. Asi i Scoot z Berlina do KL muze byt nejlevnejsi, ale low cost zase nechces. Ja bych se taky na par tisic rozdilu neohlizel, kdyby mi to vyhovovalo mistem a casem.

0 Citovat

Pre mna je jednotka kl ako vstupna brana

0 Citovat

Nejlevnější letenky z naší oblasti do JV Asie bývají do Bangkoku. Zase tam nejlevnější přelety se dají sehnat z Bangkoku (pozor, mají dvě letiště), Kuala Lumpur či Singapuru. Ono to taky záleží na tom kam. Dobré je kupovat tu hlavní letenku dlouho dopředu, abys stihla např. Air Asia Big Sale, která bývá vždycky na určité období např. půl roku dopředu, ale těch akcí bývá jen několikero ročně. Ačkoliv podle letošních newsletterů ty frekvence už nejspíš navýšili.

Zajímavě může vycházet open-jaw (např. Praha - Bangkok/Kuala Lumpur-Praha) - ušetříš jeden přelet. Pomůžeš přírodě i své kapse.

Flexibilní letenky se většinou nevyplatí kupovat. Přirážka za ní bývá vyšší, než nová jednosměrná. To samé dost často platí o jednosměrné. Můžeš letět na zpáteční a cestu zpět nechat propadnout. Přesto to může vyjít levněji. Ačkoliv trasa do Bangkoku je vysoce konkurenční a na ní to nemusí platit.

Krom toho, pokud ti nevadí popojet pár hodin autobusem, můžeš letět z Mnichova, Berlína, Vídně... a většinou seženeš zajímavější letenku. Jen pozor na kompletní sumu za bus/vlak + MHD + případný hotel ;)

0 Citovat

Předně pozor na lety z Turkish z/do SGN/HAN - Létají to s TECHSTOPem, takže např. let SGN-IST může být SGN-HAN-IST kde v SGN v letadle už bude část lidí co přiletěli z IST a v HAN budete 2hodiny čumákvat v letadle, bude probíhat úklid, kontroly zavazadel... Z teoreticky 8hod letu je najednou 12. Lety z QATARem jsou pohodlnější snad ve všech ohledech. 

Z pohledu ceny: pokud máte flexibilní data i lokality a nebudete se příliš přibližovat k vánocům tak si myslím, že za 15tis seženete letenku i měsíc před odletem. A kdyby se objevila nějaká akce, můžete se dostat i na 10. Pokud jste třeba z Moravy, vyzkoušejte i kombinace s letiěti BUD/VIE/WAW - tam se na vaše termíny dá najít i cena pod 12k.

Já hledám v Google Flights. u RT letenek ukáže cenu v kalendáři prakticky okamžitě - na tom si udělám přehled o cenách (takhle dopředu je víceméně vše v základním tarifu a nějaký den v termínu nehraje roli), v druhém kole to kombinuji do multicity. Každopádně cena z Prahy kolem 13tis za pohodlný let je OK, pokud se objeví něco výrazně levnějšího, tak to bude nějaký masakrový routing nebo obrovská náhoda. 

Konkrétní destinace záleží na vašich preferencích. Klidně můžete dva měsíce strávit ve Vietnamu nebo taky můžete stihnout 5 různých zemí. 


0 Citovat

Moc díky za rady ❤️


rsaf napsal(a):

Předně pozor na lety z Turkish z/do SGN/HAN - Létají to s TECHSTOPem, takže např. let SGN-IST může být SGN-HAN-IST kde v SGN v letadle už bude část lidí co přiletěli z IST a v HAN budete 2hodiny čumákvat v letadle, bude probíhat úklid, kontroly zavazadel... Z teoreticky 8hod letu je najednou 12. Lety z QATARem jsou pohodlnější snad ve všech ohledech. 

To je dobrý tip, děkuju, to by mě vůbec nenapadlo zkoumat! 

0 Citovat

Marta Gottwaldová napsal(a):

To je jako u McDonalds - stojíš tam ve frontě, prohlížíš si menu s obrázky a když jsi na řadě s objednávkou tak řekneš, že bys chtěla něco k jídlu a pití...


To je fakt nesmyslný přirovnání.. Jak je vidět z komentářů výše, někdo je schopen a ochoten mi poradit, mně to pomůže.. Tyhle kecy pomůžou komu? Zvětšit ti ego? 

0 Citovat

Ahoj, zkus Scoot z Berlína do Singapuru. Za registraci do jejich Insider programu dostaneš 15% slevu a třeba to pak půjde nějak nakombinovat. 

0 Citovat

Ten scoot je treba 5/10 - 5/12 za 7.5tis. Jen je potreba si vzit do letadla poradnou svacu a cesta do Berlina taky neco stoji, ale i tak to vyjde celkove pod 10tis. 

0 Citovat

rsaf napsal(a):

Předně pozor na lety z Turkish z/do SGN/HAN - Létají to s TECHSTOPem, takže např. let SGN-IST může být SGN-HAN-IST kde v SGN v letadle už bude část lidí co přiletěli z IST a v HAN budete 2hodiny čumákvat v letadle, bude probíhat úklid, kontroly zavazadel... Z teoreticky 8hod letu je najednou 12. Lety z QATARem jsou pohodlnější snad ve všech ohledech. 

Z pohledu ceny: pokud máte flexibilní data i lokality a nebudete se příliš přibližovat k vánocům tak si myslím, že za 15tis seženete letenku i měsíc před odletem. A kdyby se objevila nějaká akce, můžete se dostat i na 10. Pokud jste třeba z Moravy, vyzkoušejte i kombinace s letiěti BUD/VIE/WAW - tam se na vaše termíny dá najít i cena pod 12k.

Já hledám v Google Flights. u RT letenek ukáže cenu v kalendáři prakticky okamžitě - na tom si udělám přehled o cenách (takhle dopředu je víceméně vše v základním tarifu a nějaký den v termínu nehraje roli), v druhém kole to kombinuji do multicity. Každopádně cena z Prahy kolem 13tis za pohodlný let je OK, pokud se objeví něco výrazně levnějšího, tak to bude nějaký masakrový routing nebo obrovská náhoda. 

Konkrétní destinace záleží na vašich preferencích. Klidně můžete dva měsíce strávit ve Vietnamu nebo taky můžete stihnout 5 různých zemí. 


A když jsme u toho, celkově pozor na lety přes Čínu - je to džungle. Nedávno jsi mohla sehnat levné Langkawi s jednou čínskou aerolinkou, ale v rámci cesty byl i technický stop v Urumči. Jednak se to dalo blbě vyčíst z itineráře, že tam takový stop je, jednak se na toto město nestahují podmínky bezvízového tranzitu.

0 Citovat

Aktuálně +-370 euro Budapešť - Kuala Lumpur/Hanoi/Ho Chi Minh City na termíny od října až do dubna s Air China. Samozřejmě to není Qatar, ale let byl v pohodě a cena je skoro o polovinu menší. Zkus to prohledat, co najdeš.

0 Citovat

Až budeš vědět přesný itinerář, zadej si poptavku na www.ulovmi.cz/poptavka a najdeš zpravidla nejlepší cenu, kterou na ten let můžeš dostat.

0 Citovat

Co takhle si tu reklamu strčit někam? 

0 Citovat

Pojďme jim tam každý, z anonymních mailů, poslat alespoň 10 poptávek. Se tam z toho ti dva debílkové William a Tomáš pěkně poserou ;-)

A uvidíme, jak se postaví ke svým povinnostem vyplývajícím z GDPR. 

0 Citovat

Já ten projekt nechápu. Hlavně OP: "Tyto obchodní podmínky obchodní společnosti Ulovmi," - žádná obchodní společnost s takovým názvem neexistuje. Kontakt není uveden vůbec, jen křestní jména. Až pohled do CZ.NIC uvádí: William Vidal, Calle de Marcelo Usera, 54, 28026 Madrid, ES. Vůbec to ve mě nemá žádnou důvěru. Co by na to teprve řekla ČOI.

0 Citovat

Šoupnu to třeba sem...

Tip pro odvážné školačky a ultra špármachry. Kombinace Wizzu VIE-KWI a lehce zrumbovaného IndiGo KWI-BOM/DEL-BKK/KUL se dá na řadu podzimních termínů pořídit za slušných ca. 3200 - 4300 Kč OW. Včetně carry on kufru u Wizzu, u IndiGo je v ceně i odbavené zavazadlo. Ultra punk pak od ca. 2800 Kč.

Ale já na to stejně nemám pajšl;-)

0 Citovat

Proč ne cali?! Ekvádor padl, tak proč to nezkusit 😀. Jdu se na to podivat.

0 Citovat

Mám tam ještě u Wizzu 50 euro v kreditu, tak bych to s tím smáznul a ukončil spolupráci.

0 Citovat

Je to asi jen směrem tam předpokládám?

Teoreticky, pokud jde u zpět, by se to dalo využilt na zpáteční let misto té Saudie z MNL. Když uvážím, že něco bude stát přelet z BKK do MNL, tak jednoduše zůstat v Thajsku a toto použít na let zpět. Dobrodrůžo či blbost na druhou.

0 Citovat

Ať nezakládám nové téma, hodím sem. Nějaká inspirace, jak dostat 2dospělé + 3 děti (7, 10, 16) do JV asie s odletem nejdříve 29.6. a návratem nejpozději 2.8. a co nejdelším pobytem v tomto období tam? Cílem Bali, zkouším různé kombinace na KUL, BKK, SIN, CGK plus Air Asia nebo přímo do DPS. Odlety celé DE, Polsko, ČR, Rakousko, Budapešť. 

Ideální kombinace z hlediska pobytu je KUL + DPS, zkoušela jsem i přílety a odlet z jiné destinace + nízkonákladovka, každopádně jsem nenašla nic, u čeho bych byla ochotná koupit já (tím neříkám, že oni nekoupí :) ).

Kdyby někoho něco cvrnklo do nosu, budu ráda za nakopnutí.

0 Citovat

HOT🔥 Full-service flights from Paris to Indonesia from €280 (fly4free.com)

 

0