Ahoj, sháním letenky do Detroitu - cca 14 dní víceméně kdykoli během září s jedním přestupem. Aktuálně vychází zpáteční z VIE okolo 20 tis. vč. zavazadla. Má smysl čekat na nějakou akci nebo to mám koupit už teď ? Asi by v tomhle ohledu bylo lepší Chicago, ale přílet musí být do Detroitu a radši na jedné letence...Díky .

Praha, Vídeň - Detroit na září

Založil(a) ve fóru Hledám letenku

10 reakcí

Ahoj, 


sháním letenky do Detroitu - cca 14 dní víceméně kdykoli během září s jedním přestupem. Aktuálně vychází zpáteční z VIE okolo 20 tis. vč. zavazadla. 

Má smysl čekat na nějakou akci nebo to mám koupit už teď ? Asi by v tomhle ohledu bylo lepší Chicago, ale přílet musí být do Detroitu a radši na jedné letence...


Díky

0

Pokud ti nevadí cesta do Mnichova, přímý let nebo s mezipřistáním mezi 15.5k až 16k se zavazadlem.
V podstatě stejná cena i z Berlína, Norimberka nebo Drážďan.

0 Citovat

Díky, ale Německo spíš ne - odjezd z Brna a přecijen je to už docela z ruky...

0 Citovat

Tak příště zmínit v příspěvku, které letiště jsi schopný akceptovat. Nezbude ti tedy asi nic jiného než Vídeň či Budapešť. 

Budapešť je lehce levnější (asi 1k), ale to nevím, zda se ti ve výsledku vyplatí.


Ale předpokládám, že toto už jsi si stejně všechno zjistil sám.
0 Citovat

Vždyť to píšu už v názvu tématu, že odlet z Prahy nebo z Vídně :-) 


Na tu Budapešť jsem taky koukal, ale z hlediska nějaké fin. úspory vs. času to jak říkáš moc nedává smysl. Leda by tam chtěl člověk strávit nějakej čas a prodloužit si tak dovolenou, což ale není tenhle případ...

0 Citovat

Záleží akú úroveň komfortu potrebuješ. Na tvojom mieste by som sa maximálne vyprdol na letenku za 20 litrov, kúpil by som jednu z akciových leteniek do NYC alebo DC, ktorých tu boli za posledné dni desiatky (už je to prebrané, ale určite budú ďalšie) a do Detroitu by som zobral nejaký bus alebo vlak.

Aj keby si NYC/DC - Detroit poriešil preletom s batožinou, stále to bude výrazne lacnejšie ako 20k.

Prípadná alternativa môže byť aj let do Toronta, tie bývajú tiež často v akcii do 10k.

0 Citovat

Díky za tip ohledně NYC. Budu to sledovat, aktuálně tam z VIE vychází u levnějších letenek okolo 8 tis. nic moc přestupy na LHR (layover 12h). 


Dal by se na to navázat přelet do DTW s Deltou okolo, 4.5 tis (zavazadla ještě musím prověřit, z jejich popisu to není úplně zřejmý). Ale při úspoře 8 tis. na letence by mně ten jeden přestup navíc v NYC asi dával smysl. Přemýšlím, kolik tam dát případně časovou rezervu s ohledem na odbavený zavazadla...


0 Citovat

kajamarik723 napsal(a):

Díky za tip ohledně NYC. Budu to sledovat, aktuálně tam z VIE vychází u levnějších letenek okolo 8 tis. nic moc přestupy na LHR (layover 12h). 

Dal by se na to navázat přelet do DTW s Deltou okolo, 4.5 tis (zavazadla ještě musím prověřit, z jejich popisu to není úplně zřejmý). Ale při úspoře 8 tis. na letence by mně ten jeden přestup navíc v NYC asi dával smysl. Přemýšlím, kolik tam dát případně časovou rezervu s ohledem na odbavený zavazadla...

Určite by som ešte počkal, teraz boli všade promované akcie a zaujímavé letenky sa úplne vypredali - okrem práve týchto biednych kombinácií s 2 prestupmi / dlhymi layovermi. Myslím si, že na september ešte niečo zaujímavejšie do NYC bude.

Rezervu v NYC by som dal minimálne 3 hodiny, ideálne by boli asi 4-5. A ten prelet by som kupoval ako 2x one-way, cena je veľmi podobná a keby to náhodou nestihneš, tak ti neprepadne spiatočný prelet. Ale zas ak to bude meškať 3+ hodiny, si chránený kompenzáciou, ktorá ti prípadný nový prelet nahradí ;)

0 Citovat

Je skoro půlka července... tzn že září 2019 tu je za sedm týdnů. Určitě počkat je dost odvážné tvrzení.

0 Citovat

Tak předpokládám, že ceny letenek VIE - DTW se v dohledný době nijak zásadně hýbat nebudou, tak asi ještě chvíli počkat můžu...? 


Ono jde ještě o to, že ty letenky nekupuju pro sebe, ale pro svoje příbuzný, kteří už jsou starší a na přestup v JFK si netroufají. Takže i tahle varianta víceméně padla.

0 Citovat

Tak už jsem radši přestal vyčkávat a koupil u Delty VIE -> DTW za 21k RT vč. zavazadel, tak uvidíme, snad zítra nebude akce :-D Ještě jednou děkuju všem za rady.

0
10 reakcí