Zdravím, chtěli bychom někam vyrazit v druhé půli března. Cca na měsíc (může být i déle). Odlety ideálně Krakow, Katowice, Praha, Vídeň, Ostrava...Líbila by se nám Srí Lanka + Indie (klidně + 2-3 dny na Maledivách), nebo něco co by se spojilo s Filipínama. V Malajsii jsme byli jen na tripu KL - Malaca - Singapure, takže klidně na Borneo bychom koukli.Chtěli jsme jet do Thajska, ale jedeme tam na měsíc teď v září.A nebo někam do latinské Amriky a okolí. Nebo něco zajímavého v Africe - Kongo, Keňa?Poraďte, kde je dobré počasí a půjdou sehnat letenky za dobré ceny. Cestujeme jen s příručákem. A aby tam bylo jakž takž levno.Klidně stačí jednosměrná letenka. Zpět už se nějak dostaneme (zatím jsme se vždy vrátili levně přes Londýn - do 3 tisíc ze Singapore i z Chicaga)...Díkyyyy!!! .

Kam za exotikou v březnu

Založil(a) ve fóru Tipy na levné letenky

Zdravím, chtěli bychom někam vyrazit v druhé půli března. Cca na měsíc (může být i déle). 


Odlety ideálně Krakow, Katowice, Praha, Vídeň, Ostrava...


Líbila by se nám Srí Lanka + Indie (klidně + 2-3 dny na Maledivách), nebo něco co by se spojilo s Filipínama. V Malajsii jsme byli jen na tripu KL - Malaca - Singapure, takže klidně na Borneo bychom koukli.


Chtěli jsme jet do Thajska, ale jedeme tam na měsíc teď v září.


A nebo někam do latinské Amriky a okolí. Nebo něco zajímavého v Africe - Kongo, Keňa?


Poraďte, kde je dobré počasí a půjdou sehnat letenky za dobré ceny. Cestujeme jen s příručákem. A aby tam bylo jakž takž levno.


Klidně stačí jednosměrná letenka. Zpět už se nějak dostaneme (zatím jsme se vždy vrátili levně přes Londýn - do 3 tisíc ze Singapore i z Chicaga)...


Díkyyyy!!!

0

Tak vyražte!!!. Jen teda že by jsi se dostal za 3 tisíce jednosměrkou z Filipín do ČR, to teda silně pochybuji.

Počasí všude v Asii kterou jsi zmínil je dobré, ale to se dá dohledat za pár minut a levné letenky se dají taky sehnat, jen je třeba hledat. Upřímně jsem vůbec nepochopil, na co se tady ptáš :-)


0 Citovat

Možná by stálo za to k někomu se přidat...

0 Citovat

To Kongo myslíš DR Kongo nebo Konžskou republiku? To je trochu jiný level než jak jsi nedávno řešil stanování v Belgii :-)

Okolí Latinské Ameriky je taky dobrý vtip. Myslíš USA nebo Polynésii?

Filipíny i většina JV Asie je z hlediska počasí a s ohledem na tvé zkušenosti O.K. Na 1-směrnou letenku raději nelétej. V praxi to většinou na takovéto vzdálenosti vyjde o dost dráž a můžou být problémy už při odletu. Pokud netušíš délku cesty, zjisti si předem, jak je to s letem do dané země na 1-směrnou letenku a vyřeš to jinak (psalo se o tom už vícekrát).

0 Citovat

Já spíš doufám v nějaký super tip. Loni jsme strávili půl roku v JV Asii, měsíc na Srí Lance, letos 2 měsíce v USA a Mexiku. A něco v Evropě.


A chtěli bychom zažít něco nového. Máme dost času, hlavně potřebujeme internet (proto se bojím Filipín). 


Koukám že za pár korun by se dalo dostat do Indie nebo taky do Brazílie - obojí je žádoucí, protože "sbíráme" divy světa. Ale jsou to mega obří země a dost bychom se nacestovali busama a to se mi teď moc nechce.


Láká mě Peru a Argentina - ale za letenky nechci dát tak moc (12 tis. jen tam).


Výhoda je, že máme fakt čas, takže klidně moře přestupů a můžeme být pryč i 2 měsíce.


Nemáte nějaký boží nápad? Nebo mám čekat na akci?

0 Citovat

Nevím, jak nároční na rychlost internetu jste, ale myslím, že pro běžné použití je internet v pohodě ve většině zemí včetně Filipín (alespoň ve městech).

Busem po Brazílii a Indii (tam teda spíš vlakem, bus je nutnost jen v horách) má smysl jen na kratší vzdálenosti. Běžně se tam dá cestovat letadlem.

Když je vám jedno kam, jen aby byla levná letenka, tak počkejte na akci.
0 Citovat

Chod na antarktidu, to bude bozi a bude zteba instagramovy king

1 Citovat


Asi jsem trochu podrážděný z práce, ale to jsou dotazy jak od sjetýho, nebo po šestým pivu.

Kongo, Indie, Keňa, Peru, Brazílie? Nebo čekat na akci? Divy světa??? Boží nápad????
Na to, kde všude uvádíš, že jsi byl a jak dlouho, bych čekal, že to budeš mít v hlavě srovnané a ne házet země po celém světě, kam by jsi chtěl mocinky ject, přičemž každá je naprosto jiná, ale ty se nemůžeš rozhodnout, protože něco.

Vyber dvě země, které tě lákají a ptej se konkrétně na ně.


baca12 napsal(a):

Chod na antarktidu, to bude bozi a bude zteba instagramovy king


A nebo :D









1 Citovat

"boží" a "za hubičku" ... Pri týchto dvoch výrazoch omdlievam

1 Citovat

tonic: Jsi na portálu cestujlevně. Možná zbytečně nekomentuj. Božích výletů za hubičku mám za sebou desítky.


Karel: Proč bych vybíral 2 země, když je svět tak velký? Já čekal něco jako "z krakowa se dá levně doletět do new yorku, z něj do mexika a z mexika do peru".


Těch možností kombinace letenek jsou statisíce. Vyhledávat mohu jak chci a pak přijde někdo s něčím, co mě nenapadlo. 


A samozřejmě že Kuba, Kongo, Filipíny nebo Argentina jsou diametrálně odlišné země. Navštívit je chci všechny. Ale ptám se na nějaký fajn tip v březnu.

0 Citovat

tak ked masza sebou desiatky vyletov, asi uz mas nejaky prehlad a nepytas sa otazku pri ktorej ti tak maximalne mozme zatocit kristalovou gulou/globusom. Na fajny tip v breznu ti mozem vymenovat asi tak 80 krajin medzi obratnikmi.

0 Citovat

tonic napsal(a):

tak ked masza sebou desiatky vyletov, asi uz mas nejaky prehlad a nepytas sa otazku pri ktorej ti tak maximalne mozme zatocit kristalovou gulou/globusom. Na fajny tip v breznu ti mozem vymenovat asi tak 80 krajin medzi obratnikmi.

Tak bud si pán dělá prdel, nebo je to ten případ, co jsem potkal na cestách často. Procestováno spousta zemí, ale přitom totální mimoši. Jestli jak píše tolik cestuje, nebude se tady ptát na takové blbosti. Mně v tom výčtu chyběl už jen Zéland a Měsíc (ten co lítá kolem nás) :-)

0 Citovat

peternet napsal(a):


Karel: Proč bych vybíral 2 země, když je svět tak velký? Já čekal něco jako "z krakowa se dá levně doletět do new yorku, z něj do mexika a z mexika do peru".




Jasně. A třeba konkrétní linky nechceš najít, že bychom ti to tu poskládali? 
Pokud dokážeš sám sehnat letenku z Chicaga za trojku, tak určitě dokážeš nakombit i výše uvedený typ cestování podle toho, které lokality TEBE zajímají a TOBĚ vyhovují.
Ale proč já se vlastně rozčiluju...


0 Citovat

Chlapi nedrážděte ho,nebo bude chtít i zaplatit letenku :-)

1 Citovat

Jste tady divná komunita. Nebo jsem jen narazil na rýpaly. Nevím.


Tak se zeptám jinak. Kam byste na měsíc mezi březnem a dubnem jeli vy?

0 Citovat

podla toho za kolko penez :)) niekam pomaly na juh, napr. po zemi vlakmi/busmi na Kaukaz, povedzme do azerbajdzanu, alebo dalej az na juh Iranu. Alebo pozemne povedzme do Senegalu. Keby som mal mesiac casu, by som sa aj vyprdol na letenky, maximalne riesil cestu naspat. alebo by som letel do Nursultanu a cez Xinjiang dolu pozemne niekam do Guanghzou a domov.

0 Citovat

Jižní Afrika + Namibie, eventuelně přilehlé země

Anebo západ USA.

0 Citovat

tonic napsal(a):

podla toho za kolko penez :)) niekam pomaly na juh, napr. po zemi vlakmi/busmi na Kaukaz, povedzme do azerbajdzanu, alebo dalej az na juh Iranu. Alebo pozemne povedzme do Senegalu. Keby som mal mesiac casu, by som sa aj vyprdol na letenky, maximalne riesil cestu naspat. alebo by som letel do Nursultanu a cez Xinjiang dolu pozemne niekam do Guanghzou a domov.


Írán je jedna z mých vysněných destinací, ale není to spíš pro skupinu lidí než pro dvojci, ještě s holkou? Vím že je tam bezpečno, ale bojím se, že by se přítelkyně necítila dobře.


Ty ostatní destinace jsem doteď netušil, že existují, tak si to jdu projít.

0 Citovat

Iran je pica krajina so samymi ojebavacmi.


Ja mat mesac casu tak idem smer jakutsk.

Dufam, ze sa putin pochlapi a uz zrusi tie viza

0 Citovat

Jestli tě láká Latinská Amerika, v březnu můžeš vyrazit kamkoliv (horské treky v některých oblastech ale nemusí mít zrovna vhodné období). Dle mé zkušenosti je to ideální čas třeba na Chile, Argentinu (na jihu Patagonie ale už bude chladněji) nebo Brazílii, ale vhodný i na ostatní státy. Stačí jen najít vhodnou letenku, tak procházej weby s nabídkami levných letenek. 1-směrná letenka ale bývá v mnoha zemích J.A. problém, pokud nemáš jinou letenku z té nebo jiné země v době platnosti bezvízového vstupu do země, kam vstupuješ.

V březnu jsem byl kdysi třeba na Havaji a v dubnu na poloostrově Baja California, což taky bylo ideální. Jednou jsem letěl začátkem března na sever Norska na sněžnice, běžky a pozorování polární záře.
0 Citovat

Jen nevím, zda Irán a Jakutsk dostatečně splňují  chalanovu podmínku: "hlavně potřebujeme internet"

0 Citovat

Kdyz mate dost casu  tak dejte  Madrid - Buenos  Aires  - Punta Arenas  ( Ushuaia )  -Santiago  - La  Paz - Cuzco .Lima -Quito- Bogota - Miami  - Londyn 

Let byl  z Dublinu  navrat tamtez   ( letenka  Buenos  Aires  pres Madrid  a pak vse busem az do Quita   ( neco stopem )  a let s Quita pres Bogotu na Miami  , je to ale 17 let  ,ale letenky jsou  dnesksa  urcite levnejsi nez tehdy

Casu bylo dost  natahl jsem to na 5 mesicu  skoro
0 Citovat

peternet napsal(a):


Írán je jedna z mých vysněných destinací, ale není to spíš pro skupinu lidí než pro dvojci, ještě s holkou? Vím že je tam bezpečno, ale bojím se, že by se přítelkyně necítila dobře.


Ty ostatní destinace jsem doteď netušil, že existují, tak si to jdu projít.


V čem by to mělo být pro skupinu lepší? Naopak. Jezdíme max. ve dvou a na  Írán vzpomínáme jako na jednu z našich nejlepších cest.


0 Citovat

peternet napsal(a):

není to spíš pro skupinu lidí než pro dvojci, ještě s holkou?

Pokud pojedeš jako pár s chlapcem, budete to mít v Íránu asi drobet komplikovanější.

0 Citovat

peternet napsal(a):

Jste tady divná komunita. Nebo jsem jen narazil na rýpaly. Nevím.


Tak se zeptám jinak. Kam byste na měsíc mezi březnem a dubnem jeli vy?

Nejsme divná komunita. Jenom tady většina lidí ví, co chce. Což je v životě základ a nejen pro cestování.

A za druhé nemám moc důvodů radit někomu, kdo je dle svých vlastních slov půl roku někde v zadelích, čili asi tady doma daní moc nezaplatí, ale sociální servis se mu určitě hodí.

Já bych jel do Tádžikistánu.
0