Prosim, podarilo se uz nekomu ziskat 500-2500 mil za pozvane pratele do TK  vernostniho klubu Miles&Smiles? Pokud ano, prozdradis, jak na to? Uz to trva delsi dobu a stale nic. Diky ;-) .

TK Miles&Smiles - You&Friends

Založil ve fóru Frequent flyer programy

Prosim, podarilo se uz nekomu ziskat 500-2500 mil za pozvane pratele do TK  vernostniho klubu Miles&Smiles? Pokud ano, prozdradis, jak na to? Uz to trva delsi dobu a stale nic. Diky ;-)

0

Podařilo, v čem je problém? Oni samozřejmě musí letět, ne, že si jen založí účet. Dokonce mně to načetlo ex post ca. měsíc po letu.

0 Citovat

Načetlo. Dostal jsem 5x 500 mil za pět doporučení.

0 Citovat

A musi novi pratele primo s TK letet nebo staci jen, kdyz si prevedou mile od jine letecke spolecnosti na TK ucet?

0 Citovat

Musí letět..

edit: Stačí ale myslím let s *A 

0 Citovat

Musí proletět segment *A

0 Citovat

Blizi se konec roku a budou expirovat mile od TK. Prosim, muzete poradit zajimave destinace z PRG, VIE, BUD pres IST nekam dale, ale jen za 15.000 mil + taxy. Staci jeden smer ... Dik.

0 Citovat

Za 15t dle mě OW Kazaň nebo Jekatěrinburg v C, případně po Evropě v A330 s lie flat seats.

0 Citovat

cali napsal(a):

Za 15t dle mě OW Kazaň nebo Jekatěrinburg v C, případně po Evropě v A330 s lie flat seats.

Diky, ale je to Rusko s vizem. Ovsem libi se mi Petrohrad s e-vizem (Business class limited). Znamena to, ze na ni mozna ani nedosahnu?! ;-D  ... A mimoruske destinace bys treba take doporucil?

0 Citovat

Lze koupit jako jednosměrku v C za 15000 mil Evropa-IST-Evropa.  Ideálně si najít nějakou levnou letenku do Madridu/Barcelony nebo kde chceš a zpět to vzít přes Istanbul do Vídně. Z AMS v pondělky letí večer letadlo s tím novým business. Lze najít online i s možností delšího přestupu v Istanbulu.

0 Citovat

Ja mam cca 8800mil no neda sa mi prihlasit do toho ich shopu, to chce kod z mobilu, ktory mi nikdy nepride. Ani ich podpora mi s tym nepomohla :(

0 Citovat

baca12 napsal(a):

Ja mam cca 8800mil no neda sa mi prihlasit do toho ich shopu, to chce kod z mobilu, ktory mi nikdy nepride. Ani ich podpora mi s tym nepomohla :(

To je pech. Snad se ti to podari s TK brzy vyresit. Co jsem videl, minimalne za 7500 mil + taxy lze uz nejake 1-2 lety (pres IST) poridit.

0 Citovat

Lety su neni problem (na ich hlavnu stranku sa viem prihlasit), to som uz skumal, len na ne neni cas buduci rok.

Problem je s prihlasenim na stranku kde ponukaju tie darceky za mile.

0 Citovat

Na Shops&Miles bacha, nejlevnější poštovné do CZ bylo za 3099 mílí ;)

0 Citovat

Ja som v rovnakej situácii, najviac sa mi pozdáva BUD - Tbilisi za 15000 míľ na konci mája. Jednosmerné letenky napr. za 17000 míľ BUD - KTM, plus cca. 60 eur poplatky.

0 Citovat

ahojte, tiež to práve riešim a našiel som napr.: 

(Mile viete použiť aj na lety Star Alliance)

TAP Porto - LIS - Faro 7500mil + 26eur

TAP Porto - Funchal 7500 mil+ 14 eur

SAS Stockholm - Gothenburg 7500 mil+ 22eur

alebo napr.

Krabi - BKK 7500mil+1,70 USD

Washington DC - Miami 7500mil+6USD

Na vnútroštátne lety jednosmerné vždy 7500 eco a 12500 business. 



0 Citovat

Michal napsal(a):

Ja som v rovnakej situácii, najviac sa mi pozdáva BUD - Tbilisi za 15000 míľ na konci mája. Jednosmerné letenky napr. za 17000 míľ BUD - KTM, plus cca. 60 eur poplatky.

BUD - KTM jednosmerne by znelo dobre, ale pak jeste resit navrat z takove dalky, no nevim?! Stale se mi zamlouva VIE - IST - LED, tedy do Petrohradu za 15.000 + 136 eur taxy  (business class limited). Tbilisi, Baku, Bejrut uz mi za ty mile + taxy moc zajimave neprijde. Ale patram dal :-D

0 Citovat

Ja to nakonec preletim, najskor som chcel kyjev-budapest ale nakonec na vnuknutie isteho biznismena pojdem kisinev-budapest, s tym, ze v istanbule asi zoberem free tour

0 Citovat

baca12 napsal(a):

Ja to nakonec preletim, najskor som chcel kyjev-budapest ale nakonec na vnuknutie isteho biznismena pojdem kisinev-budapest, s tym, ze v istanbule asi zoberem free tour

To zni slibne. Taky bych to tam nekdy rad projel ...  Kisinev, Tiraspol, Odesa nebo naopak. A samozrejme je dobre pocitat s jednim dnem v Istanbulu a ucasti na free touristanbul (prohlidka mesta, snidane, obed nebo plavba po Bosporu). V jistych ojedinelych pripadech i hotel, pokud neexistuje drivejsi spoj.

0 Citovat

Zdravím, řeším podobný problém, na účtech mi s koncem roku propadne 16000 a 12000 mílí. Jde to využít na PRG(VIE)-IST-LED jedna cesta v ekonomy a jedna v  business limited. Lety z Vídně do Istanbulu někdy letí i A330. Ale poplatky cca 4500kč, tak nevím jestli neletět za 100€ z Budapesti s Wizz. 

Má někdo lepší nápad jak míle smysluplněji utratit? Potřebuju  to na začátek dubna 2020. Dikec

0 Citovat

zelig napsal(a):

Zdravím, řeším podobný problém, na účtech mi s koncem roku propadne 16000 a 12000 mílí. Jde to využít na PRG(VIE)-IST-LED jedna cesta v ekonomy a jedna v  business limited. Lety z Vídně do Istanbulu někdy letí i A330. Ale poplatky cca 4500kč, tak nevím jestli neletět za 100€ z Budapesti s Wizz. 

Má někdo lepší nápad jak míle smysluplněji utratit? Potřebuju  to na začátek dubna 2020. Dikec

Ahoj, proc 2 cesty? Za 15.000 mil + 136 eur (3470 czk) by mely byt oba lety business limited.
0 Citovat

Těch 15t je OW, tedy má 28t = 1 v C a druhá v Y. I poplatky souhlasí...

0 Citovat

Jinak jako zpatecni economy letenky za 7,5K a 7,5K (taxy 100 eur - 120 eur) jsem tam objevil z Budapesti do Batumi, Tbilisi, Kisinevu, Aten. Ovsem vyzkouset jejich business class sice jen jednim smerem je asi lakavejsi ... krome Petrohradu se jeste neco nabizi?!

0 Citovat

Byly tu dohady o tom, co to u TK znamena Business class limited? Az jsem si myslel, ze cestujici Business class dostane jen pripade, ze nebude cela obsazena nebo snad, ze pokud bude obsazena, bude muset letet nasledujicim letem.


Nakonec jsem objevil nasledujici:

Business Limited means they have limited the number of award seats to a small number (say 2 or 3) - once these are taken, they don't offer business limited upgrades anymore, even if there are open business seats.


To chapu tak, ze pouze prvni 2-3 cestujici mohou v business class poridit award seats (treba za 15.000 mil + taxy), dalsi cestujici uz jen business class guaranteed (30.000 mil + taxy). Takze snad to tak doopravdy bude a neobjevi se nejake prekvapeni. Taky si nekdo BC Limited zvolil a kam?


0 Citovat

Limited je omezený počet award letenek a při koupi není žádný háček. Guarateed ti umožňuje koupit letenku za míle údajně i při úplném vyprodání.

0