Air Berlin je klasicka ci nizkonakladova spolocnost?  .

Air Berlin

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

To je asi dotaz přímo na Air Berlin, ne?

0 Citovat

Zřejmě je to voucher s nějakým kódem, který můžeš a musíš vložit během objednávky letenek před placením? Tak pokud to funguje, tak funguje...

0 Citovat

Všechny vouchery bohužel přestaly platit v okamžiku vyhlášení insolvence 15. srpna, viz stránky airberlin.com

Is my voucher still valid and if yes until when?

Vouchers cannot be redeemed anymore. Due to insolvency regulations the utilization of vouchers had to be terminated.

Affected guests have the opportunity to file the claim for the insolvency schedule after the opening of the insolvency proceedings. We will advise about the formal proceedings at a later stage separately. Tickets that have already been booked against vouchers remain valid.

0 Citovat

Tak právě přišlo prohlášení od pelikána, že airberlin ruší všechny lety a ti, kdo si koupili letenku před 14.srpnem nemají aktuálně nárok na kompenzaci. Ale v prohlášení přímo na stránkách airberlin mluví jen o letech z dusseldorfu, myslíte si, že máme šanci, že lety z berlína/vídně nezruší? Máme s nimi letět v prosinci na Kubu. A teda moc se mi nechce přijít skoro o 26 000 Kč. Fakt nebude případně žádný nárok získat aspoň nějakou část peněz zpět? Nebo neměl by to pelikán nějak vykompenzovat, když to mám koupené přes něj? Děkuji za odpověď

0 Citovat

Je to smutné, ale je to ta situace, když jsem jako mlaďas chodil na fotbal do kotle a při beznadějné prohře se skandovalo: "Už je to v prde.li.."

Myslím, že to právně není tak, že na ní nemáte nárok, spíš jde o to, že na náhrady za lety, koupené do vyhlášení insolvence se budou velmi těžko vymáhat, resp. po dořešení insolvence společnosti prostě nebude kde brát. Smutné...

0 Citovat

Kromě velmi trefného a vtipného přirovnání caliho, které bych ocenil bych jen dodal, že určitě závazky výrazně budou převyšovat aktiva a i kdyby jste přihlásili pohledávku, tak šance, že bude uspokojena alespoň částečně je velmi nízká a bude to určitě trvat dost dlouho. To nemluvím o tom, že bude nutná určitě znalost němčiny.

0 Citovat

Jasně, ale tak když věděli, že se něco děje, tak proč neskončili? koupila jsem to 7 dní před jejich vyhlášením insolvence.

0 Citovat

Protože tak to v businessu prostě chodí, to rozhodnutí mohlo padnout třeba den před podáním návrhu. Navíc skončit ani nemohli, musí se snažit zachovat co nejvyšší hodnotu společnosti pro případný prodej.

0 Citovat

Zajímavé je, že místo toho, aby se snažili zachránit už prodané letenky, tak ty zruší, ale další prodávají. co jsem tak pochopila z toho jejich prohlášení.

0 Citovat

Jako určitě je to nahouby situace, navíc pokud jste za to dali takovou pálku, bohužel.... Nicméně to, že je na tom AB špatně bylo známo už dost dlouho, osobně bych s nimi longhaul poslední min dva roky nekoupil.

0 Citovat

to jsem netušila. vůbec poprvé jsem kupovala letenky bez cestovní kanceláře a na pelikána mám dobré hodnocení, takže mě ani nenapadlo, že by se něco takového mohlo stát.

0 Citovat

V tomto případě byste s Air Berlin dopadla úplně stejně u "cestovní kanceláře" (ať už to znamená cokoliv) jako u Pelikána. Pelikán není zodpovědný za krach AB.

Air Berlin jen za poslední tři dny přeletěl 13 Airbusů A330 (které používal na dálkové lety) zpět leasingovým společnostem nebo na uskladnění do Francie a Anglie. Ty nejlepší/nejlepší kusy převezme Luftwaffe. V prosinci nejspíš uža nebude s čím by dálkové lety provozovali. S velkou pravděpodobností je definitivní konec AB otázka dnů, maximálně několika málo týdnů.

Na podzim roku 2008 byla Alitalia asi po padesáté na pokraji bankrotu. V té době IATA zadržovala Alitalií peníze a mluvilo se o tom, že právě letenky koupené přes IATA licencované prodejce budou v případě pádu AZ refundovány z tohoto fondu. Jestli se něco podobného děje i v případě Air Berlin netuším, stejně jako to zda je AB coby lowcost členem IATA.

0 Citovat

Tou cestovní kanceláří myslím to, že jsem si u ní kupovala celé zájezdy. Teď jsem si "zájezd" zařizovala celý sama.

Děkuji za vysvětlení, nevím tedy, jestli má cenu se na někoho obracet. Zkusila jsem ještě napsat společnosti zabývající se kompenzacemi za zrušené/zpožděné lety a uvidím, co mi k tomu řeknou. Ale dle Vašeho vysvětlení to moc růžově nevidím.

0 Citovat

Pokud aerolinka zruší let a prodejce nevrátí zpět peníze, tak bych určitě kontaktoval banku s požadavkem na chargeback pokud bylo placeno kartou. Neměl by s tím být žádný problém - v minulosti byla platba vrácena zpět např. při krachu SkyEurope. Může to pár dní trvat, ale dočkáš se.

Co se týká té Kuby tak v jiném vláknu tady někdo zrovna nabízí 2 letenky na prosinec myslím za 17 tis. což není špatná cena oproti tvým 26 tis. a myslím, že by se to dalo ještě o dost srazit.

Nevidím důvod, proč bys neměla skončit ještě v plusu.

0 Citovat

Osobně bych se ještě zastavil nad Pelikánem, jaký druh smlouvy je mezi Veronikou a ním uzavřený, i když si jsem téměř jistý, že bude vystupovat pouze jako zprostředkovatel. Pokud ale jako jedna strana kupní smlouvy, měl by peníze vrátit, a pak si je vymáhat z AirBerlin. Pokud je to ta druhá možnost, pán Bůh s ním, protože pravděpodobně brzy zbankrotuje taky. Letenek a AB určitě prodal víc.

0 Citovat

Ja jsem dala za letenky pro 2 26 000, takze me jedna letenka stala 13 000. A myslite si, ze s tou bankou to bude fungovat, i kdyz jsem letenky platila uz pred vic jak mesicem? A navic jsem to platila prevodem, protoze za platbu kartou online chteli 600 kc poplatek. Takze to mam asi stejne smulu.

0 Citovat

Nebude, už to tu zaznělo, musí se jednat o platbu kartou, důležitý je to, aby tam figurovala ta karetní společnost. Pokud jsi letenky kupovala před měsícem, tak to už byla situace AB dost jasná a bylo jen otázkou času, kdy to dopadne špatně. Myslel jsem, že je máš koupeny už x měsíců. Bude to zřejmě drahý ponaučení....

0 Citovat

Ahoj, mám stejný problém včera mi přišel mail o zrušení všech letů. Zatím se nám zrušil pouze let z Dusseldorfu do NY. Myslím ale že se nám postupně zřuší úplně všechny. Jelikož jsem letenky kupovala také už před 15. sprnem podle mailu bych neměla mít nárok na kompenzaci. Myslíte, že má nějakou cenu snažit se peníze získat zpět nebo je to bez šance? Popřípadě jak postupovat dál pokud nám zbytek letů nezruší prozatím si hledat let z Dusseldorfu nebo se na to úplně vykašlat a koupit letenky znovu s jinou společností. Děkuji moc :)

0 Citovat

Včera se to tady řešilo a je tady na to x příspěvků, tak proč se ptáš úplně na to samý a nepřečteš si to?

Pokud jsi platila kartou, zkus chargeback, pokud ne, tak bohužel pravděpodobně neuvidíš nic.

0 Citovat

Je po volbách. K 15. říjnu se ruší všechny dálkovky... Kdo sází na kompletní konec k 1. listopadu? :) Námluvy ze stran Lufthansy probíhají dravě, Ryanair by pár pilotů taky uvítal. Já myslím, že až na těch pár set tisíc jedinců, kteří nepoletí a budou zdlouhavě tahat peníze z karetních společností, se Air Berlin zametl pod kobereček úspěšně...

0 Citovat

niki má prejsť tiež pod LH/AUA? alebo zostávajú naďalej ako samostatná značka?

0 Citovat

S Niki to je složitější. Na rozdíl od AB byla v podstatě zisková a je/bude žádanou nevěstou. Sloty, piloti atd. Problém je, že pokud by byla vyhlášená insolvence, jelo by insolvenční řízení v Rakousku a správce by ho měl vést bez ohledu na zájmy matky-AB. A to jaksi není zájem.

Ale překlenovací úvěr, ze kterého čerpá stejně jako AB znamenal zástavu akcií ve prospěch KfW... Každopádně kdo kromě cestovatelů ostrouhá, jsou Etihad.

V LH už údajně od jara tým 100 lidí připravoval tyhle notičky a myslím, že většina, co se nyní dozvídáme je jen takové seno pro oslíky.

0 Citovat

V cervenci 2017 jsem si zakoupila letenky z Prahy do San Franciska a zpet (od Air Berlin na konec rijna) pres Pelikan.cz. Koupila jsem si je s predstihem aby byly cenove vyhodnejsi. Vcera jsem dostala zpravu od cestovniho agenta, ze oba dalkove lety z meho itiniare byly zruseny. Pry musim zazadat o storno, ale momentálně se letenky koupene před 15.8. (kdy byla insolvence Ari Berlin vyhlasena), nerefunduji. Coz znamena, ze ted nedostanu zadnou kompenzaci a navíc si muzim koupit nove letenky, které jiz mají daleko vyssi cenu. Je vůbec legalni takto postupovat proti zákazníkovi? Není nejak ochrana nasich prav? Jak mam v teto situaci postupovat? Predem dekuji za pomoc s resenim meho pripadu. Tesila jsem se na dovolenou a ted mam stres jestli vubec odjedu. :-(

0 Citovat

romyka napsal(a):

V cervenci 2017 jsem si zakoupila letenky z Prahy do San Franciska a zpet (od Air Berlin na konec rijna) pres Pelikan.cz. Koupila jsem si je s predstihem aby byly cenove vyhodnejsi. Vcera jsem dostala zpravu od cestovniho agenta, ze oba dalkove lety z meho itiniare byly zruseny. Pry musim zazadat o storno, ale momentálně se letenky koupene před 15.8. (kdy byla insolvence Ari Berlin vyhlasena), nerefunduji. Coz znamena, ze ted nedostanu zadnou kompenzaci a navíc si muzim koupit nove letenky, které jiz mají daleko vyssi cenu. Je vůbec legalni takto postupovat proti zákazníkovi? Není nejak ochrana nasich prav? Jak mam v teto situaci postupovat? Predem dekuji za pomoc s resenim meho pripadu. Tesila jsem se na dovolenou a ted mam stres jestli vubec odjedu. :-(

Paneboze, to su ludia taki lenivi alebo slepi? Pred tyzdnom sa v tomto istom vlakne riesilo uplne to iste (par prispevkov nad tym vasim), tak by asi neuskodilo si to precitat. Nic nove sa tu asi nedozviete.

0 Citovat

Tak nikdo nechce slyšet, že je to prostě v (|). Ale je to bohužel tak. Z AB se jen tak něco nevydoluje.

0