Ahoj. Mám dotaz na zkušené cestovatele. Čeká mě služebka do Číny a jelikož tam během pracovního týdne nestihnu žádnou turistiku, říkal jsem si, jestli by nešlo vymyslet něco alespoň na přestupu.Do Číny přilétám v neděli v 7:25 ráno na PVG a můj navazující let do TSN odlétá až v jednu hodinu po poledni, takže mám nějakých 5,5 hodiny hrubého času. Je šance projít imigrační náležitosti a vypravit se alespoň na otočku do centra Šanghaje omrknout “mrakodrapy” nebo je to zbytečně moc risky a mám si radši koupit bagetu a počkat na letišti na navazující spoj?Předem díky za odpovědi. .

Přestup na PVG

Založil ve fóru Letiště

19 reakcí

Ahoj. 

Mám dotaz na zkušené cestovatele. Čeká mě služebka do Číny a jelikož tam během pracovního týdne nestihnu žádnou turistiku, říkal jsem si, jestli by nešlo vymyslet něco alespoň na přestupu.

Do Číny přilétám v neděli v 7:25 ráno na PVG a můj navazující let do TSN odlétá až v jednu hodinu po poledni, takže mám nějakých 5,5 hodiny hrubého času. Je šance projít imigrační náležitosti a vypravit se alespoň na otočku do centra Šanghaje omrknout “mrakodrapy” nebo je to zbytečně moc risky a mám si radši koupit bagetu a počkat na letišti na navazující spoj?

Předem díky za odpovědi.

0

mozes sa previezt maglevom hore dole a najest sa niekde v okoli stanice :)

0 Citovat

Ahoj, jak uz bylo zmineno, doporucil  bych take projet se maglevem, metrem je to z letiste do mesta zbytecne dlouhy a pak uvidis, jak na tom casove budes. K mrakodrapum uz je to pak par stanic, kratkou prochazku bys mel stihnout.

0 Citovat

Maglev je určitě super zážitek, ačkoliv větší část dne jezdí "jen" 300km/h. Nicméně i tak jsem se napoprvé lekl, když jsme se míjeli s protijedoucí soupravou. Vlaky od sebe nejsou moc daleko a je to spíš takový tlakově-hlukový třesk na 2sec. Než se vzpamatuješ, protijedoucí vlak je pryč  :-)

5,5h je docela dost času. Určitě bych si koupil kombinovanou jízdenku Maglev+metro, kupuje se přímo na letišti u vstupu na stanici Maglevu. Pár stanic metrem a dojedeš k řece, projdeš se, prohlídneš perlovou věž a mrakodrapy, posnídáš nudle a prostě se tak nějak protáhneš. Jen důrazně varuju před domorodci, ktěří se s tebou budou chtít přátelit. Jakmile uvidš 2-3 mladý Číňany kolem 25-30let, kteří umějí podezřele dobře anglicky, měj se na pozoru. Budou ti vykládat, že vyučujou angličtinu ve škole, že tě provedou městem, udělají ti pár fotek před čímkoliv zajímavým a pak tě pozvou na ochutnávku čaje. V ten moment nohy na ramena a prchej. Jestliže neutečeš a vlezeš s nima do jimi navrhované čajovny, bude to drahý  :-D

0 Citovat

muf2muf napsal(a):

Pár stanic metrem a dojedeš k řece, projdeš se, prohlídneš perlovou věž a mrakodrapy, posnídáš nudle a prostě se tak nějak protáhneš. Jen důrazně varuju před domorodci, ktěří se s tebou budou chtít přátelit. Jakmile uvidš 2-3 mladý Číňany kolem 25-30let, kteří umějí podezřele dobře anglicky, měj se na pozoru. Budou ti vykládat, že vyučujou angličtinu ve škole, že tě provedou městem, udělají ti pár fotek před čímkoliv zajímavým a pak tě pozvou na ochutnávku čaje. V ten moment nohy na ramena a prchej. Jestliže neutečeš a vlezeš s nima do jimi navrhované čajovny, bude to drahý  :-D

Drahý to být nemusí - když použiješ jejich zbraně. Na všechno se jich můžeš důkladně vyptávat, zatáhneš je na vyhlídkovou plošinu, budeš je několik hodin zdržovat, ještě jim můžeš vykládat, že jako manažer nadnárodní farmaceutické společnosti nevíš co s penězi, že máš firemní kreditky s vysokými limity, ukážeš jim v mobilu fotku tvého domu a sporťáku, budeš je fotit, necháš je namlsat no a pak když dojde na ten čaj, tak si necháš přinést menu, zběžně prolistuješ, koukneš na hodinky a omluvíš se, že už musíš, protože v tak příjemné společnosti ti ten čas hodně rychle utekl a tobě to za chvíli letí.

0 Citovat

Presne, tiež ma odchytili, vedel som o čo ide, keď prišlo na objednávku, ospravedlnil som sa, že mi to letí a odišiel som. Skryl som sa za roh a o 30 sekúnd aj oni vyšli hľadať ďalšiu obeť.

0 Citovat

tonic napsal(a):

Presne, tiež ma odchytili, vedel som o čo ide, keď prišlo na objednávku, ospravedlnil som sa, že mi to letí a odišiel som. Skryl som sa za roh a o 30 sekúnd aj oni vyšli hľadať ďalšiu obeť.

No nevím kluci. Když vím o podobném oje.u, tak přece s nimi nebudu trávit čas a ještě někam chodit do jejich spřízněné cajovny. To mi nějak nedává smysl. Jako dobrý udělat si s nich prdel venku, ještě jakž tak pochopím, ale někam s nimi chodit už ne. 

0 Citovat

Mno, z toho co tady na foru v poslední době proběhlo, mi vyplývá, že zdaleka není jisté, že Petra na těch 5.5 hodin imigrační úředník z letiště pustí. 

0 Citovat

Breathe napsal(a):

Mno, z toho co tady na foru v poslední době proběhlo, mi vyplývá, že zdaleka není jisté, že Petra na těch 5.5 hodin imigrační úředník z letiště pustí. 

Při "služebce do Číny" by to na příslušné vízum neměl být problém, ne?

0 Citovat

aha ja som to pochopil tak, ze ma prestup 5,5 hodiny a pokracuje dalej do destinacie v Cine, ked spomina sluzobku v Cine. Az teraz pozeram ze TSN je vo vietname

0 Citovat

Letiště TSN je v Číně: https://en.wikipedia.org/wiki/Ti...al_Airport

Vstoupí do země v Šanghaji a může jít, kam bude chtít.

0 Citovat

tonic napsal(a):

aha ja som to pochopil tak, ze ma prestup 5,5 hodiny a pokracuje dalej do destinacie v Cine, ked spomina sluzobku v Cine. Az teraz pozeram ze TSN je vo vietname

Ahoj.

TSN není ve Vietnamu. Je to Tianjin v Číně. Každopádně už mám obchodní (nebo jak se ta kategorie sakra jmenuje) čínské vízum. To co popisuješ ty by byl problém, kdybych potřeboval vypadnout z letiště s tranzitním vízem, ne?

0 Citovat

Každopádně díky za tipy a rady. Tajně jsem doufal, že alespoň ten maglev by mohl vyjít a podle času uvidím, kam to stihnu dál. Pochopil jsem to správně, že konečná maglevu je současně i stanice metra?

0 Citovat

Aha, tak to byla moje chyba, nevím proč, ale myslel jsem, že TSN je mimo Čínu. V tvým případě teda délka tranzitu nehraje roli. 

0 Citovat

dobre uz som uplne popleteny, len som dal do google ze TSN airport a hned wiki vysledky ... samozrejme ze som zobral do uvahy len ten prvy

TSN Airport may refer to:

Tan Son Nhat International Airport, Vietnam 

Tianjin Binhai International Airport, China, (IATA: TSN)


Maglev konci na Longyang Rd. a to je aj zastavka metra 2, ktore inak spaja PVG s centrom. Ak by ti to vyslo casovo, tak teoreticky sa da stihnut presun do Bundu, Nanjing Rd. pozriet mrakodrapy pri rieke a ist naspat na letisko. Zaklad aby si rychlo vypadol z letiska.

0 Citovat

Napadla mě neskutečná občůrávka. Na Pelikánová apod. udělat rezervaci letenky z Pekingu někam s T+2 až 3 dn, dát platbu převodem a rezervační kód ukázat neoblomnému čínskému úředníkovi. Snad ji nebude potřeba použít. 

0 Citovat

tonic napsal(a):

dobre uz som uplne popleteny, len som dal do google ze TSN airport a hned wiki vysledky ... samozrejme ze som zobral do uvahy len ten prvy

TSN Airport may refer to:

Tan Son Nhat International Airport, Vietnam 

Tianjin Binhai International Airport, China, (IATA: TSN)


Maglev konci na Longyang Rd. a to je aj zastavka metra 2, ktore inak spaja PVG s centrom. Ak by ti to vyslo casovo, tak teoreticky sa da stihnut presun do Bundu, Nanjing Rd. pozriet mrakodrapy pri rieke a ist naspat na letisko. Zaklad aby si rychlo vypadol z letiska.


Super, moc díky za upřesnění. Mám v plánu si vybrat sedadla co nejvíce vpředu, ať jsem z letadla a tím pádem snad i z letiště co nejdříve pryč.


A snad poslední dotaz. Letím s jednou leteckou společností na jedné letence long haul Praha - Šanghaj a tam přesedám na domestic Šanghaj - Tianjin. Je nějaký důvod, proč by odbavené zavazadlo nemělo jít až do cílové destinace? Osobně ho nevidím, ale když si vzpomenu na opruz se získáním víza a vyplňováním toho třinácti stránkového elaborátu, tak by mě podobný fuckup od Číňanů ani snad nepřekvapil. Kdybych v Šanghaji musel řešit ještě opětovné odbavení zavazadla, asi by mi to trochu zkřížilo plány.

0 Citovat

pokud me pamet neklame, kufry jsme si na transferu znovuodbavovali i v ramci jedne aerolinky (Hainan,transfer Peking). Takze budu prekvapen kdyz se ti podari odbavit az do cilove, byt ti to z celeho srdce preji. China Airlines je zatim jedina aerolinka ktere se podarili ztratit nam kufr... S Cinanama zatim moje letecke zkusenosti nic moc. Vnitrostatni letenky mas asi poresene, ale vyborna je Ctrip, daji se tam casto za relativne malou extra platbu koupit sedacky v byznysu.


edit:sorry, pises jedna spolecnost. pardon

0 Citovat

Díky za informace, Danieli. Je to jak píšeš, vnitrostátní lety mám už zařízené. Ale o Ctripu jsem nevěděl a když jsem si tam zkusil vyhledat moje lety, je tam u zavazadel přímo uvedeno, že tam i zpátky při přestupu v Šanghaji si je musím vyzvednout a znovu odbavit, takže tím je to asi rozseknuté. Uvidím, jestli pak budu tedy stíhat výlet do centra Šanghaje.

O čínských aerolinkách jsem taky slyšel a četl ledacos. Doufám, že já budu mít štěstí a můj kufr - alespoň cestou tam - neztratí :)

0 Citovat

Ahoj všem.


Tak jen lehký update. Zavazadlo mi cestou tam i cestou zpátky bylo odbaveno až do cílové destinace (tedy směrem tam až do Tianjinu a zpátky do Prahy). V Šanghaji jsem nakonec nic nepodnikl, protože smogová situace ve městě tomu rozhodně moc nenahrávala. A zpátky jsem letěl z Daxingu. Pokud byste někdo měl podobnou cestu na letiště jako já (Tianjin - Daxing), tak...všichni místní vám budou říkat, že 2 hodiny jsou ok, ale nejsou. Já jsem nakonec kvůli všem těm toll gate a police check pointům jel přes tři hodiny a na letiště jsem dorazil 45 minut před odletem mého letu, takže mi trochu lepilo. Jinak to nové letiště je krásné, ale nepřijde mi úplně dobře/intuitivně značené (což se projeví právě ve chvíli, kdy nejvíc spěcháte) a navíc je tam všude personál, který se svou práci teprve učí, což zejména na odbavení není úplně příjemné (dvakrát přede mnou roztrhali letenky, než mi je předali).

Snad jen co se placení týče. WeChat je standard (nemám a přežil jsem). Hotely, letiště, některé restaurace a řetězce - stačí “evropské” karty. S hotovostí nebyl problém. Píšu to, protože jsem na internetu četl spoustu informací, které s těmi mými zjištěními úplně nekorespondovaly. 

0
19 reakcí