Ahoj, nastal čas na přemýšlení nad nějakým velikonočním výletem. Koumám spíš něco na východ, dobře vychází třeba Kherson, pěkně pátek až pondělí. Nebo se najíst do Kyjeva.  Kam máte namířeno vy?  .

Výlet na Velikonoce

Založila ve fóru Obecně o cestování letadlem

Ahoj,

nastal čas na přemýšlení nad nějakým velikonočním výletem.

Koumám spíš něco na východ, dobře vychází třeba Kherson, pěkně pátek až pondělí. Nebo se najíst do Kyjeva.

 Kam máte namířeno vy?

0

Cherson, prosím, Cherson .... ;-)


0 Citovat

jednoznacne Cherson, najma bez auta je to super ... presne na PIA-PO ... od piatej rana do poobedia .. to akurat :D

0 Citovat

Jerevan 😃

0 Citovat

Asi to tak dopadne :) jen koukám že maršutka tam jezdí jen do 19h, a ten přílet ve 22h nic moc, ale tak nějaký taxi naháněč tam snad bude :D

0 Citovat

Ten tam bude určitě. Jen je otázka jako vždy za kolik :-D

0 Citovat

Shark Taxi okolo 150 hrivien

0 Citovat

tonic napsal(a):

Shark Taxi okolo 150 hrivien


díky, to je cajk.. teď jsem četla ten tvůj cestopis z Chersonu, auto tedy nedoporučuješ hádám :D

0 Citovat

ale odporucam, len teda motaci ... treba vacsiu rezervu si nechat :D a hlavne zistit nejaku externu poistku, oni nieco ako full insurance ani neponukali. Ja by som tam siel znovu, popozerat vnutrozemie, ale bez kupania to nie je ono :D

0 Citovat

tonic napsal(a):

ale odporucam, len teda motaci ... treba vacsiu rezervu si nechat :D a hlavne zistit nejaku externu poistku, oni nieco ako full insurance ani neponukali. Ja by som tam siel znovu, popozerat vnutrozemie, ale bez kupania to nie je ono :D


No dobře, možná to ještě promyslím, :D ale spíš to vidim na žrací zevl ve městě, i když nějaké majáky bych ráda viděla

0 Citovat

Jazyková poznámka: neexistuje " maršutka", je to " maršrutka".

0 Citovat

no Cherson ani moc zracia destinacia nie je ... teda my sme mali aj v lete tam celkom problem nieco ine najst ako rozne pizzerky a pod. Jeden Cepelin to nezachranil :D

0 Citovat

divan napsal(a):

Jazyková poznámka: neexistuje " maršutka", je to " maršrutka".


no vida, díky za info ;)

0 Citovat

@tonic A nevíš, jestli je v Chersonu půjčovna člunů? Protože jsem nenašel žádnou plavbu k Adžigolskému majáku, tak že bych tam dojel sám. 

0 Citovat

to ti nepoviem, ale v sezone bolo dost clnov na tej promenade pri Frehate, takze asi na mieste by som to riesil. Alebo sa dopravil do tej dedinky Rybalče a tam splašil nejakeho stareho morskeho vlka

0 Citovat

Hledám nějaké spoje po okolí Chersonu a byla mi doporučena tahle stránka: http://bus.com.ua/ Taky prý jsou nějaké lodní spoje mezi Oděsou a Chersonem, ty jsem hledal už dřív a žádné nenašel, ale nakonec jsem narazil na stránku nějakého místního kombinátu, který v létě nějaké lodě provozuje, akorát zrovna teď mimo sezónu o nich neinformuje. https://nibulon.com/data/pasazhi...eisiv.html
Snad to bude někomu užitečné.

0 Citovat

J0x napsal(a):

Hledám nějaké spoje po okolí Chersonu a byla mi doporučena tahle stránka: http://bus.com.ua/ Taky prý jsou nějaké lodní spoje mezi Oděsou a Chersonem, ty jsem hledal už dřív a žádné nenašel, ale nakonec jsem narazil na stránku nějakého místního kombinátu, který v létě nějaké lodě provozuje, akorát zrovna teď mimo sezónu o nich neinformuje. https://nibulon.com/data/pasazhi...eisiv.html
Snad to bude někomu užitečné.

Krom autobusů zavedených na tom webu ještě jezdí na frekventovaných trasách řada dalších maršrutkoidního stylu (ovšem většinou ne ve stylu přes půl země, ale spíš mezi oblastními sídly). 


0 Citovat

To je mi jasné, že je to stále jaksi sovětsky organizované. 😊 Určitě něco najdu přinejhorším na místě, jen doufám, že s tím nevyplýtvám moc času, to by mě štvalo. Chtěl bych hlavně najít nějaký spoj k Lemurskému jezeru a dál k termálům poblíž hranice (ne, že by mě ta hranice těšila...).

0 Citovat

To bych vzal rovnou taxi a nic neřešil. 



0 Citovat

J0x napsal(a):

To je mi jasné, že je to stále jaksi sovětsky organizované. 😊 Určitě něco najdu přinejhorším na místě, jen doufám, že s tím nevyplýtvám moc času, to by mě štvalo. Chtěl bych hlavně najít nějaký spoj k Lemurskému jezeru a dál k termálům poblíž hranice (ne, že by mě ta hranice těšila...).

o ake jazero a termaly sa jedna?

0 Citovat

https://www.novinky.cz/cestovani...e-40066212 a Гяряче джерело, Щасливцеве, ale takových míst by v té oblasti mělo být víc, třeba teď jsem našel озеро Геничеське...


0 Citovat

Tam je výhodnější jet nějakým dálkovým rychlíkem do Heničevska a pak tágama...



0 Citovat

Ahmad Masúd napsal(a):

Tam je výhodnější jet nějakým dálkovým rychlíkem do Heničevska a pak tágama...

Dík za tip. Na vlak jsem ke své škodě úplně zapomněl. :))

0 Citovat

diky za tip, aj ked nieco podobne je ovela lahsie dostupne v Burgase:) 

bez auta asi tazsie, ale da sa, 3 busy denne z Chersonu do Strohanivky, co je asi najblizsie k jazeru. a urcite tam premavaju lokalne marsrutky, takze nebude problem sa odtial dostat. a stop a 100-200 hrivien vyriesia kazdy problem

0 Citovat

Tak my stejně jedeme do Chersonu a na ukr. Maledivy, takže proč se nekouknout i k jezeru... a Bulharsko má u mě nižší prioritu. 😊 Nějak tu cestu vymyslím, holt to není Japonsko, kde člověk ví všechno přesně předem. 🤣

0