Ahoj, mám takový problém, že se bojím létat. Nebojím se toho samotného procesu, ale toho, že letadlo nepoletí, uletí navazující spoj, nestihnu se odbavit, overbooknou mi let apd. Kdo nechce číst řádky níže, tak podstatný je tenhle dotaz: Dá se nějak zabránit tomu, že kvůli overbookingu nepoletím, pokud si zakoupím v letadle místenku? Že třeba letadlo má kapacitu 200, prodají 220, 150 lidí má místenku, tak zbývá 70 lidí na 50 míst a tam pak je to o štěstí, nebo zkrátka vám můžou říct, že sice máte místenku, ale tu stejnou má ještě někdo, takže buď stejně budete sedět jinde, nebo nepoletíte vůbec? A zpět k mým zkušenostem s létáním: Musím říct, že ten strach je vlastně oprávněný, protože už se mi pár takových věcí stalo. Např. jsem spal v Praze u kamarádky s tím, že mi v 7 ráno letí letadlo. O půlnoci mi přišla od Lufthansa SMS, že let byl zrušen. Měl jsem tam pak navazující let do Curychu. Snažil jsem se teda volat na podporu, vůbec nikdo to nezvedal, volal jsem na letiště, tam mi řekli, že se to stává. Přijedu na letiště asi v 5 ráno, tam mi řeknou, že mají let asi na 18.00, tak říkám, že letím pak do Curychu z Německa asi v 10, tak jak to mám stihnout? - tam to nikoho nezajímalo. Pak jsem letěl na Azory přes Lisabon, letenky přes TAP koupené 3 měsíce dopředu. Přijedu večer na letiště 2 hodiny před odletem, jdu se odbavit. Paní říká - jé, tak snad ještě bude v letadle místo - říkám, že cože? A ona, že let je overbooknutý a že budou posílat lidi přes Amsterdam a Paříž, ale že až ráno apd. Nakonec jsme se tam dostali, ale pán vedle u přepážky dostal let s přestupem v Amstru... Na Maltě se mi stalo, že měli 3 odbaovovací přepážky současně pro 5 různých letů (to tam dělají běžně). Stál jsem tam prostě ve frontě 2 hodiny. K přepážce jsem se dostal 10min. před plánovaným vzletem, tak najednou poprask a že nás někde protáhnou bokem, nikdo nic nekontroloval...ve výsledku jsme letěli o 50min. později, protože se zjistilo, že si nejsou jistí, že do letadla dali naše odbavená zavazadla, takže museli zkontrolovat a přepočítat všechna zavazadla v letadle. Stejná věc se mi stala v Neapoli a i v Praze, když jsem letěl na Maltu. Tam jsem také stál ve frontě na odbavení ještě v době, kdy letadlo už mělo vzlétnout. Naštěstí byli ještě lidi za mnou, tak jsem se nebál. Na Stanstedu jsem zase strávil 2 hodiny v té frontě na rentgeny, naštěstí nás bylo 5 a čekali na nás. Musím říct, že to mám reálně zhruba tak, že u cca 35 % letů, které jsem absolvoval, mám nějaký problém. V létě se potřebuju dostat letadlem do Viga nebo Santiago de Compostela. Přímáky z Prahy neletí, tak teď zase řeším, jestli třeba 4hod. na přestup v Bar./Mad. je dost, abych tam náhodou nezůstal viset, nebo jestli raději neletět přímo do Lisabonu, a pak busem/vlakem nahoru. Jasně, že 4hod. na přestup je vlastně až moc, ale já když to tak vidím, tak vlastně nevím. Na tenhle trip jsme měli letět už vloni. Přímákem Praha-Porto. Všechno zaplacené, 4x různé ubytování zabookované, 2x povolení od autonomní vlády Galicíe a bum, na konci června přišel mail od ČSA, že všechny lety do Porta zrušili. Teď naposledy jsem letěl z Boloni do Prahy. 10min. před otevření boardingu se na tabuli objevilo zpoždění 30min., asi po 20min. zpoždění asi 170min. Tak říkám, kašleme na to, tady je narváno, vyjdeme ven z letiště, a pak si přes ty kontroly projdeme znovu. Vyjdeme ven, přítelkyně kouří. Jdu dovnitř najít nějaké informace, abych se zeptal, co se děje. Přijdu na informace, nad nimi cedule a tam napsáno, že náš let má zpoždění ne 170, ale asi 70min. - tak jdu zpátky, že teda ať dokouří a jdeme zase rovnou přes ty kontroly, abychom to stihli :-D  .

Dá se zabránit overbookingu rezervací sedadla?

Založil ve fóru Letecké společnosti

Ty máš ale smolíka. Já bych to bral sportovně. Pokud nevěříš na osud, statistika už musí hrát v tvůj prospěch.

0 Citovat

Tak já s nimi zažil onen "průser" na letišti ve Vídni, jinak nikde. :) UIA byla náhodnou hodně prozákaznická aerolinka, dokud nezačali šetřit. Takové hladké řešení problémů (online, nemyslím tuto konkrétní situaci přímo na letišti) jsem jinde nezažil.

0 Citovat

mikir napsal(a):

ale  vetsinou kdyz je pruser tak je to na tehle ruskych letistich  i kdyz uz treba ruske nejsou

Mikire, prosím přestaň nám neustále dokazovat jaký jsi ignorant. 

0 Citovat

overbooking je aj stand by?

Lebo ten som zazil raz vo viedni, a nakoniec ma posadili do biznis triedy takze potesilo.

A druha krat v usa, ale tiez nakoniec nasli miesto, bohuzial len obycajne.

0 Citovat

Vždyť je to easy, stačí na letiště přijít o hodinu dřív. Ono se občas stane, že ty doporučované 2 hod. jsou "tak akorát" a opakované zkušenosti s daným letištěm se to špatně odhaduje. 

0 Citovat

@Petr 76

https://cs.wikipedia.org/wiki/Ka...dy_v_Rusku

https://cs.wikipedia.org/wiki/Ka...ajin%C4%9B

0 Citovat

A co tím chceš říct? Takových hovadin ti sem může kdokoliv nasypat....

https://cs.m.wikipedia.org/wiki/...hody_v_USA

0 Citovat

Letecke nehody na Ukrajine podla Mikira - dve, za ktore nemohli letecke spolocnosti.

0 Citovat

eremi ,cekal jsem to , reagoval jsem jen na toho  ignoranta jak pise Petr76  ,je to mimo tema cele .vim ze v USA  je tech nehod taky hodne  , slo puvodne o nepochepeni joxe ..proste UIA neverim  a neletel bych s nima , stejne jako s Aeroflotem  a nemam chut litat na vychod  ( byvale SSSR ) nic vic nic min

0 Citovat

Už jsi nám to tady řekl asi 100x, nikomu,kdo to ještě čte to nemohlo uniknout,takže nam to uz rikat nemusis, ty si lítej svým milovaným dobytcakem jménem Ryanair a ostatní nech lítat čím chtějí. Mimochodem UIA je asi o 3 úrovně vys než FR a to jsou v podstatě taky low cost.

Nejvíc mě ovšem fascinuji Tvé zasvěcené komentáře a hodnocení věci o kterých vůbec nic nevíš-v tomto případě UIA a Aeroflotu,se kterými jsi letěl kolikrát? Tipuju,že nikdy. Kolikrát jsi byl na nějakém ruském letišti nebo na ruském letišti,když už není ruské abych mluvil Tvou řečí?

0 Citovat

[citace="tonic"]

Letecke nehody na Ukrajine podla Mikira - dve, za ktore nemohli letecke spolocnosti.


Tak se  to uplne vyhodnotit  neda , kazda  spolecnost co lita  nad  vzdusnym prostorem kde  se valci ,litaji rakety atd  ,,za pripadnou katastrofu svym zpusobem muze  i kdyz  ten prostor neni uzavreny ,kazdy ma moznost letet jinudu  ,pochopitelne by oklika stala vic
0 Citovat

Trefort napsal(a):

Chci slyšet, jestli se vyplatí si u aerolinek připlatit za konkrétní sedadlo a nenechat si přidělovat nějaké random. Já si většinou dávám random, když kupuju letenku, protože mi to je jedno. Kdybych ale veděl, že ti, co mají s letenkou booknuté i konkrétní sedadlo, tak se autoamticky nestanou obětí overbookingu, tak bych si za konkrétní sedadlo raději připlatil.

Jak už tu zaznělo,důležité je co nejdřív udělat check in,kdo bude mít černého Petra z cestujících bez statusu se vybírá dle provedení check inu odzadu. Takže buď udělat co nejdříve online check in (hlavně u low costu může koupě sedadla pomoct,protože můžeš udělat check in dřív díky tomu) nebo dorazit na letiště co nejdříve pokud neudělaš check in online a máš z toho takovou panickou hrůzu.

0 Citovat

[citace="eremi"]

Už jsi nám to tady řekl asi 100x, nikomu,kdo to ještě čte to nemohlo uniknout,takže nam to uz rikat nemusis, ty si lítej svým milovaným dobytcakem jménem Ryanair a ostatní nech lítat čím chtějí. Mimochodem UIA je asi o 3 úrovně vys než FR a to jsou v podstatě taky low cost.

Nejvíc mě ovšem fascinuji Tvé zasvěcené komentáře a hodnocení věci o kterých vůbec nic nevíš-v tomto případě UIA a Aeroflotu,se kterými jsi letěl kolikrát? Tipuju,že nikdy. Kolikrát jsi byl na nějakém ruském letišti nebo na ruském letišti,když už není ruské abych mluvil Tvou řečí?


Dobre  UIA v TOP 100  na Skytraxu nefiguruje vubec   ,Aeroflot  22 ,  Ryanair  59...  Byl jsem pred lety v Moskve ,pres Kyjev jsem jel vlakem ,jinak nikde ani  ty nove pobaltske staty  , ovsem usudek si snad muzu udelat  i s toho co ctu   a kdyz hasici  nejspou pripraveni a uhori  41 lidi kvuli neschopnostti  personalu  , nebo  se doctu ze  pilot letadla  jevil znamky opilosti coz sice  Aeroflot poprel , ale presto ho vymenili ,protoze cestujici s nim, odmitli letet,  tak  co si asi tak muzu myslet

Tim bych to uzavrel a vratil to k overbookingu ..v low costech jsem se s zadnym nesetkal, ani  o zadnem neslysel,  proto me puvodni tema facsinovalo ze  ma nekdo 35 % letu  potize 

.A jen si rypnu trosku ,  kolikat si letel s Ryanairem ,ze ho nazyvas dobytckakem ? Merim asi beznych  180 cm a ani ve starych typech sedacek ,ani ted v tech novych s mistem na nohy  problem nemam ,ty starsi mi mozna prisly pohodlnejsi, s mene mistem,  ty nove jsou  s vice mistem  ,mozna trosku tvrdsi ale v pohode , loni jen Ryan   43 letu ,letos uz 8 ...ale klidne poletim s jinymi  ,kdyz  nabidnou neco s Corku at nemusim pres Anglii nebo do Dublinu ,,, KLM me nespasi ani Aer LIngus

0 Citovat

Dobytcak nemusí souviset jen s místem na nohy,ale kulturou cestování.Posledni roky se jim snažím sice vyhýbat,pokud to jde, ale i tak mám s FR za sebou několik desítek letu.

0