Dobrý den, máte, prosím, někdo zkušenosti se zrušenými lety v souvislosti s koronavirem? Letecká společnost nám před dvěma dny zrušila let (přes Hong Kong) na Filipíny s tím, že dostaneme plnou refundaci. Měli jsme ale ještě rezervované bydlení přes booking (bez možnosti refundace) a vnitrostátní letenky s Air Asia. Majitelé ubytování stejně jako Booking odmítá jakoukoliv kompenzaci, odkazují mě na leteckou společnost. Ta říká, že mají zodpovědnost jen za svůj let. Z Air Asia se neozvali vůbec. Řešil jste někdo teď podobnou věc s lepším výsledkem?  .

Koronavirus - kompenzace za zrušené lety a navazující služby

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

U Ryanairu jsou šašci jako v Aeromexico. V poledne jsem s nimi řešil, že chci voucher a ne na kartu prodejce.

Mírně zmatený chat byl v rámci jejich normy, ale žádný výsledek. Let stále v profilu s možností volby refund - reroute :D


ryanair-voucher.png

0 Citovat

Zdravim,


jak je to s moznosti, kdyz vas let zruseny neni? Mam letenku az na cerven, kdy jsem mel letet s British Airways do londyna na ME ve fotbale. 


Je mozne i v tomto pripade vykomunikovat neco jako otevreny voucher s platnosti treba na rok? Kupoval jsem letenku pres cestujlevne a student agency me maji tezce na parku.


Diky za info.

0 Citovat

Michal napsal(a):

U Ryanairu jsou šašci jako v u Aeromexico. V poledne jsem s nimi řešil, že chci voucher a ne na kartu prodejce.

Mírně zmatený chat byl v rámci jejich normy, ale žádný výsledek. Let stále v profilu s možností volby refund - reroute :D

To je stejně nějaký bot ne? Nebo Ind po lobotomii, jako když jsem řešil refund přímo u Edreams :D

0 Citovat

matej15 napsal(a):

To je stejně nějaký bot ne? Nebo Ind po lobotomii, jako když jsem řešil refund přímo u Edreams :D

To měl být živý operátor :D Důkaz, že i ženy jsou chytré - slečna Anita B.

0 Citovat

mirjur napsal(a):

tonic: ano, tak to je. Ale jde o to, že buď ten voucher akceptuješ (přes ten link v mailu) nebo neakceptuješ (nepoužiješ link) a pokusíš se místo něj získat cash. Jestliže nemůžu využít voucher vystavený na jiné jméno, jak říkáš, tak ho neakceptuji, ale ptám se, jestli je možné ten mail přeposlat osobě, která je na voucheru uvedena, ta by si založila účet na Ryanairu a voucher přijala na sebe?


ja som ho skusil pouzit pri letenke za 10 euro na moje meno ako test - nezobralo, vypisalo ze nie je spravne meno. 

na link som teraz klikol, je tam este treba kliknut na dalsi Submit button. To som uz neklikal. 

Ja neskor skusim z toho vytazit cash, ale mozno ho aj minieme .. 

Myslim, ze klude mozes preposlat, hlavne aby sedelo meno.

0 Citovat

tonic napsal(a):

no mne poslal Ryanair prave voucher v hodnote 103 euro (cez Bravofly zaplatene 70e). Je fixovany na meno, co nie je dobre, lebo z rezervacie nevytiahlo moje (na prvom mieste) ale kamosove.

@mirjur - ano voucher je fixovany na meno, nic sa s tym neda robit, rezervaciu dalej nepusti (sksual som :))

 Zatial to necham tak, platnost rok, slubuju moznost refundu, tak to by som pripadne poriesil ked to trochu utichne


Ten voucher prisel predpokladam jeko reakce na refund? Kdy bylo zadano? Mam taky nejake rumbovane letenky, takze s voucherem bych byl spokojen. Bylo by mozne sem zkopirovat ten email s nabidkou voucheru (co se tam pise o pripadne moznosti refundu)?


Te fixaci voucheru na jmeno by se mohlo dat zabranit zvolenim jen jednoho pasazera pri zadosti o refund. A pak dalsi zadost za dalsiho pasazera...


0 Citovat

Já jsem žádal o refund 31.3. V mailu se uvádí:

If you do not wish to accept this voucher option and wish to move your flight or request a refund, please click here to contact us. Please note that as our customer care agents are required to work from home to limit the spread of COVID-19 virus, payment security restrictions prevent us from processing refunds as quickly as we would like to.

We invite you to use your voucher to book your next trip and we look forward to seeing you again on a Ryanair flight in the near future. Passengers who made their bookings using travel agents, or on line travel agencies should contact these companies from where they purchased their tickets to find out more about their options.

0 Citovat

Tak jeste premyslim jestli zpostredkovatel ma vubec moznost zadat o refund u Ryanairu pokud jsem si hned po zakoupeni zmenil email na svuj vlastni. Nevi nahodou nekdo? Protoze ten email s odkazem na refund by jim v podstate pak ani prijit nemel...

0 Citovat

Všechna čest American Airlines. Zrušili nám let FRA -LAS a zpět. Kupovali jsme přes Orbitz, ale zavolali jsme na pražskou pobočku AA, jak postupovat. Bylo nám řečeno, že peníze vrátí přímo AA. Do týdne přišlo oznámení o refundaci, že peníze budou do 7 dní na účtě. To se stalo dnes. Přesná cena byla 7520 kč, díky rozdílnému kurzu při koupi a nyní vrátili 8180 kč. Takže dobrý.

0 Citovat

tonic napsal(a):

vsak to cislo voucheru je hned pod tym linkom


ja su uplne kokot, tak jsem v kosi nasel ty emaily a fakt ze jo, kody, me jmeno a platnost.... diky

0 Citovat

To jsi možná byl zrovna po nákupu a delší ochutnávce u toho svého vinaře:-)

0 Citovat

https://www.fly4free.com/flight-...eir-money/

0 Citovat

Ahoj, měli jsme na září přímo přes Air Canada koupený let Praha-Toronto, Toronto-Winnipeg. Linka z Prahy do Toronta a zpět byla zrušena. Dostali jsme email, že máme odletět a přiletět do Vídně. Pokud se nám to něhodí můžeme let změnit nebo zrušit. Následuje odkaz do naší rezervace a tam nejde udělat ani jedno z toho a ukazují se tam jen lety Toronto-Winnipeg a zpět, u kterých neproběhla změna. Máme kontaktovat Air Canada. Na telefonním čísle pro podporu pro ČR, která sídlí v Polsku, nám bylo řečeno, že pro Air Canada už nepracují. :D No našla jsem další číslo na podporu sídlící ve Frankfurtu. Tak to v pondělí zkusíme. Emailová adresa pro komunikaci s Air Canada neexistuje? Musí se jen přes ty formuláře? Má někdo zkušenosti přímo s Air Canada. Díky a letům zdar!

0 Citovat

ysabell napsal(a):

Ahoj, měli jsme na září přímo přes Air Canada koupený let Praha-Toronto, Toronto-Winnipeg. Linka z Prahy do Toronta a zpět byla zrušena. Dostali jsme email, že máme odletět a přiletět do Vídně.

Jakože opravdu oficiálně ve smyslu sorry, tak leťte s náma z Vídně? To snad není možné :-o ? No i když mě taky TAP napsal, sorry, změna času odletu místo 1.4. 21:00 29.3. 10:20 a no problem (zrušil asi 30 letů a tenhle nejblíž letící, tak mě tam bez ostychu lehce přesunul).

0 Citovat

danny napsal(a):

Jakože opravdu oficiálně ve smyslu sorry, tak leťte s náma z Vídně? To snad není možné :-o ? No i když mě taky TAP napsal, sorry, změna času odletu místo 1.4. 21:00 29.3. 10:20 a no problem (zrušil asi 30 letů a tenhle nejblíž letící, tak mě tam bez ostychu lehce přesunul).

Ano, přesně tak. Jsme ze severozápadu Čech, takže letiště v Praze máme hodinu cesty a Vídeň máme z ruky. No bude to ještě boj. 

0 Citovat

Ahoj, v půlce března jsem tu s pár lidmi řešil nefunkčnost jakýchkoliv odkazů a formulářů na cancelled flight u Ryanu (v mém případě Praha-Riga). Řešil jsem to tak, že jsem napsal na chat a tam prý udělali refund za mě. No měsíc a půl uběhl a nedošel mi od nich ani email, natož peníze. Jak jste dopadli vy? Naštěstí v tom mám jen litr, ale pořád bych uvítal radši voucher než nic :D 

0 Citovat

Od včerejška mám od nich v e-mailu voucher místo refundu, který jsem si výše popsaným způsobem vyžádal.

0 Citovat

Ahojte, za aký čas vam TAP poslal voucher za zrušené letenky? Let bol na červenec, zrušila som ich sama.  O voucher som požiadala v piatok (24.4.). Dik.

0 Citovat

[citace="Áčko"]

Ahoj, v půlce března jsem tu s pár lidmi řešil nefunkčnost jakýchkoliv odkazů a formulářů na cancelled flight u Ryanu (v mém případě Praha-Riga). Řešil jsem to tak, že jsem napsal na chat a tam prý udělali refund za mě. No měsíc a půl uběhl a nedošel mi od nich ani email, natož peníze. Jak jste dopadli vy? Naštěstí v tom mám jen litr, ale pořád bych uvítal radši voucher než nic :D 

Dobrý den,

řešíte tuhle situaci ještě jinak? taky mi zrušili  let do Belgie před měsícem, ostatním poslali voucher a mě nic, řešila jsem to přes live chat, nyní se snažím znovu, ale sedím u toho třeba 4 hodiny a bez odezvy...na linku se mi volat nechce, kvůli poplatku a navíc moje aj není tk na dobre úrovni 😀...nebude dobre to kdyžtak řešit přes úřad letectví?

0 Citovat

elca0002: pokud máte zažádáno o refundaci (ze svého přehledu rezervací), tak je potřeba vyčkat, pokud tam tu svou rezervaci stále vidíte, tak je nutno nejdříve zažádat, na live chat se dostat je prakticky nemožné...

0 Citovat

V přehledu rezervací bohužel není poznat, zda je o to zažádáno nebo ne - spíše to vypadá jakoby let proběhl (neproběhl). Proto tam byl možná ten bug, že se nešlo k refundaci nikdy proklikat. Jinak dnes jsem neúspěšně zkoušel live chat, tak to zkusím ještě příště. Hlavně je divné, že v té době lidé dostávali refundace v rámci dní a já se jí dočkám za x měsíců a to ještě možná. 


vystrizek.jpg

0 Citovat

Ahojte, vymohl někdo z vás z Transavie cash? Kontaktovala jsem je přes WhatsApp, ale pořád trvají na voucheru :-(

0 Citovat

IvetaIv napsal(a):

Ahojte, vymohl někdo z vás z Transavie cash? Kontaktovala jsem je přes WhatsApp, ale pořád trvají na voucheru :-(

Od které pobočky ? Já z Transavia France (t.č. jako z jediné společnosti z mnoha) cash vymohl.

0 Citovat

danny napsal(a):

Od které pobočky ? Já z Transavia France (t.č. jako z jediné společnosti z mnoha) cash vymohl.

Transavia France - a jak jsi to prosím dokázal? 

0 Citovat

IvetaIv napsal(a):

[citace="danny"]

Od které pobočky ? Já z Transavia France (t.č. jako z jediné společnosti z mnoha) cash vymohl.

Transavia France - a jak jsi to prosím dokázal? 

[/citace] Ač se sám divím, docela bez námahy... mě přišlo mailem (na začátku března) itinerary change, že zpáteční let 19.3. mi mění o 2 dny a když nesouhlasím, mohu požádat klikem o refund, ale varují mě, že mi zruší let i tam. Tak jsem to odkliknul a let tam si koupil znova. A ten let tam 14.3. mi prislo 13.3. odpoledne ze sorry, zruseno a opet kliknout na moznosti, vcetne refund. A i to slo, ale mozna, ze v te dobe to vraceni bylo jeste normalni. A jen poznamka, ze se mi to zpet na kartu pripsalo se stejnym datumem, kdy jsem to prvne platil/kupoval. Takze jsem si dlouhou dobu myslel, ze mi nic nevratila, ale kdyz jsem se podival do historie, byl to onen den nakupu na karte minus a pak stejne (teda kvuli zmene kurzu od te doby mnohem lepsi) plus.

0