Dobrý den, máte, prosím, někdo zkušenosti se zrušenými lety v souvislosti s koronavirem? Letecká společnost nám před dvěma dny zrušila let (přes Hong Kong) na Filipíny s tím, že dostaneme plnou refundaci. Měli jsme ale ještě rezervované bydlení přes booking (bez možnosti refundace) a vnitrostátní letenky s Air Asia. Majitelé ubytování stejně jako Booking odmítá jakoukoliv kompenzaci, odkazují mě na leteckou společnost. Ta říká, že mají zodpovědnost jen za svůj let. Z Air Asia se neozvali vůbec. Řešil jste někdo teď podobnou věc s lepším výsledkem?  .

Koronavirus - kompenzace za zrušené lety a navazující služby

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

Myslíte, že to na tom ryanair chatu dělají schválně? Prvně čekáte desítky minut až nekonečně dlouho a když vás to propojí, chat neudělá zvuk ani nic jiného a po pár vteřinách co neodpovídáte vás to od chatu odpojí a musíte to zkusit znovu :D  Už mě to dnes spojilo 3x, bohužel mám na práci jiné věci než mít hodinu zapnuté jejich okýnko dívat se kdy odepíší.

0 Citovat

jlomnicka napsal(a):

Ahojte, za aký čas vam TAP poslal voucher za zrušené letenky? Let bol na červenec, zrušila som ich sama.  O voucher som požiadala v piatok (24.4.). Dik.


To by mě taky zajímalo, jsem na tom podobně...
0 Citovat

@jlomnicka, tramin: napište prosím jak jste dopadli až to vyřešíte, mě pravděpodobně čeká zanedlouho to samé, protože červencovému letu s TAP dávám tak 1%

0 Citovat

Ad TAP, 25.3. odpoledne jsem pozadal online o vraceni penez a 27.3. uz jsem mel na mailu voucher.  Voucher jsem odmitl, tak mi z TAPu 3.4. telefonovali, na kdy chci zmenit let - no ale kdyz to tak na clk vybafnou, tak hned nevim.

0 Citovat

Tak Ryanair zase upřesňuje jejich postoj k refundacím, právě mi přistálo v emailu toto. Takže peníze uvidíme až za rok pokud neuplatníme voucher, pokud to dobře chápu.





image-from-ios.jpg

0 Citovat

Ja zkousel pred par dny vyhadat refund za zrusene lety od air asia pres AVA live chat. Celkem nekompromisne me poslali do p*****. Vzhledem k tomu, ze tady taham za kratsi konec provazu a visi mi v tom jen cca 5t, pozadal jsem dnes potupne pres chat bot o credit a uspesne zpracovani zadosti mi bylo potvrzeno.

0 Citovat

@danny : tak v březnu to asi bylo rychlejší, já zatím nic nemám.

0 Citovat

tramin napsal(a):

@danny : tak v březnu to asi bylo rychlejší, já zatím nic nemám.

V půlce března jsem měl peníze na účtu do týdne od poklikání žádosti o refund na webu Ryanairu. Téměř jistě budu výhledově rušit červencový let a tam už velkou rychlost v případě refundu moc nepředpokládám... Snad ten rok.

0 Citovat

Áčko napsal(a):

Myslíte, že to na tom ryanair chatu dělají schválně? Prvně čekáte desítky minut až nekonečně dlouho a když vás to propojí, chat neudělá zvuk ani nic jiného a po pár vteřinách co neodpovídáte vás to od chatu odpojí a musíte to zkusit znovu :D  Už mě to dnes spojilo 3x, bohužel mám na práci jiné věci než mít hodinu zapnuté jejich okýnko dívat se kdy odepíší.

A dá se nějak poznat, že se operátor připojil, když jsem to okno neměl nahoře? Já už od minulého týdne každý den ráno nastartuju NB, připojím se na chat, dostanu zprávu Please stay connected. You are in queue... atd. a večer to ve stejném stavu vypínám. Takže mám pocit, že ani ťuk. Kontroluji to tak jednou za hodinu, jinak holt musím taky dělat něco jiného.

0 Citovat

Taky mi od doby, co mi přišel voucher, se nejde spojit s operátorem. Trošku je podezírám z toho, že dané rezervační ID zablokovali, aby je nikdo neotravoval. Vykašlal jsem se na to a poslal jim complaint do mé oblíbené kategorie "Other".

0 Citovat

Nemáte někdo zkušenosti s vrácením peněz za zrušený let? Koupili jsme letenky přes GotoGate  a odletět jsme měli 16.3.2020. Bohužel let byl zrušen. Celý let byl operován leteckou společností AirCanada. Píšeme neustále emaily a pořád nic. Už si nevíme rady a docela se smiřujeme s tím, že o peníze přijdeme. 

0 Citovat

Ivana napsal(a):

Nemáte někdo zkušenosti s vrácením peněz za zrušený let? Koupili jsme letenky přes GotoGate  a odletět jsme měli 16.3.2020. Bohužel let byl zrušen. Celý let byl operován leteckou společností AirCanada. Píšeme neustále emaily a pořád nic. Už si nevíme rady a docela se smiřujeme s tím, že o peníze přijdeme. 

O GotoGate a podobných agenturách už toho tu bylo napsáno hodně. S velkou pravděpodobností jste si poslední větou odpověděla na to, jak to dopadne.

0 Citovat

divan napsal(a):

O GotoGate a podobných agenturách už toho tu bylo napsáno hodně. S velkou pravděpodobností jste si poslední větou odpověděla na to, jak to dopadne.

A jsou snad nějaké agentury, které letenky teď refundují? Kde by na to vzaly, když poslaly peníze aerolinkám? Moc to nesleduju, ale vouchery se týkají i těch, kteří si koupili letenky přes agentury, ne? Akorát to je asi těžší vykomunikovat a můžou být nějaké poplatky. Ve 2. části článku na to odpovídá Oliver: https://www.irozhlas.cz/zpravy-d...291433_tzr

0 Citovat

@Libor_S: netvrdím že agentury refundují nebo naopak nerefundují, netvrdím že je nemožné získat refund nebo alespoň voucher. Vím o lidech, kteří to vzdali, protože je to nekonečný ping-pong a výsledek žádný.Těžko se komunikuje (tedy alespoň s některými - osobní zkušenost) s leteckými spol. přímo. A přes prostředníka-agenturu je to dvojnásob komplikované (podle toho co jsem četl, v mnoha případech skoro nemožné). Takže si stojím za tím, co jsem napsal. A pokud Ivana získá refund nebo alespoň voucher od GotoGate, bude to jedině dobře a budu rád, že jsem se zmýlil.

0 Citovat

@divan, přesně jak píšeš. Mám zrušenou letenku koupenou přes Expedia a posílají mě od čerta k ďáblu a to bych se spokojil i s voucherem. Přitom Expedia je jeden z nejlepších prodejců letenek. Příště fakt už vždycky budu kupovat letenky přímo od aerolinek.

0 Citovat

Breathe napsal(a):

Příště fakt už vždycky budu kupovat letenky přímo od aerolinek.

Není nad to něco takového psát v diskuzi na webu, který žije z prodeje letenek. To má jistě David velkou radost. Člověk se pořád učí.

0 Citovat

Sorry, máš pravdu, tohle jsem si neuvědomil, jsem na Expedii na**anej. Přes zdejší vyhledávač jsem si koupil spoustu letenek a nikdy jsem se servisem od SA neměl problém, když jsem s nima něco řešil. 

0 Citovat

Estebácký, poločínský Travel Servis nad zájmy zákazníků/voličů...

A dozen EU states will today call on Brussels to temporarily suspend a European law granting refunds for cancelled flights, Euronews understands.

France and the Netherlands will spearhead the push, which is expected to come during a meeting of European transport ministers.

The other countries behind the request are Belgium, Bulgaria, Cyprus, Czech Republic, Greece, Ireland, Latvia, Malta, Poland and Portugal.

https://www.euronews.com/2020/04...r-cancelle

0 Citovat

Česká republika a dalších 11 zemí EU žádají Evropskou komisi změnit směrnici EC 261/2004 tak, aby dopravce nemusel vracet peníze za zrušený let.


https://www.aviation24.be/miscel...of-refund/
0 Citovat

Nejsem právník, ale nějaký právo jsem na škole měl a pamatuju si na zásadu lex retro non agit , tedy že zákony nejsou zpětně účinné.  Takže zrušení povinnosti vracet peníze by mělo platit až pro lety rušené po změně směrnice.

0 Citovat

[citace="Petr76"]

dnes jsem obdržela email od Pelikána:

Od spoločnosti České Aerolínie, na ktorú sú vystavené Vaše letenky s rezervačným kódom ....sme obdržali zamietavé stanovisko o možnosti plnej refundácie

České Aerolínie umožňujú zmenu leteniek na neskorší termín, prípadne storno leteniek podľa podmienok tarifu.

Možnosť zmeny alebo storno podľa podmienok sú oficiálnou politikou leteckej spoločnosti ČSA, takže spoločnosť Pelikán ako sprostredkovateľ je povinná dodržiavať podmienky a oficiálnu politiku leteckých spoločností.

0 Citovat

To jsou samozřejmě nesmysly, aerolinky postupují v rozporu s platným právním řádem. Nicméně se zdá že pomohou až hromadné žaloby.

Paradoxně prodejci sehrávají roli užitečných idiotů aerolinek a dezinterpretují platné právo za ně.

0 Citovat

Nejsem právník, ale když zaplatím za "dosaď si co chceš" a pak to ne svou vinou nedostanu, mám nárok na vrácení zaplacené částky. Chápu že (nejen) aerolinky to teď mají těžké, nicméně to na podstatě věci nic nemění.

0 Citovat

Letecké společnosti stejně jako celý kapitalistický svět jedou na dluh, cashflow neexistuje. To je důvod proč nemůžou vracet peníze.

Thomas Cook byl na vrcholu konjunktury a byl bez peněz, jel jenom na dluh, který ho utopil.

Takže zbývají jenom pojistky - cestovní pojištění, kdo ho má, tomu zůstává naděje. Pokud to teda ustojí i zajišťovny.

0 Citovat

Nečekejte od ČSA ani SW vůbec nic - bez toho aby je stát kapitálově podpořil nemají budoucnost.

0