Dobrý den, máte, prosím, někdo zkušenosti se zrušenými lety v souvislosti s koronavirem? Letecká společnost nám před dvěma dny zrušila let (přes Hong Kong) na Filipíny s tím, že dostaneme plnou refundaci. Měli jsme ale ještě rezervované bydlení přes booking (bez možnosti refundace) a vnitrostátní letenky s Air Asia. Majitelé ubytování stejně jako Booking odmítá jakoukoliv kompenzaci, odkazují mě na leteckou společnost. Ta říká, že mají zodpovědnost jen za svůj let. Z Air Asia se neozvali vůbec. Řešil jste někdo teď podobnou věc s lepším výsledkem?  .

Koronavirus - kompenzace za zrušené lety a navazující služby

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

@Martina: Díky za info, taky to z toho nedokážu vyčíst

0 Citovat

[citace="Martina"]

TAP jsem požádala o refund dvou červnových letenek minuly pátek , jeden voucher přišel v úterý a druhy ve středu . Jsou opravdu navýšené o 20% a platí od data vystaveni dva roky.


A kupovala jste letenky přímo u TAP nebo u přeprodejce? Dekuji

0 Citovat

Přímo u TAP

0 Citovat

Dostal někdo už voucher od TAP u letenek zakoupených u přeprodejce,  pokud ano prosím pisněte.Děkuji 

0 Citovat

[citace="Martina"]

Přímo u TAP

Díky já koupila u přeprodejce,  tak jsem zvědavá,  zda z nich něco vydoluji. 

0 Citovat

Zkušenost s Turkish.

Květnové lety VIE-IST-BOG a BOG-IST-VIE nám (pochopitelně) zrušili. Možnosti rebooking, open ticket, miles, voucher, refund.

Vybrali jsme voucher v hodnotě letenky + 15%. Vyřízeno bleskově přes české zastoupení. Na rezervaci byli tři cestující, pro každého vystaven voucher zvlášť. Platnost voucheru rok.

Čekat měsíce na refund se mi nechtělo, nemám problém "zaúvěrovat" na pár měsíců THY, když mi to zúročí 15%. Otázkou zůstává jen to, kam se posunou ceny letenek, až se zase začne lítat.

0 Citovat

Já taky pořád čekám na 2 vouchery od TAP.

0 Citovat

Zkušenost z ryanair (laudamotion).

Před 14 dny nam dvakrát změnili čas odletu o dvě hodiny, požádal jsem o refund tehdy raději. Poslali mail s potvrzením, že to vyřizují. Dnes let na 16/5 VIE - ATH definitivně zrušili, ale žádost o refund přes odkaz v mailu ani v aplikaci nelze vyplnit. Co s tím? Setkal se s tím někdo? Jak dlouho cca trvá vyřízení refundace? Díky za postřehy.

0 Citovat

Tomáš napsal(a):

Zkušenost z ryanair (laudamotion).

Před 14 dny nam dvakrát změnili čas odletu o dvě hodiny, požádal jsem o refund tehdy raději. Poslali mail s potvrzením, že to vyřizují. Dnes let na 16/5 VIE - ATH definitivně zrušili, ale žádost o refund přes odkaz v mailu ani v aplikaci nelze vyplnit. Co s tím? Setkal se s tím někdo? Jak dlouho cca trvá vyřízení refundace? Díky za postřehy.

Ono se o tom tady i jinde dost hovorilo, ale zapada to... ve zkratce, ano, ten odkaz co posilaj je schvalne nefunkcni. Ja jim v breznu psal a jeste mi poslali jinej, pres ten to slo, ale pak kazdy tyden, sorry, delay ve zpracovani refund a po mesici bez upozorneni v mailu najednou voucher misto penez. A tak to vetsinou zustane, snad kdyz se nezuzitkuje, po roce vrati penize... možná.

0 Citovat

[citace="tramin"]

Já taky pořád čekám na 2 vouchery od TAP.

A kupoval jsi přímo u TAP ?

0 Citovat

Ano, už jsem Ti na to odpovídal 23.4.

0 Citovat

[citace="tramin"]

Ano, už jsem Ti na to odpovídal 23.4.

Omlouvám se mě se ty přezdívky pletou. 🙂

0 Citovat

Je hezké vidět, že aspoň něco funguje. Zamítavé stanovisko Ryanairu ke kompenzaci je stále možné získat za necelé tři dny :-D Dokonce znají i rozhodnutí Komise o koronaviru. Tak by taky mohli vědět, že refundy se dělají do 7 dnů a ne formou voucherů :D


Každopádně si dám ještě jedno kolo. Zrušeno 17.3., Stanovisko Komise 18.3. :D


funguje.png

0 Citovat

@Michal: nejak jsem nepochopil ten dovetek o dalsim kole s daty zruseni a stanoviska komise. Ta data maji nejaky vliv na reseni tveho pripadu?

0 Citovat

Měl jsem dojem, že jo. Když let zrušili den před stanoviskem EK, že zrušení letů kvůli koronaviru není důvodem pro kompenzace, tak by toto stanovisko nemělo být retroaktivní a omezení z něj plynoucí platit od 18.3. dál. Nebo mi něco uniká?

V každém případě je toto asi nejrychlejší cestou, jak se spojit s Ryanairem 😁

0 Citovat

Tak to tvuj dojem neni spravny. Vliv to nema zadny. To stanovisko nezaklada zadna nova prava, je to jen vykladove voditko k aplikaci Narizeni v dobe covid. Narok na kompenzaci ti nevznikl.

0 Citovat

OK. Díky za upřesnění. No, nic, zkusil jsem. Mohl jsem jen získat O:) Ačkoliv ten let byl těsně pod 1500 km :D

0 Citovat

michale sorry, ale ty si fakt kus kokota. nic to nemeni, jen jsem si pitreboval ulevit

0 Citovat

:-)))

0 Citovat

Daniel napsal(a):

michale sorry, ale ty si fakt kus kokota. nic to nemeni, jen jsem si pitreboval ulevit

:-). Hlavně jestli to pomohlo. Ja bych si raději dal na uklidnění sedmičku vína, což jsem vlastně už udělal :-)).  Jak to vypadá s tím tvým odletem? 

0 Citovat

Daniel napsal(a):

michale sorry, ale ty si fakt kus kokota. nic to nemeni, jen jsem si pitreboval ulevit

ty jsi ale Daniel 😉

Já zas při pohledu na voucher v inboxu po dvou měsících slibů o refundu. Najednou jsem byl osvícen - 17.3. zrušení, stanovisko od EK 18.3. Za pokus to stálo. 

Každopádně, mi nejvíc vyrazilo dech, že tohle u FR funguje promptně. Necelé 3 dny. Kéž by to bylo refundů a jiných requestů nebo stížností. A to je taky důvod, proč jsem to sem dal, ty Danieli. 

EDIT: a speciálně pro tebe - známý myslím v pátek odletěl do Londýna přes Sofii... :P

0 Citovat

mam dalsi, v poradi jiz sestou, letenku prg-dub na 17/5. Otevreni zahradek jsem si nemohl nechat ujit. Kolega letel s lh vie-fra-lhr. Ja preferuji primy let cz-ire, nechci zustat nekde trcet.

0 Citovat

Daniel napsal(a):

mam dalsi, v poradi jiz sestou, letenku prg-dub na 17/5. Otevreni zahradek jsem si nemohl nechat ujit. Kolega letel s lh vie-fra-lhr. Ja preferuji primy let cz-ire, nechci zustat nekde trcet.

Takže další voucher :-D

0 Citovat

@Daniel

Tak to s tou zahrádkou chapu. Taky už vyhlizim otevření. A zřejmě máš dobrého zaměstnavatele. Taky bych mohl zkusit zavolat šéfovi, že nepřijedu do práce, protože je obchvat Slavkova a já jezdím raději napřímo 😅.

0 Citovat

zamestnavatel vynikajici, 100% platu, dovolena nekracena. jedine negativum je to, ze ma sekretarka byla deployed na usek co nemusi a furt mne vypisuje at se vratim co nejdriv. kdyz bude dalsi voucher tak se zlobit nebudu. ba naopak.

0