Dobrý den, máte, prosím, někdo zkušenosti se zrušenými lety v souvislosti s koronavirem? Letecká společnost nám před dvěma dny zrušila let (přes Hong Kong) na Filipíny s tím, že dostaneme plnou refundaci. Měli jsme ale ještě rezervované bydlení přes booking (bez možnosti refundace) a vnitrostátní letenky s Air Asia. Majitelé ubytování stejně jako Booking odmítá jakoukoliv kompenzaci, odkazují mě na leteckou společnost. Ta říká, že mají zodpovědnost jen za svůj let. Z Air Asia se neozvali vůbec. Řešil jste někdo teď podobnou věc s lepším výsledkem?  .

Koronavirus - kompenzace za zrušené lety a navazující služby

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

Tak progress s Ryanairem u mě, je takový, že jsem před 14 dny požádal Revolut přes který jsem letenky kupoval o Chargeback, dneska si vyžádali další informace a podle toho co mi řekli, zítra posílají žádost do banky Ryanairu. 

VISA i informuje o tom že je tady chargeback možnost když ostatní řešení selhaly.

Zaplatil/a jsem za rezervaci kartou Visa. Mám nárok na nějakou podporu ohledně vrácení peněz, pokud je některá z mých cest zrušena kvůli pandemii COVID-19?

V první řadě byste se vždy měli obrátit na leteckou společnost, hotel nebo cestovní agenturu. Ti vám poskytnou informace o jejich zásadách týkajících se zmíněného zrušení.

Pokud z nějakého důvodu neuspějete a rezervaci jste provedli pomocí karty Visa, existuje případně i druhá možnost. Zde by vám mohl pomoci výše popsaný chargeback.


https://www.visa.cz/platte-se-sp...virus.html
Šance moc nevidím, ale už jsem na twitteru pod hashtagem #ryanairrefunds zaznamenal, že nějaké množství s Chargebackem uspělo. 

Zároveň jsem zaznamenal, že Ryanair dává na travel blacklist zákazníky kteří požádali o chargeback, nicméně nemůžu ověřit pravdivost tohoto tvrzení. :-)))

0 Citovat

Ahoj, jsem tu nová. Nedáte mi prosím radu, zrušili nám 2 lety u Ryanu. Kde můžeme napsat nějaký email, že neakceptujeme voucher? pořád násto hází na voucher, asi jako všechny ostatní tady. Jaký jste prosím použili email pro kontaktování? chceme mít v záloze nějakou komunikaci, ať můžeme zkusit uplatnit chargeback u banky. Díky moc za Vaše rady

0 Citovat

@klarysska: o emailu nic nevím. Myslím, že máš 2 možnosti - přes chatbota na stránkách Ryanairu se propracovat k operátorovi a s ním se domluvit nebo to zkusit přes facebookové stránky letiště Bratislava, kde je odkaz na FB  chat Ryanairu. Tam je další automat, přes který se dá zažádat o cash refund. 

0 Citovat

Tak jak Revolut slíbil tak dnes ráno udělal.


claim.jpg

0 Citovat

@jw-cz prosím tě, jaké doklady po tobě chtěla banka pro vyřízení chargeback. nám právě řekli, že budou chtít emailovou komunikaci, atd., ale nic takového nemáme.

0 Citovat

klarysska napsal(a):

Ahoj, jsem tu nová. Nedáte mi prosím radu, zrušili nám 2 lety u Ryanu. Kde můžeme napsat nějaký email, že neakceptujeme voucher? pořád násto hází na voucher, asi jako všechny ostatní tady. Jaký jste prosím použili email pro kontaktování? chceme mít v záloze nějakou komunikaci, ať můžeme zkusit uplatnit chargeback u banky. Díky moc za Vaše rady

Mne prisiel voucher a teda aj poznamka, ze ak ho nevyuzijeme, tak refund po 12 mesiacoch. Myslim, ze vdaka tejto klauzule bude chargeback nerealny.

0 Citovat

Revolut chtěl jen vědět, o jaké platby se jedná, jakou rezervaci (lety, časy). Poslal jsem jim i také Refund claim confirmation které Ryanair na začátku posílal při požádání o cash refund, kde bylo napsáno že refund bude trvat až 20 pracovních dní + 5-7 pracovních dní na odeslání platby. Plus screenshoty emailu, kde mi posílají vouchery. Taky screenshoty emailu o oznámení o zrušení letu.

Popsal jsem slovně ve zktrace situaci, že Ryanair i přes slibený cash refund, stále dokolečka posílá vouchery, které jsem již prvně neakceptoval a jinak se s nimi nelze moc domluvit a vůbec spojit. 

Revolutu to stačilo, ale je možné, že každá banka chce trošku jiné podklady .

0 Citovat

tonic napsal(a):

Mne prisiel voucher a teda aj poznamka, ze ak ho nevyuzijeme, tak refund po 12 mesiacoch. Myslim, ze vdaka tejto klauzule bude chargeback nerealny.

Takže kdyby si tam napsal Ryanair 10 let tak je to taky v pohodě? :))

0 Citovat

jw-cz napsal(a):

Takže kdyby si tam napsal Ryanair 10 let tak je to taky v pohodě? :))

Jasné ty rozumbrado. Už vidim, jak ti revolut něco vrací.

0 Citovat

U Revolutu s tím experimentuju taky. Ale zadáno skoro měsíc od původního letů v době, kdy ani voucher nebyl v mailu. Revolut si chargebacku nevšímal. Až týden po urgenci a shodou okolností den po přijití voucheru.

Že by Revolut něco úspěšně vyřešil si naděje nedělám. Beru to jako exemplární příklad proč neplatit Revolutem vyšší částky. 

0 Citovat

Já jsem v  prosinci u Revolutu chargeback zdárně vyřídila. Šlo o krach Thomase Cooka. Ryanair Voucher jsem taky odmítla akceptovat-podruhé, takže jsem vydržela čekačku na online podpoře a žádost o refund byla přijata s tím, že si počkám. No co už. Ten Voucher se prý i tak dá kdykoliv využít,  tak mi třeba ještě k něčemu bude.

0 Citovat

Tak dneska první vlastovka, U2 sama zavolala a dala mi na výběr co chci. Do 90dni přijdou peníze. Aspoň něco. 

0 Citovat

jw-cz napsal(a):

Takže kdyby si tam napsal Ryanair 10 let tak je to taky v pohodě? :))


ja to beriem tak, ze v sucasnosti nemozme od nikoho chciet automaticke refundy. tak ako uz nie je povinnost platit hypoteky (odklady u nas 9 mesiacov), najmy (tiez odklady), tak nikto nebude trvat na tom, aby letecke spolocnosti davali hned refundy a banky sa tiez nebudu trhat aby vam vybavili vas 20 eurovy chargeback.

0 Citovat

Mandarinka napsal(a):

Já jsem v  prosinci u Revolutu chargeback zdárně vyřídila. Šlo o krach Thomase Cooka.

To je jistě fajn, ale srovnávat tvůj případ krachu cestovni kancelare a současnou situaci asi není uplne možné. Peníze nevrací ani renomované banky, takže u revolutu bych nečekal nic. A řešit 20 euro je vcelku úsměvné. Obzvlaste když při nevyuziti  voucheru budou vracet peníze . 

0 Citovat

Já to zkusit musím protože se nejedná jen o mé peníze, přijde mi přenášet problémy na zákázníka bez možnosti výběru je špatné řešení a ryanair se jen vymlouvá a mění podmínky jak se mu libí. 

Kdyby šlo o 20eur tak to kašlu, ale  v našem případě jde až 100x větší částku. 

0 Citovat

@jw-cz: Letenky za 2000 €? Můžeš nám prosím doplnit o kolik letenek a odkud-kam šlo? To už je slušná pálka. Obzvlášť pokud jsou na jedné rezervaci.

0 Citovat

jw-cz napsal(a):

Já to zkusit musím protože se nejedná jen o mé peníze, přijde mi přenášet problémy na zákázníka bez možnosti výběru je špatné řešení a ryanair se jen vymlouvá a mění podmínky jak se mu libí. 

Kdyby šlo o 20eur tak to kašlu, ale  v našem případě jde až 100x větší částku. 

Já ti samozřejmě přeju, aby ti chargeback vyšel. Známý žádal o chargeback za zrušenou letenku od Ryanairu, banka se obrátila na Ryanair, ten odepsal, že poskytl voucher, který v případě nevyužití bude proplacen po 12ti měsících a s tímto odůvodněním banka známému chargeback zamítla. Tím neříkám, že chargeback u FR nikdy neprojde, jako vždycky záleží, komu se to dostane do ruky - na obou stranách. 

Já mám u FR peníze za jeden zrušený let, ale chargeback jsem ani nezkoušel, protože se jedná jenom o padesát euro. Mám letenky za řádově větší sumu, kde jsem nedostal zpátky peníze ani voucher, takže to budu nejspíš řešit přes chargeback. 

0 Citovat

Michal napsal(a):

@jw-cz: Letenky za 2000 €? Můžeš nám prosím doplnit o kolik letenek a odkud-kam šlo? To už je slušná pálka. Obzvlášť pokud jsou na jedné rezervaci.


Já neumím počítat, jedná se o cca 800EUR, ještě jednou se omlouvám.

5 lidí, KTW-DUB a zpět. 

0 Citovat

Tak pořád 800 euro není málo a v tomto případě to chápu, že to zkoušíš.

0 Citovat

Zatím čistě teoretická otázka. Na říjen mám s Air Astana pod jednou rezervací lety Nursultan-Taškent a Taškent-Almaty. Kupováno na Letušce benefitní MasterCard. Ten první let měl být v 7:50, ale změnili ho na odpolední s přestupem v Almaty. Odlétá v 15:35 a dorazí do Taškentu někdy kolem 20:00.

Za předpokladu, že bude stále koronasituace a nebudu chtít / kvůli restrikcím moci letět > Dá se tato změna odmítnout a úspěšně požadovat refund? Protože není z Evropy, nejsem si jistý. A VOP Air Astany mlčí.
0 Citovat

Air China mi už 3 měsíce zadržuje peníze za zrušené letenky. Doufám, že ta krizi přežije.

0 Citovat

Fakt? Já zažádal 12.3., 17.3. přišel email, že refundují a 23.3. to bylo na kartě.

0 Citovat

Jo já to tedy extra neurgoval, ale věnovat jim to zase nechci.

0 Citovat

Dnes mi přišli peníze od Student agency za letenky s Etihad. Žádost o refundaci jsem řešil od 12.3.

0 Citovat

Tak zase začaly chodit do mailu refundy od Ryanair  (klasicky až se rozhodneme tak vám dáme vědět do 20 dnů, že vám vrátíme peníze na účet).

0