Dobrý den, máte, prosím, někdo zkušenosti se zrušenými lety v souvislosti s koronavirem? Letecká společnost nám před dvěma dny zrušila let (přes Hong Kong) na Filipíny s tím, že dostaneme plnou refundaci. Měli jsme ale ještě rezervované bydlení přes booking (bez možnosti refundace) a vnitrostátní letenky s Air Asia. Majitelé ubytování stejně jako Booking odmítá jakoukoliv kompenzaci, odkazují mě na leteckou společnost. Ta říká, že mají zodpovědnost jen za svůj let. Z Air Asia se neozvali vůbec. Řešil jste někdo teď podobnou věc s lepším výsledkem?  .

Koronavirus - kompenzace za zrušené lety a navazující služby

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

@Lukáš Horák: TAP oznámilo zrušení letu mailem, nebo jakou cestou? Někteří cestovatelé si totiž stěžovali, že se od TAP informace nedočkali a let se stále tvářil, že bude, i když se dopátrali (ve svém účtu, na zastoupení TAPu atd.) toho, že je zrušený.

0 Citovat

Lukáš Horák napsal(a):

Tak hlásím, že letenky s TAPem na Madeiru za původní cenu 3900 Kč/os. na přelom června a července jsem dnes úspěšně zdarma přebookoval přes pražské zastoupení na vánoční termín (za 14k). Samozřejmě tomu předcházela informace o zrušení letů. 

Mám letenku také jako Ty odlet 30.6.20 Madeira a zpět 10.7.20 a zrušení od TAP žádné nedorazilo.  Za 14 K ???

0 Citovat

@divan: Vyjádřil jsem se asi nepřesně, informace ve žlutém rámečku se mi objevila ve správě rezervace na TAP, že mám zrušený zpáteční let 3.7. a že si mám vybrat změnu termínu nebo zažádat od voucher, odlet 25.6. byl paradoxně stále potvrzený. 

@Kellim: Ano, letenka na změněný termín by stála jinak 14 tis. Kč. Nic jsem nedoplácel, prostě letenku bez remcání změnili na mnou požadované lety, které jsem si předem vyhledal. 

Zavolej si normálně na TAP Česká republika a zeptej se, zda ti letenku změní, ačkoliv nemáš ještě žádné rušení, tel. 234 723 250. Pokud ale máš kupováno jinde, tak nevím, zda-li budou ochotni něco měnit a neodkáží tě na prostředníka.

0 Citovat

Momentálně se nedá přihlásit na účet na webu TAP Portugal:

Improvement of Digital Platforms - Some services will be unavailable

So that we can serve you better, and with a focus on the continuous improvement of our digital platforms, we will be improving our systems between 22h/10PM on May 28 and 16h/4PM of May 29, Continental Portugal time. During this period there should be some instability on our websites and mobile applications. We appreciate your understanding.

0 Citovat

Lukáš Horák napsal(a):

@divan: Vyjádřil jsem se asi nepřesně, informace ve žlutém rámečku se mi objevila ve správě rezervace na TAP, že mám zrušený zpáteční let 3.7. a že si mám vybrat změnu termínu nebo zažádat od voucher, odlet 25.6. byl paradoxně stále potvrzený. 

@Kellim: Ano, letenka na změněný termín by stála jinak 14 tis. Kč. Nic jsem nedoplácel, prostě letenku bez remcání změnili na mnou požadované lety, které jsem si předem vyhledal. 

Zavolej si normálně na TAP Česká republika a zeptej se, zda ti letenku změní, ačkoliv nemáš ještě žádné rušení, tel. 234 723 250. Pokud ale máš kupováno jinde, tak nevím, zda-li budou ochotni něco měnit a neodkáží tě na prostředníka.

Díky za info určitě zavolám,  letenky mám přes prostředníka, ale přesto to zkusím. Koukala jsem na Velikonoce 2021, ale nynější ceny jsou v tomto termínu nehorázné. 

0 Citovat

Keellim napsal(a):

Díky za info určitě zavolám,  letenky mám přes prostředníka, ale přesto to zkusím. Koukala jsem na Velikonoce 2021, ale nynější ceny jsou v tomto termínu nehorázné. 

Tak jsem teď koukla na svou rezervaci a mám to samé co ty zpáteční let v červenci zrušen, let tam stále aktivní,  v pondělí volám,  dám vědět jak to dopadlo. 

0 Citovat

@Keellim, @Lukáš Horák : máte odlet z Prahy? Já jsem se podíval do svých rezervací u TAP, ale žádnou už tam nevidím...

0 Citovat

tramin napsal(a):

@Keellim, @Lukáš Horák : máte odlet z Prahy? Já jsem se podíval do svých rezervací u TAP, ale žádnou už tam nevidím...

Jj odlet z Prahy do Lisabonu a pak přestup a dál do Funchalu a zpět. 


screenshot-20200529-203132-chrome.jpg

0 Citovat

Z čeho je ten screen, já mám TAP pouze v anglické verzi.

0 Citovat

tramin napsal(a):

Z čeho je ten screen, já mám TAP pouze v anglické verzi.

Z TAP mám v telefonu nastavený automaticky překlad do češtiny. 

0 Citovat

tramin napsal(a):

@Keellim, @Lukáš Horák : máte odlet z Prahy? Já jsem se podíval do svých rezervací u TAP, ale žádnou už tam nevidím...

Mají asi nějaký technický problém, u mě to samý, ale přes CMT rezervačku normálně vidím. 

0 Citovat

Daří se vám přihlásit k účtu na webu TAP Portugal https://www.flytap.com/en-cz/ ?  Už několik dní mi  to nejde, pořád to po zadání přihlašovacích údajů hází hlášku viz screensot.


poznamka-2020-05-31-193313.png

0 Citovat

Ano, mně funguje normálně. Teď jsem zkusil, i do Manage Booking se dostanu.

0 Citovat

To je zvláštní.. Já do manage bookings když zadám číslo rezervace a příjmení se dostanu, ale přihlásit do účtu mi nejde :-(. To mi pro změnu hodilo hlášku:


poznamka-2020-05-31-210544.png

0 Citovat

My Profile mi taky nejde - skočí mi to na rezervaci letů v portugalštině. Vše ostatní, zdá se, funguje.

0 Citovat

Díky za info. Poslal jsem TAP mail s dotazem, kde je chyba. Zkusím jim zavolat (pokud se dovolám...) jestli mi do pár dní na mail neodpoví. Účet jsem před pár měsíci  taky musel založit přes telefon - na webu se to zasukovalo a nepustilo mě to dál, po telefonu jsme to dotáhli do úspěšného konce... Tak třeba pořeším telefonicky i nemožnost se přihlásit. TAP je pro mě asi zakletý.

0 Citovat

Nejenom pro Tebe. Já dnes dostal odpověď mailem na můj nesouhlas s posunutím letu tam o skoro 6 hodin a letu zpět zase o 3 hodiny dříve (involuntary rebooking?), čímž by se mi pobyt zkrátil na Azorech o skoro 9 hodin. Jen suše napsali, že si mám zavolat, což vypadá neuskutečnitelné, protože je to pořád obsazené. A to jsem to zkoušel i před tím, protože do dnes jsem nedostal slibovaný voucher ani po 37 dnech...

0 Citovat

No právě, na tohle nemám nervy, ani čas.

0 Citovat

Po 45 minutách na telefonu (kupodivu jsem se dovolal na technickou podporu TAP do Portugalska hned), je výsledek řešení nemožnosti se přihlásit k účtu tento: aktualizovali jsme koncem minulého týdne systém a až dnes jsme zjistili, že od té doby mají někteří zákazníci problém s přihlášením. IT oddělení to řeší. Vymažte cookies, zkuste se přihlásit odpoledne znovu a když to nepůjde, zavolejte zítra znovu...

Při dotazu na možnost refundu místo voucheru za zrušený let mi nejdřív sdělili, že mi nabídli dřívější let místo zrušeného. Když jsem jim řekl že ten dřívější nechci, tak mi sdělili, že to musím řešit s jiným oddělením a že mě tam přepojí. Po 15 minutách přepojování mě v jiném oddělení tvrdili, že nový let je posunut o méně než 5 hodin od původního letu (přesně o 3 hod. 10 min) a proto nemám nárok na refund/voucher. Když jsem trval na tom, že chci refund nebo voucher, tak po klasickém "čekejte prosím" a 10 min. dalšího čekání to buď zavěsili nebo to vypadlo.

Celkový výsledek: 70 minut na telefonu, do účtu se pořád nemůžu přihlásit a o refundu/voucheru nevím stále nic :-(. Jo, ještě další výsledek: nenávidím "instrumentální přepojovací hudbu" TAP.

0 Citovat

Kolem 70 minut bývá ochranný limit mobilní sítě, po kterém sama ukončuje hovor.

Průběh z mého pohledu odpovídá portugalské mentalitě.

0 Citovat

Volal jsem z pevné linky. Otázka je, jestli 70 minut není nastaveno i na ní. Nebo možná druhá strana měla mobil.

0 Citovat

Na to oni spoléhají, že to někteří vzdají...

0 Citovat

Nevzdávám to zatím. Využiji mail, FB, možná zase telefon - co půjde. Rezervace, na které je v jednom segmentu ten přeložený let který mi vnucují a který já nechci, je asi za 7600 Kč, tak tomu chvíli ještě věnuji. Taky mě netěší, že let VIE-LIS-OPO se pořád tváří, že není zrušený ani přesunutý. Ten byl dražší.

0 Citovat

V Praze na TAP Portugal mi paní řekla, že sice je snaha, aby z/do PRG a VIE začali létat dřív než v srpnu, ale že to zatím vypadá, že to pravda nebude. Tudíž že budou téměř jistě všechny lety na červen a červenec z/do PRG a VIE postupně rušit. Doporučovala vyčkat nějaký ten týden a až příslušné lety poruší, pak zažádat o voucher.

0 Citovat

divan napsal(a):

V Praze na TAP Portugal mi paní řekla, že sice je snaha, aby z/do PRG a VIE začali létat dřív než v srpnu, ale že to zatím vypadá, že to pravda nebude. Tudíž že budou téměř jistě všechny lety na červen a červenec z/do PRG a VIE postupně rušit. Doporučovala vyčkat nějaký ten týden a až příslušné lety poruší, pak zažádat o voucher.

Tak to jsi měl štěstí, že jsi se dovolal já volala hned v 9h.to mi řeklo, že volám mimo pr.dobu a pak už jsem neměla šanci a hlavně nervy čekat na spojení. Zkusím zítra,  chci přebookovat.

0