Dobrý den, máte, prosím, někdo zkušenosti se zrušenými lety v souvislosti s koronavirem? Letecká společnost nám před dvěma dny zrušila let (přes Hong Kong) na Filipíny s tím, že dostaneme plnou refundaci. Měli jsme ale ještě rezervované bydlení přes booking (bez možnosti refundace) a vnitrostátní letenky s Air Asia. Majitelé ubytování stejně jako Booking odmítá jakoukoliv kompenzaci, odkazují mě na leteckou společnost. Ta říká, že mají zodpovědnost jen za svůj let. Z Air Asia se neozvali vůbec. Řešil jste někdo teď podobnou věc s lepším výsledkem?  .

Koronavirus - kompenzace za zrušené lety a navazující služby

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

KLM si stale ide voucher a tvrdi mi, ze som kupila nerefundovatelnu letenku. Co sice je pravda, ale nema to s tym nic spolocne s tym, kedze let zrusili oni.

Z Air bank prisla odpoved, ze chargeback zamietli (s rovnakym vysvetlenim) a AB sa moze odvolat. Mam im dat vediet. KLM sa ani neunuvalo mi pisat, ze mi konecne zrusili aj let naspat (mal prebehnut dneska). Na KLM stranke sa ani neda nikde stiahnut potvrdenie o storne (je to tam iba pri lete tam), takze ani nemam co poslat do AB.

Inak na ich stranke sa konecne objavila moznost Request a refund, ale ked na to kliknem tak mi vybehne hlaska: 

"Please accept the condition of refund before continue:

I confirm that I do not wish to use my ticket anymore and my booking can be cancelled.

Confirm"  tak teraz neviem ci mam dat confirm, aby to nevyzeralo, ze som to zrusila ja?

0 Citovat

Dnes se nám podařilo získat full refund od Air Canada let Praha-Toronto-Winnipeg a zpět. Původně nás přesměrovali přes Vídeň (jak jsem zmiňovala tady na fóru), ale pak se zrušil i let z Vídně. Nedali vědět, prostě rezervační systém ukazoval jen kontaktujte nás. Telefonní čísla na zákaznický servis v Polsku ani ve Frankfurtu nefungovaly. Zachránil nás známý z Kanady, který nám poskytl funkční telefonní číslo. Takže pokud to někomu pomůže funkční telefonní číslo na Air Canada: 800022915. 

0 Citovat

Dneska odpo přišel e-mail, ze mi U2 vrací peníze za zrušeny let 10.5. Takže dobry 😁 FR stále mlčí na všechno...

0 Citovat

Dneska me  zrusila Lufthansa letenky  s tim  ze obdrzim voucher  . nenasel jsem zatim nikde  moznost  refund  ,poradi  nekdo  jak na to .? taky neco pisou o bonusu  50 euro  ale ja jsem letenky kupoval minuly tyden ...

0 Citovat

Bohužel Mikire, zklamu tě. Lufthansa v současné době nic nevrací. Řekl bych, že je srovnatelná co se týče refundu s TAPem. Já z nich doluju peníze už 3 měsíce. Ze začátku slibovali, že peníze mi vrátí behem 7-10 dní. Takto to bylo několikrát, nikdy nic neposlali. Pak už rovnou psali, ze neví kdy peníze vrátí,prý ať si počkám. Ja už to řeším přes chargeback u banky. 

0 Citovat

@Tom  

Diky tak to asi vezmu ten voucher byla to zpatecka Dublin -Praha pres Mnichov za 100 euro vcetne  8 kg zavazadla klasickeho rozmeru ,tak jsem si rikal ze lepsi nez Ryanair  ,mezitim to ovsem  Ryanair slevnil ...tak jestli daji voucher na 150 tak z nich tu 100 nebudu drit  .kdyz  pises  jaky k tomu maji pristup ....

Po delsi dobe  jsem chtel letet s klasickou aerolinkou   ...tak jsem zase na dele vyleceny ... Kdo mohl vedet ze to Ryanair stahne  ze 100 na  48...ted uz  zase  58..za jednu. zpatky  35 ,   14  + 10  2 kabinove ,,

Takze jsem na  tom jen o 16 euro hur ....

0 Citovat

Dobrá zpráva pro všechny, kterým Iberia (a další španělské aerolinky) zrušily letenky a odmítají vrátit peníze. Španělské úřady začaly s vyšetřováním tohoto protiprávního postupu. https://skift.com/2020/06/04/spa...gulations/

0 Citovat

Tak vcera me prisel email .,ze muj let od Lufthansy  s Dublinu  pres Mnichov do Prahy  a zpet je zrusen  ,dneska jsem se pokusil se nejak domluvit co dal,, na ceske  zakazniznicke centrum jsem se nedovolal  do Dublinu pozdeji ano s tim ze mi to poslou na email  a na email prislo jen potvrzeni s dnesnim datem ,,zadna zminka o voucheru nebo refundu , v predchozim emailu byl odkaz na voucher ,a bonus,. ktery se tyka  ale letenek zakoupenych  do  16.5.  Ja mam jednak letenku kupovanou az v cervnu a  pak mam jen variantu  toho nejlevnejsiho tarifu  

Jaksi se v tom ztracim  co muzu v dane chvili delat ?  Predpokladam ze je zrusena moje letenka cela  ,i kdyz se sklada ze 4 letu   Dublin -Mnichov a Mnichov -Praha a zpet  tatez trasa ,,, 

Puvodni info k letu prisllo vcera  tedy  14 dnu pred odletem  dnesni potvrzeni je ale uz jen 13 dnu ,nebo to je jen potvrzeni vcerejsiho  i tam pisou ze je zruseno ..

Je mi v podstate uz jedno zda mi daji voucher nebo poslou zpet penize ,,ale zadna informace co mam teda ted delat ,,,?  Kdo poradi  v klasickych aerolinkach se nevyznam  litam s nima minimalne, . zrovna s Lufthansou  loni  v unoru ve skladacce  Oman airu  usek Frankfurt- Praha 

Diky za radu 

0 Citovat

Jo, easyjetí vouchery jsou super. Zn. nejdou použít online. Musíte volat na jejich hotline. Tam sedí Ind. Neexistuje česká předvolba. Jen mezinárodní číslo s předvolbou VB. Částečně se to dá ošéfovat voláním na linku pro special assistance, která je osmistovková, ale záleží na koho narazíte a jestli vás přepojí.

Indovi na druhé straně musíte zadat dva osmimístné alfanumerické kódy, vyhláskovat jméno a e-mail. Spojení není moc kvalitní, tak je to boj. Když to konečně máte, hovor spadne, protože vám došel skype kredit. Easyjet ale překvapil - operátor zavolal nazpátky a během pěti minut jsme dokončili booking.

Čekačka na spojení ráno těsně po začátku jejich pracovní doby byla cca půl hodina. Později přes den to bude ještě horší. O víkendu jsem jim zkoušel volat kvůli voucheru, co mi zapomněli poslat a nedovolal jsem se. Plechová huba mě rovnou odpojila, protože jsou prý přetížení a mám si zavolat jindy.

0 Citovat

mikir: na stránkách LH je naprosto jasně a jednodušše popsáno jaké máš možnosti. Pro běžného smrtelníka je otázkou několika sekund to najít a předpokládám, že anglicky taky něco umíš (nechápu, proč jako Ir voláš nejdřív na české zákaznické centrum), takže viz níže.

https://www.lufthansa.com/cz/en/...ng-options

0 Citovat

@ eremi 

diky za ten odkaz , anglictina problem neni, ovsem tenhle odkaz jsem nikde nenasel  a na ceske zakaznicke centrum jsem se pokousel dovolat proto , ze v Dublinu mi to poradne nevysvetllili a na email me prislo jen potvrzeni ze let je zrusen  odkaz na voucher prisel den predtim ,ale tam je jen to, ze kdyz jsem koupil letenku pred 16.5. ze mam  bonus  50 euro coz me vlastne nezajima  a dole bylo odsouhlaseni .ze zadosti o  voucher se vzdavam  naroku  na  refund , nikde tam nebylo  to co jsi mi poslalal  ted 

Takze vyplneno a poslano 

Jen pro zajimavost  Claim Cloud by o vyrizeni mel zajem  , ale nejsou schopni rict  kdy by vymohli penize  a chteji  25 % + 21 % DPH s tech  25 %  Takze by s tech 100 euro co stala letenka  chteli  30 euro  

0 Citovat

Zdravím. Nemá někdo zkušenosti jak je to s měřením teploty na letišti? jaká je nějaká hranice maximální teploty, co může být a případně jestli když má někdo teplotu, tak řeší jen to a nebo musí mít víc příznaků? Spíš jde o to, že má úpal a tam je zvýšená trochu, díky :D

0 Citovat

Úspěch, získal jsem zpět peníze od Ryanairu! 

Jen teď nevím zda to byla iniciativa ryanairu nebo pomohl revolut s tím "dispute" (visa chargeback) .

Zajímavé je že jsem to platil v PLN a přišlo to v USD. Rozdíl asi cca -250Kč, v únoru a teď. 

Zaplatili jsme 3397,1 PLN v té době to bylo 20028 CZK  a dostali jsme 831,25 USD což je teď cca 19770 CZK. Takže asi ok. Kurzy lítají. 


Přišly peníze i jiným už nebo to fakt byl ten chargeback?


105946767-967972066991103-2574962804146824400-n.jpg

0 Citovat

Ryanair poslední dva týdny posílá hromadně peníze zpátky, s chargebackem to nesouvisí. 

0 Citovat

@Andrea: klidne potvrd zruseni rezervace. Oni zrusili let. Rezervace a prava z ni vyplyvajici ale stale plati (mas narok treba na rebooking, pokud bys na nem trvala). Zrusenim rezervace z duvodu zruseni letu z jejich strany ztratis ostatni naroky a zustane ti jen ten narok na refund. Pro jistotu bych ale udelal screeny z manage my bookings, ze let zrusili oni (ale to mas asi potvrzene v mailu)

0 Citovat

@mikir: takze CC chce na podilovce pro sebe cca 500,- Kc za to, ze ti ten tvuj narok na refund vysoudi. Kolik si myslis, ze s tim stravi casu? Lustrum podkladu, predzalobni upominka, zaloba, lustrum vyjadreni LH, vyjadreni k vyjadreni LH, ucast na jednani soudu a cesta tam a zpet, zadost o dolozku PM, vyzva k plneni dle rozsudku, pripadne vymahani ve vykonavacim rizeni. Pokud by jim nespadl do klina i prisudek nakladu rizeni, poslali by te do p****e rovnou, protoze za 500,- ti to nikdo neudela

0 Citovat

@LukasAK

No ono je to vic nez 500 Kc , kdyz letenka stala 100 euro, tak by z toho meli  25 euro + tech 21 % DPH,  coz je asi 5 euro  ,ale jasne ani za 30 euro by o to valny zajem asi nemeli i kdyz podle meho ,kdyz se ted nelitalo, tak taky nemeli ksefty ,ted ale mohou mit

Ja jsem mel doposud jen  3 naroky na kompenzaci   1 mi poslali do mesice  , vyrizoval jsem si to sam u Ryanairu,.dalsi zamitli a  meli pravdu tak ,jsem do sporu nesel a treti  do mesice nic  tak jsem to dal prave CC a oni mi to vymohli , ale to bylo 250 euro  - jejich sluzba 

Ted jsem jen byl zvedavy co napisou .. pri kurzu euro za cca 27Kc  by si nauctovali  800 Kc ja bych dostal 1900 Kc   a tak jsem to radeji poslal sam ,nebo si vezmu voucher za 100 euro , pripadne si to prehodim na jiny termin , .mozna kdyz by mi garantovali ty necele 2000 Kc do 14 dnu, tak bych jim to mozna i dal  misto dopisovani si s Lufthansou treba  3 mesice

0 Citovat

Ono je dobře Mikire, že bojuješ. Já to mám taky tak, protože oni spoléhají na to, že lidé se nechávají okrádat legálně.

Proto je každý  zahájený  (eventuálně vyhraný)  spor, a šířený veřejně, dobrý.

0 Citovat

Ahoj všichni mám dotaz existuje tel.kontakt na British Airways v češtině,  dnes mi zrušili let a o vrácení peněz se musí žádat telefonicky a nevím zda bych to se svou angličtinou vyřídila. Diky

0 Citovat

@Keelim: 10 vteřin googlování

Telephone:  +420 239 000 299

Monday - Friday: 09:00-17:00

0 Citovat

divan napsal(a):

@Keelim: 10 vteřin googlování

Telephone:  +420 239 000 299

Monday - Friday: 09:00-17:00

Tohle číslo mám, ale přepojí Tě na operátorku komunikující v angličtině. Měla jsem to napsat. Ale díky.

0 Citovat

jj

0 Citovat

6.8.2020 máme letět s Wizzair do Kazachstánu, zatím nám zatím furt nezrušili letenky. Dneska přišla zpráva, že mám provést rebooking letenky, protože posunuli termíny letů o nějakej ten den. Současně nabízí možnost vrácení peněz na wizz kredit (120%) nebo refundaci na kartu (100%). Mám toho využít teď a nechat si vrátit peníze nebo počkat až ten let zruší sami (což očekávám)? Samozřejmě bych tam rád jel, ale za ten měsíc tam nebude situace asi nic moc...

0 Citovat

Co bys chtěl, theo2? Změna času u Wizzu je z hlediska tvých možností to samé jako, když ti zruší let. Už můžeš dostat refund nebo měnit trasu (nedoporučuji - ty náhradní možnosti jsou slabé vzhledem k ceně, co stává letenka do KZ). Čekat s akceptací změn/refundem/rebookem můžeš až nějaké cca 3 hodiny před čas nového odletu. Avšak podle aktuálních informací, visa free program pro cizince je pozastaven nejméně do listopadu.

https://airastana.com/global/en-...rus-update

0 Citovat

@theo2: "Ke zrušení (letu) dochází v případě, že váš let podle původního letového řádu byl zrušen a vy jste přesunuti na jiný pravidelný let". https://europa.eu/youreurope/cit...ncellation

0