Dobrý den, máte, prosím, někdo zkušenosti se zrušenými lety v souvislosti s koronavirem? Letecká společnost nám před dvěma dny zrušila let (přes Hong Kong) na Filipíny s tím, že dostaneme plnou refundaci. Měli jsme ale ještě rezervované bydlení přes booking (bez možnosti refundace) a vnitrostátní letenky s Air Asia. Majitelé ubytování stejně jako Booking odmítá jakoukoliv kompenzaci, odkazují mě na leteckou společnost. Ta říká, že mají zodpovědnost jen za svůj let. Z Air Asia se neozvali vůbec. Řešil jste někdo teď podobnou věc s lepším výsledkem?  .

Koronavirus - kompenzace za zrušené lety a navazující služby

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

Vráceny peníze od Flugladen.de za zrušený let Brussels Airlines (vyticketovaný na Lufthansu) Praha - Brusel - Porto 1. dubna... v to jsem ani nedoufal. Takže už mi zbývá jen květnová zpátečka kupovaná přímo u Lufthansy Praha - Bilbao. U TAP jsem rezignoval a raději využil voucher, Ryanair voucher využit, Sata Airlines peníze vráceno, Transavia France peníze/míle vráceno. Ale v dalším letenkovém dobrodružství budu raději obezřetnější.

0 Citovat

danny: A flugladen vrátil 100% zaplacené částky, nebo si něco strhli "za zpracování"?

0 Citovat

Podle faktury co mi poslali si nic nestrhli... ale jelikož to byla částka za zrušený zpáteční úsek, první proletěn, samozřejmě nepoznám kolik ve skutečnosti stál a mělo mi být vráceno. Navíc nehledě na to, že podle faktury mi byly vráceny peníze za ten proletěný úsek místo toho zrušeného, ale to už je asi jedno, hlavně že aspoň něco, v ceně lehce nad polovinou celkové ceny zpáteční letenky.

0 Citovat

T napsal(a):

A už máš peníze na účtu? 


Jo, dáma sní svůj sen...
0 Citovat

Měl jsem koupeny letenky do Francie přes Wizzair a chtěli cca 1500 Kč za zrušení a domluvit se snima nijak nedalo (což byla skoro cena letenek) tak mi to vše propadlo. I když zde i dalších webech jako třeba https://www.info-koronavirus.cz/ či https://www.pravniprostor.cz/cla...-v-letecke se psalo něco jiného :/

0 Citovat

Student dnes ve lhůtě 90 dnů od podání zaslal dobropis na letenky od AF. Za mě dobrý.

0 Citovat

Minuly stvrtok zruseny let Vie-Grm Norwegian. V piatok podana ziadost o refund. V stredu boli peniaze na ucte. Velmi slusna rychlost :)

0 Citovat

Čau. Poradi mně prosím někdo jestli mám nárok na kompenzaci za změnu letu od Ryanairu? Měl jsem objednané letenky z Prahy na Malorku v termínu 29.9 až 6.10. 2020. Oba dva lety mám na jedné rezervaci. Dnes je 12 dní do odletu A přišel mě od Ryanairu email, že došlo ke změně me rezervace, kde zpáteční let byl zkrácen o den tedy odlet zpět ud 5.10. Původní let 6.10. úplně zrušili, asi z důvodu malé vytíženosti. Nabízí mě změnu na pobyt o den kratší , nebo vrácení peněz za rezervaci s tím že se  hrozně omlouvají zam za zrusenik letu , nebo změnu letu. Mám nárok dle 261/2004 na kompenzaci, kdyz mě změna byla oznámena dnes tedy 12 dní před odletem ? Nebo protoze byl na rezervaci zrušen zpáteční let 6.10. tak to je ještě více jak 14 dní a mam smolicka :) děkuji za odpověď 

0 Citovat

To je ztracená varta...

0 Citovat

Me jde spíš k to, jestli na to nárok mám nebo ne. Minule me taky radili, že to nemám ani zkoušet a Ryanair ne poslal za měsíc za posunutý let o 5 hodin 2000 Eur za 5 letenek na Kypr. 

0 Citovat

Asterix napsal(a):

Me jde spíš k to, jestli na to nárok mám nebo ne. Minule me taky radili, že to nemám ani zkoušet a Ryanair ne poslal za měsíc za posunutý let o 5 hodin 2000 Eur za 5 letenek na Kypr. 

 

Minule v době Covid? Teď vše budou svádět na koronu a budes mit nejspíš smůlu. 

0 Citovat

Minule to bylo v době necovid . Ale už v době Covid jsem taky získal od Fly Scoot 30000 Kč za zrušeny letenky . Chtěli dát pouze voucher ale vyřešeno přes Chargeback. Tady jde ale o odškodnění takže to nemůžu přes Chargeback dělat. 

0 Citovat

Jde mi i to jestli na odškodnění nárok mám ( pak si to vyřešil sám před Ryanair ) a nebo nárok nemám a pak uzavírám debatu 

0 Citovat

Zdravím, v jaké lhůtě obvykle vyřizuje JAL vrácení letenek? Měl to být kombinovaný let, ČSA vrátilo bez problémů, ale JAL ještě nějak furt otálí. Je lepší to řešit sám nebo s právníkem (např https://www.cikr.cz/)?

0 Citovat

Já měl vnitrostátní let s JAL a vrátili mi peníze přibližně do měsíce od požádání

0 Citovat

Asterix napsal(a):

Jde mi i to jestli na odškodnění nárok mám ( pak si to vyřešil sám před Ryanair ) a nebo nárok nemám a pak uzavírám debatu 

Narok na kompenzaci nemas, zrusili az zpatecni let, tedy vice nez 14 dnu predem.

0 Citovat

Ahoj,

podělím se o zkušenost s letenkami od TAP.

- podzim 2019 zakoupeny letenky na Azory, termín červenec 2020 (VIE-LIS; LIS-PDL; PDL-LIS; LIS-VIE)
- v průběhu jara/léta žádné informace o tom, že by lety měly být zrušeny (TAP žádná komunikace)
- cca v květnu sám náhodně zjišťuji, že byly zrušeny lety TAPu Rakousko-Portugalsko, od nich stále žádná informace; po přihlášení na profil TAPu lety najednou nejdou vidět, ani v "manage bookings"; nejdou ani zpětně přidat přes booking code ani ticket number
- zahájeno kolečko volání na TAP linku (skype; pevná linka); po cca týdnu úspěch, potvrzují zrušení, zažádáno o refund 2.6. (ještě celých 5 týdnů před odletem); voucher jsem odmítl, trochu se ošívali ale refund potvrdili, ubezpečili do 4-6 týdnů peníze zpět
- přiděleno refund číslo, které je však specifické a má o jeden znak navíc než standardní refund čísla, které se dají v systému TAPu ověřit (refund status check) = opět nejistota
- po čtyřech týdnech volám opět (skype), potvrzují refund ale žádají o trpělivost (na dotaz o specifickém refund čísle bez odpovědi)
- po šesti týdnech se už nedá dovolat vůbec (skype ani portugalská linka nezvedají), zahájena emailová komunikace, bez odpovědi
- po 7 týdnech mě napadlo kontaktovat pražskou linku TAP (stejně tak polskou varšavskou), naštěstí velmi ochotní, ale bohužel bez kompetencí řešit reklamace, takže opět nic
- po 8 týdnech první mail od TAP, "generic text" žádající o trpělivost, odpovídám zpět, ale bez další odezvy
- po 9 týdnech zahájena reklamace u poskytovatele kreditní karty (MasterCard)
- první kolečko bez úspěchu, druhé kolo po dvou měsících peníze na účtu zpět, konečně! (celkem tedy 4 měsíce čekání)

Celkově zamrzí absence komunikace ze strany TAPu, dokud jsme neřešili reklamaci s bankou, tak v podstatě stále nejistota. Dokud na ně nezatlačíte přes chargeback, tak jste vlastně pořád odsouváni na poslední kolej. Nezkoumat to dopředu, zjistil bych o zrušených letech zhruba v čase, kdy se dělá check-in. Nebýt silného postavení naší banky na trhu, tak peníze uvidím tak možná za rok... Chargeback!!

 

 

0 Citovat

@architekt: naprosto stejné zkušenosti: informace/komunikace prakticky nulové, pozdější slib refundu nesplněný, vyřešil to chargeback. Detailně jsem na CL popisoval šílený přístup TAP už dřív.

0 Citovat

TAP skusenosti preste take iste.

chat - dookola stale ta ista poucka a odkaz na voucher

tel - volane cez skype to iste voucher...

email - ziadna odpoved

Chargeback - screenshoty z mailu a zo systemu o zrusenom lete,  plus pridane info, ze volane na infolinku,chceli cislo kam som volal, banka sa 2x ospravedlnila, ze to tolko trva, raz chcela doplnit info, ze sa s TAPom  nedohodnem,  a po cca 8-10t  peniaze na ucte  

 

0 Citovat

Pelikan- zrusene letenky na konci srpna do NY. Koncem srpna odeslany formular ohledne refundu. Odpoved-az 12 tydnu. Tento tyden dotaz a ejhle, schvaleno, vyplatime. Zaslan dobropis se splatnosti 30 dnu...., ale prislibena okamzita uhrada. Tak uvidime

0 Citovat

Update....peníze na kartě zpátky, mimo pojištění samozřejmě.

 

0 Citovat

Pavel Planespotter napsal(a):

Update....peníze na kartě zpátky, mimo pojištění samozřejmě.

 

Zajímavé. Z SA jsme vyrazili peníze za letenky včetně pojištění, i když se nechali chvilku přesvědčovat.

0 Citovat

Ja je ani nemusel přesvědčovat a vrátili automaticky i pojištění, i když jsem to rusil z vlastni vůle. A to jsem s tim pojištěním ani nepočítal. 

0 Citovat

Během Covid řešen druhý refund u Lufthansy. Ve středu mail o přesunu letu tak,že nebylo možné stihnout navazující spoj,odpoledne požádáno o refund, v pátek peníze zpět na kreditce. Za mě LH naprosto super!

0 Citovat

Air France možnost voucheru nebo zdarma přesunutí letu. Uvažuji voucher mám letět v prosinci BER-FDF a vypadá to, že to plukovník opět zavře.Letenky koupené přes Student Agency. SA si berou za vystavení voucheru manipulační poplatek 750kč/letenka. U nich jsem koupil letenky naposled. 

0