Ahoj, většina vyhledávačů umožňuje vyhledávání z nějakého letiště kamkoliv. Nikde jsem ale zatím nenašel vyhledávač, který by to uměl opačně - tedy chci letět odkudkoliv do pevně zvoleného letiště za co nejnižší cenu. Tohle mi často chybí, když například plánuju nějaký krkolomný trip a plánuju se vrátit v neděli do Prahy. Zajímá mě proto, které přílety do Prahy jsou nejlevnější a na základě toho si poskládám zbytek skládačky ve své cestě. Neexistuje vyhledávač, který by toto uměl?   .

Vyhledávání odkudkoliv do přesného místa příletu

Založil ve fóru Vyhledávače letenek

14 reakcí

Ahoj, většina vyhledávačů umožňuje vyhledávání z nějakého letiště kamkoliv. Nikde jsem ale zatím nenašel vyhledávač, který by to uměl opačně - tedy chci letět odkudkoliv do pevně zvoleného letiště za co nejnižší cenu. Tohle mi často chybí, když například plánuju nějaký krkolomný trip a plánuju se vrátit v neděli do Prahy. Zajímá mě proto, které přílety do Prahy jsou nejlevnější a na základě toho si poskládám zbytek skládačky ve své cestě. Neexistuje vyhledávač, který by toto uměl? 

0

Podle mě něco má Kiwi... všechno je to ale o tom, že se data agregují a nejsou nikdy aktuální a kompletní.

Správná cesta je si najít možnosti jak se létá a ověřit si to ručně :)

0 Citovat

Ručně to umím, ale zabere to celkem dost času :) 


V Kiwi se bohužel musí vyplnit políčko "From", jinak to nic nehledá. 


Pokud ani David nezná, tak se zřejmě budu muset smířit s tím, že takový nástroj neexistuje :D  

0 Citovat

Díra na trhu ? :-)

0 Citovat

Dobře, ale oni umí něco jako „Evropa“ :) https://www.anrdoezrs.net/links/...t=aircraft

Dřív, když měli ještě mapu, tak šel dát okruh místa A a okruh místa B, teď nevím jak na to. Ale ta Evropa by mohla stačit.

0 Citovat

Pavel Planespotter napsal(a):

Díra na trhu ? :-)

To není o díře, ale o tom, že jakákoliv snaha nabídnout to nejlevnější prostě vždy ztroskotá na výpočetní technice. To obrovské kvantum dat, které musíš v jeden okamžik získat a zpracovávat jej + udržovat aktuální, je prostě nereálné.

I Kiwi tě vysírá s tím, že 50 % jejich cen není aktuálních a při zadání karty ti narvou cenu vyšší. A vůbec nepochybuji, že je to jejich strategie jak z tebe vyždímat víc :)

0 Citovat

Cau, azair.cz to umi. Vyberes letiste (kam bys chtel priletet) z, pak das do (xxx) Kamkoliv, vyberes datum a das vyhledat. Jakmile se zobrazi vysledky, kliknes na sipky switch z/do. Takze se ti prehodi letiste z za kamkoliv.

1 Citovat

Dík za tip Tomáši, o tomhle určitě v Azairu neví :D Protože lidi to chtěli kolik let a prý to nešlo... No očividně jim to jde od samého počátku.

0 Citovat

Boží! Díky! Toho jsem si tam fakt nevšiml :)


Jinak - hodí se mi to i přes problémy časté neaktuálnosti dat minimálně pro inspiraci.

0 Citovat

Tak to je skvela finta  a jak jednoduche , azair pouzivam hodne i pres neaktualnost cen a treba i udaju  i kdyz se neukaze  spravne udaj kliknu na koupit a treba  na Ryanair me to presmerruje  na spravnou cenu ,navic na jejich starou webovku ,ktera je 100x lepsi  nez ten jejich novy barevny paskvil , se kterym se pracuuje pri vyhledavani mnohem hure presmerovava to i na  easyJet

Tohle je tedy dost pomocnik i kdyz bude treba zadavat to kamkoliv  v omezenem casovem prostoru  aby  to nezahltilo a samozrejme  bude treba pocitat ze je to orientacni

Diky !!!
0 Citovat

Tomáš Jedno napsal(a):

Cau, azair.cz to umi. Vyberes letiste (kam bys chtel priletet) z, pak das do (xxx) Kamkoliv, vyberes datum a das vyhledat. Jakmile se zobrazi vysledky, kliknes na sipky switch z/do. Takze se ti prehodi letiste z za kamkoliv.

Vynikající, díky! 

0 Citovat

Dokonce ani neni treba to prehazovani , da se zadat rovnou Kamkoliv a  misto priletu  a ono to naskace samo ..vyzkousel jsem rozptyl  14 dnu  jednosmerka   se zadanim Kamkoliv  ( odlet )  Kanarske ostrovy  ( prilet )  

Ceny uz jsem neoveroval , ale dalo mi to vyber  ruznych letist  v rozmezi  14 dnu   Kamkoliv  pouzivam na Azairu uz dlouho, ale nikdy me nenapdlo zadat  to Kamkoliv do horni radku , je to super  !!!

Tak asi jak kdy  nekdy to prehazovani byt  musi ,protoze to napise  letiste neexistuje  kdyz  rovnou napisu  Kamkoliv .. ale pak  kdyz to  teda  zadam opacne a prehodim tak to vyhleda ., takze dobra pomucka 

0 Citovat

Z Kamkoliv (XXX) to dřív nešlo, mně fungoval vždycky ten postup, co je naznačen výše. Jestli už to jde i přímo zadat, tak paráda.

0 Citovat

Ahoj, 

navazuji na toto tema..je aktualne nejaky vyhledavac kde zvolim napr. Stredni Evropa - Soul? Nebo PRG + 1000km - Soul?

konkretne ted hledam 7 letenek do Soulu a objevil jsem nahodou treba levne letenky z Wroclavy, ktera by me puvodne nenapadla, tak je mozne ze i jsou dalsi "skryta mala letiste"..vzdy davam PRG, MUC, VIE atd atd..

0 Citovat

Na Kiwi jde vybrat regiony (např. Střední Evropa). Nebo se po vyhledání letiště ukážou návrhy na další letiště v okolí, který lze plusem přidat do vyhledání.

0
14 reakcí