Ahoj, tento rok by som chcel navstivit tieto 2 ostrovy. Cestujlevne vyhladavac ma prijatelnu cenu s tym, ze let tam je Praha-Pariz-Reunion a cesta spat Reunion-Mauritius-Pariz-Praha. Vsetko Air France. Na Mauriciu je vsak iba 4 hodinovy prestup. Je mozne kupit tuto kombinaciu napr ze na kazdom ostrove by som stravil tyzden? Vzdy ked to hladam inac alebo jednosmerne lety tak tie ceny su nasobne vyssie. Dakujem za radu  .

Reunion, Mauritius

Založil(a) ve fóru Hledám letenku

17 reakcí

Ahoj, tento rok by som chcel navstivit tieto 2 ostrovy. Cestujlevne vyhladavac ma prijatelnu cenu s tym, ze let tam je Praha-Pariz-Reunion a cesta spat Reunion-Mauritius-Pariz-Praha. Vsetko Air France. Na Mauriciu je vsak iba 4 hodinovy prestup. Je mozne kupit tuto kombinaciu napr ze na kazdom ostrove by som stravil tyzden? Vzdy ked to hladam inac alebo jednosmerne lety tak tie ceny su nasobne vyssie.

Dakujem za radu

0

Open jaw letenku jsi zkoušel? 

PRG-...-...-Reunion // Mauricius-...-...-PRG a přelet Reunion-Mauricius dokoupit extra? 

0 Citovat

Mauricius a Reunion jsem v minulosti kombinoval a cenově nejlíp vycházela akce EU -> Mauricius + přelet na Reunion dokoupit zvlášť. Tentokrát letím Mauricius + Rodrigues a udělal jsem to stejně.



0 Citovat

@STA 86

Ahoj jak vypadaji leteneky na Rodrigues  cenove ?  Na Mauritiu  jsme byil na podzim v 2018  a hodne se nam tam libilo,  zvazoval jsem uz tehdy Rodrigues , byli jsem na Mauritiu  15 dnu , ale chybel cas  tak jsem si rikal ze nekdy priste ,, 2019 jsem pak byli v Thajsku ..a letos zatim nikde Zvazoval jsem Malajsii ,.ale vzhledem k soucasne situci  ne   ,pripadal by v uvahu Zanzibar , ale nejsou ceny co byly  Sri Lanka zatim taky ne  a tak si rikam co pockat a pak na podzim znovu  Mauritius + Rodrigues  tak budu rad za info o Rodriguezu

@nondrej ,asi nejlip co se tady uz pise , zpatecni letenka jen na jeden z ostrovu  a pak dokoupit zvlast , jen mi prijde tyden na kazdy ostrov malo ,rekl bych ze na Reunion a na hory  ten tyden bude  nedostacujici ,koupani je  lepsi  na Mauritiu  Na Reuninu jsou casto problemy se zraloky ,zalezi co chces vic jestli hory nebo plaze ,jinal muzu doporucit zari  rijen, na konci zari a zacatku rijna jsem meli super pocasi ,alespon tedy na Mauritiu  ,prselo  s tech 15 dnu  tak  dva puldny
0 Citovat

mikir napsal(a):

@STA 86

Ahoj jak vypadaji leteneky na Rodrigues  cenove ?  

Prozradím ti supertajný travelhack, skoro nikdo ho se zájmem o cenu letenky z A do B zatím nevyzkoušel: https://www.kayak.de

https://www.cestujlevne.com/akcni-letenky


0 Citovat

mikir napsal(a):

@STA 86

Ahoj jak vypadaji leteneky na Rodrigues  cenove ?  Na Mauritiu  jsme byil na podzim v 2018  a hodne se nam tam libilo,  zvazoval jsem uz tehdy Rodrigues , byli jsem na Mauritiu  15 dnu , ale chybel cas  tak jsem si rikal ze nekdy priste ,, 2019 jsem pak byli v Thajsku ..a letos zatim nikde Zvazoval jsem Malajsii ,.ale vzhledem k soucasne situci  ne   ,pripadal by v uvahu Zanzibar , ale nejsou ceny co byly  Sri Lanka zatim taky ne  a tak si rikam co pockat a pak na podzim znovu  Mauritius + Rodrigues  tak budu rad za info o Rodriguezu


Ahoj, zpáteční letenka Mauricius - Rodrigues vyšla na nějakých 5500 CZK


Na Mauriciu už jsem byl, ale jen asi na 5 nocí, pokud si dobře vzpomínám. Motali jsme se hlavně na jihozápadě. Tentokrát jsem to rozdělil na 7 nocí Rodrigues a 7 nocí Mauricius. Přiznám se, že Mauricius mně až tolik nenadchnul, ale uvidíme, na druhej pokus se mi tam třeba bude líbit víc :-) Už jsem si nějaký pro mně zajímavý místa vytipoval. 


Pokud jde o Rodrigues, je pravda, že informací zase tolik není... Až se vrátím, zkusím sem něco sepsat.

0 Citovat

@nondrej: Dlouhé jednosměrné lety jsou u běžných aerolinek vždy drahé. Nešlo by to zadat jako multicity ze 3 letenek za pouze mírně zvýšenou cenu kvůli letišťním poplatkům? Pokud ne, tak já být ve tvé situaci, zkusil bych nejdřív (než bych jako 2. možnost postupoval, jak píše Petr76) následující postup. Zjistil bych na webu Student Agency, jestli je dobrá cena pro následující datumy např. tam 1.9. zpět 8.9. a tam 1.9. zpět 15.9. (dosaď si podle svého plánu na přelet mezi ostrovy a návrat a zkus případně další). Pokud by byla přijatelná cena na oba datumy návratu, zarezervoval bych letenku na pozdější z nich s platbou převodem, který bych zatím neprovedl, a zavolal bych do Student Agency (nebo došel na přepážku, jak jsem to udělal v minulosti, když nebylo možné dělat multicity na webu), aby mi přesunuli let Mauricius - Reunion na dřív. Teprve pak bych to zaplatil, pokud by cena byla dobrá (jinak bych řekl, ať to stornují). Letenka se prodraží se kromě letišťního poplatku i o vyšší poplatek agentury, ale celkově vyjde levněji. Možná to ale tarif neumožňuje a nejvýhodnější bude, jak píše Petr76.

0 Citovat

@ STA 86   

O Rodriguezu  jsem si neco nacetl a taky  jsem se seznamili na  Mauritiu z mistnim chlapikem  z Rodriguezu .Mauritius  jsme si projeli hodne vsechno diky  15 dnum co jsme meli auto ,6 noci jsme byli  na vychidnim pobrezi ,6 noci na zapadnim a  3 noci na severu ,ona jede na Rodriguez i lod , ale je to na  dele ,mel jsem prave  umysl ,ze bychom tam jeli lodi ,ale  to jsem pak zavrhnul 

Zapadni poberezi je vic turisticke  ,libilo se nam ale dost i na vychonim , samozrejme jihozapad  s narodnim parkem  jsme taky  projeli .uz ted presne nevim tu cenu ale jestli zpatecka z Mauritia na Rodriguez  letecky kolem tech 5500 Kc  ,tak se mi to asi zdalo moc  ,kdyz  Mauritius jsme meli za 12000 z Prahy a videl jsem pak i za 10000  z  Nemecka nebo Svycarska
0 Citovat

Jo, loď je taky možnost (Mauritius Trochetia), ale dává to smysl spíš v případě, že někoho baví tímhle způsobem cestovat, protože plavba zabere cca 2 dny a cenově to nevycházelo kdovíjak dobře oproti přeletu s Air Mauritius. Mám pocit, že zpáteční plavba vycházela okolo 3000 CZK + k tomu nějaký výdaje během plavby a jsi na ceně letenek... Hádám, že to využívají spíš rezidenti (a za jinou cenu). Případně se dá tímhle způsobem dostat i na Agalégy, ne že bych takovej výlet nějak seriózně plánoval, ale mám v úmyslu se na to v přístavu poptat až pojedu okolo :-D


Ty přelety mezi ostrovama bývají relativně dražší, no, ale tak to prostě je... Nicméně přiznám se, že na Mauricius tentokrát cestuju spíš kvůli Rodriguesu. Navíc těch 5500 CZK se v celk. nákladech nakonec stejně ztratí...


Pobyt na Mauriciu taky rozdělím na západ a východ. Ono se to nezdá a při první návštěvě mně to překvapilo - ty  přesuny napříč ostrovem jsou relativně na dlouho. Na východní část si asi vyhradím víc času, tam to ještě neznám.

0 Citovat

Ano ty, presunu napric  byly pomale a zdlouhave  ,na vychode jsme bydleli  6 noci v Trou d Eau Douce  primo naproti pristavu  lodi na Ile aux  Cerfs  ,pres booking  jsme tam meli nejlepsi ubytovani na Mauritiu  studio Manguillier, pekny apartman s  dvema terasami  ( vyhled na more i na hory , vcetne snidane  , velmi mila  pani domaci  pohodlne dobre vybavene )

Vylety krome Ile aux  Cerfs  na obe strany  dolu na Blu Bay i  ostruvek  Ile aux  Aigrettes a nahoru pak az vlastne do  Grand Baie kde jsem pak byli  3 dny v resortu  pobliz  a  pak jeli na 6 noci do Flic en Flac    pension  Chez Pepe  ( zena syna majitele  Slovenka)

No a samozrejme zase vylety na obe stranu   Black River  ,Le Morne ,,atd,,

Taky jsem vic uvazoval s vice dny na Rodriguezu  a jestli  ta lod  stoji cca 3000 Kc   a letadlo 5500  Kc  tak pro dva lidi to uz je  5000 Kc  a to neprojime a nepropijeme  za 4 dny plavby -)  a casu by bylo dost
0 Citovat

Tak jsem  po týdnu na ostrově Rodrigues přeletěl na Mauricius, od včerejška tady leje , takže mám čas něco napsat :-) Rodrigues je oproti Mauriciu sušší, takže jedna z výhod je i ta, že je větší jistota hezkýho počasí. Vzhledem k faktu, že mám rád klid a pláže bez lidí, tak trochu lituju, že jsem si na Rodrigues nevyhradil o pár dní víc, ale co už. 


Jinak bych řekl, že Rodrigues nemá s Mauriciem skoro nic společnýho. Drtivá většina obyvatel jsou kreolové a ostrov  není zasaženej masovým turismem, takže tam vládne ještě taková ta pohodová přátelská atmosféra. Takový Seychely před třiceti lety :-)  Jedno z mála míst, kde jsem nechal na pláži batoh a v něm peníze a šel si s klidem zaplavat. Nicméně, když jsem se na to ptal  (jestli je OK nechat si na pláži nějaký cennosti), tak to místní spíš nedoporučovali. Ale pár  patriotů nad mým dotazem s úsměvem mávlo rukou s tím, že "this is Rodrigues..." :-) Takže tak. Já tam nikdy z nikoho neměl nějakej špatnej pocit.


Po příletu jsem si myslel, že jsem se octnul v nějakým francouzským department d'outre mer - za celej týden jsem nepotkal turisty odjinud než z Francie. Zároveň, ačkoli je Angličtina úředním jazykem, tak ji spousta místních neovládá a pokud ano, tak na hodně základní úrovni, ikdyž vyjímka se sem tam našla. Ale dá se tam fungovat i s tou angličtinou, resp. bez francouzštiny, akorát si prostě moc nepokecáte.


Ubytování jsem zvolil v oblasti St. Francois Bay a domnívám se, že je to ideální volba. Pláže v jsou tam nejhezčí a na další pěkný pláže, resp. ty podle mně nej na ostrově se dá dojít pěšky. Ať už směrem k Cotton Bay, nebo opačně, ke Graviere. Základní možnosti nákupů tu jsou, supermarket žádnej, ale u silnice vedoucí kolem pláže jsou dva butiky a jedna restaurace (Solange et Robert) kde se dá zároveň udělat i drobnej nákup, další taková je ještě na kopci nad pláží St. Francois (chez Dana). Takže na jídlo se tu zajít dá, stejnětak nakoupit takový ty základní věci jako pivo a cigarety... Ještě si vybavuju jednu restauraci, Mazavaroo, ale ta byla tak nějak pořád zavřená. Ještě jedna věc, nejbližší ATM je v Mont Lubin a nikde v St. Francois jsem neviděl platební terminál, takže je dobrý si před příjezdem opatřit nějaký MUR v hotovosti.


Ohledně ubytování,  můžu doporučit penzion Merlin guesthouse (whatsapp 00230 5806 6696), jsou i na bookingu.. Fajn personál, pokoje OK, nic mi tam nechybělo. V ceně je polopenze - snídaně vpořádku, odpovídající umístění ostrova uprostřed indickýho ocánu, večeře  byly vynikající - místní kuchyně, lokální suroviny, nic se neopakovalo a všeho dostatek :-) Cena myslím si velice pěkná - 35€ za os. / noc. Jinak transfer z/na letiště nabízí za 20€, skůtr na jeden den za 15€ a auto (starší 4X4 Nissan, nějakej pickup, označení modelu jsem si nevšiml) za 30€. Při rezervaci je lepší komunikovat francouzsky. Ale na místě nebyl zásadní problém s angličtinou, nějak jsme se domluvili... :-)


Auto jsem měl nakonec jednom dva dny, ale bohatě to stačilo, ostrov se dá objet i za den s nějakýma zastávkama. Navíc, jak už jsem uvedl výše, tak nějak nejzajímavější a z hlediska pláží nejlepší mi připadá St. Francois a tam je auto víceméně stejně k ničemu, protože na pláže jako např. Trou D'argent a Anse Bouteille se stejně dostanete jen pěšky. Dojet autem lze třeba do Cotton Bay, ale opět, pěšky podél pobřeží je to cca 40 min a po cestě jsou navíc další pěkný pláže.


Abych to shrnul, mám rád klid, pěkný pláže, rád se projdu a čí míň turistů, tím líp. Na  plážích jsem  byl většinu času  sám a pokud tam byli nějací další turisti, víc než 4 jsem snad nenapočítal. Takže za mně spokojenost :-)


0 Citovat

@STA86

Ahoj,

diky za super informace. Tak by měl vypadat cestopis :-). Co, kde, kdy , jak, za kolik a co preferujes :-)

Úplně mě to navnadilo na návštěvu. Hlavně teda ta absence turistů :-).

Da se tam  dělat i něco jiného kromě plážových aktivit a procházek? A co šnorchlování. Stojí to za něco. Možná blbá otazka, ale já ještě nebyl ani na Mauriciu, proto se ptám.

Diky


0 Citovat

niemandos:


Ahoj,

Mně osobně šnorchlování moc nebaví, tak to nedovedu posoudit, ale Francouzi se kterýma jsem bydlel si to chválili, byli na nějakým výletu lodí ke korálovýmu útesu. U pobřeží nevím, abych pravdu řekl, nezdálo se mi, že by se to nějak hemžilo podmořským životem, ale nechci soudit, šnorchl a masku jsem si ani nebral s sebou. 


Co vím, tak je tam možnost i dalších aktivit kromě pláží a chození... Nějaký jeskyně, želví rezervace, výlety na okolní ostrůvky.... Ale nic z toho jsem nevyužil... Já si nejvíc užíval ten klid a bral jsem to tak, že jeskyně si můžu prohlídnout i u nás, želvy v rezervaci jsou dovezený ze Seychel (už jsem viděl) a na organizovaný výlety nejsem... Ještě je tam zipline (tyrodrig) a na Morouk beach si můžeš vyzkoušet kitesurfing, údajně jsou tam pro to ideální podmínky (velká laguna, vítr). Ten kitesurfing mně zajímal, ale moc nefoukalo, tak z toho nic nebylo :-D


Pokud jde o Mauricius, tak zatím nechci úplně hodnotit, ještě tu mám pár dní, ale asi to není  můj šálek čaje...

0 Citovat

Dik.Pak dej vedet, jak to hodnotis. Taky bych udělal za par let tyto dva ostrovy, tak mě to zajímá. Mas podobne názory na turisty i atrakce pro ne, takže to pro mě bude o to cennější :-)

0 Citovat

Tak to vypada na tom Rodriguesu fakt  dobre ,podle toho co pises , jsem zvedavy co napises o Mauritiu ,my jsme ho hodnotili jako super 

Snorchlovani ke koralum jsme si nekupovali  potapeni je zajimavejsi na te vychodni strane  nez na te vic turisticke zapadni Ten podmorsky zivot byl asi v Thajsku lepsi ale taky asi jak kde 

Zasadni vec ktera podle me i zeny pripsala Mauritiu body je ta, ze i verejne plaze  jsou velmi peclive uklizeny a druha vec ,ze tam byl slusny vyber  jidla jako v Evrope  za prijatelne ceny ,

 Nerikam ,ze mi treba v Thajsku jidlo nechutnalo .ale kdyz jsme nechteli dat zbytecne moc za stravovani  ,bylo treba zustat u mistniho jidla .coz je porad dokola ryze ,kdezto na Mauritiu se dalo objednat jidlo  Evropskeho typu  za prijatelnou beznou cenu a v supermarketech byl dostatecny vyber  

Ale to je pochopitelne subjektivni podle toho jak kdo se stravuje 

Na Mauritiu jsme si veci na plazi hlidali.ale nemel jsem pocit nejakeho vysloveneho nebezpeci , vikendy tam byly trosku precpane .,ale  oni domaci sedi nahore pod stromy zatimco Evropsky turista se vali na pisku  Pocasi bylo v rijnu super  oproti toho co tam mas asi ted 

Kdyz jeste zvazim ubytovani ,pri tom ,ze snazime se udrzet na  cene do 20 euro na osobu  ,tak bych rekl ,ze za tu cenu bylo  ubytovani na pomerne dost vysoke urovni,  zejmena na tom vychodnim pobrezi co jsem tu uz uvadel 

0 Citovat

Ahoj, pardon že otvírám tak staré téma. Za cca 10 měsíců mám 14 denní letenku na Mauricius, ale nejsme úplně plážoví váleči a začíná mě lákat to zkombinovat ještě s Reunionem, nejspíš týden a týden (a v obou půjčit auto, ať člověk stihne procestovat všechno). Měl někdo podobný itinerář a stihl si užít obě destinace? :-)

Trochu mě akorát zarazila cena letenek Mauricius-Reunion, aktuálně zpátečka na říjen 6000+. Máte někdo zkušenosti s nějakou akcí na tuhle trasu? Asi dává větší smysl ještě čekat, že? Nebo radši brát za 6000 dokud je? :D  Díky

0 Citovat

Letenku už máš, takže radí sa ťažko. Mne najlepšie vyšlo multi city s air carraibes z Paríža Orly, ale je to pár rokov dozadu

0 Citovat

Nezlevni. Je to bezna cena

Na tehle krstkych linkach s nulovou konkurenci ta cena takovahle bude.

Staci se podivat na vyvoj ceny na ruznw terminy v pribehu roku.

0
17 reakcí