Ahoj všem cestovatelům,  chtěla jsem se zeptat, zda někdo ví, jak je to s letenkami zakoupenými teď u společnosti Wizzair.  Pokud si koupím letenku na červen a situace se nezlepší - tedy buď moje země, nebo cílová destinace budou stále uzavřeny a nebude možné letět, vrátí mi wizzair peníze, popřípadě vystaví mi voucher na budoucí lety? Nebo se už teď chrání nějakou klausulí , že nepojistí žádné budoucí lety, které se kvůli Koroně nebudou moci uskutečnit? Děkuji moc,   .

Wizzair - nově zakoupené lety v časech COVID

Založila ve fóru Letecké společnosti

mirjur napsal(a):

Wizz to píše vždycky, protože neví, že tranzituješ, ale opravdu nic vyplňovat nemusíš ani nic nekontrolují. Teda nevím, jak na Korfu, ale snad taky nic.

Tak mně šlo hlavně o to, zda kontrolují testy či očkováni. Tvrdíš tedy, že při odletu z Řecka do Vídně nekontrolují vůbec nic kromě palubního lístku? Ono to taky může být na každém letišti maličko jiné. Už jsem se letos jednou spálil a nerad bych to zopakoval. 

0 Citovat

Napsal jsem, že ve Vídni nebudeš potřebovat nic, ale že nevím, jak to bude při odletu z Korfu (co budou nebo nebudou chtít).

0 Citovat

No ale já se ptal, co kontrolují na Korfu. To  že ve Vídni nechtějí nic vím, vzhledem k tomu, že se to tady psalo už mockrát. Kouzelné slovo transit.

A mezi námi, já jsem z tvé odpovědi nepochopil, že myslíš Vídeň. Měl jsem za to že myslíš Řecko všeobecně, když jsem se ptal na Korfu a ty jsi dal do závorky, že nevíš jak na Korfu.

0 Citovat

Já se přidám k Mirjurovi a tvrdím taky, že při návratu do Vídně z Řecka nebudou chtít nic. Platí jak pro Wizz tak FR. Naposledy před týdnem ve Skiathosu nechtěli vidět ani občanku, jen těsně za kontrolou zavazadel stála baba a kontrolovala jen BP, kde je jméno a to si odskrtla na svém papíře a na gate už potom nikdo neukazoval vůbec nic a byl volný průchod do busu.

0 Citovat

@niemandos: A já zase myslel, že se ptáš na příletový formulář, na který tě upozorňuje Wizz, + kontroly ve Vídni. Tak sorry za zmatení.

0 Citovat

Ahoj, planuji cestu do Severni Makedonie. Nejsem ockovan, pri ceste tam je ted nove od zari povinny test. OK, pujdu pred cestou na test. Ten mi ale behem pobytu v Severni Makedonii vyprsi a me by zajimalo, jestli me Wizzair pusti ve Skopje do letadla smer Bratislava bez testu (nechci shanet, resit a platit testy v Makedonii). Na Slovensko mit test jako tranzitujici nemusim a pak vlakem do CR test nikdo kontrolovat nebude. Ale jde mi o to, aby me pustili do letadla ve Skopje... Diky za nazory a zkusenosti...

0 Citovat

Tak hlavně ho tam potřebuješ do restaurace a do hotelu. Sice většinou se to nekontroluje, ale pokud ano, může chybět.

0 Citovat

Tak pokud jsou ty kontroly jen vizuální (ne skenování a verifikace), není problém si nějaké QR-ko vyrobit.

0 Citovat

Ahoj. Nevracel se teď někdo neockovany z Tirany  do Vídně s wizzair? Kontrolovali v Tiraně testy na covid nebo to vůbec neřeší?

Díky!

0 Citovat

martinsladek napsal(a):

Ahoj. Nevracel se teď někdo neockovany z Tirany  do Vídně s wizzair? Kontrolovali v Tiraně testy na covid nebo to vůbec neřeší?

Díky!

Letěli jsme sice naočkovaní, ale odpovím. Kontrolují to na přepážce, kam všichni povinně musí. Nicméně po polovině naší čtyřčlenné rodiny to nechtěli ... Zřejmě zapomněli.

0 Citovat

Od kdy se vyzaduji testy pro lety do Vidne?

0 Citovat

V Portugalsku i ve Španělsku chtěli vidět test/očkování na přepážce. Plus nechtěli pustit cestující s rouškou do letadla a ostatní cestující jim museli dát respirator ffp2

0 Citovat

Ivo napsal(a):

Od kdy se vyzaduji testy pro lety do Vidne?

To nevím, ale letěli jsme před 3 týdny.

0 Citovat

Ono asi nejde o to, kam se letí, ale jestli to vyžaduje aerolinka. Po mě před 2 týdny chtěli covid pas před letem s Easyjet z La Palmy do Berlína nebo před tím s Wizzair z Vídně na Tenerife. S rouškou před letem z La Palmy nebyl problém, protože tu měla (tj. ne respirátor) většina včetně palubního personálu. 

0 Citovat

Do Vidne prece stale neni potreba test ani ockovani (je mozne udelat do 24h po priletu+na tranzit neni potreba taktez). A Wizzair taktez nepozaduje test ci ockovani. Nebo mi neco uniklo?

0 Citovat

Více jsem to nezkoumal, protože jsem všechno měl, ale chtěli vidět očkování/test jak ve Vídni, tak v Lisabonu a na Tenerife. Nevím co by se stalo, kdyby to člověk neměl a začal se s nimi hádat, že to není potřeba. 

0 Citovat

A kde to Viedni Wizz kontroluje. Musi sa ist na T1 na prepazku, alebo v pripade, ze mi vygeneruje boarding pass staci ist rovno na security, a kontroluju to na gate pred boardingom?

0 Citovat

Já kvůli zavazadlu šel na přepážku (dostal jsem papirek, že jsem zkontrolovan). Nicméně to znovu kontrolovali při boardingu. V podstatě jim ale stačil QR kód v tečce se jménem. Při cestě do Lisabonu si to rozklikl, ale z Lisabonu, na Tenerife a z Tenerife to stačilo jen ukázat, takže by to šlo asi i hypoteticky zfalsovat. Tím samozřejmě nikoho nenabadam. 

0 Citovat

Michael. napsal(a):

V Portugalsku i ve Španělsku chtěli vidět test/očkování na přepážce. Plus nechtěli pustit cestující s rouškou do letadla a ostatní cestující jim museli dát respirator ffp2

A nano rouška nestačí? 

0 Citovat

torpy68 napsal(a):

A kde to Viedni Wizz kontroluje. Musi sa ist na T1 na prepazku, alebo v pripade, ze mi vygeneruje boarding pass staci ist rovno na security, a kontroluju to na gate pred boardingom?

Pokud jdeš na přepážku, kontrolují to tam a dostaneš lísteček, který pak jen ukažeš u brány. Když nejdeš na přepážku a jdeš přímo k bráně, tak to kontrolují tam. Pokud ti jde vygenerovat BP, tak je logické, že můžeš jít přímo. 

0 Citovat

@Petr_69: přibal si respirátor i (nano)roušku a nasaď si pak to, co po tobě budou chtít...

0 Citovat

Tak update - let z Tirany Do Vídně s wizzair. Nikdo testy vidět nechtěl,ve Vídni když tranzitujem tak taky ne.

0 Citovat

Petr _69 napsal(a):

A nano rouška nestačí? 

Chtěli vyloženě respirator ffp2 (ffp3 by byl asi taky v pohodě). Plus to několikrát opakovali rozhlasem. 

0 Citovat

Pre travelhackerov

Zmenili mi berlin - budapest, bohuzial sa to neda zmenit na ine priletove/odletove letisko

0 Citovat

Wizzair osekává většinu linek z Prahy na zimní letový řád. Z Vídně pak taky ruší buď úplně nebo snižuje rotace.

0