Ahoj všem cestovatelům,  chtěla jsem se zeptat, zda někdo ví, jak je to s letenkami zakoupenými teď u společnosti Wizzair.  Pokud si koupím letenku na červen a situace se nezlepší - tedy buď moje země, nebo cílová destinace budou stále uzavřeny a nebude možné letět, vrátí mi wizzair peníze, popřípadě vystaví mi voucher na budoucí lety? Nebo se už teď chrání nějakou klausulí , že nepojistí žádné budoucí lety, které se kvůli Koroně nebudou moci uskutečnit? Děkuji moc,   .

Wizzair - nově zakoupené lety v časech COVID

Založila ve fóru Letecké společnosti

No to už si dělaj fakt prd... :-( zase mám všechno zrušený, ale ani se nenamáhali poslat něco do mailu.

Edit: koukám do rezervace a tam nic zrušenýho není, jen je to o den posunutý, přitom lety v prodeji teda na to datum vůbec nejsou.

0 Citovat

Z Vídně u mě vše v zimním letovém řádu posunuté o cca 5 hodin.

Takřka vše nákupy v nedávné akci 4,99 € OW

Miluju tu vůni čerstvých flexibilních letenek. Teď se musím rozhodnout, jestli dát na svátky Athény či Kanáry. :) 

0 Citovat

Přeci alespoň malinko zkušenější "hledači letenek" musí počítat s tím, že když se prodává xy letenek za zpátečních 10 EUR, tak to asi nebude úplně vytížený let/linka a šance na zrušení je více než velká, buďme rádi za vrácení částky relativně včas nebo prebookovani zadarmo 😀 

0 Citovat

@Petr_75 - zatím žádnou možnost přebookování zdarma nenabízí, k žádné rezervaci mi nedorazil ani email o změně. A jak píše Aluška, na nové termíny ani nelze koupit letenky.

0 Citovat

@Vlastimil - Dal bych tomu čas. Od té doby, co zakázali změny letů posunuté o pár minut či hodin je ten systém trochu jiný. Až upraví všechny časy letů, tak to najednou spustí a rozešlou maily a u větších změn bude možné provést bezplatné úpravy. Je to právě kvůli tomu, aby cestující na letech, které se nezměnily výrazně, neměli okamžitě flexibilní letenku.

Tak jsem to alespoň v poslední době odpozoroval.

0 Citovat

Změna je sice hezká věc, ale mě to nikdy nevyhovovalo, když mi daj na výběr Vídeň x Budapešť, tak mi to v ničem nepomůže. V tomhle má ryan lepší systém, že si člověk může vybrat absolutně jinou destinaci. No uvidíme, zatím mi není přáno s nima letět :-(.

0 Citovat

@Aluška - u Ryanairu si sice můžeš vybrat úplně jinou destinaci, ale doplácíš případný rozdíl v ceně letenky, zdarma ti to umožní také jen v rámci stejné odletové a příletové země.

0 Citovat

POZOR! Nove plati, ze vracene kredity na Wizzair ucet neplati 2 roky, ale uz jen 1 rok !!!!

The amount will be at your disposal immediately once uploaded, and it will be valid  for one year . You can use these WIZZ credits to purchase any Wizz Air flights and services in the next one year.

W6 pomalymi kroky pada dolu na dno k FR..

0 Citovat

Ja mam v tych kreditoch taky chaos, ze ani nevim kedy mi ktory konci.

Da sa to niekde pozriet?

0 Citovat

Wizz Account - Details

Heh, veru kredity uz len s platnostou na rok

0 Citovat

Vlastimil B. napsal(a):

@Aluška - u Ryanairu si sice můžeš vybrat úplně jinou destinaci, ale doplácíš případný rozdíl v ceně letenky, zdarma ti to umožní také jen v rámci stejné odletové a příletové země.

Nene, když zruší oni let, tak se nic nedoplácí, letos vyzkoušeno 2x, jen se musí dodržet 14dnů +/- od původního data letenky.

0 Citovat

Aj Ryan skrta benefity

https://www.fly4free.pl/ryanair-...iane-lotu/

0 Citovat

voughne napsal(a):

Wizz Account - Details

Heh, veru kredity uz len s platnostou na rok

 

No len ked tam mam asi 20plusovych kreditov, potom 10minusovych a zas tak dokola sa v tom nevyznam.

 

0 Citovat

Aluška napsal(a):

[citace="Vlastimil B."]

@Aluška - u Ryanairu si sice můžeš vybrat úplně jinou destinaci, ale doplácíš případný rozdíl v ceně letenky, zdarma ti to umožní také jen v rámci stejné odletové a příletové země.

Nene, když zruší oni let, tak se nic nedoplácí, letos vyzkoušeno 2x, jen se musí dodržet 14dnů +/- od původního data letenky.

[/citace]

I když jsi zvolila úplně jinou cílovou zemi?

0 Citovat

Vlastimil B.: Ano, měnila jsem Praha - Stockholm na Vídeň - Tenerife a nic jsem nedoplácela. Ani v lednu, ani v květnu. 

0 Citovat

@baca tak si najdi posledny pri ktorom pise expires at (z neho sa to odcitava)  ... btw zatial ta to trapit nemusi :) pravdepodobne to zacalo platit len velmi nedavno, kedze refund z 26. augusta mam platnost 2 roky, kdezto refund zo 16. septembra uz len rok.

Idealne je sa kreditu zbavit. Tip1: Vie - Olbia, takmer cely dalsi rok 20 RT vratane leta Tip2: VIE - Chania detto (resp. to uz je dost prebrate, ale stale sa da najst 20 RT aj na leto)

0 Citovat

Hm, tak jsem se podival, kolik aktualne stoji let Kutaisi - Praha na 31. 10., protoze tento let jsem pred mesicem kupoval velmi levne za asi 380 Kc a zajimalo me, jestli cena od te doby nejak vyrazneji stoupla. A co nevidim - let na tento den zrusen a mam rezervaci automaticky presunutou na 2. listopadu, coz mi je k nicemu, to uz nemuzeme chybet v praci. Zatim jsem o tom nebyl nijak informovan a zjistil jsem to takhle nahodou, ze jsem se chtel kouknout na aktualni cenu. Zadny email o zmene nebo jakekoliv upozorneni jsem nedostal. Takze na planovanych pet dni v Gruzii o podzimnich prazdninach mohu zapomenout, ach jo...

0 Citovat

baca12 napsal(a):

[citace="voughne "]

Wizz Account - Details

Heh, veru kredity uz len s platnostou na rok

 

No len ked tam mam asi 20plusovych kreditov, potom 10minusovych a zas tak dokola sa v tom nevyznam.

 

[/citace]Myslím, že je hezká pomsta, když voláš na Wizz línku, oni ti nechtějí posunout/změnit let, tak se zeptat, dokdy ti platí kredity...

0 Citovat

Mění úplně všechno, změnili mi dny odletu do Egypta z Milána, naštěstí za 8 hodin přišla změna přiskoku s LH

0 Citovat

suomi.finland napsal(a):

Hm, tak jsem se podival, kolik aktualne stoji let Kutaisi - Praha na 31. 10., protoze tento let jsem pred mesicem kupoval velmi levne za asi 380 Kc a zajimalo me, jestli cena od te doby nejak vyrazneji stoupla. A co nevidim - let na tento den zrusen a mam rezervaci automaticky presunutou na 2. listopadu, coz mi je k nicemu, to uz nemuzeme chybet v praci. Zatim jsem o tom nebyl nijak informovan a zjistil jsem to takhle nahodou, ze jsem se chtel kouknout na aktualni cenu. Zadny email o zmene nebo jakekoliv upozorneni jsem nedostal. Takze na planovanych pet dni v Gruzii o podzimnich prazdninach mohu zapomenout, ach jo...

No, nejste sám...všichni hýbou se vším, hrozná doba :-)

Jen lehce podotýkám, že koncem října bývá v GR už velmi nevyzpytatelné počasí, zima, deště atd., čili možná je to spíš výhra než prohra... 

 

0 Citovat

Už mi došel mail o změně, let posunut o víc jak 24hodin 🤔

0 Citovat

Oznamovací emaily o změnách letů mi sice už dorazily, online změnu ale provést nelze - údajně je stále třeba vyčkat na email o změně:) Další škrtání v letech ale ještě přijde - volal jsem na infolinku, jestli mi lety VIE-TFS-VIE změní, jenže v nově vybraných termínech, na které normálně prodávají letenky, také nepoletí - v interním systému je prý vidí coby zrušené...

0 Citovat

Já se těším na změnu Mallorky za 4,99 za Gran Canarii. Snad to proleze přes infolinku :D

0 Citovat

Mıchal napsal(a):

Já se těším na změnu Mallorky za 4,99 za Gran Canarii. Snad to proleze přes infolinku :D

Koukam, ze mame stejne umysly :-). Jeste k tomu Gran Canaria pres Vanoce pekne, za 4,99eur.. hmm :)) snad to klapne!

0 Citovat

No, my spíš na nový rok. Původně to máme na první půlku prosince ;)

0