Ahoj všem cestovatelům,  chtěla jsem se zeptat, zda někdo ví, jak je to s letenkami zakoupenými teď u společnosti Wizzair.  Pokud si koupím letenku na červen a situace se nezlepší - tedy buď moje země, nebo cílová destinace budou stále uzavřeny a nebude možné letět, vrátí mi wizzair peníze, popřípadě vystaví mi voucher na budoucí lety? Nebo se už teď chrání nějakou klausulí , že nepojistí žádné budoucí lety, které se kvůli Koroně nebudou moci uskutečnit? Děkuji moc,   .

Wizzair - nově zakoupené lety v časech COVID

Založila ve fóru Letecké společnosti

niemandos_1 napsal(a):

Právě dorazila zpráva o zrušení letu. Takže Akaba prozatím s Wizzem z Vídně mimo hru. Nu což zkusím zažádat o kompenzaci :-). 

Ať ta kompenzace za zrušený let výjde i bez agentury! Trasa Vídeň - Aqaba je v pásmu 1500 km - 3500 km, takže by se mělo jednat o 400€. Jo a nezapomeň i na zpáteční let, pokud jej také zrušili méně než 14 dní dopředu. 😉

0 Citovat

Myslíš, že je možné získat 2x400 euro,, když je to kupováno na jedné letence? Vím, že to Wizz bere jako dva samostatné lety, ale zrovna v  tomto případě bych si tím nebyl jistý 😀.

Jinak kompenzace bude ořišek. Borec na AL to už řešil a už ho jedna společnost poslala do kelu, že prý pandemie  v Rakousku. Že Wizz z Vídně jinam normálně léetá dál a FR létá do Jordánska, asi nehraje roli. Takže těžko předpokládat, že to z Wizzu vymůžu sám. Bude to spíš na dlouhé lokte s hodně nejasným výsledkem.

0 Citovat

@jarolein: V jakém místě je to u South Beach nejlepší? Já byl na Japanese Garden a korály a ryby nic moc - nejslabší, co jsem kdy viděl na místech, kde jsem něco očekával, ale nebyl to můj hlavní cíl, jen krátká (časově i vzdáleností) odbočka v itinerari, tak OK. Potápění na korály není u Hurghady u ostrova Giftun třeba. Stačí šnorchlování, aby bylo vidět i na dno (předpokládám, že to je i jinde v Egyptě a u Marsa Alam nejspíš stačí šnorchlování z pláže na lepší zážitek než u South Beach).

Otravné lidí jsem v Hurghade nepotkal. Zatím rozdíl třeba od Jordánska nevidím, ale asi to jinde bude horší. 

Už někdo takto přejel do Saúdské Arábie? Zatím jsem o tom nečetl. Šlo by to půjčeným autem nebo jak? Potkal jsem akorát v Jerash v hostelu Saúdského Araba, který cestoval vlastním autem, což je OK. 

0 Citovat

@Libor_S.  Máš 100% pravdu, na šnorchl oproti Egyptu - ryby, korály, je celá South Beach fakt bída - korálů málo, hodně písku s trávou. Já spíš mířil na ty potopený vraky, to je něco, za čím se jezdí většinou někam na otevřený moře. S tím přejezdem do SA nemám ponětí, moc těch, který to zkusili asi nebude, protože chvíli potom, co SA začala vydávat turistický víza, tak zase zavřeli hranice kvůli Covidu.

0 Citovat

niemandos_1 napsal(a):

Myslíš, že je možné získat 2x400 euro,, když je to kupováno na jedné letence? Vím, že to Wizz bere jako dva samostatné lety, ale zrovna v  tomto případě bych si tím nebyl jistý 😀.

Jinak kompenzace bude ořišek. Borec na AL to už řešil a už ho jedna společnost poslala do kelu, že prý pandemie  v Rakousku. Že Wizz z Vídně jinam normálně léetá dál a FR létá do Jordánska, asi nehraje roli. Takže těžko předpokládat, že to z Wizzu vymůžu sám. Bude to spíš na dlouhé lokte s hodně nejasným výsledkem.

Kompenzace za zrušený let se vyplácí za každý jednotlivý let (směr), byť jsou všechny lety na jedné letence. Například v minulosti jsem kvůli zpožděním cestou tam i zpět dostal kompenzaci 600€ od TAPu (2 lety VIE - LIS - DSS). A potom i nazpět 400€ od TAPu (1 let DSS - LIS). Následný let do VIE již byl načas. Původně plánovaný jednodenní stopover v Lisabonu se tím rozplynul. Ale hotely v Dakaru i Lisabonu od TAPu byly celkem fajn ...

0 Citovat

To jsem nevěděl, že je to za každý let. Ani mě to nenapadlo. Nikdy se mi to nestalo. Vždy jen jeden zpožděný  let. Tak to je o to zajímavější. Měl jsem dvě letenky zpáteční, takže 1600eček. To už se mi vyplatí se tím zabývat, i když to asi nedopadne. Ale nikdy nevíš že :-)).

0 Citovat

niemandos_1 napsal(a):

To jsem nevěděl, že je to za každý let. Ani mě to nenapadlo. Nikdy se mi to nestalo. Vždy jen jeden zpožděný  let. Tak to je o to zajímavější. Měl jsem dvě letenky zpáteční, takže 1600eček. To už se mi vyplatí se tím zabývat, i když to asi nedopadne. Ale nikdy nevíš že :-)).

Zdar, to je nahoda. Taky jsem mel letenky z Wizz do Aqaby a prave presne tohle resim. Kompenzace za let tam je jasna, z toho se nevyvliknou, ale zpatecni letenka mi technicky vychazi vic jak 14 dni od dne kdy mi dali vedet. Oba lety jsou ovsem pod stejnym booking number a dneska mi zenska na anglicky helpline rekla, ze to neberou jako dva samostatny single leg lety ale jako standartni zpatecni letenku. To by podle moji interpretace melo znamenat, ze kompenzace bude muset bejt i za zpatecni let. Oni tu linku zrusili uplne a ve dny kdy tam meli litat, tam Ryanair nelita, tudiz to neslo teoreticky ani prebukovat na jinou aerolinku. Oni musej platit kompenzaci pokazdy, kdyz te tam nedostanou do trech hodin od toho planovanyho originalniho pristani.  S Wizzair uz jsem nekolikrat  kompenzace resil. Lital jsem s nima 70 letu rocne. Budou se vykrucat, ale nakonec zaplati. Ty email odpovedi co pisou zpatky bejvavaly pekne manipulativni a zastrasujici. Proste se jim asi vyplati zamestnavat i psychologa, kterej vystrasi co nejvic lidi :)

0 Citovat

To je fajn, že ti to dřív vyšlo, ale teď máme Covid a co dřív platilo neplatí. Samozřejmě máš pravdu, že chyba je jednoznačně na jejich straně a Covid s tím nemá nic společného. Kam posiláš první stížnost? Včera jsem se letmo dival na jejich stránky , ale formulář pro kompenzace jsem neviděl. Ale bylo to jen letmo. Pokud to sem dáš, budu rád :-). Snad to z nich dostaneme :-). By mě to bohatě pokrylo lednovou Kolumbii.🤣🤣

0 Citovat

niemandos_1 napsal(a):

To je fajn, že ti to dřív vyšlo, ale teď máme Covid a co dřív platilo neplatí. Samozřejmě máš pravdu, že chyba je jednoznačně na jejich straně a Covid s tím nemá nic společného. Kam posiláš první stížnost? Včera jsem se letmo dival na jejich stránky , ale formulář pro kompenzace jsem neviděl. Ale bylo to jen letmo. Pokud to sem dáš, budu rád :-). Snad to z nich dostaneme :-). By mě to bohatě pokrylo lednovou Kolumbii.🤣🤣

 

Jsou to kurvy.  Formular je tady, ale nejde se zalogovat s loginem kterej u nich mam. 

https://wizzair.com/en-gb/inform...contact-us

V minulosti jsem to s nima resil na emailu customerrelations.hu@wizzair.com nebo customerrelations.hu2@wizzair.com
Napisu jim pristi tejden.



clipboard01.jpg

0 Citovat

Formulář na kompenzace tam je (nebo byl), problém je, že si tam napíšeš žádost a oni to neřeší. V profilu je kolonka Vaše reklamace, kde to uvidíš, a taky tam velmi pravděpodobně uvidíš informaci "Probíhá zpracování". Já to tam mám už od září. Na maily nereagují, ale přiznám se, že jsem zatím poslal jen jeden... možná je potřeba je víc masírovat, nevím.

0 Citovat

Já to dám asi nějaké společnosti, která bude do toho chtít  jít. Já na to nemám čas ani nervy. Oni dělají mrtvého brouka, protože diky Covidu  na ně jako dřiv nikdo netlačí. Pokud neucití hrozbu žaloby, tak to řešit podle mě nebudou..

0 Citovat

Lety zrušené z důvodu COVID nemají nárok na kompenzaci, ale máte právo na vrácení uhrazené sumy za let. 

0 Citovat

mirjur napsal(a):

Formulář na kompenzace tam je (nebo byl), problém je, že si tam napíšeš žádost a oni to neřeší. V profilu je kolonka Vaše reklamace, kde to uvidíš, a taky tam velmi pravděpodobně uvidíš informaci "Probíhá zpracování". Já to tam mám už od září. Na maily nereagují, ale přiznám se, že jsem zatím poslal jen jeden... možná je potřeba je víc masírovat, nevím.

Ze zkusenosti i driv hrali mrtvyho psa. Musis je bombardovat a vyhrozovat a odkazovat se na tu reguli. V nasem pripade se podle mych informaci nejedna o cancelation z duvodu COVIDu. Zrusili celou tu linku a ne strankach nemaji zadny budouci let. Tim padem by melo platit to co pisou zde: 

My flights were cancelled because there weren't enough passengers, and the airline blames coronavirus. Will I receive compensation?

Although coronavirus is considered an extraordinary circumstance and exempt from compensation, cancelling a flight due to lack of occupancy because of reduced need is not. This falls under operational reasons. Since it can be hard to determine if the flight was cancelled due to travel restrictions or simply due to poor flight ticket sales.

 

0 Citovat

V mém případě se nejednalo o zrušení, ale o zpoždění letu o víc než 4 hodiny tuším...

0 Citovat

Kde pak jen souzdi z NDR udělali chybu? Připojuji se z Prahy bez VPNky nebo proxy.


kde.jpg

0 Citovat

niemandos_1 napsal(a):

Tak nejen Akaba ale i Ammán do konce března zrušený.

Ahoj, prislo ti to primo od Wizz ? Ja zatim od Pelikana nic.., ale jasne, asi jim to schvilku trva nez to projde systemem. Ohledne kompenzaci - nikdo jsem o to nezadal, muzes prosim poradit ? Diky

0 Citovat

bulva napsal(a):

[citace="niemandos_1"]

To jsem nevěděl, že je to za každý let. Ani mě to nenapadlo. Nikdy se mi to nestalo. Vždy jen jeden zpožděný  let. Tak to je o to zajímavější. Měl jsem dvě letenky zpáteční, takže 1600eček. To už se mi vyplatí se tím zabývat, i když to asi nedopadne. Ale nikdy nevíš že :-)).

Zdar, to je nahoda. Taky jsem mel letenky z Wizz do Aqaby a prave presne tohle resim. Kompenzace za let tam je jasna, z toho se nevyvliknou, ale zpatecni letenka mi technicky vychazi vic jak 14 dni od dne kdy mi dali vedet. Oba lety jsou ovsem pod stejnym booking number a dneska mi zenska na anglicky helpline rekla, ze to neberou jako dva samostatny single leg lety ale jako standartni zpatecni letenku. To by podle moji interpretace melo znamenat, ze kompenzace bude muset bejt i za zpatecni let. Oni tu linku zrusili uplne a ve dny kdy tam meli litat, tam Ryanair nelita, tudiz to neslo teoreticky ani prebukovat na jinou aerolinku. Oni musej platit kompenzaci pokazdy, kdyz te tam nedostanou do trech hodin od toho planovanyho originalniho pristani.  S Wizzair uz jsem nekolikrat  kompenzace resil. Lital jsem s nima 70 letu rocne. Budou se vykrucat, ale nakonec zaplati. Ty email odpovedi co pisou zpatky bejvavaly pekne manipulativni a zastrasujici. Proste se jim asi vyplati zamestnavat i psychologa, kterej vystrasi co nejvic lidi :)

[/citace]

Ahoj, muzes pls poradit jako postupovat ? Mam taky Aqabu 17.12. z Vidne, 4 obousmerne letenky.., mame to koupene pres Pelikana. Nikdy jsem kompenzaci neuplatnoval, protoze to mam pres Pelikana, nemam ani ucet u Wizzair. Dekuju za pomoc

0 Citovat

No první to zkus sám. Napiš na ty odkazy, co sem dával bulva nahoře, nebo i přímo přes jejich formulář, pokud se do něho dostaneš. Očekávej, že si s tebou budou vytírat prdel. Oni čekají, že to lidi vzdají. Budou ti tvrdit, že nemáš nárok, že prostě covid. Prostě pořád otravuj, vyhrožuj soudem a evropským spotřebitelským centrem. Když to po měsících nikam nepovede, tak to zkus dát tomu ESC. Ti mají celkem velkou úspěšnost. Ale jak to bude v době covidu nevím. Hlavně si schovávej všechnu komunikaci. Nebo zkus nějakou tu agenturu: vasenaroky.cz, a další. No borec už to zkoušel u claimcloudu a poslali ho do řiti. Tyto společnosti si berou většinou 20-25% z vymáhané částky. Ty máš hodně letenek, takže velkou sumu peněz, tak budeš třeba pro ně víc zajímavý, než někdo s jednou kompenzací za 400 eček takže pro ně necelá stovka.

0 Citovat

niemandos_1 napsal(a):

No první to zkus sám. Napiš na ty odkazy, co sem dával bulva nahoře, nebo i přímo přes jejich formulář, pokud se do něho dostaneš. Očekávej, že si s tebou budou vytírat prdel. Oni čekají, že to lidi vzdají. Budou ti tvrdit, že nemáš nárok, že prostě covid. Prostě pořád otravuj, vyhrožuj soudem a evropským spotřebitelským centrem. Když to po měsících nikam nepovede, tak to zkus dát tomu ESC. Ti mají celkem velkou úspěšnost. Ale jak to bude v době covidu nevím. Hlavně si schovávej všechnu komunikaci. Nebo zkus nějakou tu agenturu: vasenaroky.cz, a další. No borec už to zkoušel u claimcloudu a poslali ho do řiti. Tyto společnosti si berou většinou 20-25% z vymáhané částky. Ty máš hodně letenek, takže velkou sumu peněz, tak budeš třeba pro ně víc zajímavý, než někdo s jednou kompenzací za 400 eček takže pro ně necelá stovka.

Zkusim, napsal jsem Pelikanovi jestli nejak pomuzou. Musim cekat az uplyne datum planovaneho letu ? Nikde nevidim info k tomu ESC- to je nejaka agentura ? Dik

0 Citovat

Pelikán tě poošle víš kam :-). To není jejich věc. Maximálně ti doporuř´čí nějakou tu společnot na vymáhání. Evropské spotřebitelské centrum.

PS:Čekat na nic nemusíš. Lety jsou zrušené.

0 Citovat

Tak jsem teď zkoušel ten jejich formulář a taky mě to tam nepustí. Jojo jsou to dárečci.

0 Citovat

Zkus tento e-mail. Na něj před dvěma týdny šlo podpoře odpovědět. customerrelations8@customerservices.wizzair.com

0 Citovat

Dík.Zkusím.

0 Citovat

Já s nimi řeším cashbacky na booking, co se za posledního půl roku nepřipsaly. Vydělávat se musí.

0 Citovat

 

No mě taky už dlouho nic neposlali. Píšou nejdriv za 64 dní nebo kolik po probydleni, tak jsem to zatím neřešil.Ale když jim budu psát, tak zmínim i to 😀😀

0