Ahoj všem cestovatelům,  chtěla jsem se zeptat, zda někdo ví, jak je to s letenkami zakoupenými teď u společnosti Wizzair.  Pokud si koupím letenku na červen a situace se nezlepší - tedy buď moje země, nebo cílová destinace budou stále uzavřeny a nebude možné letět, vrátí mi wizzair peníze, popřípadě vystaví mi voucher na budoucí lety? Nebo se už teď chrání nějakou klausulí , že nepojistí žádné budoucí lety, které se kvůli Koroně nebudou moci uskutečnit? Děkuji moc,   .

Wizzair - nově zakoupené lety v časech COVID

Založila ve fóru Letecké společnosti

To u mně taky. Mají resty už z července. To už je o hodně déle, jak 64 dnů. Tak jsem jedno všední odpoledne chvíli prokrastinoval a napsal jim.

0 Citovat

1smrk napsal(a):

 

Ahoj, muzes pls poradit jako postupovat ? Mam taky Aqabu 17.12. z Vidne, 4 obousmerne letenky.., mame to koupene pres Pelikana. Nikdy jsem kompenzaci neuplatnoval, protoze to mam pres Pelikana, nemam ani ucet u Wizzair. Dekuju za pomoc

[/citace]

skus popatrat(nie je nad vlastne pricinenie,skusenost) je tu dostatok informacii, a ide to aj bez agentur .

0 Citovat

niemandos_1 napsal(a):

 

No mě taky už dlouho nic neposlali. Píšou nejdriv za 64 dní nebo kolik po probydleni, tak jsem to zatím neřešil.Ale když jim budu psát, tak zmínim i to 😀😀


To píšou, ale nepíšou tam žádné "nejpozději do", nebo jsem to přehlíd? 😆 Taky mi cosi dluží.

0 Citovat

To nepíšou. Řekněme, že 100+ dnů je příliš dlouhá doba.

0 Citovat

J0x napsal(a):

[citace="niemandos_1"]

 

No mě taky už dlouho nic neposlali. Píšou nejdriv za 64 dní nebo kolik po probydleni, tak jsem to zatím neřešil.Ale když jim budu psát, tak zmínim i to 😀😀


To píšou, ale nepíšou tam žádné "nejpozději do", nebo jsem to přehlíd? 😆 Taky mi cosi dluží.

[/citace]

Proto píšu, že jsem to zatím neřešil, protože jsem probydlel tento rok 6 reservací přes Wizz a nejstarší je kolem 90-100 dnů. Takže zatím vyčkávám, jestli to začnou posílat nebo ne. Ale když už jim budu psát, tak to zrovna zmíním.

0 Citovat

Dnes mi nabehol kredit za ubytko z konca jula, tak mozte odlozit sudne zaloby, isto to dorazi i vam :)

0 Citovat

No a cul dalse za august

By som to upravil aj v mojom predoslom prispevku ale sam seba ignorujem :)

0 Citovat

Dobře děláš

0 Citovat

baca12 napsal(a):

Dnes mi nabehol kredit za ubytko z konca jula, tak mozte odlozit sudne zaloby, isto to dorazi i vam :)

Taky se mi něco dosypalo. Ale nejsem s to poznat, za které ubytko z Bookingu. Přišly 4 generické maily o kreditu a na Wizz účtu mám jen jednu položku.

PACU BOOKING credited: 0.75 in EUR expires:  14 June 2022 23:59 PM

Něco přes 10 €.

Ubytek bez připsaného kreditu mám ale 12. Díky pandemické pauze si jsem jistý jejich počtem.

EDIT: Tak dorazil i ten zbytek. Pěkných 46 euro.

0 Citovat

Wizz dnes zase "upratoval" v rozvrhoch, ale za mna super, Velka noc vybavena.

0 Citovat

Taky mi dopoledne přišel mail od Wizzu, ale radost z toho moc nemám. Včera jsme se konečně domluvili a koupili letenky (pro 4 lidi nebylo vůbec jednoduché sladit termíny) a už dneska nám do toho Wizz hází vidle :-(.

0 Citovat

Tych zmien bude este pozehnane, ale to sa dalo v dnesnej dobe cakat. Ja som na to vlastne stavil a celkom sa oplatilo. Len momentalne to vyzera, ze ocesali slusny pocet aj letnych letov ... cosi som cital u poliakov, ze maju rovnaky problem ako mal kedysi ryan s odborarmi, tak uvidime, ci to nakoniec bude dovod na radost.

0 Citovat

no tiez pozeram ze Malaga na april zrusena a aj Charkov z Pardubic na jun ... nechame sa prekvapkat

0 Citovat

My koupili letenky na Gran Canarie na září za 20€ zpáteční, dneska zrušili všechny lety od června do zaří, takže jsem naštvaná, Tenerife nechali, ale tam letíme v červenci, tak to pro nás nemá smysl

0 Citovat

Já bych vyčkal, GC je tak atraktivní destinace, že je možný,  že tímto směrem nějaké lety přidají 

0 Citovat

Co tak zkusit přehodit na Fuerteventuru nebo Lanzarote? Jestli je taky neproškrtali.

0 Citovat

S Wizzom som asi na chvilu skoncil. Akoze chapem, ze situacia sa dynamicky meni. Ale ta frekvencia zmien je u nich neskutocna. A super, ze pre istotu rusia cele 1/4 rocne bloky.Za posleny rok nezostala bez zmeny ani 1 letenka.Meni aj FR, ale to sa neda porovnat.

0 Citovat

Taky mě celkem štve frekvence a množství změn u Wizzu.

0 Citovat

Za mě teda super za ty změny. Flexibilní letenky se vždycky v téhle době hodí. Člověk nakoupí a pote se rozhoduje. Za ty peníze co to stojí (při nakupu do předu) je riziko ztraty minimální. 

0 Citovat

Já jsem neprozřetelně nakoupil na konec ledna Kyjev, tam s Wizzem (posunuto ze so na ne), zpátky s Ryanem. Mám teď teda poloflexibilní výlet, ale zase zlí jazykové tvrdí, že tam možná tou dobou nebude dobré letět. 😆

0 Citovat

@Tom:19: každý to má jinak. My jsme limitováni konkrétním termínem a teď s tím Wizz šachuje. K čemu nám bude kredit nebo možnost změnit let (resp. já bych to na 99% využil, ale ti ostatní ne, to jsou "sváteční cestovatelé"), když se jen hodně těžko dokážeme domluvit na jiný termín...

0 Citovat

@divan: chápu . Ale v dnešní době s něčím počítat nemá absolutně smysl. Poté si hold člověk musí koupit letenku chvíli pred odletem. Rád bych měl také jistotu v plánování, ale z druhé strany tuto situaci využívám k nákupu "flexibilních" letenek. Prostě vím, že Wizz mi letenku na 99% změní a nakupuju tu nejlevnější letenku v okolním termínu co mě zhruba zajímá. Případně ruším a využiji jinou zakoupenou letenku. Těch pár eur mě nevytrhne co v tom člověk točí. 

0 Citovat

jedinej let, co mi snad Wizz nezměnil, byl Vídeň- Jerevan, za 12 měsíců ani o 5 minut

 

a to jsem zrovna potřeboval :D

2 Citovat

@Tom_19: tak my s tím samozřejmě nepočítali absolutně, v dnešní době to nejde. Brali jsme v potaz že možná budeme mít smůlu. Což ale nemění nic na tom, že mě to netěší...

0 Citovat

V dnesnych casoch letenku bez sluzby flex uz nekupujem, zmena zo strany wizzu neznamena automaticky flexibilitu ... asi tak polovica dnesnych zmien bola len kozmeticka, cize bez moznosti rebookingu.

0