Ahoj všem cestovatelům,  chtěla jsem se zeptat, zda někdo ví, jak je to s letenkami zakoupenými teď u společnosti Wizzair.  Pokud si koupím letenku na červen a situace se nezlepší - tedy buď moje země, nebo cílová destinace budou stále uzavřeny a nebude možné letět, vrátí mi wizzair peníze, popřípadě vystaví mi voucher na budoucí lety? Nebo se už teď chrání nějakou klausulí , že nepojistí žádné budoucí lety, které se kvůli Koroně nebudou moci uskutečnit? Děkuji moc,   .

Wizzair - nově zakoupené lety v časech COVID

Založila ve fóru Letecké společnosti

Mıchal napsal(a):

[citace="baca12 "]

Dnes mi nabehol kredit za ubytko z konca jula, tak mozte odlozit sudne zaloby, isto to dorazi i vam :)

Taky se mi něco dosypalo. Ale nejsem s to poznat, za které ubytko z Bookingu. Přišly 4 generické maily o kreditu a na Wizz účtu mám jen jednu položku.

PACU BOOKING credited: 0.75 in EUR expires:  14 June 2022 23:59 PM

Něco přes 10 €.

Ubytek bez připsaného kreditu mám ale 12. Díky pandemické pauze si jsem jistý jejich počtem.

EDIT: Tak dorazil i ten zbytek. Pěkných 46 euro.

[/citace]

 

Hned jak jste se tady o tom rozepsali jsem zjistil, že mi taky 3 cashbacky chybí.

16.12. jsem založil claim, 17.12. tři potvrzující emaily a připsání úplně stejným způsobem jako tobě. 

Dokonce ke stejnému datu :)

 

0 Citovat

Stejny den pripsali kredity i me. Jen bych rekl, ze tam mam kredity uz i za posledni rijnovej tyden. Tedy v kratsim terminu nez tech minimalnich 64 dni.

1 Citovat

Postřehl jsem dneska, že na webu Wizzu mi to v rezervaci, u které byl včera mailem avízovaný nový čas čas zpátečního odletu, pořád píše " There is a change on your booking. We will inform you via e-mail soon. Please return back soon to see the changes.". Ale mobilní aplikace už mi píše, že i let tam byl o den posunutý (a při normálním hledání letů už je ten o den posunutý let doplněný v systému Wizzu). Takže mobilní aplikace je co se týče informování o změnách v rezervacích rychlejší než web, i když moc nechápu proč to tak je...

0 Citovat

Podařilo se někdy někomu změnit zrušený/o den posunutý let na jiný stát? Že by šlo třeba Španělsko změnit na Portugalsko přes chat, nebo to musí být fakt jen daný stát (ale jiné města popřípadě než bylo prvně koupeno)? Děkuju za ohlasy

0 Citovat

Mám stejný dotaz jako Michaela_26. Budu v brzké době řešit rebooking, tak abych věděl, co je reálné zkoušet.

Osvědčil se vám nejvíc chat, nebo mail, má smysl zkoušet to telefonicky? Díky.

0 Citovat

Ano jde změnit i země, ale musí to být comparable route. Přesnou definici 'podobné trasy' jsem z nich ale nedostal. Změnili mi Ohrid na Corfu, Lisabon na Madrid, Milán na Budapešť. 

0 Citovat

Comparable route byla v létě - Vídeň-Suceava (RO) a Praha-Kišiněv (MD). Přes linku. V online klikátku šlo jen Vídeň-Kišiněv.

EDIT: Byla to Suceava, ne Cluj.

0 Citovat

@Michal: Přes +420 225 850 035 nebo nějakou jinou?

0 Citovat

Jo, přes tuhle.

0 Citovat

Jan Vidim napsal(a):

Přesnou definici 'podobné trasy' jsem z nich ale nedostal. 

V létě mi tetka trvdila, že se jedná o letiště v radiusu 300 km od původního (jak odletové tak příletové).

0 Citovat

Kredit 120% za jeden zrušený let je nutné vyčerpat na nákup jednoho jiného letu, nebo na víc letů - tj. je nutné kredit vyčerpat jednorázově, nebo ho jde čerpat průběžně do jeho vyčerpání (během 1 roku od připsání kreditu, samozřejmě)? Díky.

0 Citovat

Dá se průběžně.

0 Citovat

Honza _2 napsal(a):

[citace="Jan Vidim"]

Přesnou definici 'podobné trasy' jsem z nich ale nedostal. 

V létě mi tetka trvdila, že se jedná o letiště v radiusu 300 km od původního (jak odletové tak příletové).

[/citace]

 

Mě na Eng lince nechtěli změnit zrušený Jordánsko za Kypr. Možná protože jsem jim řekl, že budu těch 400eur po nich klidně vymáhat :)

0 Citovat

divan napsal(a):

Taky mě celkem štve frekvence a množství změn u Wizzu.

https://simpleflying-com.cdn.amp...te-cuts%2F

0 Citovat

@bulva: díky; už asi vesměs všichni kdo mají něco koupeného od Wizzu to osekání linek a letů pocítili.

0 Citovat

Konkurent nezahala ... "Ryanair zawiesza w styczniu 70 tras z Polski! Tysiące pasażerów z anulowanymi lotami"

Inac, 300 km ano, ale ak som spravne pochopil, tak len v dannej krajine. Tiez mi to nuka zrusene VIE - Bukurest iba na Tirgu Mures, namiesto podstatne blizsej Varny. Skusat ich ukecavat nebudem, mne ani raz nevysli v ustreti ... ani telefonicky, ani cez kontaktny formular

Ale so zmenami som nadmieru spokojny. Nakupil som najlacnejsie letenky ake sa v dannom mesiaci dali kupit  a dopadlo to nakoniec takto:  Velkonocna Larnaka za 20 € RT (z Viedni to aktualne ide kupit za podobnu cenu), julove Tenerife 40 € RT, augustova Kreta za 20 € RT a oktober v Sharme za krasnych 30 € RT. Prve kolo zmien za nami, odhadujem koncom februara\marca dalsi masaker resp. volnu ruku vo vybere.

0 Citovat

Tak Larnaka nebude žádná výhra, dokud budou podmínky vstupu takové jaké aktuálně jsou... Chci cestovat, ne se pořád testovat...

0 Citovat

Ja dufam, ze niekedy v Marci najneskor sa to uvolni pre ockovanych aspon. Ale asi az s 3 davkou. To uz by Omicron mal byt za nami. Vid Juzna Afrika. Kde uz to po mesiaci veselo klesa.

0 Citovat

Zdravim, chci se zeptat, zda tu nekdo uspel se zmenou VIE-RAK (Marrakesh) na VIE-LPA/TFS (Kanarske ostrovy)?

0 Citovat

Dřív bývalo TFS v pickeru k výběru :D

0 Citovat

Mıchal napsal(a):

Dřív bývalo TFS v pickeru k výběru :D

A uz neni, nevis?

0 Citovat

Nevím.

Tak volat na infolinku. Že jsi to chtěl změnit na TFS, ale už to nevidíš mezi možnostmi a že posledně to pod RAK bylo.

0 Citovat

Asi nastává další kolo rušení letů. Dnes mi posunuli únorový odlet z Vídně do Lisabonu ze středy na pátek. Tím plánovaný výlet tak trochu začíná ztrácet smysl. A předpokládám, že za den, dva přijde změna zpátečního letu. Obvykle to chodí postupně.

0 Citovat

Mıchal napsal(a):

Nevím.

Tak volat na infolinku. Že jsi to chtěl změnit na TFS, ale už to nevidíš mezi možnostmi a že posledně to pod RAK bylo.

Neuspel jsem zatim se zmenou na TFS ani na chatu ani na infolince. 

0 Citovat

U mna to iste o zmene na TFS cez infolinku nechcu ani pocut a na chate si mi nikdy sam ziaden live agent neozval.

0