Ahoj všem cestovatelům,  chtěla jsem se zeptat, zda někdo ví, jak je to s letenkami zakoupenými teď u společnosti Wizzair.  Pokud si koupím letenku na červen a situace se nezlepší - tedy buď moje země, nebo cílová destinace budou stále uzavřeny a nebude možné letět, vrátí mi wizzair peníze, popřípadě vystaví mi voucher na budoucí lety? Nebo se už teď chrání nějakou klausulí , že nepojistí žádné budoucí lety, které se kvůli Koroně nebudou moci uskutečnit? Děkuji moc,   .

Wizzair - nově zakoupené lety v časech COVID

Založila ve fóru Letecké společnosti

Mne se to nakonec tehdy povedlo zmenit na chatu. Argumentoval jsem tim, ze driv ta moznost v pickeru na webu byla ale ted tam neni, ze to maji asi rozbity :-D

0 Citovat

Podle mé opakované zkušenosti na chatu neumí změnit nic jiného, než to, co si můžu změnit sám. Mykonos z Vídně nezměnili ani na Zakyntos. Ze prý jen Santorini, Mykonos a Atény. Na poznámku, ze ani do jedné destinace se už nelita, byla odpověď buď počkat, jestli se tam litat nezačne nebo refund a koupit za plnou palku znova… 🙄Žádného supervisora, který b y to schválil tam prý nemají… 
Tak jsem zkusil volat na českou linku, ale taky vydup - prý mohou řešit jen special assistance… a ani připojit me nemůže, musím si zavolat na placené číslo… 

Takze asi tak… 😟

0 Citovat

Ivo napsal(a):

Mne se to nakonec tehdy povedlo zmenit na chatu. Argumentoval jsem tim, ze driv ta moznost v pickeru na webu byla ale ted tam neni, ze to maji asi rozbity :-D

Nepomohla ani tato argumentacia... skusal som niekolkokrat a aj ked to dlhsie overovali a mal som pockat, tak vysledok bol rovnaky.

Vyzera to tak, ze uz maju alternativne destinacie fakt striktne dane ako na webe a nema zmysel to skusat cez support

0 Citovat

To vypadá, že nám zařízli naší oblíbenou disciplínu 😅

Pravda, změna Mallorky nebo Madridu na Tenerife asi jednoho dne musela skončit. Škoda.

0 Citovat

Mám otázku, dnes letíme s wizz do neapolu, žiadna odbavená batožina, môžeme ísť priamo ku gate alebo treba si nechať skontrolovať plf, greenpass na check-in? Ďakujem

0 Citovat

rovnou na gate

0 Citovat

[citace="mirjur "]

rovnou na gate

ďakujem

0 Citovat

Ahojte, prosím Vás, ja mám len jednu krátku a rýchlu otázku - služba wizz flex vracia späť v prípade zrušenia letu hodnotu len letenky alebo aj cenu za batožinu? Tzn. ak ma letenka s batožinou výjde 170 EUR a správny poplatok 20 EUR, vratia mi späť wizz kredity v hodnote 170 EUR? Alebo 170EUR - hodnota batožiny?

 

Ďakujem pekne :) 

0 Citovat

Měla by vracet i cenu ostatních přikoupených služeb, ale rozhodně nevrací cenu za Wizz Flex.

0 Citovat

Mıchal napsal(a):

Měla by vracet i cenu ostatních přikoupených služeb, ale rozhodně nevrací cenu za Wizz Flex.

 

To mi je jasné, ďakujem pekne :) 

0 Citovat

Sice už nesouvisí s covidem, ale kdo potřebuje prodloužit kredit, tak Wizz na zimní letový řád zapomněl/nabízí trasu Záporoží-Wroclav/Katowice.

 

0 Citovat

1smrk napsal(a):

[citace="bulva "]

[citace="niemandos_1"]

To jsem nevěděl, že je to za každý let. Ani mě to nenapadlo. Nikdy se mi to nestalo. Vždy jen jeden zpožděný  let. Tak to je o to zajímavější. Měl jsem dvě letenky zpáteční, takže 1600eček. To už se mi vyplatí se tím zabývat, i když to asi nedopadne. Ale nikdy nevíš že :-)).

Zdar, to je nahoda. Taky jsem mel letenky z Wizz do Aqaby a prave presne tohle resim. Kompenzace za let tam je jasna, z toho se nevyvliknou, ale zpatecni letenka mi technicky vychazi vic jak 14 dni od dne kdy mi dali vedet. Oba lety jsou ovsem pod stejnym booking number a dneska mi zenska na anglicky helpline rekla, ze to neberou jako dva samostatny single leg lety ale jako standartni zpatecni letenku. To by podle moji interpretace melo znamenat, ze kompenzace bude muset bejt i za zpatecni let. Oni tu linku zrusili uplne a ve dny kdy tam meli litat, tam Ryanair nelita, tudiz to neslo teoreticky ani prebukovat na jinou aerolinku. Oni musej platit kompenzaci pokazdy, kdyz te tam nedostanou do trech hodin od toho planovanyho originalniho pristani.  S Wizzair uz jsem nekolikrat  kompenzace resil. Lital jsem s nima 70 letu rocne. Budou se vykrucat, ale nakonec zaplati. Ty email odpovedi co pisou zpatky bejvavaly pekne manipulativni a zastrasujici. Proste se jim asi vyplati zamestnavat i psychologa, kterej vystrasi co nejvic lidi :)

[/citace]

Ahoj, muzes pls poradit jako postupovat ? Mam taky Aqabu 17.12. z Vidne, 4 obousmerne letenky.., mame to koupene pres Pelikana. Nikdy jsem kompenzaci neuplatnoval, protoze to mam pres Pelikana, nemam ani ucet u Wizzair. Dekuju za pomoc

[/citace]

 

 

 

Cau, tak se mi nakonec podarilo z Wizz vytahnout 400EUR za muj zrusenej let do Aqaby. Wizzair me samozrejme poslal do prdele a vymlouvali se na "COVID situation", ale napsal jsem na to Evropské spotřebitelské centrum. Napsal jsem jim toto kdyby to nekomu pomohlo

 

Dear European Consumer Centre,   Let me start with stating, that I already tried to take this up with my local ECC in Czech Republic, but they couldn't help. I am kindly asking for your help with the matter below.   Short description:   Wizzair refused to pay compensation for my two cancelled flights, which I was notified about  less  than 14 days before departure, claiming extraordinary circumstances caused the cancellations. However, they clearly cancelled the flights due to operational reasons, as they were to be flown on brand-new route from Vienna to Aqaba in Jordan, which they started advertise recently and subsequently cancelled the whole route and also all the flights in to the future, due to lack of passengers or change of company plans. Wizzair is trying to claim that COVID19 situation in Jordan caused the cancellations, but that can't be true, as in the same time Wizzair did not cancelled the flights to Amman (other destination in Jordan) and their competitors like Ryaniar also did not cancel any flights to Jordan in the same time. I have a lot of evidence proving this.   Based on the above details, I am seeking the fixed compensation from Wizzair for both flights as specified in EC 261/2004.   The details of the cancelled flights are as follows:   Booking reference: KYULTF Flight number: W62977 and W62978 Departure airport: Vienna International Airport, VIE Scheduled departure time: 21/12/2021 05:45 AM Arrival airport: Aqaba King Hussein International Airport, AQJ   AND   Flight number: W62978 Departure airport: Aqaba King Hussein International Airport, AQJ Scheduled departure time: 28/12/2021 11:10 AM Arrival airport: Vienna International Airport, VIE   Number of passengers: 1   I paid for the tickets with Wizzair credit, so no credit card or bank transfer used.   I am enclosing all the relevant paperwork and information, including the whole conversation with Wizzair's customer relations.   Don't hesitate to contact me, should you need anything else to take my case further.   Look forward to hear from you soon Best Regards"     Dneska prislo toto :)

dopravce Wizzair uznal Váš nárok na finanční kompenzaci € 400. Prosím, zašlete mi bankovní detaily Vašeho účtu v mezinárodním formátu, které maďarští kolegové předají dopravci za účelem převedení výše zmíněné částky. Je třeba zaslat: Jméno majitele účtu IBAN SWIFT/BIC Název banky Měna účtu

Předem děkuji za spolupráci. S pozdravem,

S pozdravem

  Mgr. Petra Tomsová

Evropské spotřebitelské centrum ČR při České obchodní inspekci 

Štěpánská 44, 110 00 Praha 1

www.evropskyspotrebitel.cz | facebook | twitter | youtube 

tel.: +420 296 366 155

0 Citovat

Dobrý den,

můžete, prosím, napsat email, na který jste psal tomu European Consumer Centre, zajímá mě, který to konkrétně je, když vím, že reagovali a zařídili, také řeším kompenzaci a náklady. Děkuji

0 Citovat

To by mě taky zajímalo. V textu se píše o tom, že české ECC nepomohlo a odpověď s výzvou k dodání čísla účtu přichází z českého ECC. 😊

0 Citovat

Taky me zajima email! :-)

0 Citovat

Taky mě to zajímá :-)

0 Citovat

Takže aj ja som absolvoval prvé kolo bitky o kompenzáciu u Wizzairu za zrušený let BCN -VIE. Od tých hajzlíkov mi prišiel presne na 30. deň nejaký hromadne generovaný mail so zamietnutím kompenzácie a výhovorkou na mimoriadne okolnosti, bez akéhokoľvek súvisu s mojím prípadom, len všeobecné bláboly. Podľa mňa moju sťažnosť nikto živý ani nevidel. Tak som poslal odpoveď, že to neakceptujem a žiadam presné zdôvodnenie mimoriadnych okolností, súvisiacich s mojím konkrétnym prípadom tak aby to bolo preskúmateľné príslušným spotrebiteľským orgánom. Počkám dva týždne a v treťom kroku sa obrátim na španielske spotrebiteľské centrum - tí majú žiadosť o kompenzáciu celkom prehľadne spracovanú on-line

0 Citovat

Přemýšlím, kde bude nejlepší to podat. V mém případě šlo o zrušené lety BTS-SOF a BOJ-VIE. V BTS nám dali papír, že šlo o zrušení z technických důvodů a v BOJ jsme samozřejmě nedostali nic, ale zřejmě šlo o závadu motoru, když to tvrdil sám kapitán.  Samozřejmě jsme dostali obecnou výmluvu na mimořádné okolnosti (já tedy v prvním případě nedostal nic, ale drahá polovička dostala odpověď, ve které oslovovali mě 😂, podávali jsme to každý zvlášť, abychom nemuseli řešit plnou moc). Před časem jsem se ptal českého ECC, jestli je poplatek za vyřízení kompenzace v souladu s unijní legislativou a odpověděli mi teprve, až jsem se jim po pár týdnech připomněl, že to předali maďarským kolegům, tak úplně nemám důvěru v jejich rychlost a v nějaké bulharské centrum nemám důvěru vůbec.

0 Citovat

@bulva 

Takže  jestli to chápu spravně, tak ti nakonec uznali jen let tam. No i tak super. Kam jsi to teda posílal? Jestli ti to nevadí, využiji  tvůj text. Jen to chci poslat stejně jako ty, protože pak bude větší jistota, že to projde bez  problémů., když ty jsi byl úspešný. Mám taky Aqabu jak víš. Já to ještě neřešil.

 

Díky

0 Citovat

J0x napsal(a):

To by mě taky zajímalo. V textu se píše o tom, že české ECC nepomohlo a odpověď s výzvou k dodání čísla účtu přichází z českého ECC. 😊

Psal jsem na ČOI ...spletl jsem se, ale asi to pochopili :) . Taky jsem psal Maďarskou ČOI . Možná teda pomohla kombinace toho všeho. 

To Evropsky spotrebytelsky centrum ma email:   eccnet-cz@ec.europa.eu

Muzete jim psat cesky ...sedi tam ta pani Tomsova.

0 Citovat

niemandos_1 napsal(a):

@bulva 

Takže  jestli to chápu spravně, tak ti nakonec uznali jen let tam. No i tak super. Kam jsi to teda posílal? Jestli ti to nevadí, využiji  tvůj text. Jen to chci poslat stejně jako ty, protože pak bude větší jistota, že to projde bez  problémů., když ty jsi byl úspešný. Mám taky Aqabu jak víš. Já to ještě neřešil.

 

Díky

 

Zdar, viz vyse. Psal jsem, respektive pouzival nejakej formular na madarskejch strankach....coz mela by Madarska COI. Kde to bylo uz si nepamatuju, ale to Evropsky spotrebitelsky centrum    eccnet-cz@ec.europa.eu    by melo stacit. Oni pak stejne psali, ze to predali madarskym kolegum, tudiz je to asi to samy jako to podavat na madarskejch strankach. Good Luck, klidne pouzij stejnej text. Vymlouvali se tentokrat dost nestastne takze by ti to melo vyjit.

0 Citovat

Díky moc.Jestli to vyjde, tak u mě máš tolik piv kolik vypiješ ( za večer) :-)

0 Citovat

Tak jsem se dnes konečně hecl a chtěl poslat tu žádost o kompenzaci. Na formulář WIZZu o kompenzaci se nemůžu dostat. Píše, že mám špatné heslo, což je samozřejmě blbost. Zkusil jsem tedy ty dvě adresy. co mi doporučil bulva (customerrelations.hu@wizzair.com a customerrelations.hu2@wizzair.com, ale vrátilo se mi to, že emailový server příjemce to odmítl ?? Zajímavé. Neporadí někdo, kam se mu to v poslední době podařilo poslat.

Jinak WIZZ se to snaží co nejvíc stížit. Když jsem se díval do historie letů, tak tam mám všechny a jak naschvál chybí jen ten do Aqaba, kde mám nárok na kompenzaci. To je náhodička. 

Díky za případná doporučení

 

EDIT: Tak jsem našel ještě mail od Michala a zatím to vypadá, že jim to přišlo.  

customerrelations8@customerservices.wizzair.com  
0 Citovat

Tento formulář? https://wizzair.com/cs-cz/inform...stiznosti/ Mně se tam přihlásit jde... teda ne, že by to zatím k něčemu bylo. Na 4 žádosti o kompenzaci, které jsme ve 2 lidech podali, odpověděli jenom na 3 a vždy se vymluvili na extraordinary circumstances a na naše nesouhlasné e-maily už nikdo neodpověděl (maily se nevrátily).

 

0 Citovat

U své žádosti, kde píšou, že zcela jistě bude zpracována do 30 dnů, mám už uplynulých přes 40 dnů. Vypadá to krásně surrealisticky.

0