Ahoj všem cestovatelům,  chtěla jsem se zeptat, zda někdo ví, jak je to s letenkami zakoupenými teď u společnosti Wizzair.  Pokud si koupím letenku na červen a situace se nezlepší - tedy buď moje země, nebo cílová destinace budou stále uzavřeny a nebude možné letět, vrátí mi wizzair peníze, popřípadě vystaví mi voucher na budoucí lety? Nebo se už teď chrání nějakou klausulí , že nepojistí žádné budoucí lety, které se kvůli Koroně nebudou moci uskutečnit? Děkuji moc,   .

Wizzair - nově zakoupené lety v časech COVID

Založila ve fóru Letecké společnosti

kobracek napsal(a):

Vratil vám za Larnaca - Londýn 120%? Mě jen 100%

Mal si len základný tarif, žiadne kufre a služby?

0 Citovat

BTS-LTN, BTS-SKP, KSC-LTN


snimka-obrazovky-2020-05-13-o-16-26-30.png

0 Citovat

Jen základní tarif

0 Citovat

Danieli, u mě to vyjde šul nul. Vydělávám si na no-show z důvodu koronavirových omezení vstupů, ačkoliv Wizz poletí ;)

Jednou to bude v červnu Tirana, kterou odletí beze mě, a podruhé v červenci Petrohrad.

0 Citovat

DimikUK napsal(a):


A zebrat o vyjezdni dolzku by to jsi tomu proletariatu pral taky? 

nikoliv, jako kvalitni sito by poslouzil obycejny IQ test.

0 Citovat

Mně to začíná připadat, že jsme se stali obětí FFP programu. Kupujeme lety, které nepotřebujeme a ani nechceme létat a sbíráme tím body, abychom mohli nakoupit víc nepotřebných letů 😁

0 Citovat

Je to jako v kasinu a až se jednou sekneš tak Wizzair bere vše.

0 Citovat

Právě proto se diverzifikuje. Nakoupit jednu linku pro několik osob a za několik desítek může jen moula. Proto mé obvykl

0 Citovat

Tak Slovensko už je taky zrušené, nejbližší let možný rezervovat 29. a zákaz letů v aktuální verzi platí do 28.5.

0 Citovat

Zbývá svatá spekulační trojice - Ukrajina, Polsko a Kypr. 

0 Citovat

Zvládne někdo pokořit Moldavsko? Lety mají už na 16.5., ale nepodařilo se mi dohledat oficiální zdroj, jestli zákaz končí nebo prodlužují. Na FB letiště je akorát, že Air Moldava prodlužuje uzemnění do 25.5. Např. Bergamo mají už na 18.5.

Makedonie bude zítra jednat - https://mia.mk/utre-sednica-na-s...ezbednost/

0 Citovat

Podle zprav z poradu "Prezident odpovida" neprodluzuji.

0 Citovat

Máme nový cíl, na poslední chvíli vydán 14 denní zákaz letů z Rumunska do rizikovych zemí


screenshot-20200515-002152-com-facebook-lite.jpg

0 Citovat

Tak z Bukurešti je toho opravdu hodně, některé linky dokonce mají naplánované i na dnešek nebo zítřek, ale mimo můj budget, tak jsem nakonec vzal 19.5. Bukurešť - Pisa


Díky za tip :)

0 Citovat

Jsou rychlí. Timisoaru-Barcelona 18.5. zrušeno v zombie stavu. Zbytek později ještě drží. Okno pro nákupy se rychle uzavírá. 

0 Citovat

Ani 30min po nakupe mam uz zrusene CLJ-BLQ a CLJ-ZAZ. Skoda, ze sa este hned neda vyplatit vyherny kredit a stihnut ho este na nezrusene lety reinvestovat :)

0 Citovat

Co dalsie? S systeme su stale zajtrajsie lety z/do KIV:  LTN, BCN, FMM, DTM.

0 Citovat

Ti prý otevírají. Třeba sledovat Makedonii.

0 Citovat

Bukurešť - Pisa stále v systému mají (mám koupeno 19,5.) a přitom do Itálie se lítat nesmí

0 Citovat

V systeme ano, ale je to (aj na dalsie datumy) oznacene ako "sold out"

0 Citovat

Zřejmě už prokoukli naše investování, takže to narychlo dají jako sold out a pak to postupně ruší, aby to nenakupovali spekulanti :D

0 Citovat

Nemyslím si. U nich bývá postup - sold-out > nemůžu udělat check-in > zrušeno v appce/nezrušeno na webu > zrušeno.

0 Citovat

Ano, už to vidím, v rezervačním systému ta moje Pisa sice stále má termín, ale nejde koupit ... již koupená rezervace zatím stále confirmed ... takže velmi brzo přijde zrušení letu.


Asi úplně to neprokoukli, respektive možná to už vědí, ale stále mají velké zpoždění oproti oficiálním stanoviskům zemí

0 Citovat

Až to konečně prokouknou, bude to skvělá zpráva pro obyčejného Frantu Cestovatele, co netuší, že když u nich vidí letenku s odletem např. za týden, že se nepoletí, koupí si to a pak se diví, že nikam neletí a peníze uvidí na sv. Dindy.

0 Citovat

EDIT: V Makedonii prodloužen nouzový stav o 14 dní. Letenky ale hned nekupovat - nejdřív ověřit, zda to má efekt i na uzavření letiště.

https://vesti.mk/

0