Ahoj všem cestovatelům,  chtěla jsem se zeptat, zda někdo ví, jak je to s letenkami zakoupenými teď u společnosti Wizzair.  Pokud si koupím letenku na červen a situace se nezlepší - tedy buď moje země, nebo cílová destinace budou stále uzavřeny a nebude možné letět, vrátí mi wizzair peníze, popřípadě vystaví mi voucher na budoucí lety? Nebo se už teď chrání nějakou klausulí , že nepojistí žádné budoucí lety, které se kvůli Koroně nebudou moci uskutečnit? Děkuji moc,   .

Wizzair - nově zakoupené lety v časech COVID

Založila ve fóru Letecké společnosti

máte někdo zkušenost se zrušením jen jedné letenky z několika? mám letenky pro 5 osob, let byl posunut a mám nárok na vrácení peněz (resp. kredit), jeden z 5 ale letět nemůže - je možné převést na kredit jen tu jednu letenku nebo se to prostě bere jako jeden balík? popřípadě, kde to řešit? díky

0 Citovat

telefonicky sa da 

00420 225 850 035

0 Citovat

zkusím.. díky

0 Citovat

Mam rezervaciu so znacnym posunom casu letu, ktoru som nepreletel a ani si nevybral zo ziadnych ponuknutych moznosti (accept/rebook/refund), nakolko som sa nedevel rozhodnut a na konci emailu o zmene je:

"If no option will be selected, 120% WIZZ credits will be automatically uploaded to your WIZZ account."

Takze som to nechal v klude tak, ze neskor uz len skontrolujem, ci ten kredit fakt nabehol, no nenabehol.... Skusil som aj zakaznicku linku a tam mi nevedeli pomoct, nakolko let s novym casom uz prebehol a odkazali ma na complaint formular, no ja som ziadny novy let neakceptoval, nenacheckoval, nepreletel...

Uz to bohuzial vidim na dotahovanie sa a vseobecne odpovede raz za 30 dni... teda do buducnosti, sa uz radsej nebudem spoliehat na to, co pisu v emailoch.

Mal niekto podobnu skusenost? Ak ano, ako ste sa dostali ku kreditu?

 

0 Citovat

Ahoj,

mám prosbu ohledně níže uvedeného postupu Wizzairu, zda s tím nemáte zkušenost.
V roce 2020 jsme opakovaně chtěli letět do několika destinací, leč to zhatil covid, souhlasili jsme s tím, že využijeme kredity pro budoucí lety. V roce 2021 manželka otěhotněla, nemohla objektivně létat a letos jsme se chtěli vrátit k cestování. Zjistili jsme však, že kredity expirovali 14 dní předtím, než jsme chtěli vybrat letenky. Napsali jsme na wizz, že žádáme o obnovení kreditu, neboť objektivně je nebylo možné využít. Odpověď přišla ve smyslu „sorry jako pozdě“. Loni se mi stalo něco podobného s FR a nebyl problém kredity obnovit.
Jde o 35 euro, takze nic hrozného, ale spíše mi jde o princip. Mám za to, že by měli vrátit tedy peníze podle EU legislativy, ale jsou to Maďaři a poslední dobou jsou na ně samé stížnosti.

V roce 2020 jsme byli solidární, nechtěli jsme zpět peníze, ale spokojili se s kredity a odpověď je nyní diplomaticky řečeno neproklientska.
Prosím o radu, jak dále postupovat, případně budu rád za jakoukoliv zkušenost či tip na argumentaci. Případně, zda to někdo řešil přes Evropské spotřebitelské centrum. 

Předem děkuji.

0 Citovat

@ Tomáš 37

Ahoj,

i když s Tebou soucítím, že jsi neplánovaně přišel o kredit a možnost cestovat s Wizzem levněji, tak tady (bohužel) úplně pochybení Wizzu nevidím. Měl jsi možnost zvolit hotovost nebo navýšený kredit o 20 %. Zvolil jsi to druhé, což mělo pro obě strany jistou formu výhody - pro Wizz jistý zisk, pro tebe levnější příští letenku.

Nemyslím to zle, ale tvůj osobní život žádnou aerolinku příliš nezajímá. Seš sám za sebe odpovědný a když to řeknu opravdu hloupě - pokud chceš (a) proletět kredit a zároveň (b) nechceš létat se ženou v těhotenství, nepořizuj si dítě.

V roce 2020 jsem přišel o 1100 CZK, protože Wizz nedokázal spárovat platbu na účet s letem (který později zrušili) a hádal jsem se s nimi měsíce. Bylo to k ničemu. Vím, že ty prachy už nikdy neuvidím.

Jiný případ - kamarádka měla kredit ještě z doby před Covidem, kdy nebyla omezená jeho platnost. Pak jí ho jednoho dne smazali, protože ho včas neproletěla (přes 300 EUR). Fakt vytrvale se hádala, ale aerolinka se odvolala na mail z poloviny roku 2020 (později jej dohledala), že veškerý kredit jí expiruje odteď za 2 roky.

Myslím, že v obou těchto situacích si lze kompenzaci nárokovat spíše než ve tvém případě.

Moje rada je, ušetří svou energii a hoď těch pár kaček za hlavu.

3 Citovat

Twe, ty mu dáváš... 

Já bych zkusil ještě jednou napsat stručně jasně, za to nic nedá. Třeba aspoň se nějaký voucher vymámí. Líná huba půl neštěstí. Když ne, měl bych aspoň pocit, že jsem udělal maximum.

4 Citovat

Danny.709 napsal(a):

@ Tomáš 37

Ahoj,

i když s Tebou soucítím, že jsi neplánovaně přišel o kredit a možnost cestovat s Wizzem levněji, tak tady (bohužel) úplně pochybení Wizzu nevidím. Měl jsi možnost zvolit hotovost nebo navýšený kredit o 20 %. Zvolil jsi to druhé, což mělo pro obě strany jistou formu výhody - pro Wizz jistý zisk, pro tebe levnější příští letenku.

Nemyslím to zle, ale tvůj osobní život žádnou aerolinku příliš nezajímá. Seš sám za sebe odpovědný a když to řeknu opravdu hloupě - pokud chceš (a) proletět kredit a zároveň (b) nechceš létat se ženou v těhotenství, nepořizuj si dítě.

V roce 2020 jsem přišel o 1100 CZK, protože Wizz nedokázal spárovat platbu na účet s letem (který později zrušili) a hádal jsem se s nimi měsíce. Bylo to k ničemu. Vím, že ty prachy už nikdy neuvidím.

Jiný případ - kamarádka měla kredit ještě z doby před Covidem, kdy nebyla omezená jeho platnost. Pak jí ho jednoho dne smazali, protože ho včas neproletěla (přes 300 EUR). Fakt vytrvale se hádala, ale aerolinka se odvolala na mail z poloviny roku 2020 (později jej dohledala), že veškerý kredit jí expiruje odteď za 2 roky.

Myslím, že v obou těchto situacích si lze kompenzaci nárokovat spíše než ve tvém případě.

Moje rada je, ušetří svou energii a hoď těch pár kaček za hlavu.

Ser na to, v životě přijdeš o víc.

0 Citovat

Tak Wizz dnes, dokonce 4 dny před uplynutím 30 dnů, poslal toto na moji žádost o kompenzaci za zrušený let do Akaby :-))

 

Thank you for contacting Wizz Air Customer Service Department.

Regarding your request, we have checked the reservation and seen that there was a commercial cancellation.

In such cases, we offer 3 options:

  • to rebook you penalty-free on the same or a comparable route operated by Wizz Air for the next date, but no later than 30 days after the original flight;
  • to receive the full value of your payment for the cancelled flight, plus 20% of the fare paid for the cancelled flight to the Wizz Account;
  • to refund the Total Fare paid for the cancelled flight and the return sector (including taxes and charges), we can send it to the card that was used to pay for this booking.

Actually, you have chosen to receive the full value of your payment for the cancelled flight, plus 20% of the fare paid for the cancelled flight to the Wizz Account

Unfortunately, we do not provide passengers with compensation due to Regulation 261/2004 for future flights.

If you have any further questions or proposals, do not hesitate to contact us.

 

 

0 Citovat

Míra drzosti Wizzu stoupá...

1 Citovat

Ahoj, mám dotaz na zkušenější cestovatele s Wizzair - někde jsem četla, že lze při rezervaci zaškrtnout (a zaplatit) variantu "sedět spolu", která vyjde o něco levněji než výběr konkrétních sedadel. Nemůžu to ale najít - je to tím, že ta možnost už neexistuje, nebo jsem jenom tak neschopná? 

0 Citovat

Zdravím, poradí někdo? Měli jsme zpoždění letu Budapest- Chania o 4,5 hodiny. Chci zažádat o kompenzaci 250Eur? Má to vůbec cenu žádat u Wizzairu? Zvažují to dát nějaké ,,vymahačské firmě,,. Před lety jsem žádal kompenzaci u Air France. Měli na stránkách formulář. Peníze do 14 dní na účtu. U Wizzair jsem žádný formulář nenašel. Ještě něco píšou o 50 Eurech za podání žádosti. Dík za rady. Aleš 

0 Citovat

Nejdřív to musíš zkusit u aerolinky. Je to podmínka další mediace nebo předání vymahačů. Když do 30 dnů se nevyjádří nebo to zamítnou, můžeš podnikat další kroky.

1 Citovat

A možná by bylo i dobré nepsat to sem 2x.

2 Citovat

Ahoj, omlouvam se za mozna hloupy dotaz, ale s wizzem ani stornem letu nemam zatim zadnou zkusenost, tak se radsi zeptam.

Chapu spravne, ze pokud poplatky za storno prevysuji puvodni cenu letenek, bude Wizz chtit doplatit ten rozdil? Tedy ne cena letenky + cena storna, ale jen storno - cena letenky?

Normalne bych storno vubec neresila a proste neodletela, ale chceme vyuzit pojisteni storna cesty a tam po nas chteji samozrejme doklad o zruseni letu.

Diky

0 Citovat

Nic doplácet nebudete. Zprávu kterou jste četla je od někoho docela poblázněného. 

1 Citovat

https://zdopravy.cz/dalsi-obet-p...ld-127484/

Wizz vesele prodává letenky na zimní i letní letový řád, kdo by potřebal prodloužit kredit nebo si o 20% přifouknout z nově vložených peněz.

0 Citovat

Dá se na účtu Wizz stáhnout historie kreditů? Vidím posledních pár měsíců, možná max tento rok? Chci zkontrolovat platnost starších kreditů 

0 Citovat

Díky APF jsem dostal od Wizzu kompenzaci za zrušený let z července včetně nákladů na náhradní dopravu.

1 Citovat

Zdravím má někdo tuto zkušenost. Zažádal jsem o kompenzaci za zpožděný let.

V reklamaci stojí toto:

Probíhá platba

Byla zahájena platba ve váš prospěch.
Upozorňujeme, že může trvat až několik pracovních dnů, než se poukázaná částka zobrazí na vašem účtu, a to v závislosti na bankovních službách a jejich možnostech.
Pokud však od okamžiku zahájení platby uplynulo více než sedm pracovních dnů, aniž byste platbu obdrželi, nejprve transakci ověřte u své banky a až poté nás informujte.

 

10 ní a pořád nic. Díky za případné zkušenosti. Aleš

0 Citovat

Tak dnes ve 3 ráno SMS že náš zpáteční let v 9 ráno z Lyonu do Krakova zrušen. Na letišti wizzair nikde není...v aplikaci jen rebook za 4 dny..volano na linku wizzu..nejdříve zkusili hledat let ale že nic není..středa..našli jsme sami na zítra z Nice do Krakova. Na lince nám to sami přehodili a prý zaplatí TGV do nice a hotel. Tak jsem dost zvědavý..ale přístup Wizzu hrozný..zrušili jsme vám let a starej se! Máte někdo zkušenost s náhradou za obcerstveni? A za kolik třeba může být? Stejně tak objednání hotelu? Všude se píše přiměřeně.. 

Jo a jen zjištění u pojistek ke kartě u ČSOB premium a erste premiere-pojištění je na zpoždění letu.. u zrušení neplatí! 

0 Citovat

Ahoj,

potřebuji poradit. Letíme s WizzAir do Abu Dhabi z Katowic. Máte zkušennosti... co chtějí aktuálně při odletu prokázat kvuli Covidu? Dospělí máme očkování 2 dávky, děti nemají očkování. Děti by snad neměly mít povinnost PCR testu před  odletem do 16 let. předem děkuji

0 Citovat

Ahoj, koukám, že Wizz zrušil od listopadu Praha-Palermo.. chvilku jsem se radoval, že to přehodím v příštím létě na lepší termín na Catanii, ale tam to mají nějaký divný - v kalendáři jdou vidět ty dny, které to má do Catanie letět, ale když si ten den rozkliknete, tak ty lety nejsou k dispozici. Znamená to, že tu linku zruší taky? :( 

1 Citovat

Taky jsem měla koupené Palermo, ale bohuzel me nejak nelákají destinace, co nabízejí (Catanie, Řím, Neapol) a na Vídeň to hodit nejde. Takže asi budu rušit úplně. Spíš mi jde o to, že mi změnili Krétu, což mi jako nevadí, aspon si hodím kdyžtak lepší termín, ale přemýšela jsem, že bych to hodila na Zakynthos nebo Corfu, ale nenabízí to (z Vídně jen Kréta a pak z Budapeště Atény, Santorini, Kréta), myslíte, že má cenu jim někam psát, že bych chtěla jiný ostrov z Vídně, který nenabízí ve změně letu, ale normálně tam lítají?

1 Citovat

No zkusit to můžeš, ale moje zkušenost z jara je následující: zrušen Mykonos z Vídně, alternativy byly 3 nebo 4, ale všechny byly bez letů (zrušeny ve stejné vlně). Chtěl jsem změnit na Zakynthos, což ještě s Rhodosem zůstalo lítáno, ale ani po mnoha chatech a hovorech s mnoha různými agenty nebyla vůle změnit na cokoli jiného, než byly alternativy, takže vlastně vůbec na nic… pokud chci něco jiného, musím požádat o refund a booknout znova…

0