Ahoj všem cestovatelům,  chtěla jsem se zeptat, zda někdo ví, jak je to s letenkami zakoupenými teď u společnosti Wizzair.  Pokud si koupím letenku na červen a situace se nezlepší - tedy buď moje země, nebo cílová destinace budou stále uzavřeny a nebude možné letět, vrátí mi wizzair peníze, popřípadě vystaví mi voucher na budoucí lety? Nebo se už teď chrání nějakou klausulí , že nepojistí žádné budoucí lety, které se kvůli Koroně nebudou moci uskutečnit? Děkuji moc,   .

Wizzair - nově zakoupené lety v časech COVID

Založila ve fóru Letecké společnosti

Co třeba OHD-MXP  31.5. ?

0 Citovat

Dámy a pánové, Kypr! Do 8.6. by mělo být bezpečné bookovat jakýkoliv let.

https://www.novinky.cz/ekonomika...r-40325106

0 Citovat

Michal: Trochu bych to upřesnil, od 9.6. můžou přijet občané jen cca 10 zemí, ale co je důležitější od 20.6. dalších pár zemí vč, Polska a Česka.... Takže investování  LCA do 19.6. by mělo být v pohodě

Edit Sorry nepřečetl jsem odkaz...

0 Citovat

Já jsem šel až ke zdroji. Bezpečné to je jen u odletu do 8.6. včetně. Poté již otevírají znovu letiště. Létat se bude moct i z těch ostatních zemí, ale jejich občané ne, pouze Kypřané. Což Wizzu nebrání v tom tam létat s prázdnými letadly.

"Pro země, které  nejsou  kdykoli zařazeny do těchto dvou kategorií, budou povoleny lety do Kyperské republiky, pouze s cestujícími, kteří jsou kyperskými občany, kteří mají legální pobyt na Kypru, a osobami, kterým bude uděleno zvláštní povolení." (překlad přes G Translate)

https://www.pio.gov.cy/ανακ?...l?id=13878

0 Citovat

tak jsem koupil Larnaca - Luton ... Británie bude zakázaná ještě delší dobu podle všeho https://www.france24.com/en/2020...conditions

0 Citovat

Zkoušel jste někdo u call centra Wizz telefonicky posunout letenky nad rámec 60 dní?  Dvakrát už mi zrušili let, tak by mohli vyjít vstříc. Navíc když bych to potřeboval na období po prázdninách. Nerad bych se vzdával možnosti letět za pakatel, kredit v tomto případě nic neřeší.

0 Citovat

Wizzair otvára nové destinácie z VIE a BUD a KTW uvidíme aké budú ceny:

Nové letecké linky z Viedne:

    Rodos od 2. 7. 2020 (2x týždenne)
    Heraklion od 2. 7. 2020 (2x týždenne)
    Zakynthos od 4. 7. 2020 (2x týždenne)
    Burgas od 3. 7. 2020 (2x týždenne)
    Constanta (rumunské pobrežie) od 3. 7. 2020 (2x týždenne)
    Marakéš od 27. 10. 2020 (2x týždenne)
    Brusel od 1. 7. 2020 (5x týždenne)
    Talin od 2. 7. 2020 (3x týždenne)

Nová letecká linka z Budapešti:

    Abu Dhabi z Budapešti od 13. 7. 2020 (2x týždenne)


Nová letecká linka z Katovíc:

    Abu Dhabi z Katovíc od 15. 9. 2020 (2x týždenne)

0 Citovat

Ten Burgas jsem koupil v úterý na konec července za 60 € zpáteční, tak snad se podaří odletět.

0 Citovat

Constanta je super. Rumunské pobřeží  a "Zlatá Mamaia" se v podstatě neliší od bulharských resortů. Je tam velký potenciál.

0 Citovat

Eurocontrol:

Moldova     State of emergency (17/3-15/5). Partial lockdown (24/3). Borders closed (17/3). No regular scheduled/charter pax flights (25/3-31/5 extended -30/6). No foreign pax (with exceptions) -31/5, extended -30/6. Self-isolation for all travellers who stayed in high-risk areas.

V kalendáří zase Wizz láká ovečky např. na VIE-KIV Jun 16 za 19.99 €.

0 Citovat

Larnaca - Luton 1.6. už přišel rušící email, takže Kypr už je asi zase vyřazen mimo provoz, respektive koukám, že tenhle Luton mají ke koupi od 9.6. (což je první den, kdy se může lítat, ale jen pro vybrané občany), britové mají mít zákaz mnohem delší, ale osobně to riskovat nebudu, třeba je v londýně hodně kypřanů a jiných povolených národností, že by některé lety i tak možná mohli letět

0 Citovat

Michal napsal(a):

Eurocontrol:

Moldova     State of emergency (17/3-15/5). Partial lockdown (24/3). Borders closed (17/3). No regular scheduled/charter pax flights (25/3-31/5 extended -30/6). No foreign pax (with exceptions) -31/5, extended -30/6. Self-isolation for all travellers who stayed in high-risk areas.

V kalendáří zase Wizz láká ovečky např. na VIE-KIV Jun 16 za 19.99 €.

dobré ceny má i Turín z Moldavska a Itálie je snad ještě méně pravděpodobná než Rakousko

0 Citovat

Já do toho nepůjdu. Podle všeho jsem dohledal oficiální dokument a v něm se píše o závislosti na epidemiologické situaci. http://www.caa.md/files/2020_05/1465.pdf

0 Citovat

Investice do/z Rumunska do rizikových zemí mohou pokračovat https://www.imperatortravel.ro/2...57#respond

0 Citovat

Omluva,  na stránkách jsem si spletl June s July a už jsem málem kupoval :D  

0 Citovat

Nějaký investiční tip na dnešek?

0 Citovat

Čekat, jestli Slováci prodlouží ban... 

0 Citovat

Zo Slovenska budú povolené iba súkromné lety do 20 osôb.  Len oficiálne ešte nie je dokedy.

0 Citovat

kobracek napsal(a):

Nějaký investiční tip na dnešek?


Nedeľný Luton za 70€ z BTS
0 Citovat

torpy68 napsal(a):

Zo Slovenska budú povolené iba súkromné lety do 20 osôb.  Len oficiálne ešte nie je dokedy.


Matovič je veľmi opatrný, takže sa asi ešte dlho nebude lietať. Treba sledovať jeho vyhlásenia. Robí ich väčšinou v pondelok.
0 Citovat

Máte k tomu nějaký zdroj?

Nerad bych přišel od 70 euro

0 Citovat

Oficiálne stanovisko zo stránky letiska BTS:

Pravidelné lety sú na Letisku M. R. Štefánika od 13. marca 2020 zakázané Ústredným krízovým štábom do odvolania, pričom zákaz je aktualizovaný štátnymi inštitúciami každých 14 dní, aktuálne platí do 28. mája 2020. V tomto termíne sa lety neuskutočnia. Nemožno vylúčiť predĺženie zákazu o ďalších 14 dní. Presný dátum spustenia letovej prevádzky pre civilné lety nie je známy. Ryanair začne prevádzkovať lety najskôr v júli. O ďalšom postupe bude cestujúcich informovať letecká spoločnosť.

0 Citovat

Právě. Já to chápu tak, že končí 28.5., pokud nebude prodlouženo. 

0 Citovat

nekonci, som teraz pocuval spravy v radiu a zatial sa maximalne otvoria chartre a to do 20 ludi :D a ked sa obnovi tak opat maximalne len do tych krajin, kde to je "safe" - V4 plus chorvatsko, svajciarsko, slovinsko...

0 Citovat

12:41 Od piatka by sa mohlo s určitými obmedzeniami obnoviť vykonávanie letov v rámci obchodnej leteckej dopravy. Ministerstvo dopravy a výstavby pripravilo návrh s týmto cieľom. Konečné rozhodnutie však určí až ústredný krízový štáb.

"V prvej fáze ide o nepravidelnú (tzv. charterovú) obchodnú leteckú dopravu lietadlami s kapacitou do 20 cestujúcich pre slovenských občanov. V tomto prípade by malo ísť o osoby s trvalým alebo prechodným pobytom na území Slovenskej republiky a tieto lety by bolo možné vykonať medzi územím Slovenskej republiky a územím Maďarska, Poľska, Českej republiky, Rakúska, Slovinska, Chorvátska, Nemecka alebo Švajčiarska," priblížil odbor komunikácie ministerstva.

Zákaz civilných letov na Slovensku v súčasnosti platí do 28. mája.

Čítajte viac: https://domov.sme.sk/c/22413049/...-2020.html

0