Ahoj všem cestovatelům,  chtěla jsem se zeptat, zda někdo ví, jak je to s letenkami zakoupenými teď u společnosti Wizzair.  Pokud si koupím letenku na červen a situace se nezlepší - tedy buď moje země, nebo cílová destinace budou stále uzavřeny a nebude možné letět, vrátí mi wizzair peníze, popřípadě vystaví mi voucher na budoucí lety? Nebo se už teď chrání nějakou klausulí , že nepojistí žádné budoucí lety, které se kvůli Koroně nebudou moci uskutečnit? Děkuji moc,   .

Wizzair - nově zakoupené lety v časech COVID

Založila ve fóru Letecké společnosti

Michal napsal(a):

Ještě jiný nápad - když vezmu jedno z těch dvou dražších fare, počítá se to z něho nebo jen z basicu?

iba z basicu..

0 Citovat

Podle mě wizz vypnul záměrně VIE-IEV už včera kvůli akci za 10E, aby nemusel  za červen nic vracet...

0 Citovat

Tak Malta-Skopje konečně zrušeno. 

0 Citovat

Nějaké dobré tipy na poslední kolo? Malta už je refundovaná.

Makedonie má ban do 13.6., ale vypadá to, že nás Wizz už předběhl :) Do 23.6. jsou všechny lety sold-out. Rumuni svůj parciální ban mají do 16.6.

0 Citovat

Ja mam IEV-ATH, LTN-LWO. A veril bych jeste BUD-NQZ. Ale vse s wizz flex, uz je to asi loterie. Ty atheny z kyjeva by mely byt tutovka dle toho, co posilal Tonic. 

0 Citovat

Dnes zrušen let VIE-AGP s datem odletu 22.6. Protože je to méně než 14 dnů před odletem a nejsou žádné výjimečné okolnosti, mám nárok na 250 EUR, že ano?

0 Citovat

Budou se kroutit protože covid a budeš muset k soudu.

Krom toho Wizz má v podmínkách poplatek za neúspěšnou žádost o kompenzaci (cca 40-50 €), jestli mě paměť neklame. 

0 Citovat

Michal napsal(a):

Budou se kroutit protože covid a budeš muset k soudu.

Krom toho Wizz má v podmínkách poplatek za neúspěšnou žádost o kompenzaci (cca 40-50 €), jestli mě paměť neklame. 


Ano, mají tam poplatek 50 EUR na osobu. Beru to tak, že žádná omezení Covid již nejsou - odlety a přílety ve Vídni i Malaze jsou povoleny. Mám v tom 10 letenek, to je 2500 EUR kompenzace, to už se vyplatí soudit...:)

0 Citovat

Ivo napsal(a):

Ja mam IEV-ATH, LTN-LWO. A veril bych jeste BUD-NQZ. Ale vse s wizz flex, uz je to asi loterie. Ty atheny z kyjeva by mely byt tutovka dle toho, co posilal Tonic. 

Takze ak to zrusia vratia aj ten poplatok za wizz flex a ak to nahodou poleti, tak to zrusim sam na poslednu chvilu a teda pridem len o ten poplatok maximalne?

0 Citovat

Presne tak, indierock. 

0 Citovat

neviete niekto dokedy ma Moldavsko (Kišniev KIV ) zákaz letov?


Vďaka
0 Citovat

Mělo je obnovovat někdy od 14.6. ;)

0 Citovat

petr napsal(a):


Ano, mají tam poplatek 50 EUR na osobu. Beru to tak, že žádná omezení Covid již nejsou - odlety a přílety ve Vídni i Malaze jsou povoleny. Mám v tom 10 letenek, to je 2500 EUR kompenzace, to už se vyplatí soudit...:)

Nedovedu si predstavit, ze by ti to jakykoliv soud nekvalifikoval jako bezduvodne obohacovani. Protoze umysl proletet vsech 10 letenek tam urcite nebyl. 

0 Citovat

Ahoj lidi, může mi někdo prosím vysvětlit, jestli byl můj let zrušen, nebo ne? Přišel mi včera mail od Wizz Airu o zrušení letu Vídeň - Porto 24.6. , ale když se přihlásím tak v itineráři vidím "new outbound flight details". Ten "novej" let je úplně stejnej jako ten starej... 

Screenshot zde: https://imgur.com/YG204I5

Je to můj první let z Wizz Airem, tak v tom mám trošku guláš. 

Děkuju. 



0 Citovat

Ondrab napsal(a):

Nedovedu si predstavit, ze by ti to jakykoliv soud nekvalifikoval jako bezduvodne obohacovani. Protoze umysl proletet vsech 10 letenek tam urcite nebyl. 


Úmysl proletět tam naopak byl :) Vsadil jsem na to, že Španělsko pustí turisty do země také od 15.6, nikoliv až od 1.7. Nicméně tato skutečnost nemá žádný vztah k letu samotnému. Na lety se žádné restrikce nevztahují a rozhodnutí jej zrušit bylo čistě z vůle Wizzair - neprodali dost letenek. Například Budapešť - Malaga dnes Wizzair poletí.

0 Citovat

petr napsal(a):


Úmysl proletět tam naopak byl :) Vsadil jsem na to, že Španělsko pustí turisty do země také od 15.6, nikoliv až od 1.7. Nicméně tato skutečnost nemá žádný vztah k letu samotnému. Na lety se žádné restrikce nevztahují a rozhodnutí jej zrušit bylo čistě z vůle Wizzair - neprodali dost letenek. Například Budapešť - Malaga dnes Wizzair poletí.

Takze Vas bylo opravdu 10 lidi, co jste chteli letet v cervnu do Malagy?

0 Citovat

to @Michal


Odkial mas info ze Moldavsko otvorí od 14.06?


na webe VCZ je toto:

3. DOPRAVA:

Na dobu do 30. 6. 2020 došlo k pozastavení mezinárodní pravidelné  letecké dopravy. Od 26.5. začaly fungovat některé  mezinárodní autobusové nebo vlakové spoje.

0 Citovat

Např. Z eurokontrolu. Původně to bylo do konce června, ale pak to zkrátili. Však tu půlka přispěvatelů z tohoto topicu z toho měla bobky, protože nakoupila letenky z Kisineva na druhou půlku měsíce, protože to pak zkrátili. 

0 Citovat

petr napsal(a):

Dnes zrušen let VIE-AGP s datem odletu 22.6. Protože je to méně než 14 dnů před odletem a nejsou žádné výjimečné okolnosti, mám nárok na 250 EUR, že ano?

Te zklamu, ale pokud W6 uvedla COVID-19, která je v jednom krásném paragrafu EU komise z Dubna (Aktualizované) uvedena jako příčina rušení, tak nedostaneš nic. Takhle jsem se hádal s OE tři měsíce a posílal jsem i citace apod 261... ale je tam někde v tom zakomponována věta o COVID-19, takže zkusit to můžeš, ale velké naděje si nedělej. Navíc WHO podle mě ještě nezrusili status pandemie. (Pokud se nepletu). 

0 Citovat

https://www.theguardian.com/trav...ry-reopens

Plno moznosti na 120% kredit :-)

London Luton (LTN) - Athens (ATH)
Mala by to byt tutovka. Co myslite?

0 Citovat

Vsazeno 28 € na ATH-LTN. Opačný směr bych sice dal taky, ale má to nesmyslně vysoké částky a ty už nebudou ani v base fare.

Bohužel jsem nedohledal nějaký OFICIÁLNÍ řecký zdroj, ať už v angličtině nebo řecky (s překladačem se to dá taky), abych zjistil, co vlastně vláda schválila. Pokud bude a bude s pozitivním výsledkem, přileju víc.

0 Citovat

Našel jsem to i na Řeckém webu 

https://www.ethnos.gr/politiki/1...-toyrismos

0 Citovat

Ondrab napsal(a):

Takze Vas bylo opravdu 10 lidi, co jste chteli letet v cervnu do Malagy?

Ano, náhrada za zrušenou Sicílii. 

0 Citovat

Roiman4 napsal(a):

Te zklamu, ale pokud W6 uvedla COVID-19, která je v jednom krásném paragrafu EU komise z Dubna (Aktualizované) uvedena jako příčina rušení, tak nedostaneš nic. Takhle jsem se hádal s OE tři měsíce a posílal jsem i citace apod 261... ale je tam někde v tom zakomponována věta o COVID-19, takže zkusit to můžeš, ale velké naděje si nedělej. Navíc WHO podle mě ještě nezrusili status pandemie. (Pokud se nepletu). 

Uvidíme, dnes BUD-AGP normálně letěl. Každopádně to bude boj :)

0 Citovat

Diky, zainvestovano. 

0