Ahoj všem cestovatelům,  chtěla jsem se zeptat, zda někdo ví, jak je to s letenkami zakoupenými teď u společnosti Wizzair.  Pokud si koupím letenku na červen a situace se nezlepší - tedy buď moje země, nebo cílová destinace budou stále uzavřeny a nebude možné letět, vrátí mi wizzair peníze, popřípadě vystaví mi voucher na budoucí lety? Nebo se už teď chrání nějakou klausulí , že nepojistí žádné budoucí lety, které se kvůli Koroně nebudou moci uskutečnit? Děkuji moc,   .

Wizzair - nově zakoupené lety v časech COVID

Založila ve fóru Letecké společnosti

Trosku me znervoznuje, ze wizz stale nezrusil IEV-ATH ani LTN-LWO na 16.6. Ty Atheny by nemely projit ani z Kyjeva. Ten Lvov to asi poleti nakonec tipuju.. 

0 Citovat

No, v těch zprávách ale je jen o omezeních pro lety z E, I, NL a prodloužení banu z/do UK a TR. O Ukrajině tam nic není. Řecké nařízení UA tak nejspíš už povolují. Jen podle ukrajinské strany má být Řecko později.

0 Citovat

Potvrzeno z GR ministerstva cest.ruchu:

http://www.mintour.gov.gr/PressR...5-ioynioy

Ukrajiny se nebojím-, je to jasně uvedeno 

viz.:https://galka.if.ua/uryad-vidkri...-v-aeropo/

0 Citovat

Tak to vypada jen na LTN-LWO, ze bude treba sahnout na wizz flex..

0 Citovat

Myslite, ze budu zrusene do 30.6 oba smery (LTN - ATH, ATH - LTN)?
Alebo iba LTN - ATH?

0 Citovat

Ivo napsal(a):

Tak to vypada jen na LTN-LWO, ze bude treba sahnout na wizz flex..

Opravdu poletí?

0 Citovat

benq212 napsal(a):

Myslite, ze budu zrusene do 30.6 oba smery (LTN - ATH, ATH - LTN)?
Alebo iba LTN - ATH?

Aj ked preklad clanku z ministerstva hovori o letoch “from UK”, tak myslim, ze sa nic nezmeni na tom, ako to bolo doteraz, ze let na LTN neletel, nakolko by najprv muselo z  LTN priletiet prazdne lietadlo (ak vobec su povolene taleko prazdne prelety)  a nasledne robit rotaciu naspat ATH-LTN. 

Takze sam som do toho vrazil posledny cely kredit (aj bez wizz flex), tak verim, ze toto uz nema sancu dopadnut na “moldavsky sposob”.


0 Citovat

indierock napsal(a):

Takze sam som do toho vrazil posledny cely kredit (aj bez wizz flex), tak verim, ze toto uz nema sancu dopadnut na “moldavsky sposob”.


Taky zbytek kreditu bez Wizz Flex. :-)

0 Citovat

Pokud si mám dovolit zavěštit, tak Bukurešť-Londýn se od 16.6. nebude létat na dalších 14 dní. 

0 Citovat

Do kdy nejpozdeji cekate na zruseni letu zo strany wizzair nez sahnete po wizz flex? Stalo se vam, ze wizzair zrusil let aj tesne napr. 5hodin pred odletom? Resp. pride email aj takto tesne, alebo to kontrolujete nekde jinde?

0 Citovat

ATH - LTN už ukazuje sold out.

0 Citovat

mrisoska napsal(a):

ATH - LTN už ukazuje sold out.

Taky to může znamenat, že jsme jim už vykoupili celé letadlo... 😁

0 Citovat

Je to sold-out az do konce cervna, tzn. zruseny. LTN-LWO a IEV-ATH porad drzi.

0 Citovat

Další můj soukromý tip je Bukurešť-Lisabon. Řada zemi nově řadí Portugalsko mezi nejrizikovější skupinu a třeba z Vídně tam Wizzair sám od sebe přerušil lety. Co na to opatrní Rumuni? 

0 Citovat

Koupil jsem s Wizz Flex let, kterej chci proletět. Posunuli ho o den, což mi nevyhovuje, takže klasická nabídka voucher a rebooking. Když si vyberu jinej let, tak by mi měl Wizz Flex logicky zůstat, ale bude to tak?


EDIT: Proklikal jsem se v rebookingu dál a Wizz Flex je automaticky v košíku. 👍

0 Citovat

A ktore pravidlo ma teraz prednost? Mas to +60 dni bez doplatku, alebo sa bere ,ze mas wizz flex, tak budes doplacat rozdiel? Tiez mam taky let a spolieham casom na zmenu ... malo by to byt 60 dni bez doplatku (zmena z ich strany), ale vo Wizze su teraz zjavne kreativni (wizz flex za 1€), tak mozu byt aj pri rebookingu ...

0 Citovat

@voughne původní let Budapešť - Malta. Na výběr bez doplatku kromě těchto je ještě Neapol a Sicílie. A tyto 3 stejný destinace i z Vídně. 

You can re-book onto another flight operated by us on the same or, if necessary, on a comparable route within 14 days before or 60 days after the scheduled date of departure of the original flight (subject to availability of seats). If you wish to change your choice, you may do so according to the general rules and by paying the relevant change/service fee.

14 dní před a 60 dní po skutečně platí. V kalendáři jsou ostatní data šedou barvou a nejdou vybrat. Co se týká doplatku, tak jsem zkusil let VIE-CTA, kterej je 2x tak drahej a mám tam doplatek 0. Takže dobrá služba. Za 1€ bych to kupoval naprosto vždy :)

0 Citovat

Jde to rychle, pánové.

Edit: aha, tak jen do 17.6. 

18.6. Zatím drží 😀


screenshot-20200614-180802-com-wizzair-wizzairapp.jpg

0 Citovat

Ten kredit mi pripíšu automaticky 17.6. za ten zrušený let ATH -LTN? alebo musim niečo potvrdiť? 

0 Citovat

Ne, musíš se přihlásit do profilu a vybrat, jestli zrušit nebo rebook.

0 Citovat

Jsem zvědavý. Takovéhle šachy neznám. Že by to šlo znovu do prodeje? :D


w.png

0 Citovat

Já tam vidím SOLD OUT... 

0 Citovat

Časem znovu do prodeje, protože přes změnou to bylo no flight a sold-out. Teď je tam cena a sold-out, ale první tři dny komplet zrušené. To neznám 😀

0 Citovat

Ridder napsal(a):

@voughne původní let Budapešť - Malta. Na výběr bez doplatku kromě těchto je ještě Neapol a Sicílie. A tyto 3 stejný destinace i z Vídně. 

You can re-book onto another flight operated by us on the same or, if necessary, on a comparable route within 14 days before or 60 days after the scheduled date of departure of the original flight (subject to availability of seats). If you wish to change your choice, you may do so according to the general rules and by paying the relevant change/service fee.

14 dní před a 60 dní po skutečně platí. V kalendáři jsou ostatní data šedou barvou a nejdou vybrat. Co se týká doplatku, tak jsem zkusil let VIE-CTA, kterej je 2x tak drahej a mám tam doplatek 0. Takže dobrá služba. Za 1€ bych to kupoval naprosto vždy :)


Super, takze plati pravidlo +60 dni a wizz flex ostava ako sluzba, a teda aj po rebookingu to mozem stornovat dobrovolne sam. Ten let s wizz flexom mam z Debrecinu na Larnacu cez velku noc za 17,8e RT, tak hadam to zlikviduju a presun na Budapest, lebo Debrecin je nejake vadne letisko s parkovnym skoro 3x drahsim .

Som nedavno rebookoval ten Rhodos a mal som moznost zmeny na Kretu a Ateny,  este mi tam do toho priplietli Vieden. Predvcerom sme kupili Vieden - Zakyntos, hodila by sa mi zmena na Budapest a mozno Corfu :D , ale berem co je ... chut ist k moru je silnejsia ako nechut z 8h cesty na viedenske letisko.

0 Citovat

Co momentalne so ziskanym kreditom z ATH-LTN? Ci len to, co sa tu spominalo tento vikend (plus s wizz flex poistenim)?

0