Ahoj všem cestovatelům,  chtěla jsem se zeptat, zda někdo ví, jak je to s letenkami zakoupenými teď u společnosti Wizzair.  Pokud si koupím letenku na červen a situace se nezlepší - tedy buď moje země, nebo cílová destinace budou stále uzavřeny a nebude možné letět, vrátí mi wizzair peníze, popřípadě vystaví mi voucher na budoucí lety? Nebo se už teď chrání nějakou klausulí , že nepojistí žádné budoucí lety, které se kvůli Koroně nebudou moci uskutečnit? Děkuji moc,   .

Wizzair - nově zakoupené lety v časech COVID

Založila ve fóru Letecké společnosti

DimikUK napsal(a):


Jsi tak naivni nebo tak hloupej?

A ty jsi zase tak chytrý 

0 Citovat

floodland napsal(a):


https://simpleflying.com/eu-airl...t-refunds/



Ako si stoja aerolinky som tu uz niekde tiez daval link, ale ohladom tej Lufthansy

https://www.fly4free.pl/za-ten-k...-przepisy/

0 Citovat

voughne napsal(a):

"Coinneach napsal(a)  - Coronavirsu Zachovajte paniku

Toto vlákno opouštím, jelikož jsem z něj hodně zklamaný. Připadám si tady jako na Novinkách nebo Parlamentních listech. "

Týká se to pořád koronaviru.

0 Citovat

DimikUK napsal(a):


Takze hloupej.

Jen v případě sporů spotřebitel - firma obvykle bývám na straně spotřebitelů. To, že je v nějakém odvětví krize, není validním důvodem to dávat (neoprávněně) sežrat spotřebitelům a už vůbec nechápu, jak to někteří dokáží obhajovat na cestovatelském fóru.

To, jak by něco mělo fungovat a jak v reálu funguje, bývají dvě odlišné věci. O tom žádná. Ale to neznamená, že je to tak dobře. Z hlediska těch firem je to dost krátkodobé a naivní řešení. Zejména když o týden později budou škemrat o statní pomoc. Milióny dotčených Evropanů pak budou skákat radostí, že jim budou platit podruhé ;)

Např. ono by jim i dost lidí přistoupilo na vouchery, kdyby z nich nekoukaly jen problémy - pokryje jen část nové letenky, expiruje ještě v době pandemie, nedá se někomu darovat, nevyužitá částka propadá, není pojištěný proti úpadku (koneckonců to ani letenky) apod.

Jakou mi dáš nálepku - naivní, hloupý, chytrý, pragmatický, cynický - mi je upřímně jedno. Čest 🤘

0 Citovat

Michal napsal(a):

@floodland: Tak jednoduché to není. Prodávat letenky, u kterých už teď tušíš, že je pasažéři na 99% nebudou moct proletět je značně neetické.

A on někdo drží těm lidem pistoli u hlavy, aby si kupovali letenky teď , kdy je naprosto zřejmé, že konec restrikcí je téměř nemožné predikovat?

0 Citovat

Jarda napsal(a):

Týká se to pořád koronaviru.


Pointa toho co som citoval bola ,ze nikde nenapisal, ze odchadza z cestujlevne, alebo mi uslo nejake ine vlakno? Tak, ci onak doteraz si sa mi javil ako slusne reagujuci, ale s dnesnym "saskom" uz o tom zacinam pochybovat. Chapem ,ze korona lezie ludom na nervy, ale tolko napadania a kadejakych urazok co sa tu poslednu dobu vyskytuje ...

0 Citovat

@voughne: On napsal, že se lidé na cestujlevne chovají jako kreténi. Předtím psal něco o tom, že to tady je jako na parlamentních listech, což je podle mě ještě horší urážka než kretén. Jako kretén se tu nikdo nechová. Za to on ze sebe šaška dělal v corona vlákně dost. 

Někteří lidé tu ztrácejí nervy s mikirem, mě zase vytáčí on. Protože každým příspěvkem jenom ukazuje svoje neskutečné ignoranství. Začalo to přirovnáním současného stavu ke komunismu, pokračovalo to s neustálou touhou někam vycestovat, dělat si grilovačky a obecně kašlat na nařízení a vyvrcholilo to (alespoň pro mě) tím, že zrovna on tady bude někoho osočovat z kreténismu.

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

A on někdo drží těm lidem pistoli u hlavy, aby si kupovali letenky teď , kdy je naprosto zřejmé, že konec restrikcí je téměř nemožné predikovat?

Zneužívání nevědomosti jiných, bývá v moderních státech taky odsuzováno (viz šmejdi s hrnci). Tohle se mi zdá podobné. Zneužíváš něčí přílišný optimismus nebo nevědomost ve svůj prospěch:

Tenhle let nepoletí nebo poletí prázdný a prostředky propadnou ve prospěch vé šestky.

podfuck.png

0 Citovat

Michal napsal(a):

Zneužívání nevědomosti jiných, bývá v moderních státech taky odsuzováno (viz šmejdi s hrnci).


Zneužívání nevědomosti jiných - je na nešťastie súčasťou jednej z mnohých moderných marketingových stratégií. V podnikaní ide len o prachy. Morálka, čestnosť, serióznosť, etika... toto nemá v dnešnom podnikaní miesto. Michal, nič v zlom, ale na škole si asi neštudoval manažment a marketing.  :-)

 

0 Citovat

hugonovak napsal(a):


Zneužívání nevědomosti jiných - je na nešťastie súčasťou jednej z mnohých moderných marketingových stratégií. V podnikaní ide len o prachy. Morálka, čestnosť, serióznosť, etika... toto nemá v dnešnom podnikaní miesto. Michal, nič v zlom, ale na škole si asi neštudoval manažment a marketing.  :-)

 

Školy bývají obvykle odtržené od praxe, tak se tam dozvíš jen, jak by to mělo vypadat v ideálním světě ;-)  Ještě tam mají takové blbiny jako předmět Ochrana spotřebitele :-D

0 Citovat

Michal napsal(a):

Školy bývají obvykle odtržené od praxe, tak se tam dozvíš jen, jak by to mělo vypadat v ideálním světě ;-)  Ještě tam mají takové blbiny jako předmět Ochrana spotřebitele :-D

Vysoka skola zivota postaci vid....

0 Citovat

Jakub napsal(a):

Vysoka skola zivota postaci vid....

Ta je nejlepší. Obzvlášť užitečné lekce jsou od lektorek, co jsou v 20 letech trojnásobné svobodné matky ;)

0 Citovat

Ty ted nemohou. Organizuji promoce. Epidemiologu ted fakule chrli tisicovky.

0 Citovat

Asi jsem to na te prvni strance napsal nesrozumitelne , takze ted  po tom dohadovani se v tom pondekud  ztracim    Ten muj prvotni  vlastne dotaz  smeroval k  tomuto   

Rekneme ze v puli unora  ,kdy spousta lidi  jeste odjizdela  na hory do Italie , nebyl duvod nejakych omezeni v letech  ,tedy letecka spolecnost mohla byt postavena  pred  to ze se nepoleti   z niceho nict , stejne jako  to je  pri  pocasi  

Ale dneska  vi pomerne presne , jaka je situace  a muze predpokladat  ze v kvetnu nepoleti  .ale klidne letenky na  kveten proda komukoliv  . Letet chce ..proc by se po ni nemohlo chtit,,  aby  prodala letenky jen tomu kdo ma nejake potvrzeni ze letet muze  Rozebira se tu jako priklad  moje  dvoji obcanstvi  .. v Irskem cestovnim pase  je  misto narozeni  CR  a   je v nem  i rodne  cislo  , je tedy velka pravdepodobnost  .ze  asi ,mam i ceske obcanstvi   a tudiz me do CR pusti .. Ira dp CR nepusti ,pokud nema nejakou vyjimku ale letenku mu prodaji ,

Ponechme stranou  jine duvody ,.ale zustanme jen u koronaviru .. 

Kdyz si tu letenku  koupi v unoru  letecka spolecnost nic nevedela ..ale ted vi  a to je podle meho rozdil  ,proc by to melo fungovat stejne  jako   pri  vlivu pocasi   nebo stavce leteckeho zabezpeceni  letiste  

Vi to a muze se na to pripravit  nemusi letenky prodavat , nebo je muze prodavat jen  tem,  kteri letet mohou ,je to srovnatelne s tim ,jako kdyz  stavkuje vlastni  personal 

0 Citovat

Ale tohle přeci leteckou společnost nezajímá. A taky proč by mělo. Letenku si může koupit kdokoliv. Pokud vědí, že poletí, tak to není žádný podvod. Navic se počítá s tím, že by se to uvolnilo, lidé mohli vycestovat, ale pak by skončili v karanténě. A že si teď koupi někdo letenku, když ví, že nebude moc odcestovat?  Tak je to přeci jeho problém , ne? Navíc létat se nedá ze dne na den. Takže může být jistější teď plánovat let a ten pak případně zrušit.

0 Citovat

Teda, tady se to zase rozjelo. :D Musím makat, takže nemůžu moc vykecávat, ale podle mě tu nezazněla jedna věc. Řeší se tu třeba letenky s lowcosty po Evropě. Copak se u nich někam zadávají údaje o pasu? Copak ta letecká společnost má tušení, kdo má jaké občanství? Myslím, že tahle skutečnost diskvalifikuje polovinu téhle diskuze :)

0 Citovat

@proky: To zas tak není tak úplně pravda ;) Wizz tě nenechá nakoupit bez registrace a během ní chce znát tvé občanství. Ryanair tě nenechá bez registrace nakoupit taky. Součástí profilu je taky občanství, ale netuším, zda je mandatory a teď kvůli tomu dělat novou registraci nebudu ;) Každopádně před platbou kartou vyplňuješ adresu.


wizz.png
ryan.png

0 Citovat

I když bych nakoupil přes Kiwi?  (za tento nápad si dám dobrovolně facku) :D :D

Víš jak, ono to zase není úplně jednoznačné. Kartu můžeš mít i z jiné země atd. Bylo by to každopádně hodně složité a i za běžné situace je to prostě na zákazníkovi, že si musí zjistit vízové požadavky dané země. Ale do toho se nechci zamotávat, vy to tady řešíte dostatečně na třech stránkách. :)


0 Citovat

Proky napsal(a):

I když bych nakoupil přes Kiwi?  (za tento nápad si dám dobrovolně facku) :D :D

Víš jak, ono to zase není úplně jednoznačné. Kartu můžeš mít i z jiné země atd. Bylo by to každopádně hodně složité a i za běžné situace je to prostě na zákazníkovi, že si musí zjistit vízové požadavky dané země. Ale do toho se nechci zamotávat, vy to tady řešíte dostatečně na třech stránkách. :)


Samozřejmě, že to není nikdy stoprocentně jednoznačné. Můžeš mít několikero občanství, být diplomat nebo pouze nepozorný blb, co neumí vybrat správnou zemi ;) Ohledně Kiwi nwn, nikdy jsem tam nic nekoupil :D

Právě si musí zjistit vízové podmínky dané země k času nákupu letenky, jenže od té doby do letu obvykle proteče potokem mnoho vody a na to tu celou dobu poukazuji a nemyslím tím, že se mezitím ožereš v Bangkoku se šlapkami bez placení, vyšňupeš vanu koksu a vykouříš vše, na co narazíš, a následně zdemoluješ půlku Khao San Rd. a oni tě jen díky přispění diplomatů pouze vyhostí a doživotně zakážou vstup do Thajska a pak budeš na CL plakat, že tam máš za půl roku další letenku v céčku za 2k dolarů ;)
//EDIT: ta věta už má mikirovy rozměry :D beru si z toho poučení a z této diskuze se vypojuji.

0 Citovat

Ale když si přece koupíš letenku a mezitím se změní vízové požadavky, které ty už třeba nebudeš splňovat a nemáš šanci to vízum dostat, tak přece nemůžeš požadovat kompenzaci po letecké společnosti a ničeho se nedomůžeš ani u dané země.

Příklad - mám letenku do USA na červenec (neřešme koronu, předpokládejme, že tu žádná není). Kupováno loni v říjnu. V té době mi stačila jen ESTA. Jenže pak Trump z visa waiver programu vyňal lidi, kteří navštívili (mimo jiné) KLDR. Tihle lidé si nově musí zařídit vízum. To tedy musím i já. Mám na to dost času, takže žádný problém. Ale taky se mohlo stát, že by tohle nařídil s okamžitou platností den před mým odletem, kdy už nemám šanci si vízum vyřídit. Myslíš, že by se se mnou někdo bavil? Já myslím, že ne. Tím chci říct, že snad v každé situaci můžou nastat určité výjimečné okolnosti, při kterých může být bit i spotřebitel.

0 Citovat

Tak ona i ESTA expiruje. Je proste milion možnosti, které mi mohou zabránit odcestovat, ale které nemá letecká společnost jak podchytit. Jinak myslím, že ten pás je kvůli jedinečnosti, aby nebyly duplicity.

0 Citovat

mi to pride ako zase za kazdu cenu robit ludi za nesvojpravnych. tiez si presne nebudem kupovat auto a potom sa cudovat, ze mi treba vodicsky. alebo si kupim  nove PC na hranie online hier a zistim, ze mi to moje DSL pripojenie neumozni.

A to, ze Wizz pri registracii si pyta obcianstvo je uplne jedno, kedze mozes kupit letenky aj pre ine osoby:)

0 Citovat

Michal napsal(a):

Zneužívání nevědomosti ...

...Tenhle let nepoletí nebo poletí prázdný a prostředky propadnou ve prospěch vé šestky.

Veď asi preto tam je taká cena, nie?

Od akého dátumu by v súčasnej situácii mohla letecká spoločnosť ponúkať letenky, aby to nebolo označené ako "zneužívanie"? Od júna? od augusta? Od októbra? od januára 2021? ktorý dátum je ten správny, odkedy sa reštrikcie uvoľnia?

Absolútne nikto nedokáže dnes predikovať dokedy bude trvať súčasná situácia. Čo je zlé na tom, že letecká spoločnosť ponúka letenky na máj? Oficiálne reštrikcie sú cca do konca apríla (že sa budú veľmi pravdepodobne predlžovať je druhá vec, zatiaľ predĺžené nie sú).

Myslím že pravdepodobnosť preletenia odráža samotná cena letenky. Ak to kúpiš, a náhodou sa už lietať bez reštrikcií bude (pravdepodobnosť asi, ako keby si vyhral prvú cenu v športke), tak sa za nejaké 9 eurové prelety preletíš po Európe. Ak nie, dostaneš 120% na wizzkredit.

Pred dvomi mesiacmi si nikto nevedel ani len predstaviť podobné reštrikcie. Pred mesiacom prevládala mienka, že to potrvá do leta. teraz asi prevláda mienka že to potrvá do konca roka. A aká bude situácia o mesiac, netuší nikto.

Čo je také zlé, ponúkat 9 eurovú letenku na máj? Pravdepodobnosť jej preletenia je zahrnutá už priamo v cene. :) Kedy by to bolo OK? Ak by tá cena bola 1 euro? Alebo ak by sa ponúkala až na termín júl (august, október, december...)?

0 Citovat

voughne napsal(a):

Investovat do letenky na Jun ... to si prave darovala peniaze v dobrocinnej akcii "Zachran svoje lietadlo".  Sam som zvedavy, ako zareaguje Wizz na rusenie letov. Dufam, ze nie ako Ryan - mega podpasovka vcera. Zruseny let (o 2,5 tyzdna) mi idu kompenzovat s tym, ze si mozem velkoryso prebookovat o dalsie 3 mesiace zadarmo , ale navyse musim doplatit pripadny cenovy rozdiel (a ze tie ceny narastli). Toto berem ako cielene okradanie zakaznikov, snad im este unia klepne po prstoch.


Ano, a porovnej např. cenu u Ryanairu, když přebookováváš zrušenou letenku na určitý let v budoucnosti a když se snažíš ten samý let zabookovat na novou letenku - v případě přebookingu je cena vždy vyšší a vždy je třeba doplatit. Nenašel jsem datum/destinaci, u kterého by to po mně nechtělo doplatek.

0 Citovat

Nekteri se do toho uz nechteji zamotavat ,coz chapu , ale znovu jsem nad tou veci premyslel a  zacinal se  priklanet k tomu, ze ta letecka spolecnost  neni povinna  zjistovat  zda nekdo muze letet  a nekdo nemuze  i kdyz se mi  na tom porad nezda to, proc by mel byt koncovy zakaznik  jedinym poskozenym, prece jen  letecka spolecnost bude vedet ,  zda poleti a koho smi do letadla pustit  a koho ne , driv nez cestujici  ,coz si asi bude hlidat , protoze pri nevpusteni  v cilove zemi,  by ho musela na sve naklady dopravit do te vychozi 

Jery to popisuje dobre  na tom zacatku az se dostavame k  vete o letu za  9 euro  a  k   120 procentum  kreditu ..a tam me to zarazilo

Kdyz spolecnost nepoleti tak je to jasne ..ale da mi splecnost tech  120 procent kreditu i tehdy  kdyz se let uskutecni,  ale ja jsem nemohl   odletet pro mnou nezavinene duvody ?  

A o to me vlastne od zacatku jde , aby se spolecnost svym dilem podilela na  problemu .,ktery  nezavinila ani ona ani zakaznik  Oni nemohli vedet  jestli poleti , ale ja jsem nemohl vedet  jestli ja  budu moct letet 

A je pak otazka  toho ,jestli by me nemeli  radeji dat jinou letenku na jiny termin bez doplatku . nebo ten kredit , protoze je jasne , ze az  padnou ty omezeni tak  to za 9 euro nebude  ,ale to uz je pochopitelne strategie a vlastne takova loterie obou stran 

0