Ahoj všem cestovatelům,  chtěla jsem se zeptat, zda někdo ví, jak je to s letenkami zakoupenými teď u společnosti Wizzair.  Pokud si koupím letenku na červen a situace se nezlepší - tedy buď moje země, nebo cílová destinace budou stále uzavřeny a nebude možné letět, vrátí mi wizzair peníze, popřípadě vystaví mi voucher na budoucí lety? Nebo se už teď chrání nějakou klausulí , že nepojistí žádné budoucí lety, které se kvůli Koroně nebudou moci uskutečnit? Děkuji moc,   .

Wizzair - nově zakoupené lety v časech COVID

Založila ve fóru Letecké společnosti

@Ivo:To mi je líto, ale měl jsi alespoň flex, to já ne. Já bych komplet odepisoval. Do včerejška jsem kredity okamžitě točil, teď už budu opatrnější (i když to jsem říkal už před týdnem). Část  vráceného kreditu jsem ale investoval do OTP-LTN, mají na zítra  v prodeji 4 denní rotace, takže nějaký cancel bude. Šance na úspěch 75% (kromě toho, že by podle diskuze výše wizz vůbec letět neměl). Dnes nejsou na odletech OTP, i když např. Lisabon W6 letí.

0 Citovat

ja mam teraz tiez tak na zajtra WAW-IEV a stale sa tvari ze poleti .. ale uz sold out. no na 18ho sa predavaju stale lety

0 Citovat

Rosm napsal(a):

@Ivo:To mi je líto, ale měl jsi alespoň flex, to já ne. Já bych komplet odepisoval. Do včerejška jsem kredity okamžitě točil, teď už budu opatrnější (i když to jsem říkal už před týdnem). Část  vráceného kreditu jsem ale investoval do OTP-LTN, mají na zítra  v prodeji 4 denní rotace, takže nějaký cancel bude. Šance na úspěch 75% (kromě toho, že by podle diskuze výše wizz vůbec letět neměl)


Pouceni pro priste hold :-). Wizz podle me jede novou taktiku, kdy ceka do posledni chvile a lety rusi jen na den dopredu, ne masivne. 

0 Citovat

tonic napsal(a):

ja mam teraz tiez tak na zajtra WAW-IEV a stale sa tvari ze poleti .. ale uz sold out. no na 18ho sa predavaju stale lety


I na 17.6 jsou lety, ale opacnym smerem. Zainvestovano. 

0 Citovat

Podla tohto clanku z pred 4 dni to je dost jasne, no na jeho konci sa spomina rozhodnutie parlamentu https://ziarulromanesc.net/stiri...bucuresti/

0 Citovat

Ta Ukrajina je tedy otevřená a lety se ruší podle rulety nebo jsou nějaké off. termíny a povolené /nepovolené země.

+ Rumunsko off. ještě nic nevydalo na zítra? 

Edit - neaktuakizovalo se mi fórum, takže už častečně odpovězeno 

0 Citovat

@Ivo Good job, už nejsou na 17.6. v prodeji... resp. nemají basic - u wizz go  a dražších taky vracejí vše?

Podle mě, jak na další den nenabízejí basic, počítají se zrušením

0 Citovat

IEV-WAW ano, obracene ne. Za me 99%. Ale radeji s flex.

0 Citovat

Vraci se jen fare 120%, u zbytku 100% (ty sluzby co jsou v cene vyssich tarifu). I tak je ten IEV-WAW podle me dobra koupe na zitra, to by nemuselo letet, kdyz uz se to neprodava jednim smerem..

0 Citovat

Zle na zajtra nevyzera ani GDN-LWO, HRK-GDN a KRK↔IEV s basic fare v predaji.

0 Citovat

S Polskem ještě počkám do večera, měla by se večer sejít jejich rada ministů, která oznámí jak s lety od zítra.

0 Citovat

Zítra ráno LTN-CRA

Lety jsou pozastaveny podle:

https://ziarulromanesc.net/stiri...omerciale/

0 Citovat

Plus cerstvy komentar z FB tohto letiska. 


snimka-obrazovky-2020-06-16-o-10-50-46.png

0 Citovat

Máš to staré 3 dny. Potvrzení o pokračujícím je tam sice uvedeno, ale s odkazem na telefonní hovor s ministrem a není potvrzen žádným §.

0 Citovat

IEV-WAW na zitra Sold-out. Snad brzy prijde cancel. Stale cekam na 19.6 LTN-ATH kde je jen sold out, takze jeste neprisel cancel.. 


Kam to posleze posunout dale? :-)

0 Citovat

IEV-KRK (i zpátky) - zítra ráno jsou pořád v prodeji, dokonce i BASIC. To musí dopadnout stejně jako IEV-WAW...

0 Citovat

Ivo napsal(a):

IEV-WAW na zitra Sold-out. Snad brzy prijde cancel. Stale cekam na 19.6 LTN-ATH kde je jen sold out, takze jeste neprisel cancel.. 

Kam to posleze posunout dale? :-)

Ja stále vidím IEV-WAW na zajtra možný kúpiť.

0 Citovat

Dobrý den, měl někdo takový problem a jaky byl váš postup?

05.07.-12.07.2020 jsem měl zakoupené letenky Bratislava - Petrohrad a také 05.07-12.07.2020 navazující spoj Petrohrad-Moskva.

Od wizzairu jsem dostal mail, že muj zpatečný let je zrušen a můžu budˇ vratit peníze nebo vybrat si jiný den odletu a návratu. Mě zajíma více ty letenky v Rusku, je to Pobeda a u ní není možné vratit peníze za zrušený let. Už jsem jim psal, zatím žadna odpovědˇ. Můžu soudně vymáhat od wizzairu peníze i za navazující spoj nebo je to můj problem a nic s tim neudělám?

Děkuji, Roman.

0 Citovat

Je to tvůj problém a nic s tím neuděláš. 

0 Citovat

benq212 napsal(a):

Ja stále vidím IEV-WAW na zajtra možný kúpiť.


Zajimavy. Dali to opet do prodeje.

0 Citovat

Už mám boarding pass. A vy? 😊 


screenshot-20200616-142442.jpg

0 Citovat

Ivo napsal(a):

Zajimavy. Dali to opet do prodeje.

Opravdu! No co teď ten Wizzair dělá posledních pár dní za kouzla... 

0 Citovat

Michal napsal(a):

Už mám boarding pass. A vy? 😊 

Samozřejmě. Na každý let si dělám checkin... 😉

0 Citovat

@ Roman Trach

Zo vseobecnych podmienok prepravy:


15.2.1. Neprevádzkujeme nadväzujúce lety. 

Riziko zmeškania akéhokoľvek ďalšieho letu na prepravu vás alebo vašej batožiny znášate vy.

0 Citovat

Je možné let zrušiť s použitím wizz flexu aj v prípade že si spravím check in? Resp. Ma nejaký dôvod robiť check in keď reálne neplanujete letieť?

0