Ahoj všem cestovatelům,  chtěla jsem se zeptat, zda někdo ví, jak je to s letenkami zakoupenými teď u společnosti Wizzair.  Pokud si koupím letenku na červen a situace se nezlepší - tedy buď moje země, nebo cílová destinace budou stále uzavřeny a nebude možné letět, vrátí mi wizzair peníze, popřípadě vystaví mi voucher na budoucí lety? Nebo se už teď chrání nějakou klausulí , že nepojistí žádné budoucí lety, které se kvůli Koroně nebudou moci uskutečnit? Děkuji moc,   .

Wizzair - nově zakoupené lety v časech COVID

Založila ve fóru Letecké společnosti

Zdravím, jak je to s návratem do Vídně z kritické země? Test, nebo 14 denní kárantenu musím provést ještě ve Vídni, nebo stačí až u nás v České Republice? Z letiště vás pustí, bez testu rovnou na vlak do ČR?

0 Citovat

Ivo napsal(a):

Takze UK ci Irsko ci Portugalsko do 30.6.. :-)

Jestli jsem si správně všiml, tak Irsko ne. Píše se tam o Spojeném království Velké Británie a Severního Irska. Čili Irsko je mimo. Ale to pro nás nic nemění, protože Wizz nelétá z/do Irska.

Jinak dík za link na zákon. Přesně takhle to mám rád. Vsazen zbytek kreditu, co se neválí v Řecku :D

0 Citovat

Taky ten seznam vydali dneska, pravděpodobně někdy dopoledne.

0 Citovat

Takže lety z Polska do UK budu zrušene? 

0 Citovat

Seznam vydali dnes v osm večer.

0 Citovat

mrisoska napsal(a):

Takže lety z Polska do UK budu zrušene? 

Už to tak vypadá. Vláda vydala nový zákaz platný od 17.6. do 30.6. Žádné lety mimo EU/Schengen plus zákaz VB, Portugalska a Švédska.

0 Citovat

Dik. Keď kupim let s Wizzflex a zrušia ho oni, vráti sa mi poplatok aj za wizzflex?

0 Citovat

mrisoska napsal(a):

Dik. Keď kupim let s Wizzflex a zrušia ho oni, vráti sa mi poplatok aj za wizzflex?

Ano. Let 120%, Wizzflex 100%.

0 Citovat

Diky moc. kupil som Krakow-London Gatwick na zajtra 18:20.

0 Citovat

Ahoj, myslíte, že má smysl s tím v tuto chvíli začínat? Vklad aktuálně kolem 2.000,- Kč. 

0 Citovat

Už je všetko sold out asi.

0 Citovat

Ještě drží Krakov-Kyjev,jinak Ukrajina do konce měsíce vyprodaná

0 Citovat

Ted se snazi.. ukrajina zrusena komplet, portugalsko tez. Asi vse. Cekam, az se vrati kredity a uvidime, co dal. Nekdo sleduje Rumunsko? 

0 Citovat

Tomas napsal(a):

Ahoj, myslíte, že má smysl s tím v tuto chvíli začínat? Vklad aktuálně kolem 2.000,- Kč. 


Ja zacal par dnu zpet. Ale vklad podstatne vetsi. Pak to podle me jeste smysl ma. Ta krize neprejde asi ze dne na den, potencial tam vidim. Otazka je, co vytahnes jeste z 2k. 

0 Citovat

Pořád nemůžu zrušit Kyjev - Varšava a Kyjev - Krakov. Co s tím? Vidím pořád odlet 6h ráno. 

0 Citovat

Napodobne. Po vcerejsi zkusenosti ale vyckam.. mame do 02:10 ceskyho casu. Takze budik na 01:50 :-). Vsak on to nakonec wizz zrusi. Ale teda zacina to prehanet pro normalniho cestujiciho.

0 Citovat

Ivo napsal(a):

Nekdo sleduje Rumunsko? 

Novy NOTAM zatial nevydany (platnost stareho skoncila o 21:00). 

Wizz ma uz ale vela letov na zajtra ako sold-out (este drzi napr. LTN-SCV,OTP).

0 Citovat

Ivo napsal(a):

Napodobne. Po vcerejsi zkusenosti ale vyckam.. mame do 02:10 ceskyho casu. Takze budik na 01:50 :-). Vsak on to nakonec wizz zrusi. Ale teda zacina to prehanet pro normalniho cestujiciho.

Já jem dostal tenhle mail:

Bohužel vás musíme informovat o tom, že váš let W6 1568 IEV-WAW má zpoždění. Nový odhadovaný čas odletu: 12:00, 6/17/2020

můžete si zvolit následující možnosti (kromě výše uvedené pomoci):

Můžete požádat o změnu rezervace na let provozovaný společností Wizz Air, a to při nejbližší možné příležitosti v závislosti na dostupnosti míst. Ohledně podrobností o alternativních letech a/nebo pozemní přepravě kontaktujte prodejní přepážku / přepážku pro rezervaci letenek na letišti nebo telefonické centrum společnosti Wizz Air, NEBO 

Můžete svou rezervaci zrušit a my vám vrátíme celkovou cenu letenek za opožděný let ve výši, ve které byly uhrazeny, za část(i) cest, která(é) nebyly uskutečněny, pokud let již nadále neslouží žádnému účelu vzhledem k vašemu původnímu plánu cesty, NEBO

Můžete svou rezervaci zrušit a my vám na váš účet Wizz připíšeme plnou hodnotu platby za daný let a přidáme 20 % z uhrazené částky. Tento kredit můžete v budoucnu využít pro nákup jakéhokoliv letu či služeb společnosti Wizz Air.

Pro informace o možnostech vrácení platby / kreditu kontaktujte telefonické centrum Wizz Air nebo svou reklamaci odešlete prostřednictvím našich webových stránek.

Tak teď nevím, jestli mám něco dělat, když to v rezervaci nejde. Zkusím tam asi ještě zavolat.



0 Citovat

Ja taky. Ted uz je to zruseny. Takze novinka pro vsechny: wizz rusi lety fyzicky az pred pulnoci den pred odletem.. asi aby se pomaleji tocily kredity, bych si tipl..

0 Citovat

Vydany novy NOTAM v Rumunsku v podstate ban krajin ostal rovnaky a mal by trvat mesiac 

https://flightplan.romatsa.ro/in...covid_lrbb

0 Citovat

Please be aware that you should choose one of the above options no later than three hours before the scheduled departure time of your original flight. 


Jak se tohle jako resi, kdyz zruseni probehlo ted, 3h do odletu jsou za 2 hodiny a v systemu do te doby nenabehne moznost zazadat o refund? Nechapu..

0 Citovat

Já to mám pořád ve stejném stavu. Nemůžu požádat o kredit. Není jak a kde.

0 Citovat

indierock napsal(a):

Vydany novy NOTAM v Rumunsku v podstate ban krajin ostal rovnaky a mal by trvat mesiac 

https://flightplan.romatsa.ro/in...covid_lrbb


Jaky zeme jsou tedy z/do Rumunska pls zakazany?

0 Citovat

pise to v notam: BELGIUM, FRANCE, IRAN, ITALY, UK, NETHERLANDS, SPAIN, USA, TURKEY

0 Citovat

Ivo napsal(a):

Please be aware that you should choose one of the above options no later than three hours before the scheduled departure time of your original flight. 


Jak se tohle jako resi, kdyz zruseni probehlo ted, 3h do odletu jsou za 2 hodiny a v systemu do te doby nenabehne moznost zazadat o refund? Nechapu..

Nevím, jsou tam na té lince pořád? Asi tam zavolám teď.

0