Ahoj všem cestovatelům,  chtěla jsem se zeptat, zda někdo ví, jak je to s letenkami zakoupenými teď u společnosti Wizzair.  Pokud si koupím letenku na červen a situace se nezlepší - tedy buď moje země, nebo cílová destinace budou stále uzavřeny a nebude možné letět, vrátí mi wizzair peníze, popřípadě vystaví mi voucher na budoucí lety? Nebo se už teď chrání nějakou klausulí , že nepojistí žádné budoucí lety, které se kvůli Koroně nebudou moci uskutečnit? Děkuji moc,   .

Wizzair - nově zakoupené lety v časech COVID

Založila ve fóru Letecké společnosti

Myslim, ze ano. Zkus a dej vedet. Ve 23:00 tam byli..

0 Citovat

Minule jsem s nima mluvil anglicky, umějí taky česky?

0 Citovat

Pochybuju. 

0 Citovat

Ivo napsal(a):

Pochybuju. 

:-D


Zatím mi 15 minut hraje hudba...

... 25 minut...

0 Citovat

Tak to tam nejsou :-D. 

0 Citovat

Nemate nekdo vysledovane, po jak dlouhe dobe od zruseni letu se v profilu zobrazi moznost refundu?

0 Citovat

A mohli by ste sem prosim napisat celu flow. :D Ja mam investovane, ale este ani jedno nedoslo k zdarnemu koncu. Cize, najpr pride email o zruseni letu? A potom sa mam ist pozret do profilu a tam pri danom lete je moznost vybrat refund 120%? Dokazem to spravit aj na mobilnej aplikacii? A po kliknuti ako dlho bude trvat pripisanie kreditu, maju na to 72hodin?

0 Citovat

Sold-out u daneho letu znaci uspesnou investici, byt ne 100%. No flights available znamena, ze let byl zrusen - zobrazi ti to cancelled v bookingu. Pak, (nevim presne kdy?), zhruba tak za jednu az nekolik hodin dorazi email o zruseni. V tu stejnou chvili se v bookingu zobrazi moznost refundovat rezervaci. Samotny pripsani kreditu trva vetsinou max 10min. Nekomu tu ale trvalo temer 72 hodin..

0 Citovat

Někdy přijde nejdřív email, někdy to je rovnou u daného letu.

Ano, lze to udělat v aplikaci.

Většinou to je pár minut, někdy to trvá několik hodin a je tu nějaký extrémní případ, že to trvalo pár dní.

Pak je potřeba zavolat k nim a nechat to udělat ručně.

0 Citovat

Tak po 30 minutách hudby mi to vypnuli...

0 Citovat

Qlk napsal(a):

Tak po 30 minutách hudby mi to vypnuli...


Provozni doba infolinky tedy cca 8:00-23:00

0 Citovat

Rad bych protocil ukrajinske kredity na LTN-OTP, ktery pomalu rusi, ale bohuzel, zadat o kredity v bookingu stale nemohu :-(. 

0 Citovat

Kdo máte ty ranní lety z Kyjeva - jak to plánujete udělat, když se neobjeví možnost refundace v detailech letu? 

Když infolinka je až od 8h ráno?

0 Citovat

Dobra otazka. Ja verim ze s refundem nebude problem. Co ma clovek delat.. jen se bude muset volat. 

0 Citovat

Ivo napsal(a):

Sold-out u daneho letu znaci uspesnou investici, byt ne 100%. No flights available znamena, ze let byl zrusen - zobrazi ti to cancelled v bookingu. Pak, (nevim presne kdy?), zhruba tak za jednu az nekolik hodin dorazi email o zruseni. V tu stejnou chvili se v bookingu zobrazi moznost refundovat rezervaci. Samotny pripsani kreditu trva vetsinou max 10min. Nekomu tu ale trvalo temer 72 hodin..

Diky za info. Akurat status cancelled v booking sa mi nezobrazuje ani pri letoch, ktore su evidentne zrusene, napr. dnesny GDN - LWO. Stale vidim Confirmed status.

0 Citovat

Confirmed ano, ale zkus v appce otevrit samotny booking. Tam by mela byt hlaska o zruseni..

0 Citovat

Tak opravdu: lety zrušeny, ale není možnost vyžádat si kredit (a ani nic jiného). Zase novinka Wizzairu.

Ráno tam zavolám. 

0 Citovat

Mě to ukazuje to samé, ale zrušený odlet mám v 6.10, tak nevím co mam dělat. 

0 Citovat

Mám taky 6,05 a 6,10. Takže to rozhodně 3 hodiny před původním odletem už nestihneme,

V aplikaci vidím lety zrušené, na webu ale ne. Bohužel ta aplikace se pro změny  na letu přihlašuje normálně na web, takže tam to nejde. Budu tam muset ráno zavolat.

0 Citovat

Já myslím, že  je důležité, že to ukazuje alespoň v appce cancel, nakonec těch letů se tam takto tváří víc.

Jdu spát a ráno to nějak vyřešíme. Teď nemáme šanci a pochybuju, že se to uvolní do hodiny...

0 Citovat

Tak refund jsem ted udelal, i kdyz je po puvodnim datu odletu uz. 

0 Citovat

Nejaky tip kam investovat dalej? :-D 

0 Citovat

Zainvestoval jsem veskere volne prostredky na 19.6 LTN-OTP. Na lety z Bukuresti (nejspis cele Rumunsko, NOTAMy uplne neumim cist) je ban (mimo jine) do/z UK do 16.7.2020. 

0 Citovat

Vyzera to viac nez dobre. Akurat v tom NOTAMe neviem vycitat tie datumy do kedy BAN plati... :-D

0 Citovat

2007162059 - predpokladam ze to je 2020 cervenec 16. 20:59 ;-)

0