Ahoj všem cestovatelům,  chtěla jsem se zeptat, zda někdo ví, jak je to s letenkami zakoupenými teď u společnosti Wizzair.  Pokud si koupím letenku na červen a situace se nezlepší - tedy buď moje země, nebo cílová destinace budou stále uzavřeny a nebude možné letět, vrátí mi wizzair peníze, popřípadě vystaví mi voucher na budoucí lety? Nebo se už teď chrání nějakou klausulí , že nepojistí žádné budoucí lety, které se kvůli Koroně nebudou moci uskutečnit? Děkuji moc,   .

Wizzair - nově zakoupené lety v časech COVID

Založila ve fóru Letecké společnosti

Samozřejmě si dát budík. Ono asi vlády nepřijímaji nějaká závratna rozhodnutí z noční hodiny na hodinu. To jsou alibisticky řeči WZZ, však on moc dobře ví dostatečně dopředu co poletí a co ne. 

0 Citovat

Do kolika hodin před odletem to vlastně můžu přes WizzFlex zrušit nebo změnit?

AHA: Změny rezervací je třeba provést do 3 hodin před plánovaným časem odletu. 

0 Citovat

Ivo napsal(a):

Jeste se zeptam - wizz flex umoznuje menit jen datum odletu, nebo i routing?

Ano mal by sa aj routing. 

Napr ako uvedeny priklad zmeny v 1. Zmena Letu a) b. i. https://wizzair.com/sk-sk/inform...-wizz-flex


Inak dnesny LWO-SXF je vypredany a ma posunuty cas odletu o 3,5hod. Neviem, ci to idu vyposuvat, az kym im dnes mozno vlada schvali povolenie letov, alebo to dopadne podobne ako par dni dozadu, ked nemylim podobna situacia nastala s letom LWO-LTN, ktory nakoniec ajtak zrusili. 

LWO-DTM zatial bez zmeny, ale tam rotacia zacina z DTM.

0 Citovat

indierock napsal(a):

Ano mal by sa aj routing. 

Napr ako uvedeny priklad zmeny v 1. Zmena Letu a) b. i. https://wizzair.com/sk-sk/inform...-wizz-flex


Inak dnesny LWO-SXF je vypredany a ma posunuty cas odletu o 3,5hod. Neviem, ci to idu vyposuvat, az kym im dnes mozno vlada schvali povolenie letov, alebo to dopadne podobne ako par dni dozadu, ked nemylim podobna situacia nastala s letom LWO-LTN, ktory nakoniec ajtak zrusili. 

LWO-DTM zatial bez zmeny, ale tam rotacia zacina z DTM.

Je tam nejaka moznost refundace 120%? Ja tam nic podobne zatial nevidim, ani zmeneny cas nikde nemam.

0 Citovat

Přišel mi mail. Znamená to teda, že zatím let nemusím rušit když ho posunuli? Nárok na refundaci bych měl mit tak jako tak ne?

0 Citovat

kobracek napsal(a):

Přišel mi mail. Znamená to teda, že zatím let nemusím rušit když ho posunuli? Nárok na refundaci bych měl mit tak jako tak ne?

Tiez mam email. Podla mna narok na 120% by sme mali iba v pripade keby bolo meskanie viac ako 5hodin...

If your flight is delayed at least 5 hours you can choose from the following options (in addition to above-mentioned assistance):

0 Citovat

Tie 3 hodiny na wizz flex platia aj na novo posunuty cas odletu? Alebo platia podla stareho letoveho radu?

0 Citovat

v podmienkach pisu podla naplanovaneho casu odletu, teda stareho

0 Citovat

Tak co? Budete let rušit, nebo budete doufat ze ho ještě zruší?

0 Citovat

kobracek napsal(a):

Tak co? Budete let rušit, nebo budete doufat ze ho ještě zruší?

Tiez by ma to zaujimalo. Pripadne asi narok na financnu kompenzaciu zo strany EU neni v tomto pripade... i ked delay moze byt aj z ineho dovodu nez corona...

0 Citovat

Delay moze byt sposobeny aj tym ze potrebuju presunut predtym prazdny stroj do LWO na ten let do SXF alebo cakaju na to potencialne dnesne rozhodnutie vlady o povoleni letov, no to by ajtak mohlo zacat platit az od zajtra, takze stale mi to skor vychadza na ten scenar so zrusenim ako tomu bolo pri LWO-LTN.

0 Citovat

Uz aj DTM-LWO sa tvari ako vypredany, no zmena v case odletu nie je.

0 Citovat

Ale Kiev-DTM je vo vzduchu...

0 Citovat

to je nepodstatne, co sa tyka LWO a uzatvorenia letiska

0 Citovat

Lufthansa taky letí Frankfurt-Kyjev, vypadá to, že dostali nějakou výjimku.

0 Citovat

Ale KBP není zavřené, zavřené jsou, respektive byly Zuljany a Lvov.

Edit: jo tak oni už IEV zřejmě otevřeli.

0 Citovat

Kyjev je nepodstatny pre nas teraz. Aj vcera napr letel IEV-SXF, aj ked by podla vydanych pravidiel IEV mal byt zatvoreny.

0 Citovat

Tak este mame cca. 30minut na rozhodnutie. Ci wizz flex alebo to risknut?

0 Citovat

Ja nakolko som nakoniec nekupil nic z LWO, stale rozmyslam kupit LWO-DTM s flexom a pred 8:50 to pripadne reroutnut na zajtrajsi IEV-ATH, ktory stoji rovnako.

0 Citovat

Dámy a pánové, jdeme šmelit. BTS-LWO na 29.6. za 40 € a k tomu za 1 € Wizz Flex. Něco mi říká, že se nepoletí, ale kdyby náhodou ano, je tu Wizz Flex :D

0 Citovat

Letí teď DTM-LWO? Měl odlet 9:05

Poletí v 9:30?

https://flightaware.com/live/flight/WZZ6762

0 Citovat

Tak zřejmě opravdu po 9,30 odstartoval. Takže LWO přijímá?

0 Citovat

Vyzera to tak :D (esteze som to nekupil) 


a96e1183-247f-4599-9c1d-9a408684c91f.jpeg

0 Citovat

A z GDN tam prilieta prazdny stroj, ktory spravi dnesnu rotaciu do SXF.


605690e0-660b-486e-82cb-94b2382af6d5.jpeg

0 Citovat

Jeste, ze jsem na toto nemel investicni kredit. P.S. kdo zavola nenapadne kvuli tomu letu KTW-LWO? Visi mi tam vsechny investicni fond :-D 

0