Ahoj všem cestovatelům,  chtěla jsem se zeptat, zda někdo ví, jak je to s letenkami zakoupenými teď u společnosti Wizzair.  Pokud si koupím letenku na červen a situace se nezlepší - tedy buď moje země, nebo cílová destinace budou stále uzavřeny a nebude možné letět, vrátí mi wizzair peníze, popřípadě vystaví mi voucher na budoucí lety? Nebo se už teď chrání nějakou klausulí , že nepojistí žádné budoucí lety, které se kvůli Koroně nebudou moci uskutečnit? Děkuji moc,   .

Wizzair - nově zakoupené lety v časech COVID

Založila ve fóru Letecké společnosti

Ivo napsal(a):

Jeste, ze jsem na toto nemel investicni kredit. P.S. kdo zavola nenapadne kvuli tomu letu KTW-LWO? Visi mi tam vsechny investicni fond :-D 

Klidně si tam zavolej. Ještě je ale z mého pohledu času víc než dost ;) A opravdu doporučuji narativ, že potřebuješ vědět, jestli si máš plánovat cestu do Katowic, že bys potřeboval do Lvova, ale Poláci ve vyhlášce, na kterou jsi teď narazil píšou, že to nepoletí...

0 Citovat

Hlavně to tam nebude baba na infolince nijak řešit, koukne do systému, že let je vypsanej, tak Ti řekne, že letí a nic dalšího dělat nebude, rozhodně nebude studovat nebo řešit nějaké polské předpisy atd., případně že by dával podnět k rušení letů :) Mají to víš kde a jde to daleko za jejich platovou třídu.

0 Citovat

eremi napsal(a):

Hlavně to tam nebude baba na infolince nijak řešit, koukne do systému, že let je vypsanej, tak Ti řekne, že letí a nic dalšího dělat nebude, rozhodně nebude studovat nebo řešit nějaké polské předpisy atd. Mají to víš kde a jde to daleko za jejich platovou třídu.


Bohuzel, je mi to jasny. Zbyva jen cekat, az si toho vsimne nekdo z operacniho..

0 Citovat

Ciste teoreticky, az se tyto cachry budou chylit ke konci.. existuje moznost investovane prostredky vybrat (ci alespon cast) tim, ze koupim let, ktery mi zrusi a zvolim 120% refund a nasledne pozadam o vraceni 100% castky na bankovni ucet, nebo se pletu? 

0 Citovat

Takze vracenych 120% kreditu, ktere se pak nasledne znova proinvestovaly, jiz nejde nikdy dostat zpet. Otazka je, pokud bych treba po mesici zazadal o vraceni puvodniho vkladu na prvni rezervaci .. myslite, ze to maji osefovany? Tam se vlastne zobrazuje z jake rezerverace byl pouzit ten kredit na zakoupeni nove letenky, takze to by asi taky neproslo..

0 Citovat

Ivo napsal(a):

Ciste teoreticky, az se tyto cachry budou chylit ke konci.. existuje moznost investovane prostredky vybrat (ci alespon cast) tim, ze koupim let, ktery mi zrusi a zvolim 120% refund a nasledne pozadam o vraceni 100% castky na bankovni ucet, nebo se pletu? 

tak to by si bol riadne vychcany :D

vsak vratte to do obehu, kupte si WDC, nakupte letenky na buduci rok, doplatte si bagaz a podobne.
pri cenach kufrov ako pozeram (40euro one way na leto 2021 za 20kg) sa kredit rychlo minie :D

0 Citovat

Ja to neplanuju, ale rad se stouram ve vsech alternativach :-). Rad bych to prolital, ale koukam, ze ceny letenek meni wizz jak na houpacce. S 10 eurovek umi behem par dnu udelat nedostupne zbozi. 

0 Citovat

Michal napsal(a):

Klidně si tam zavolej. Ještě je ale z mého pohledu času víc než dost ;) A opravdu doporučuji narativ, že potřebuješ vědět, jestli si máš plánovat cestu do Katowic, že bys potřeboval do Lvova, ale Poláci ve vyhlášce, na kterou jsi teď narazil píšou, že to nepoletí...

Ideální by bylo dosáhnout zrušení toho prvního letu a ještě stihnout koupit ten další. Neboli výslovně mluvit o letu 22.6. :-)

0 Citovat

Qlk napsal(a):

Ideální by bylo dosáhnout zrušení toho prvního letu a ještě stihnout koupit ten další. Neboli výslovně mluvit o letu 22.6. :-)


To by byl takovy jackpot v hernim slangu :-). 

0 Citovat

Baba to nejspíš nevyřeší, ale mohla by zadat ticket či někomu zavolat/napsat. Ale opravdu to už v pátek ještě nemá cenu řešit ;) Dosáhnout zrušení jen 22.6. vidím jako dost nereálné :D

0 Citovat

Ivo napsal(a):

To by byl takovy jackpot v hernim slangu :-). 

Ale zasloužený :-)

Samozřejmě to moc reálné není...

0 Citovat

Michal napsal(a):

Baba to nejspíš nevyřeší, ale mohla by zadat ticket či někomu zavolat/napsat. Ale opravdu to už v pátek ještě nemá cenu řešit ;) Dosáhnout zrušení jen 22.6. vidím jako dost nereálné :D

A především tím znemožníte dalším lidem. kteří by to chtěli využít, koupit ty lety, takže bych to nechal být, stejný postup jako u erroru, zásadně nevolat a neupozorňovat.

0 Citovat

eremi napsal(a):

A především tím znemožníte dalším lidem. kteří by to chtěli využít, koupit ty lety, takže bych to nechal být, stejný postup jako u erroru, zásadně nevolat a neupozorňovat.


A tak minimalne vsichni z CL jiz maji nakoupeno :-). Ja tam volat nebudu, byla to nadsazka. Pockame si, kdy na to nejaky bystry chlapec u Wizzu konecne prijde :-). Tipuju to nejdriv noc pred odletem, driv to tam asi nikomu nevyskoci a nebude se tim zabyvat, kdyz to maji vse jiz za zrusene.

0 Citovat

eremi napsal(a):

A především tím znemožníte dalším lidem. kteří by to chtěli využít, koupit ty lety, takže bych to nechal být, stejný postup jako u erroru, zásadně nevolat a neupozorňovat.

Líp bych to neshrnul. A pokud na to nemáte nervy - nechodit do toho nebo aspoň volat až v poslední možnou chvíli, pokud nebude zrušeno (tj. v neděli večer).

0 Citovat

Inak termin 24.6. KTW-LWO bol alebo nebol v predaji? Lebo si presne nepamatam a momentalne v predaji nie je.

0 Citovat

indierock napsal(a):

Inak termin 24.6. KTW-LWO bol alebo nebol v predaji? Lebo si presne nepamatam a momentalne v predaji nie je.


22., 26. a 29. byly pouze.

0 Citovat

Tak koukam, ze LWO se dneska letet jak do DTM tak do SXF. Jak jste dopadli s investicema, nespalili jste se moc? :-D 

0 Citovat

Trochu jo 😟

0 Citovat

KTW-LWO zruseno. 29.6 jeste v prodeji......

0 Citovat

Já bohužel ráno taky mával i když to měl být plánovaný , skutečně realizovaný výlet do Norska a asi budu znovu mávat v pondělí, kdy se ,,budu" vracet. Ale byla to po hodně pokusech nahraně první prohra, špatně jsem sledoval zprávy z Norska.

0 Citovat

DimikUK napsal(a):

KTW-LWO uz je na cervnu nedostupne na bookovani. Brzo bude investice zpatky. Pak je cas zase to nekdo hodit nejlepe s Flexi za €1.


29.6 jeste jde koupit.. uvidime, jak dlouho vydrzi, jestli stihneme protocit navrativsi vklad podruhe.

0 Citovat

Az se vam vrati vklad, kupte nekdo prosim ty KTW-LWO 29.6, pokud to jeste v tu dobu pujde. Letenky jsou moc levny a nechce se mi vypisovat zase 12 jmen.. :-D

0 Citovat

Kiev-Ateny zajtra rano by tiez nemal poletiet, ci?

0 Citovat

Peter napsal(a):

Kiev-Ateny zajtra rano by tiez nemal poletiet, ci?


To jsme si dnes taky mysleli o LWO-DTM/SXF...KTW-LWO na 29.6 jsou ted asi nejlepsi volba. Ovsem pokud si toho vsimnou az za tyden, budou kredity dlouho stat. Ale je to tutovka.

0 Citovat

ked som kupil let za cca 120eur, s wizzflex ho zmenim na let lacnejsi, ktorý potom zrusia, kolko kreditu mi vratia? tu povodnu cenu? alebo cenu toho nového letu? dakujem

0