Ahoj všem cestovatelům,  chtěla jsem se zeptat, zda někdo ví, jak je to s letenkami zakoupenými teď u společnosti Wizzair.  Pokud si koupím letenku na červen a situace se nezlepší - tedy buď moje země, nebo cílová destinace budou stále uzavřeny a nebude možné letět, vrátí mi wizzair peníze, popřípadě vystaví mi voucher na budoucí lety? Nebo se už teď chrání nějakou klausulí , že nepojistí žádné budoucí lety, které se kvůli Koroně nebudou moci uskutečnit? Děkuji moc,   .

Wizzair - nově zakoupené lety v časech COVID

Založila ve fóru Letecké společnosti

Pokud tomu rozumim dobre, prijdes o ten rozdil a 120% samozrejme daji jen z ceny noveho letu.. Tzn. koupim za 1000kc, zmenim na 800kc a vyrefunduji 120%, takze skoncim na 960, tudiz v minusu..

0 Citovat

Peter napsal(a):

Kiev-Ateny zajtra rano by tiez nemal poletiet, ci?

Tiez by ma zaujimalo. Ale myslim, ze nemame k tomu ziadne potvrdene spravy.

0 Citovat

benq212 napsal(a):

Tiez by ma zaujimalo. Ale myslim, ze nemame k tomu ziadne potvrdene spravy.


Nebude jistejsi to soupnout na KTW-LWO 29.6? Ci jak vypada LTN-OTP na 23.6? Mozna lepsi jit na jistotu..

0 Citovat

Jen aby to šlo refundnout ještě dneska, hoši 😂

0 Citovat

V noci kolem 3.hodiny...

0 Citovat

29.6 nas oblibeny routing KTW-LWO stale drzi a podle ceny jste jeste nikdo neobdrzel kredit z investice na 22.6 :-D. Takze trocha taktiky - soupnete to na toho 29.6 nebo nekam zcela jinam? 


Mame nejaky novy info na Londyn-Rumunsko od 23.6?


Edit: FR dnes normalne doletel do OTP z Londyna a odletet zase zpet. To smrdi..

0 Citovat

Inak na fly4free.pl fore som sa docital, ze niektorym poliakom sa podarilo cez infolinku stornovat a refundovat lety do Spanielska, ktore sa uz z PL teraz obnovili, no do konca tyzdna v ES este trva nudzovy stav a povinna karantena. 

Trochu ma to teda teraz zabolelo v suvislosti s prepadnutym kreditom KIV-BCN :D

0 Citovat

Zacinam mat pocit, ze uz velmi letov na ruletu v systeme nie je. Uz to maju docela pohlidane a osetrene. Takze za mna vyzera, ze v sucasnosti je jedina moznost KTW-LWO. Snad nie uplne posledna...

0 Citovat

indierock napsal(a):

Inak na fly4free.pl fore som sa docital, ze niektorym poliakom sa podarilo cez infolinku stornovat a refundovat lety do Spanielska, ktore sa uz z PL teraz obnovili, no do konca tyzdna v ES este trva nudzovy stav a povinna karantena. 

Trochu ma to teda teraz zabolelo v suvislosti s prepadnutym kreditom KIV-BCN :D


Lina huba, holy nestesti.. :-)

0 Citovat

Ja myslim, ze i v nasledujicich tydnech bude porad tak 50% sance, ze se let zrusi, pokud clovek bude aspon trochu uvazovat. Bud nejake mistni karanteny, neobsazenost atd.  


Sledoval bych asi jeste to Rumunsko a pak pripadne NQZ na 21.6. 

V uvahu pak pripada jeste nejaka BTS na konci mesice, ci Rusko od 15.7... co myslite?

0 Citovat

Ivo napsal(a):

Mame nejaky novy info na Londyn-Rumunsko od 23.6?

Edit: FR dnes normalne doletel do OTP z Londyna a odletet zase zpet. To smrdi..

Nic nove v NOTAM https://flightplan.romatsa.ro/in...covid_lrbb

Ten OTP-STN musel byt nejaky specialny prelet. V Ryanair systeme su tieto lety zrusene az do 17.7., teda sa 100% riadia tym novym NOTAMom. Pockam na pripadnu aktualizaciu ban krajin v pondelok.

0 Citovat

Ivo napsal(a):

Sledoval bych asi jeste to Rumunsko a pak pripadne NQZ na 21.6. 

K NQZ som nasiel toto, nie su tam uz napr. informacie o konkretnych povolenych krajinach, z ktorych sa moze lietat, teda je mozne, ze to z BUD poleti s Kazachmi, a naspat neviem, ci prazdne... 

https://www.universalweather.com...Kazakhstan


0 Citovat

indierock napsal(a):

Nic nove v NOTAM https://flightplan.romatsa.ro/in...covid_lrbb

Ten OTP-STN musel byt nejaky specialny prelet. V Ryanair systeme su tieto lety zrusene az do 17.7., teda sa 100% riadia tym novym NOTAMom. Pockam na pripadnu aktualizaciu ban krajin v pondelok.

Zajimave zjisteni. Ja jsem si rikal, co tam dela ten Ryanair. Rumunsko by tedy mohlo klapnout uz na 23.6. Akorat bude dilema, zda vsadit nejdriv na KTW .. otazka, zda je pripadne zrusi do pondeli. Aby to v Polsku nesedelo az do konce pristiho tydne :-D 

0 Citovat

Nevite, proc nekdy jde udelat refund behem chvile po zruseni, a nekdy to tak trva?

0 Citovat

A neviete preco refund po zruseni letu wizzairom je otazka par sekund, ale ked spravim refund s wizz flex tak to trva omnoho dlhsie. Myslim, uz v stave ked sa da kliknut na dany request. Telefonicky mi to sice refundovali hned, ale bolo nutne tam zavolat v pripade wizz flex.

0 Citovat

benq212 napsal(a):

A neviete preco refund po zruseni letu wizzairom je otazka par sekund, ale ked spravim refund s wizz flex tak to trva omnoho dlhsie. Myslim, uz v stave ked sa da kliknut na dany request. Telefonicky mi to sice refundovali hned, ale bolo nutne tam zavolat v pripade wizz flex.

Taky zajimavy. Refund s wizz flex opravdu trva presne 72h, mozna i vice. Refund po zruseni probehne vetsinou do 10min..

0 Citovat

Uz vam nekomu sly vyrefundovat penize za ty KTW-LWO? Ja porad nic.. jinak BUD-NQZ na zitra uz je zrusen. 

0 Citovat

Ivo napsal(a):

Uz vam nekomu sly vyrefundovat penize za ty KTW-LWO? Ja porad nic.. jinak BUD-NQZ na zitra uz je zrusen. 

  

Zvlastne je, ze stale je KTW-LWO na 29.6 v predaji... A tie predchadzajuce zatim refund nic.
Mame nejake spravy o BUD-NQZ na dalsie obdobie? Bude zruseny aj o tyzden?

Btw. Ako riesite situaciu, ked ste napr. investovali na nejaky termin, a potom si uvedomili, ze sa da investovat nan viac? Prikupili ste znova to same?... Akurat na to aby sa dal pouzit wizz kredit, musi byt na rezervacke znova ten hlavny clovek na ktoreho je ucet. Myslite, ze nebude vadit ked na tom samom lete bude viac krat to same meno? :-D 

0 Citovat

Ja myslim, ze to nepoleti ani za tyden, ale jen osobni odhad. 


Dej zobrazit ceny bez WDC, pak i kdyz ho mas, tak nemusis byt v rezervaci ty - proste koupis pro nekoho jineho. Kazdopadne ano, lze koupit vic letenek se stejnym jmenem, uz se mi to povedlo :-D. Jen nasledujici den prijde email o duplicitni rezervaci a jestli jsem se nespletl, ale nezrusi ti to. 

0 Citovat

Vůbec nezkoušej koupit stejnou osobu na jedno číslo letu 2x, mají to ošéfovaný, ihned posílají info:

(radši jsem poslechl, neznám ev.důsledky VOP)

Vážený zákazníku,

všimli jsme si včera, že jste pravděpodobně omylem zopakoval/a rezervaci, což vyústilo ve dvojitou rezervaci (dva cestovní lístky s rozdílnými referenčními čísly).

Je-li tomu tak, přihlaste se prosím na wizzair.com a zkontrolujte historii svých rezervací v sekci „Moje rezervace“. Pokud zjistíte, že existují duplicitní rezervace na stejném letu, kontaktujte okamžitě naše telefonní středisko, abyste prodiskutoval/a vaše možnosti. Pokud tak neučiníte do 24 hodin, budeme v případě jakéholiv požadavku jednat pouze v souladu s našimi Všeobecnými přepravními podmínkami.

Pokud věříte, že jsou obě vaše rezervace nezbytné, ignorujte prosím naši zprávu. 

@Ivo. Byl jsem  asi trochu  po... a poslech je


0 Citovat

Podle me to mysli tak, ze po 24h uz aplikuji standardni cenik za zmenu/zruseni atd. Navic na konci pisou, ze to je vlastne ok :-). Muze byt otec a syn.. 

edit: je taktez zajimavy, ze i kdyz mate WDC, muzete ho odskrtnout a koupit letenku, i pro sebe, za drazsi cenovku. Nevim, kdo by to delal zamerne (pokud neinvestuje) kazdopadne omylem to urcite nekdo muze takhle koupit. Cekal bych nejaky promakanejsi system..


Edit 2: chodi mi emaily, at udelam c-in na KTW-LWO, pritom je let zruseny. Slusnej bordel.. a refund porad udelat nejde. Nechapu, podle ceho to nekdy trva chvili a nekdy tak dlouho.

0 Citovat

Tiez myslim, ze otec a syn mozu mat rovnake meno a v tom pripade by nemal byt s nicim problem. Ani s pouzitym wizz flex atd...


Akurat, ako som pisal. Aj ked spravim to, ze dam kupit letenky bez wizz club a teda dam tam ine mena... tak v tomto pripade mi v poslednej moznosti platby (Payment options) neponuka moznost pouzit wizz credit, iba USE WIZZ VOUCHER OR PROMO CODE .

0 Citovat

Mas pravdu, opravdu je pouziti wizz kreditu vazany na tve jmeno.. to je docela podpasovka. Otazka je, zda by slo koupit letenky treba pro 4 lidi, vcetne sebe, pro sebe koupit flex a pak tu svoji letenku zrusit :-O :-D. 


A ja mel za to, ze me to nenecha zaplatit wizz kreditem proto, ze mam na rezervaci vic jak 6 lidi. A ono je to vazany na mou osobu. No nakonec jsem udelal 3 rezervaci a na kazdy z nich mam sve jmeno, to uz nevim jak by jsem vysvetlovat na infolince. Otec syn a vnuk? :-D :-D

0 Citovat

Ivo napsal(a):

Otazka je, zda by slo koupit letenky treba pro 4 lidi, vcetne sebe, pro sebe koupit flex a pak tu svoji letenku zrusit :-O :-D. 

Líbí se mi tvoje kreativita :))

0 Citovat

Ivo napsal(a):

A ja mel za to, ze me to nenecha zaplatit wizz kreditem proto, ze mam na rezervaci vic jak 6 lidi. A ono je to vazany na mou osobu. No nakonec jsem udelal 3 rezervaci a na kazdy z nich mam sve jmeno, to uz nevim jak by jsem vysvetlovat na infolince. Otec syn a vnuk? :-D :-D

plati aj to, ze to nenecha spravit vacsiu rezervacku ako 6 ludi s pouzitym kreditu. :-D

0