Ahoj všem cestovatelům,  chtěla jsem se zeptat, zda někdo ví, jak je to s letenkami zakoupenými teď u společnosti Wizzair.  Pokud si koupím letenku na červen a situace se nezlepší - tedy buď moje země, nebo cílová destinace budou stále uzavřeny a nebude možné letět, vrátí mi wizzair peníze, popřípadě vystaví mi voucher na budoucí lety? Nebo se už teď chrání nějakou klausulí , že nepojistí žádné budoucí lety, které se kvůli Koroně nebudou moci uskutečnit? Děkuji moc,   .

Wizzair - nově zakoupené lety v časech COVID

Založila ve fóru Letecké společnosti

Ridder napsal(a):

Líbí se mi tvoje kreativita :))

Je treba byti neustale o krok vpred. Nedalo mi to a zkusil jsem to (az k poslednimu kroku). Refund letenky vlastnika WDC klubu udelat lze, ale system je chytrej. Automaticky to zvedne cenu ostatnim na ceny bez WDC a vrati to jen rozdil (cena letenky vlastnika WDC klubu - navyseni ceny pro ostatni cestujici na rezervaci, kteri nemuzou jiz tezit z WDC vyhod). Pisou to tam i takhle, takze to maji osefovany. Nicmene lze tim teda takhle uplatnit kredit pro jiny cestujici, coz se muze hodit. Bohuzel ale ty letenky budou v konecnym vysledku za plnou cenu bez WDC slevy. 

0 Citovat

Ivo napsal(a):

Je treba byti neustale o krok vpred. Nedalo mi to a zkusil jsem to (az k poslednimu kroku). Refund letenky vlastnika WDC klubu udelat lze, ale system je chytrej. Automaticky to zvedne cenu ostatnim na ceny bez WDC a vrati to jen rozdil (cena letenky vlastnika WDC klubu - navyseni ceny pro ostatni cestujici na rezervaci, kteri nemuzou jiz tezit z WDC vyhod). Pisou to tam i takhle, takze to maji osefovany. Nicmene lze tim teda takhle uplatnit kredit pro jiny cestujici, coz se muze hodit. Bohuzel ale ty letenky budou v konecnym vysledku za plnou cenu bez WDC slevy. 

Vsak to by nevadilo. V tom pripade by sa potom aspon vratilo +20% z tej plnej sumy... Este otazka, co by nastalo keby som tie letenky stornoval s wizz flex potom nahodou niekedy neskor. Vratil by sa mi kredit z tych povodnych s WDC alebo z tychto novych bez WDC?

A podaril sa ti teda odobrat aj ten hlavny cestujuci na ktoreho bola cela rezervacka?

0 Citovat

Ale ja ted uvazuju do budoucna, az budu chtit uplatnovat wizz kredity na opravdove letenky, ne investicni :-). Tak premyslim jak to udelat, abych mohl koupit treba letenky znamym/rodicum za wizz kredit, ale nemusel pritom letet s nima. 


To storno zbylych letenek je taky hodne dobra otazka :-D. Ale wizz flex vraci vsechny prostredky za letenku, krome wizz fee, takze predpokladam, ze to musi vratit novou cenu letenku (tu vyssi bez WDC). 


Ano - resp. Nepotvrdil jsem to, ale system to dovoluje. Lze odebrat vlastnika wdc a ponechat zbytek cestujicich. Ovsem pokud je rezervace pro 2 osoby, tak mne to vrati 40eur (dejme tomu ze letenka s wdc stala 40eur)  minus navyseni o 10 eur pro druhou osobu, takze mi to refunduje jen 30eur. Proste to zdrazi tu dalsi letenku/letenky. 

0 Citovat

DimikUK napsal(a):

[citace="Rosm"]

Vůbec nezkoušej koupit stejnou osobu na jedno číslo letu 2x, mají to ošéfovaný, ihned posílají info:

(radši jsem poslechl, neznám ev.důsledky VOP)

Vážený zákazníku,

všimli jsme si včera, že jste pravděpodobně omylem zopakoval/a rezervaci, což vyústilo ve dvojitou rezervaci (dva cestovní lístky s rozdílnými referenčními čísly).

Je-li tomu tak, přihlaste se prosím na wizzair.com a zkontrolujte historii svých rezervací v sekci „Moje rezervace“. Pokud zjistíte, že existují duplicitní rezervace na stejném letu, kontaktujte okamžitě naše telefonní středisko, abyste prodiskutoval/a vaše možnosti. Pokud tak neučiníte do 24 hodin, budeme v případě jakéholiv požadavku jednat pouze v souladu s našimi Všeobecnými přepravními podmínkami.

Pokud věříte, že jsou obě vaše rezervace nezbytné, ignorujte prosím naši zprávu. 

@Ivo. Byl jsem  asi trochu  po... a poslech je



Jak to maji jako osefovany? Kupuju normalne pres appku 5-10 letenek na moje jmeno a tohle proste ignoruju a cekam az to zrusi. Nikdy zadnej problem nebyl. I kdybych vykoupil cele letadlo na svoje jmeno tak to W6 muze byt jedno.

[/citace]


Je to tak. Jeste k wizz flex - ted jsem to testoval. Skutecne lze delat rebooking neomezene krat. Vzdy to chce delat na stejnou ci drazsi letenku, jinak prichazite o pocatecni investici. Vsude pisou, ze fare difference lze platit jen kreditni kartou, nicmene je to hoax, fare difference mi sel zaplatit i v kreditech.. (nicmene testoval jsem to na sobe, tudiz na vlastnikovy WDC).

0 Citovat

Napadl me jeste jeden dobry travel wizz hack, kdyz je ted ta akce Wizz Flex za 1 EUR:


1. Kup si fake letenku s co nejvzdalenejsim datem odletu a co nejlevneji (idealne za 10eur - nejnizsi fare u Wizzu)

2. Prihod k tomu Wizz flex za 1 EUR

3. Az budes chtit nekam opravdu letet, zmen si routing na pozadovanou trasu

4. Doplat fare difference (nikdy neprodelas, protoze mas letenku za nejnizsi moznou cenu, tudiz nova letenka bude stejne draha ci drazsi)

5. Voila, mas letenku, kterou planujes proletet a to s Wizz flex za cenu 1 EUR misto standardnich 11 EUR

6. V teto nejiste dobe, kdyby se cokoliv zmenilo na tvych planech, vyuzij Wizz flex a letenku stornuj (pokud byla hodne draha) nebo spise rebookni na jiny realny/fiktivni datum, idealne s podobnou cenou letenky, at moc nedoplacis.

7. Pokud by se opakoval bod 6) tak ucin stejny postup. Nikdy vsak nekupuj levnejsi letenku, prijdes o cast sve investici, to radeji vyuzij 100% cancel (prijdes jen o 1 EUR za puvodni Wizz flex). 


NEVYHODA zruseni letu skrze Wizz Flex: Kredity obdrzene za refund skrze Wizz flex musis uplatnit do 90 dni.


Edit: (musim to nejdrive vyzkouset), nicmene tento postup by se asi dal vysperkovat tim zpusobem, ze pokud casto nevim, s kym budu cestovat, koupim letenku pro sebe a tu druhou koupim na Flexible Travel Partner (stoji 10EUR). Nasledne by nemel byt problem delat neomezeny pocet rebookingu pro me a osobu NoName.


Souhrn: Pro 2 osoby na RT cestu to jsou nasledujici naklady: 4x 10EUR letenka, 4x 1EUR wizz flex, 2x 10EUR NoName (flexible travel partner). To dela 64 EUR za zpatecni letenku pro 2 osoby do neomezene destinace a s volitelnym partakem. Samozrejme je k tomu treba pripocitat pozdejsi Fare difference.. ale to nic nemeni na vyhodnosti teto koupe bez rizika! :-) 


0 Citovat

Wizzair travel hack:


Napadl me jeste jeden dobry travel wizz hack, kdyz je ted ta akce Wizz Flex za 1 EUR:


1. Kup si fake letenku s co nejvzdalenejsim datem odletu a co nejlevneji (idealne za 10eur - nejnizsi fare u Wizzu)

2. Prihod k tomu Wizz flex za 1 EUR

3. Az budes chtit nekam opravdu letet, zmen si routing na pozadovanou trasu

4. Doplat fare difference (nikdy neprodelas, protoze mas letenku za nejnizsi moznou cenu, tudiz nova letenka bude stejne draha ci drazsi)

5. Voila, mas letenku, kterou planujes proletet a to s Wizz flex za cenu 1 EUR misto standardnich 11 EUR

6. V teto nejiste dobe, kdyby se cokoliv zmenilo na tvych planech, vyuzij Wizz flex a letenku stornuj (pokud byla hodne draha) nebo spise rebookni na jiny realny/fiktivni datum, idealne s podobnou cenou letenky, at moc nedoplacis.

7. Pokud by se opakoval bod 6) tak ucin stejny postup. Nikdy vsak nekupuj levnejsi letenku, prijdes o cast sve investici, to radeji vyuzij 100% cancel (prijdes jen o 1 EUR za puvodni Wizz flex).

NEVYHODA zruseni letu skrze Wizz Flex: Kredity obdrzene za refund skrze Wizz flex musis uplatnit do 90 dni.

POZOR!!!: Jmeno spolucestujiciho se musi zadat pred tim, nez je uplatnen Wizz Flex (storno, rebooking) a pak jiz nelze menit.

Edit: (musim to nejdrive vyzkouset), nicmene tento postup by se asi dal vysperkovat tim zpusobem, ze pokud casto nevim, s kym budu cestovat, koupim letenku pro sebe a tu druhou koupim na Flexible Travel Partner (stoji 10EUR). Nasledne by nemel byt problem delat neomezeny pocet rebookingu pro me a osobu NoName.

Souhrn: Pro 2 osoby na RT cestu to jsou nasledujici naklady: 4x 10EUR letenka, 4x 1EUR wizz flex, 2x 10EUR NoName (flexible travel partner). 

To dela 64 EUR za zpatecni letenku pro 2 osoby do NEOMEZENE destinace, s LIBOVOLNYM datem odletu a s VOLITELNYM partakem pokud sezenes letenky opet za 10EUR. Jinak je samozrejme  k tomu treba pripocitat pozdejsi Fare difference,  ale to nic nemeni na vyhodnosti teto koupe bez rizika! 



---> Enjoy unlimited travel na palube Wizzair by Ivo :-)

0 Citovat

Tak to je parada. :-) Si kral. Diky.

Aky ste nasli najvzdialenejsi termin? 30.6.2021?

Mozno bude lahsie pre celkovu organizaciu takto nakupovat len 2xjednosmerne letenky.

0 Citovat

Co hledam ja, vse konci v zari 2021. Nasel jste nekdo fare za 10eur na konec pristiho leta nejaky linky? 

Edit: cerven 2021 z Balkanu (Tirana, Pristina, Skopje) do Budapesti je spousta terminu za 9,99 EUR.

0 Citovat

Bacha akurat na to, ze ked sa takto letenka kupi, tak nez sa s nou da cokolvek robit, tak sa musi vyplnit ten Flexible Travel Partner a az potom mi dovoli menit trasu pripadne stornovat.
Takze sa to neda pouzit stylom, ze takuto letenku vymenim za nejaku uz realnu s tym, ze meno  Travel Partnera doplnim neskor. Meno budem tym padom muset poznat uz pri meneni tej fake letenky za tu svoju novu, ktoru by som fakt chcel preletiet.

0 Citovat

benq212 napsal(a):

Bacha akurat na to, ze ked sa takto letenka kupi, tak nez sa s nou da cokolvek robit, tak sa musi vyplnit ten Flexible Travel Partner a az potom mi dovoli menit trasu pripadne stornovat.
Takze sa to neda pouzit stylom, ze takuto letenku vymenim za nejaku uz realnu s tym, ze meno  Travel Partnera doplnim neskor. Meno budem tym padom muset poznat uz pri meneni tej fake letenky za tu svoju novu, ktoru by som fakt chcel preletiet.


Dobry vedet, o tom se nikde v podminkach nepise. Doplneno do Wizz hacku.

0 Citovat

Jde někde zjistit, v jakým okruhu nebo prostě kam si můžu let změnit? Např. když mi posunuli let Budapešť - Malta, tak místo Budapešti jsem mohl zvolit i Vídeň a místo Malty ještě Sicílii a Neapol. Jde tahle nabídka změny nějak zjistit předem?

0 Citovat

Dej rebook, otevře se ti jejich picker a  v něm budou dostupné varianty odletového místa a k němu destinace. Pokud tam něco chybí, dá se to vyhandlovat na infolince. Typicky tam nebývají nově oznámené linky poté, co ti zrušili/posunuli let.

0 Citovat

Michal napsal(a):

Dej rebook, otevře se ti jejich picker a  v něm budou dostupné varianty odletového místa a k němu destinace. Pokud tam něco chybí, dá se to vyhandlovat na infolince. Typicky tam nebývají nově oznámené linky poté, co ti zrušili/posunuli let.


Ridder to ale asi mysli tak, jestli to jde zjistit jeste pred samotnym posunutim letu, ne? Ze by vymyslel novy wizz hack..? :-). Zjistit si, jaka letiste jsou volitelny pro rebook napr. z Vidne, koupit neco z Vidne, co se nejspis zrusi a pak to dat..z Prahy treba? Nebo se pletu?

0 Citovat

Přesně tak, Ivo :)

0 Citovat

Ridder napsal(a):

Přesně tak, Ivo :)


Tenhle server me bavi :-D 

0 Citovat

Je nejaké obmedzenie v tom travel hacku od Iva na zmenu trasy? Tam som tiež limitovaný nejakým okruhom odletových a priletovych letisk? Alebo tam je to jedno a môžem vybrať hocičo z wizz nabidky?

0 Citovat

benq212 napsal(a):

Je nejaké obmedzenie v tom travel hacku od Iva na zmenu trasy? Tam som tiež limitovaný nejakým okruhom odletových a priletovych letisk? Alebo tam je to jedno a môžem vybrať hocičo z wizz nabidky?


Neni. Pokud kupujes OW letenku, muzes uplne libovolne menit destinace, datum a cas: 


a. In case of one-way flight bookings:

i. The date, time and destination of the booked flight can be changed latest 3 hours before the scheduled departure time of the flight. (The change must be completed no more than 3 hours before the scheduled departure time of the flight.)


Osobne vyzkouseno. Koupil jsem pred chvili zkusebne Praha-Tirana a zmenil to na investicni KTW-LWO na toho 29.6.

0 Citovat

Ja som ten hack velmi asi nepochopil, lebo vidim v nom len tu moznost, ze si takto dokazem kupit wizz flex teraz za akciove euro a nechat si ho odlozeny akokeby do buducna na iny let. 

No co sa tyka usetrenych penazi na letenkach, tam neusetrim nic, stale treba doplacat do realnej sumy letenky sumy (ak nie je rovnaka), vsak? Realne usetrim takto cisto len na tom poplatku wizz flex tych 10e, ktory mozno ani nevyuzijem a zaroven musim nechat na nejake obdobie wizzu dalsich min. 10eur z kreditu za letenku, ktore by som teraz nemal k dispozicii na investovanie.

0 Citovat

indierock napsal(a):

Ja som ten hack velmi asi nepochopil, lebo vidim v nom len tu moznost, ze si takto dokazem kupit wizz flex teraz za akciove euro a nechat si ho odlozeny akokeby do buducna na iny let. 

No co sa tyka usetrenych penazi na letenkach, tam neusetrim nic, stale treba doplacat do realnej sumy letenky sumy (ak nie je rovnaka), vsak? Realne usetrim takto cisto len na tom poplatku wizz flex tych 10e, ktory mozno ani nevyuzijem a zaroven musim nechat na nejake obdobie wizzu dalsich min. 10eur z kreditu za letenku, ktore by som teraz nemal k dispozicii na investovanie.


V podstate je to tak jak rikas. Kdyz si koupis 10 letenek za 10eur, usetris do budoucna 100 EUR na wizz flex. Potazmo mozna jeste vic, protoze priznejme si, kdo z nas do ted kupoval wizz flex za 10eur? Radsi jsem koupil levnou letenku a nekolikrat ji nechal propadnout, coz jsou vedlejsi ztraty, ktere ted nehrozi. S tim, ze nebude na investice samozrejme souhlasim, na druhou stranu, investice asi pomalu konci, je treba diverzifikovat :-)

0 Citovat

indierock napsal(a):

Ja som ten hack velmi asi nepochopil, lebo vidim v nom len tu moznost, ze si takto dokazem kupit wizz flex teraz za akciove euro a nechat si ho odlozeny akokeby do buducna na iny let. 

No co sa tyka usetrenych penazi na letenkach, tam neusetrim nic, stale treba doplacat do realnej sumy letenky sumy (ak nie je rovnaka), vsak? Realne usetrim takto cisto len na tom poplatku wizz flex tych 10e, ktory mozno ani nevyuzijem a zaroven musim nechat na nejake obdobie wizzu dalsich min. 10eur z kreditu za letenku, ktore by som teraz nemal k dispozicii na investovanie.

Tak nejak, veď to nie je žiaden hack 😂 Normálna akcia, ktorú wizz ponúkol a úspora 10€. Keď budem vedieť kam chcem ísť a budem vedieť okruh dátumov tak si danú letenku jednoducho kúpim aj bez wizz flex 

0 Citovat

DimikUK napsal(a):

Slo uz nekomu refundovat KTW-LWO na pondeli? V appce to je zruseny ale nikde kde zadat o refund. Vzdycky prisel email s linkem a ted ticho po pesine. 


Nejde.. a podle ceny na 29.6 to evidentne nejde jeste nikomu :-D 

0 Citovat

Právě kdybysme zjistili ten systém, který odletový a příletový letiště nám za ten danej let nabídnou, když let posunou, tak je to naprostej top. Pokud se koupí něco na víc měsíců dopředu, tak Wizz snad téměř vždy posune let.


Při posunutí letu se právě otevře ta nabídka odletových a příletových letišť (který musíme zjistit) a je možnost to zabookovat v termínech od 14 dní před až do 60 dní po původně plánovaným datu. K tomu všemu by ještě zůstal Flex. Takže naprostej epic win. 

0 Citovat

Ridder napsal(a):

Právě kdybysme zjistili ten systém, který odletový a příletový letiště nám za ten danej let nabídnou, když let posunou, tak je to naprostej top. Pokud se koupí něco na víc měsíců dopředu, tak Wizz snad téměř vždy posune let.


Při posunutí letu se právě otevře ta nabídka odletových a příletových letišť (který musíme zjistit) a je možnost to zabookovat v termínech od 14 dní před až do 60 dní po původně plánovaným datu. K tomu všemu by ještě zůstal Flex. Takže naprostej epic win. 


To by byl slusnej home-run. Minimalne ale ty letiste v okoli CR bysme tady mohli na foru dat dohromady, ne? Vim, ze tu psali lidi, ze jim Wizz zrusil let z Budapesti, z Vidne... Ale kde to zjistit cerny na bilym, to nevim.

0 Citovat

Vzhledem k tomu, jakou mají automatizaci u rušených letů, odhaduji, že to tam vždycky ručně někdo nakliká...

0 Citovat

Zaujimave je, ze niektore zrusene rezervacky maju moznost ziadat o refund hned a pri niektorych ako napr. teraz pri KTW-LWO to trva neskutocne dlho... A pritom je jasne, ze let je zruseny, takze to neni pripad, ze by cakali a nevedeli co. Chapete preco to moze byt? Resp. preco hned jak zrusia let, nepovolia ten refund. Jedine, ze by to schvalne natahovali. :-D
A preco nezrusili hned aj KTW-LWO na 29.6. tiez nechapem... 

0