Ahoj všem cestovatelům,  chtěla jsem se zeptat, zda někdo ví, jak je to s letenkami zakoupenými teď u společnosti Wizzair.  Pokud si koupím letenku na červen a situace se nezlepší - tedy buď moje země, nebo cílová destinace budou stále uzavřeny a nebude možné letět, vrátí mi wizzair peníze, popřípadě vystaví mi voucher na budoucí lety? Nebo se už teď chrání nějakou klausulí , že nepojistí žádné budoucí lety, které se kvůli Koroně nebudou moci uskutečnit? Děkuji moc,   .

Wizzair - nově zakoupené lety v časech COVID

Založila ve fóru Letecké společnosti

Může v tom být záměr otevřít refund až v pondělí 0:01, aby známé firmy nemohli nakoupit KTW-LWO na 29.6. a jiné spekulace s Wizz Flexem za 1 €. Mezitím si ty Katowice snad koupí někdo za peníze a ne kredit. Co je na tom tak těžkého na pochopení? :D

0 Citovat

Ridder napsal(a):

Právě kdybysme zjistili ten systém, který odletový a příletový letiště nám za ten danej let nabídnou, když let posunou, tak je to naprostej top. Pokud se koupí něco na víc měsíců dopředu, tak Wizz snad téměř vždy posune let.

Uz to za nas dali dokopy Poliaci :) odkaz si cely prekopirujte, lebo nefunguje

https://www.fly4free.pl/forum/li...rnatywnych,226,152194

0 Citovat

Dovolím si teda první tip. Respektive vysvětlím, co se teď chystám udělat. Přes vyhledávání flexibilních letů https://wizzair.com/en-gb/flight...2021-03-20 si najdu nejlevnější let v datu, který spadá mezi -14 až +60 dní od toho data ve kterým chci opravdu letět. Tohle je příklad pro Velikonoční KTW-CTA a zpátky.

Na první pohled nesmyslná otočka 1.3.2021 (142 PLN nákupní cena+Flex) by se měla teoreticky změnit na 2-5.4.2021 (258 PLN je aktuální cena). To vše díky tomu, že tento let je za tak dlouho, že na 99% dojde k posunutí letu a tím pádem možnosti zdarma rebookovat. Navíc pojištěno akčním Flexem, kterej při posunutí původního letu zůstane. V tomhle příkladu je úspora pár stovek Kč, ale půjdou najít o mnoho zajímavější varianty. Navíc bude možnost vyměnit letiště na ty z odkazu indierock - díky za něj. To otevírá další možnosti téhle hry.

0 Citovat

benq212 napsal(a):

Zaujimave je, ze niektore zrusene rezervacky maju moznost ziadat o refund hned a pri niektorych ako napr. teraz pri KTW-LWO to trva neskutocne dlho... A pritom je jasne, ze let je zruseny, takze to neni pripad, ze by cakali a nevedeli co. Chapete preco to moze byt? Resp. preco hned jak zrusia let, nepovolia ten refund. Jedine, ze by to schvalne natahovali. :-D
A preco nezrusili hned aj KTW-LWO na 29.6. tiez nechapem... 


Podle me to urcite neni zamer, jen to delaji manualne a maj v tom bordel..

0 Citovat

Ridder napsal(a):

Dovolím si teda první tip. Respektive vysvětlím, co se teď chystám udělat. Přes vyhledávání flexibilních letů https://wizzair.com/en-gb/flight...2021-03-20 si najdu nejlevnější let v datu, který spadá mezi -14 až +60 dní od toho data ve kterým chci opravdu letět. Tohle je příklad pro Velikonoční KTW-CTA a zpátky.

Na první pohled nesmyslná otočka 1.3.2021 (142 PLN nákupní cena+Flex) by se měla teoreticky změnit na 2-5.4.2021 (258 PLN je aktuální cena). To vše díky tomu, že tento let je za tak dlouho, že na 99% dojde k posunutí letu a tím pádem možnosti zdarma rebookovat. Navíc pojištěno akčním Flexem, kterej při posunutí původního letu zůstane. V tomhle příkladu je úspora pár stovek Kč, ale půjdou najít o mnoho zajímavější varianty. Navíc bude možnost vyměnit letiště na ty z odkazu indierock - díky za něj. To otevírá další možnosti téhle hry.


Dost zajimava nova dimenze hrani. Advanced level. Kazdopadne u polaku tech letist neni mnoho. Resp. chybi mi Praha a Viden, skoda.. Ale myslim, ze asi Prahu za Viden by melo jit menit..stejne tak WRO za PRG pry jde.

0 Citovat

Primárně to budu směřovat na letiště ze kterých lítám. Ale pokud najdu zajímavý kombo z WRO, tak proč to s Flexem nerisknout a nedoufat v přehození na PRG. Samozřejmě se do té cílové destinace musí z obou těchto letišť lítat, což je potřeba taky pohlídat. 

0 Citovat

Ivo napsal(a):


Dost zajimava nova dimenze hrani. Advanced level. Kazdopadne u polaku tech letist neni mnoho. Resp. chybi mi Praha a Viden, skoda.. Ale myslim, ze asi Prahu za Viden by melo jit menit..stejne tak WRO za PRG pry jde.

PRG za VIE nelze, měl jsem BRI-VIE, dalo se změnit z BRI na NAP a na příletu jedině za BUD. 

0 Citovat

Tak ja nevim, co s tim zrusenym letem KTW-LWO. Zacinaji me fakt stvat.. 

0 Citovat

Zkoušel někdo volat do Wizzairu?

0 Citovat

Ale já už vidím, že lety jsou zrušené. Jen nemůžu udělat ten refund.

0 Citovat

DimikUK napsal(a):


Budika na 2am...


To uz asi neni potreba, zruseny v aplikaci je. A refund mi sel minule udelat i po planovanem case odletu. Spis nemuzu ted investovat do wizz flex letenek a dalsich bezrizikovych vkladu..

0 Citovat

Nějaký kiks, mají s tím problém i zrušené lety na dnešek.


9c38bd50-4ace-471f-8a52-181f4c91d560.jpeg

0 Citovat

DimikUK napsal(a):

Ja taky Plho...

Plho? K čemu má byt ten budík na 2am? :-D

0 Citovat

https://www.imperatortravel.ro/2...lbena.html


Pro naši věc velmi zajímavý článek

0 Citovat

UK nikde neni jmenovano..takze 23.6 LTN-OTP asi temer jistota? :-)


Kdyby bylo co vsadit do rulety....

0 Citovat

dle překladače z článku má zákaz při stávajícím klíči pokračovat na tyto země, 

ale přípomínám, že off. seznam bude vydán až zítra odpoledne

  • Edit - pro Švédsko, Porugalsko, Polsko, Lucembursko, Dánsko výslovný zákaz nyní neplatí, tudíž se pro zákaz letů rozhodují ještě podle jiných parametrů než podle zmíněného nakažený na milion obyvatel ...

Země, které zůstanou na žlutém seznamu

Švédsko - 100,14 - WOW! 

Portugalsko - 31,49

Velká Británie - 19,77

Polsko - 12,54

Nizozemsko - 9,93

Belgie - 9,73

Lucembursko - 7,83

Španělsko - 7.04

Dánsko - 6,56 

0 Citovat

Ale pozor, OTP-NYO a zpet dnes letel... takze buh vi, jak je to smerodatny. Asi zas vsadim kdyztak na LTN-OTP s wizz flex.. ten se rusil nekolikrat.

0 Citovat

DimikUK napsal(a):


Nebo smeroplatny...


To zni asi lip :-))

0 Citovat

Edit - s současné době platí zákaz pro tyto země 

❌ Italy 🇮🇹

❌ Spain 🇪🇸

❌ France 🇫🇷

❌ Belgium 🇧🇪

❌ USA 🇺🇸

❌ UK 🇬🇧

❌ Netherlands 🇳🇱

❌ Turkey 🇹🇷

❌ Iran 🇮🇷

Takže pravda, že lety třeba do Švédska normál létají, v tom případě, ale opravdu nechápu ten jejich klíč pro zakázy

0 Citovat

Já bych to viděl na dopravu rumunských sběračů nebo jiných lidí do zemědělství...

0 Citovat

UK-Rumunsko na 23.6 zruseno (minimalne Londyn-Rumunsko). Dalsi promarnena sance kvuli prodleve refundu na KTW-LWO..

0 Citovat

Ivo napsal(a):

UK-Rumunsko na 23.6 zruseno (minimalne Londyn-Rumunsko). Dalsi promarnena sance kvuli prodleve refundu na KTW-LWO..

Zruseno síce áno, ale refund nejde. :-D

0 Citovat

benq212 napsal(a):

Zruseno síce áno, ale refund nejde. :-D


O co, ze refundy zacnou chodit v 00:01, az vyprsi akce flex za 1 euro :D

0 Citovat

Systém má tzv. příliš mnoho cancellations a nestíhá. Má se počkat do zítřka >> žádný Wizz Flex za ojro nebude :D

0 Citovat

Michal napsal(a):

Systém má tzv. příliš mnoho cancellations a nestíhá. Má se počkat do zítřka >> žádný Wizz Flex za ojro nebude :D


Overena informace z call centra? O manualni refund jsi nezadal?

0