Ahoj všem cestovatelům,  chtěla jsem se zeptat, zda někdo ví, jak je to s letenkami zakoupenými teď u společnosti Wizzair.  Pokud si koupím letenku na červen a situace se nezlepší - tedy buď moje země, nebo cílová destinace budou stále uzavřeny a nebude možné letět, vrátí mi wizzair peníze, popřípadě vystaví mi voucher na budoucí lety? Nebo se už teď chrání nějakou klausulí , že nepojistí žádné budoucí lety, které se kvůli Koroně nebudou moci uskutečnit? Děkuji moc,   .

Wizzair - nově zakoupené lety v časech COVID

Založila ve fóru Letecké společnosti

Ověřená informace přes telefon. Nechtěli číslo rezervace, jen jaký to je let. Nepoletí se. Prý zahlcený systém. V pondělí snad přijde mail. 

0 Citovat

Zrušeno a refund možný. 

0 Citovat

Zruseno ale refund nemozny..

0 Citovat

Mail mi sice přišel, ale v profilu stále je "on-line check-in is not available". Mají to nějaké rozbité :D

0 Citovat

Avšak měli bychom brát na tom to pozitivní - přišel e-mail a SMS, že let je zrušený. Investice se vrátí, byť třeba za pár dní ;)

0 Citovat

Opravdu. Přestože přišel už mail i SMS (což v minulosti vždy znamenalo, že refund se dá už udělat), tak se nic nezměnilo na nemožnosti udělat refund. 

0 Citovat

DimikUK napsal(a):

Kdyz to nepujde refundovat do 3 hodin pred odletem tak co pak? Aby to W6 vsechno nezrusila a refund nikde...vase chyba slo to do 3 hodin pred odletem🤔


Ja jsem si zazadal o refund i kdyz uz bylo v dobe faktickeho odletu. 

0 Citovat

Udělal jsem si seznam letů mezi kterýma se teď rozhodnu, co koupím s Flexem a budu chtít proletět. Možná by to mohlo někomu taky pomoct, tak sdílím. Celý je to vyselektovaný čistě na to, co zajímá mě, takže je dost možný, že jsou tam další náhradní destinace, lepší ceny v jiných měsících atd. Připomínám, že je velká šance na uplatnění intervalu -14 až +60 dní.


wizz-2021.jpg

0 Citovat

Někdo nečte pořádně. Při zrušení letů se dostává 20% navíc a díky tomu disponbilní částka celkem rychle naskakuje. 

0 Citovat

Smysl je matematika. x*1,2*1,2*1,2*1,2 dává už dohromady přes 2x. Krom toho prodlužuje platnost kreditu o další dva roky.

0 Citovat

Ja se teda taky přidám. Kolik byla prvotní investice a kolik je aktuální zisk, ať máme my sledující nějakou představu o výhodnosti této akce. 

0 Citovat

Dovolim si tvrdit, ze niektori chytri a stastni investori musia mat aj 15 nasobny zisk.

0 Citovat

Inac v emaily o zruseni letu(predmet:Wizz Air Flight cancellation!) je jasne napisane: "Please be aware that you should choose one of the above options no later than three hours before the scheduled departure time of your original flight."...
Takze mohol by to byt problem, keby tie moznosti refundu nespristupnili dostatocne skoro...
Co myslite? Tazko by sa im nieco dokazovalo.

0 Citovat

Myslim, ze sa netreba bat, je pravda ze napr. rebook na iny termin/trasu sa cez web spravit pod 3hod pred odletom a neskor uz neda, no refund na kredit sa da aj neskor.

0 Citovat

Prave, nebudte mekky. Refund jde i pozdeji, nebo alespon sel jeste nedavno. 


Edit: kazdopadne ani mne uz neudelali refund na infolince, pry uz to nemuzou delat.. (chtel jsem koupit letenky s flex za 1 eur). Zacinam mit pocit, ze ty refundy pozastavili pres tu akci zamerne. 

0 Citovat

Suhlasim, refund do wizz kredit sa da spravit aj po uz planovanom odlete. Takze no worries.

0 Citovat

A jak se ten refund dá udělat zpětně? Let je pryč, link z mailu nefunguje...

0 Citovat

Vydržíš pár dní a potom ak to stále nepôjde (napr. cez kontrolu rezervácie pomocou rezervačného kódu), tak zavoláš na linku Wizzair:)

0 Citovat

Mam taky pocit, ze uz teraz je jasne, ze kazdy bude to musiet riesit cez infolinku a k tomu este bude potrebne vyhadat 120% namiesto 100% ako to maju vo zvyku cez infolinku.

0 Citovat

indierock napsal(a):

Mam taky pocit, ze uz teraz je jasne, ze kazdy bude to musiet riesit cez infolinku a k tomu este bude potrebne vyhadat 120% namiesto 100% ako to maju vo zvyku cez infolinku.


Vcera me na infolince poslala do patricnych mist, pry uz refundy delat nemohou. Otazka, zda byla lina, nebo narizeni shora..

0 Citovat

ak si dobre spominam, tak takto to bolo v zaciatkoch wizz, vzdy tam bolo treba volat.

nuz poobede tam crnknem, i tak mi este dlhuju stredajsi krk-iev a to je fakt dalsi dovod preco pre mna tato hra konci, ozaj mi to nestoji niekam vyvolavat za virtualny kredit, ktory mozno ani nikdy nevyuzijem

0 Citovat

Dva horory - v noci mi okamžitě úspěšně refundovali rezervaci pro 3 osoby, ale protože mi bylo blbé chtít hned druhou jen pro mě, tak jsem volal ráno a prý do 72 hodin. A zatím se nic nevrátilo :D

0 Citovat

Michal napsal(a):

Dva horory - v noci mi okamžitě úspěšně refundovali rezervaci pro 3 osoby, ale protože mi bylo blbé chtít hned druhou jen pro mě, tak jsem volal ráno a prý do 72 hodin. A zatím se nic nevrátilo :D


120% bez problemu?


0 Citovat

U obojího. Ale na kredity za tu druhou rezervačku stále čekám. Let nezmizel že systému, tak si nedělám iluze, že operátor něco zmáčknul. 

0 Citovat

Ví se něco o Rumunsku??

0