Ahoj všem cestovatelům,  chtěla jsem se zeptat, zda někdo ví, jak je to s letenkami zakoupenými teď u společnosti Wizzair.  Pokud si koupím letenku na červen a situace se nezlepší - tedy buď moje země, nebo cílová destinace budou stále uzavřeny a nebude možné letět, vrátí mi wizzair peníze, popřípadě vystaví mi voucher na budoucí lety? Nebo se už teď chrání nějakou klausulí , že nepojistí žádné budoucí lety, které se kvůli Koroně nebudou moci uskutečnit? Děkuji moc,   .

Wizzair - nově zakoupené lety v časech COVID

Založila ve fóru Letecké společnosti

indierock napsal(a):

Tu je nieco z piatku na webe letiska, ze v podstate su povolene len lety z/do 6 krajin.

Inak asi cez vikend sa tvaril jeden smer tohto letu uz ako "sold-out".

https://www.nn-airport.kz/news/2020/144


Podle toho to vypada, ze jsou povoleny jen lety do China, South Korea, Japan, Georgia, Thailand, Turkey.  

Flight to all other countries are prohibited. 


To zni taky nadejne. 

0 Citovat

Ivo napsal(a):


Podle toho to vypada, ze jsou povoleny jen lety do China, South Korea, Japan, Georgia, Thailand, Turkey.  

Flight to all other countries are prohibited. 


To zni taky nadejne. 

Akurát basic fare je už predaný...

A tie vyššie tarify sa prečo neoplatí kupovať?

A dokážem pri tých vyšších tarifoch vyčítať koľko je ten basic fare  z ktorého sa počíta +20%?

0 Citovat

benq212 napsal(a):

Akurát basic fare je už predaný...

A tie vyššie tarify sa prečo neoplatí kupovať?

A dokážem pri tých vyšších tarifoch vyčítať koľko je ten basic fare  z ktorého sa počíta +20%?


Protoze cast investice se ti nezhodnoti. Ja to delal tak, ze jsem si nasel jiny let na stejny trase a zjistil rozdil mezi basic fare a ostatnimi. Bylo to docela dost, 50eur a vice myslim. Takze investujes 200eur treba, ale zhodnoti se ti jenom 150.

0 Citovat

Ivo napsal(a):


Protoze cast investice se ti nezhodnoti. Ja to delal tak, ze jsem si nasel jiny let na stejny trase a zjistil rozdil mezi basic fare a ostatnimi. Bylo to docela dost, 50eur a vice myslim. Takze investujes 200eur treba, ale zhodnoti se ti jenom 150.

ale presne to rozpísané som nikde nenašiel. Ten rozdiel.

0 Citovat

Máme niekde oficiálne potvrdené prečo by lety z BTS nemali letieť?

0 Citovat

Já bych teď počkal na BTS (ev.LWO - ten se ale teď nějak rozlétává), podle mě má větší smysl počkat na nějaký ban, než investovat do destinace, ze které pak páčíš kredit přes linku. Dlouhodobě sleduju PRN, můžeš ihned jít do PRN-LTN na 30.6., ale do doby vrácení kreditu se znovu otevře Rumunsko, kde se nám to asi víc líbí a ten kredit Ti pak bude chybět...

0 Citovat

Vyjdrenie zastupcu letiska, ze nerataju s inou pravidelnou linkou do konca juna ako je povolena SOF. 

Je na to vydany platny NOTAM do konca oktobra, v ktorom sa budu menit akurat vynimkove "zelene" krajiny. Momentalne podmienky na zaradenie na zeleneho zoznamu na SK je incidencia pod 10 (tu na napr UK stale cca. 20 myslim) a zaroven nizsi pocet celkovo aktivnych pripadov. Podobne alebo horsie cisla ma urcite aj Ukrajina alebo Sev. Macedonsko (to ma incidenciu dokonca az na hodnote cca 100). 

0 Citovat

Rosm napsal(a):

Já bych teď počkal na BTS (ev.LWO - ten se ale teď nějak rozlétává), podle mě má větší smysl počkat na nějaký ban, než investovat do destinace, ze které pak páčíš kredit přes linku. Dlouhodobě sleduju PRN, můžeš ihned jít do PRN-LTN na 30.6., ale do doby vrácení kreditu se znovu otevře Rumunsko, kde se nám to asi víc líbí a ten kredit Ti pak bude chybět...


Je to takova sachova partie. Do toho je potreba sledovat, aby nebyly moc levny letenky (pokud ma nekdo vyssi kredit uz na ucte) ci aby byl v prodeji idealne porad Basic tarif. Tato hra neni pro kazdeho :-D

0 Citovat

Ivo napsal(a):


Je to takova sachova partie. Do toho je potreba sledovat, aby nebyly moc levny letenky (pokud ma nekdo vyssi kredit uz na ucte) ci aby byl v prodeji idealni porad Basic tarif. Tato hra neni pro kazdeho :-D

Já to mám ještě s Flexem za ojro. Já jsem v klidu ;)

0 Citovat

Ivo napsal(a):


Protoze cast investice se ti nezhodnoti. Ja to delal tak, ze jsem si nasel jiny let na stejny trase a zjistil rozdil mezi basic fare a ostatnimi. Bylo to docela dost, 50eur a vice myslim. Takze investujes 200eur treba, ale zhodnoti se ti jenom 150.

Dělám to taky takhle a bývá to opravdu tak kolem 50€.

0 Citovat

ukrajina sa zo slovenska urcite tak rychlo nerozlieta - situacia sa tam zhorsuje a ked nie su povolene z SK lety do ovela bezpecnejsich krajin vramci EU, tak neverim, ze sa nieco do 6 dni zmeni na BTS-LWO

0 Citovat

Budapešť - Nur-Sultan už vyprodáno...

0 Citovat

Neni mozny, ze je to opravdu sold-out? Podle me stejna situace jak LTN-OTP. Spousta kazachu se bude chtit vratit domu. Opacny smer stale za 20EUR..

0 Citovat

Nevím, nezdá se mi to, šlo to tak rychle až dneska.

0 Citovat

:-D Nebolo skôr len niekde oficiálne info o potvrdenom neleteni. :-D

0 Citovat

No právě... :-)

Ale zajímavé, že opačný let tam je a za málo peněz...

0 Citovat

No, nevim. Podle me to urcite zrusi, ale sold-out podle me s tim nema nic spolecnyho v tomhle pripade :-). 


BTW: ta hra je dost nudna ted bez rumunskych linek.. uz aby bylo pondeli zas :-D

0 Citovat

Uz par dni dozadu sa ten smer tvaril ako sold-out, mozno to vratia do predaja opat.

0 Citovat

Ivo napsal(a):

No, nevim. Podle me to urcite zrusi, ale sold-out podle me s tim nema nic spolecnyho v tomhle pripade :-). 


BTW: ta hra je dost nudna ted bez rumunskych linek.. uz aby bylo pondeli zas :-D

Na druhou stranu v této fázi hry se nemá cenu už zabývat drobnejma :)

BTW: Zítra zasedá slovenská vláda, tak se možná odpo něco dovíme

0 Citovat

Rosm napsal(a):

BTW: Zítra zasedá slovenská vláda, tak se možná odpo něco dovíme

Tam se ale asi nedá čekat teď nic zajímavého, ne? Nebo co by mohlo přijít?

0 Citovat

Otevření dalších zemí.

0 Citovat

Michal napsal(a):

Otevření dalších zemí.

Tak to samozřejmě. Ale myslel jsem zajímavého pro nás ... :-)

0 Citovat

Pokusil jsem se najít souvislosti s časovým rušením včerejších letů  a přišel jsem na to, že časový rozdíl mezi prvním zrušeným letem 20.36 (LTN-CLJ) a posledním v 20.45 (TSR-DSA) v mým profilu je 9 minut. Srovnal jsem si je a zjistil, že se rezervace zavírají zřejmě podle abecedy a země banu.  Z toho vyplývá, že pokud uděláte v pondělí rezervaci z Bukurešti, stihne  se ještě kredit otočit (pokud tedy bude připsát obratem) na Temesvar (TSR) nebo Tirgu Mures (TGM). Asi by bylo dobré se předem trochu připravit, aby to potom pěkně odsejpalo...   Budu rád, pokud zkouknete Váš čas rušení a podpoříte mojí teorii.   Pak už jenom být stále na mailu ve střehu:).

Štěstí přeje připraveným!  Lovu zdar!

0 Citovat

Ja myslim, ze tak rychle nemas sanci dostat kredity. To je aspon hodinovy proces i kdyz to bezi normalne. 

0 Citovat

po požádání refundu mám kredity do pár minut na účtě, jinak jsem měl jen Bukurešt-Lutton a v různé dny takže s časováním nepomohu.

Ergo kdyby se někdo nudil tak Kosovo je off. zatím zavřené letiště do 27.6 takže někdo může pátrat, zda a kdy budou jednat o prodloužení - Wizz má lety na 30.6 

0