Ahoj všem cestovatelům,  chtěla jsem se zeptat, zda někdo ví, jak je to s letenkami zakoupenými teď u společnosti Wizzair.  Pokud si koupím letenku na červen a situace se nezlepší - tedy buď moje země, nebo cílová destinace budou stále uzavřeny a nebude možné letět, vrátí mi wizzair peníze, popřípadě vystaví mi voucher na budoucí lety? Nebo se už teď chrání nějakou klausulí , že nepojistí žádné budoucí lety, které se kvůli Koroně nebudou moci uskutečnit? Děkuji moc,   .

Wizzair - nově zakoupené lety v časech COVID

Založila ve fóru Letecké společnosti

Qlk napsal(a):

20% z ceny X je prostě víc, než 20% z ceny (X-30%). To není těžké spočítat. 


Samozrejme, ze to nie je tazke spocitat, ale tento vzorec plati za predpokladu, ze X je jediny mozny investicny let ktoremu dnes klesla hodnota o 30%, a navyse ,este musi dalsia premenna - Y ( stav na wizz ucte) vykazazovat dostatocnu sumu pre dannu investiciu. Ivovi to mohlo znizit vynosy, Rosomovi pomohlo, aby mohol investovat :) 

A ja, kedze nerobim take operacie, tak pre mna prilezitost nakupit lety ktore chcem realne preletiet. (celkom ma laka BUD-Abu Dhabi za 66€ RT v polke februara)

0 Citovat

V pohode, nemohlo mi to snizit prijmy, nebot investice mi visi v BTS v soucasne chvili :-D

0 Citovat

Stale ziadne info o officialnom vyjadreni ohladne letov z BTS... Keby to info vyslo, tak aj wizz nam to skorsie asi stornuje. :-D A nemuseli by sme cakat az do pondeli.

0 Citovat

Co bys chtěl? Podle slovenského NOTAMu z 20. 6. se nesmí létat s výjimkou povolených zemí. Mezi nimi VB ani Ukrajina není. Zatím. 

0 Citovat

Dobré ráno, tak máme první info o úpravách ban v červenci, konkrétně z Malty:

https://www.mta.com.mt/en/airport-reopening

V praxi to znamená, že se asi brzy zruší lety MLA- SKP, BEG, SOF, OTP (KTW), ráno tam byl i Petrohrad, ale ten je už teď posunutý

0 Citovat

Do konce týdne asi žádné zajímavé lety nejsou, že?

0 Citovat

Rosm napsal(a):

Dobré ráno, tak máme první info o úpravách ban v červenci, konkrétně z Malty:

https://www.mta.com.mt/en/airport-reopening

V praxi to znamená, že se asi brzy zruší lety MLA- SKP, BEG, SOF, OTP (KTW), ráno tam byl i Petrohrad, ale ten je už teď posunutý


Diky za tip, zkusil jsem rebooknout BTS na BEG-MLA, mohlo by se to zrusit driv, snad. 

0 Citovat

Už by sa mohli rozhýbať a porušiť tie pondelkové lety z BTS a KTW. :-D Dlho nám tam stoja investície.

0 Citovat

benq212 napsal(a):

Už by sa mohli rozhýbať a porušiť tie pondelkové lety z BTS a KTW. :-D Dlho nám tam stoja investície.

Já odhaduju, že ty Katowice budou zrušený až v pondělí. Ale ta Bratislava by klidně mohla už být.

0 Citovat

BEG-MLA 1.7. vyprodáno...

0 Citovat

Tak u Wizzairu se šachuje ve velkém s časem (dny i hodiny) odletů u spousta destinací z Vídně (u mě Malaga, Corfu, Tenerife). Začaly teď chodit emaily o změnách na lety co jsem si levně nakoupil na příští rok za vydělaný kredit. Osobně to potěší, odlety jsou až za dlouho. Těch možností na změnu je teď prostě mnoho :-).

0 Citovat

Mně prakticky nic. Jen se nejspíš nebude konat Kutaisi a Suceava z Vídně v červenci 2021. To se hodí - vydyndám z nich Kutaisi z Prahy. Ale až časem.

0 Citovat

Otázka s lety Polsko-Ukrajina nabírá na intenzitě. Např. lvovské letiště si myslí, že zítra poletí GDN-LWO... U Wizzu je v prodeji jen jeden směr a tváří se jako sold-out. Na FR24 jsou všechny tyto lety jako Scheduled a předchozí jako Unknown.

Kdyby to náhodou letělo, bude to mít celkem velké důsledky pro KTW-LWO na pondělí :D

Plus Gruzie prodloužila flight ban do konce července. Ale Wizz byl podle všeho pro jednou rychlý a všechny lety, na které jsem koukal, jsou sold-out až do srpna.


poleti-to.png

0 Citovat

Ano tak isto to mali nahodene aj minuly tyzden, no poleti len prazdne lietadlo z GDN aby mohlo robit nasledne rotacie. 

Inak nelietanie z/do KUT sa predlzuje do 31.7. a aj Wizz to uz stihol (asi komplet) stiahnut z predaja. 

Dalsia nevyuzita investicia...

0 Citovat

Takže zrušený let pro pasažéry, ale letadlo se prolétne prázdné, aby mohlo na další rotaci?

0 Citovat

Ban letů do Gruzie je na druhou stranu příležitost pro nákup letenek u Ryanairu. Milan-Tbilisi na červenec je stále v prodeji. Vyvalte vouchery a vzhůru do nákupů. Storno v řádu dnů a možnost si vybrat jakoukoliv trasu v rámci tří měsíců... 😂 

0 Citovat

No, ale když dáš detail, už ti je neprodá. 

0 Citovat

Michal napsal(a):

No, ale když dáš detail, už ti je neprodá. 

Jo, všiml jsem si, že sold out

0 Citovat

Gruzii zrusi hned, ale ostatni nechavaji.. pro investory rana pod pas. 

0 Citovat

Jak to vlastně funguje u Ryanu? 

0 Citovat

Inak na fb stranke GDN sa v komentaroch pise, ze Wizz ziskal napriek zakazu UK letov speci povolenie na let z LTN 28. juna a aj v systeme to predavaju. Snad si takychto povoleni nevybavuju viacero, teda aj na nas KTW-LWO :D

0 Citovat

Přichází čas, kdy všichni annoncují, že začínají lítat a myslím, že začne pěkně mela. Zatím vpodstatě fungoval jen wizz, ryan a easy si létali pár tras a mysleli, že začnou pořádně od července a už je několik zemí, co jim do toho hážou vidle. Asi víc než kdy předtím se vyplatí sledovat aktuální situaci a myslím, že příležitosti k navýšení kreditu zatím budou pokračovat.

0 Citovat

Rosm napsal(a):

Přichází čas, kdy všichni annoncují, že začínají lítat a myslím, že začne pěkně mela. Zatím vpodstatě fungoval jen wizz, ryan a easy si létali pár tras a mysleli, že začnou pořádně od července a už je několik zemí, co jim do toho hážou vidle. Asi víc než kdy předtím se vyplatí sledovat aktuální situaci a myslím, že příležitosti k navýšení kreditu zatím budou pokračovat.


Souhlas 

0 Citovat

indierock napsal(a):

Inak na fb stranke GDN sa v komentaroch pise, ze Wizz ziskal napriek zakazu UK letov speci povolenie na let z LTN 28. juna a aj v systeme to predavaju. Snad si takychto povoleni nevybavuju viacero, teda aj na nas KTW-LWO :D

Zvládnul by tu někdo najít místo, kde je aktuální polský NOTAM? Tam ta výjimka musí být vypsaná a byla by tam i ta pro KTW-LWO. 

0 Citovat

Michal napsal(a):

Zvládnul by tu někdo najít místo, kde je aktuální polský NOTAM? Tam ta výjimka musí být vypsaná a byla by tam i ta pro KTW-LWO. 

Chtěl jsi tohle?

https://pl.ivao.aero/division/notams

0