Ahoj všem cestovatelům,  chtěla jsem se zeptat, zda někdo ví, jak je to s letenkami zakoupenými teď u společnosti Wizzair.  Pokud si koupím letenku na červen a situace se nezlepší - tedy buď moje země, nebo cílová destinace budou stále uzavřeny a nebude možné letět, vrátí mi wizzair peníze, popřípadě vystaví mi voucher na budoucí lety? Nebo se už teď chrání nějakou klausulí , že nepojistí žádné budoucí lety, které se kvůli Koroně nebudou moci uskutečnit? Děkuji moc,   .

Wizzair - nově zakoupené lety v časech COVID

Založila ve fóru Letecké společnosti

Jo i ne. Něco, kde má Wizzair publikovanou výjimku pro Londýn z Gdansku. Mylně jsem to očekával v NOTAMu. 

0 Citovat

Michal napsal(a):

Jo i ne. Něco, kde má Wizzair publikovanou výjimku pro Londýn z Gdansku. Mylně jsem to očekával v NOTAMu. 

Ještě mně napadá jim napsat- ŘLP PL, 100% to vědí:

https://www.ais.pansa.pl/

0 Citovat

Michal napsal(a):

Ban letů do Gruzie je na druhou stranu příležitost pro nákup letenek u Ryanairu. Milan-Tbilisi na červenec je stále v prodeji. Vyvalte vouchery a vzhůru do nákupů. Storno v řádu dnů a možnost si vybrat jakoukoliv trasu v rámci tří měsíců... 😂 


Jak tohle funguje? Když to zruší, mužů si opravdu vybrat jakýkoliv jiný let v jejich síti bez doplacení rozdílu? Koukam teď ze letenky na červenec kolem 25€. To by mohla bejt nadějná investice. 

0 Citovat

Vojtěch Hájek napsal(a):


Jak tohle funguje? Když to zruší, mužů si opravdu vybrat jakýkoliv jiný let v jejich síti bez doplacení rozdílu? Koukam teď ze letenky na červenec kolem 25€. To by mohla bejt nadějná investice. 


Nevěř tomu. Nám zrušili v červnu Catanii a přišel mail, že si můžeme vybrat jinou destinaci. To je sice pravda, ale ta destinace musí být ve stejné zemi, čili třeba Řím v mém případě. Kontakoval jsem kvůli tomu agenta na chatu.

0 Citovat

Tak mě zrušili lety Praha-Charleroi na srpen a mohl jsem si je ještě někdy minulý týden zdarma přehodit na Vídeň-Bejrút na listopad 😂

0 Citovat

Michal napsal(a):

Tak mě zrušili lety Praha-Charleroi na srpen a mohl jsem si je ještě někdy minulý týden zdarma přehodit na Vídeň-Bejrút na listopad 😂


Gratuluju! :)

0 Citovat

Michal napsal(a):

Tak mě zrušili lety Praha-Charleroi na srpen a mohl jsem si je ještě někdy minulý týden zdarma přehodit na Vídeň-Bejrút na listopad 😂

A je to takhle standard? Nebo se musí přesvědčit agent Ryanair? 

0 Citovat

Standard. Aspoň býval. Dáš rebook nebo jak se to jmenuje, vybereš novou trasu a hned pak vidíš, kolik bude stát. V rámci korony se tam píše free. Ale Ryanair s oblibou v tichosti mění pravidla. Co platilo včera nemusí už zítra. 

0 Citovat

Taky mi to šlo na úpně jinou linku i jiný stát. Pouze, co mi nešlo, bylo vyměnit vnitrostátní let za mezinárodní.

0 Citovat

Měl jsem na 20.7-27.7. koupené letenky VIE - BOJ, teď jsem se díval do appky a lety se tváří jako zrušené, zatímco v prohlížeči stále confirmed. Nicméně lety do 19.7. stále prodávají, po tomto datu již ne. Myslíte, že to opravdu ruší nebo jen nějaký šotek?

0 Citovat

ja mam tak ciernu horu, estonsko a bulharsko a ako som pozeral je dalsich kopa letisk co je koncom jula zrusenych

0 Citovat

Tak i prosincový let do Marakéše vypadá zrušený... Že by začalo platit to nové rakouské opatření?

0 Citovat

Rakuskom to asi nebude, ja mam zrusene aj bts - sof na august

0 Citovat

Rakouskem to určitě nebude, zrušili mi Krakov-Larnaka a Katovice-Lvov v březnu 2021. Spíš mi to připadá podobné, jako akce LOTu, kdy dneska zrušil většinu předevčírem prodaných akčních letů, ale peníze tak rychle vracet nebude. Jestli vůbec.

0 Citovat

SXF-KIV na lince ochotně změní na PRG-KIV 🤫

0 Citovat

Tak zpatky k tematu. Wizz se nejak nema ke zruseni Malty, KTW ani BTS.. tentokrat investice stoji opravdu dlouho :-( 

0 Citovat

Ivo napsal(a):

Tak zpatky k tematu. Wizz se nejak nema ke zruseni Malty, KTW ani BTS.. tentokrat investice stoji opravdu dlouho :-( 

A nechceš zkusit Tel Aviv z/do  Varny 2.7.?  Israel dnes prodloužil zákaz vstupu turistům do 1.8. (i když to nemá vliv na lety, vím)

0 Citovat

Ke spekulatvnímu tématu. Dokáže někdo na oficiálních stránkách najít tu výjimku GDN-LTN, proč může létat už od 28.6.?

Ono se dost dobře může stát, že ji dostane (dostal) i KTW-LWO na 29.6. a poletí. A určitě by tato výjimka byla u té pro Gdaňsk ;)

0 Citovat

Michal napsal(a):

Ke spekulatvnímu tématu. Dokáže někdo na oficiálních stránkách najít tu výjimku GDN-LTN, proč může létat už od 28.6.?

Ono se dost dobře může stát, že ji dostane (dostal) i KTW-LWO na 29.6. a poletí. A určitě by tato výjimka byla u té pro Gdaňsk ;)

Já bych z toho nedělal  takový problém, hold si musíš připravit reinvestiční lety púl dne předem, třeba vybrat v rumunském supermarketu lety na Maltu :) - samozřejmě flex podmínkou...

0 Citovat

Rosm napsal(a):

Já bych z toho nedělal  takový problém, hold si musíš připravit reinvestiční lety púl dne předem, třeba vybrat v rumunském supermarketu lety na Maltu :) - samozřejmě flex podmínkou...


Moje rec :-D. To se zrusi.. nevim, proc by nekdo chtel vyjimku pro linku KTW-LWO. Kdyz uz, tak obraceny smer. Vyjimku pro LTN-ukrajina/rumunsko chapu, tam je spousta levny pracovny sily, ale z Polska to nemaji daleko..

0 Citovat

Martin V napsal(a):

Spíš mi to připadá podobné, jako akce LOTu, kdy dneska zrušil většinu předevčírem prodaných akčních letů, ale peníze tak rychle vracet nebude. Jestli vůbec.

Ake akciove lety zrusil LOT? Viem len o letnej akcii, ktoru dali do predaja vcera a tie lety su stale v predaji. 

https://www.lot.com/pl/pl/loty-na-wakacje

0 Citovat

Ivo napsal(a):


Moje rec :-D. To se zrusi.. nevim, proc by nekdo chtel vyjimku pro linku KTW-LWO. Kdyz uz, tak obraceny smer. Vyjimku pro LTN-ukrajina/rumunsko chapu, tam je spousta levny pracovny sily, ale z Polska to nemaji daleko..

Pokud chceš investovat někdy dále do Polska, přece musíš vědět, kde najít podobné mysteriózní výjimky. Jinak to můžeš odpískat rovnou ;)

0 Citovat

Michal napsal(a):

Pokud chceš investovat někdy dále do Polska, přece musíš vědět, kde najít podobné mysteriózní výjimky. Jinak to můžeš odpískat rovnou ;)


Ja hledam stale nove trhy s lepsim potencialem, Polsko zacina byt neperspektivni :-). Velmi se mi zalibilo Rumunsko nove :-D 

0 Citovat

Mne zrusili velkonocny Stokholm aj Majovy Madrid buduci rok. Sranda je, ze skoro vsetky aspon trochu rozumne terminy v tych terminoch na rebook so uz teraz sold out. No asi to pojde do kreditu a hned skusim cash refund,lebo pisu ze by mal fungovat. Tych 20%  nech si nechaju.


Tusim sa teraz neoplatii nic bookovat ci uz velmi dopredu, alebo v blizkej dobe.

0 Citovat

Fakt vám ty lety ruší nebo jen posunují? Mě je akorát posunuli a to jsem přesně chtěl. Teď mám na těch letech double flex :D

0